Ce diaporama a bien été signalé.
Nous utilisons votre profil LinkedIn et vos données d’activité pour vous proposer des publicités personnalisées et pertinentes. Vous pouvez changer vos préférences de publicités à tout moment.
1. Dijital Pazarlama Nedir?
2. Buraya Nasıl Geldik?
Dijital Pazarlama Nedir?
Elektronik ve dijital cihazlar
kullanılarak tüketiciler ve iş ortakları
ile bağlantıya geçmektir
...
Buraya Nasıl Geldik?
Her şeyin altında dijital devrim yatıyor. İnternet özgürlüktür.
1) Teknik bilgi gereksinmesi değişti
...
Prochain SlideShare
Chargement dans…5
×

Ders-1 / Dijital pazarlama nedir? / dijital dünya nasıl gelişti?

İstanbul Üniversitesi, Meslek Yüksek Okulu, 1. Sınıf, Dijital Pazarlama Ders Notları.

Dijital Pazarlama Nedir?
Dünya Buraya Nasıl Geldi?

  • Identifiez-vous pour voir les commentaires

Ders-1 / Dijital pazarlama nedir? / dijital dünya nasıl gelişti?

  1. 1. 1. Dijital Pazarlama Nedir? 2. Buraya Nasıl Geldik?
  2. 2. Dijital Pazarlama Nedir? Elektronik ve dijital cihazlar kullanılarak tüketiciler ve iş ortakları ile bağlantıya geçmektir Dijital ortamdaki tüm pazarlama süreçleridir *Gerçek zamanlıdır *İnteraktiftir *Dinamiktir *Esnektir *Kişiselleştirilebilir *Deneyim esaslıdır *Rekabetçidir *Şeffaftır
  3. 3. Buraya Nasıl Geldik? Her şeyin altında dijital devrim yatıyor. İnternet özgürlüktür. 1) Teknik bilgi gereksinmesi değişti 2) Fonksiyon estetik kaynaştı 3) İçeriğin önemi arttı / yapısı değişti. * Mass kitleler parçalandı. * Çünkü içerik üretimi çeşitlendi/arttı. * Her şey ölçümlenebilir oldu. * Kullanıcı mecrayı manipüle etti. * İçerik anonimleşti. * Erişim sınırları ortadan kalktı. * Ünlünün tanımı değişti. * Tüketici içerik üretmeye başladı. Eskiden Yeni Dönem * İçerik son hali ile sunulurdu. * İçeriğe katkıda bulunulabiliyor. * Medya ve içerik tüketilirdi. * Tüketici de içerik üretebiliyor. * Kontrol üreticideydi. * Kontrol tüketicide. * Dönüşüm yavaştı * Dönüşüm çok hızlı.

×