SlideShare une entreprise Scribd logo
1  sur  4
Hari Pertama (05.03.2012)

                   RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN
                       BAHASA MALAYSIA KSSR
                           MURID TAHUN 1
              SEKOLAH KEBANGSAAN KILUGUS KUALA PENYU
    MATA
 PELAJARAN                                Bahasa Malaysia

   TAHUN                                        1 Mawar
 BILANGAN                                      20 Orang
   MURID
   TEMA                                  Haiwan Peliharaan
   TAJUK                                      Bunyi Haiwan
  TARIKH                                       05.03.2012
   MASA                               8.30am-9.30am (60 Minit)


FOKUS          Standard       1.2      Mendengar, mengecam, dan menyebut bunyi
UTAMA          Kandungan               bahasa, iaitu abjad, suku kata, perkataan,
                                       frasa dan ayat dengan betul.
               Standard       1.2.3    Mendengar dan menyebut bunyi vokal dan
               Pembelajaran            suku kata tertutup dengan betul dan tepat
               Standard
               Kandungan      2.1      Asas membaca dengan sebutan yang betul.
FOKUS
SAMPINGAN Standard            2.1.3    Mengeja     dan      membatangkan   suku    kata
               Pembelajaran            tertutup dengan sebutan yang betul.




                                         27
Pada akhir pengajaran, murid dapat:
  OBJEKTIF             i.       Mendengar dan menyebut bunyi perkataan
                                yang diakhiri dengan suku kata tertutup.
                       ii.      Mengeja dan membatangkan suku kata tertutup
                                dengan sebutan yang betul.


                       i.     Ilmu: Pendidikan Moral
  PENGISIAN            ii.    Nilai: Hormat-menghormati, Kasih sayang
 KURIKULUM             iii.   KBT: Kemahiran berfikir [menghubungkaitkan]
                                 : Kecerdasan pelbagai [kinestetik & visual
                                                        ruang]


   SISTEM                        Tatabahasa: Kata nama am
   BAHASA
PENGETAHUAN         Murid-murid telah mempunyai pengetahuan sedia ada
  SEDIA ADA
                    terhadap bunyi-bunyi haiwan/binatang di persekitaran
                    mereka.
                    Murid-murid mempunyai pengetahuan sedia ada dalam
                    melakar pelbagai bentuk.



BAHAN BANTU MENGAJAR :

BILANGAN                      BAHAN BANTU MENGAJAR
    1                                Speaker
    2                                 Laptop
    3                              Paparan skrin
    4                                Gambar
    5                              Kad perkataan
    6                             Lembaran aktiviti




                                   28
Langkah Pengajaran dan Pembelajaran.

LANGKAH/MASA ISI PELAJARAN                 AKTIVITI P&P             CATATAN
Set induksi  Klip video nyanyian     1.) Murid dipertontonkan     Kemahiran
( 5 minit )  mengenai bunyi
                 haiwan.             dengan klip video            Bahasa :
                                     nyanyian lagu bunyi          1.) Kemahiran
                                     haiwan.                      Mendengar.
                                     2.) Murid dan guru bersoal
                                     jawab tentang klip video
                                     yang ditonton.

                                     3.) Guru mengaitkan video
                                     dengan tajuk pengajaran
                                     pada hari tersebut.


Langkah 1        Nama-nama           1.) Murid diperlihatkan      Kemahiran
                 haiwan peliharaan
                                     tayang slide mengenai        Berfikir :
(15 Minit)
                 a.) Ayam            haiwan serta bunyi-          ~ Menjana idea
                 b.) Itik
                                     bunyinya.
                 c.) Kambing                                      Bahan Bantu
                 d.) Kucing
                                     2.) Murid-murid diminta
                 e.) Burung                                       mengajar :
                                     untuk mendengar bunyi
                                                                  ~tayang slide
                                     haiwan yang
                                                                  p.point.
                                     diperdengarkan kepada
                                     mereka dan menyebut
                                     nama bagi haiwan-haiwan
                                     tersebut.


Langkah 2        Ejaan bagi nama-    1.) Guru Meminta murid       Kemahiran
(15 Minit)       nama haiwan
                                     untuk mengeja perkataan      Berfikir :
                 peliharaan
                                     bagi nama-nama haiwan        ~ Menjana idea
                 a.) Ayam
                                     yang dipelajari.
                 b.) Itik                                         Bahan Bantu
                 c.) Kambing
                                     2.) Beberapa orang murid
                 d.) Kucing

                                       29
e.) Burung           dipilih oleh guru untuk   mengajar :
                                  menampal kad perkataan    ~kad perkataan
                                  bagi nama-nama haiwan
                                  di papan tulis dan
                                  mengeja perkataan
                                  tersebut dengan betul.


Langkah 3    Mengeja dan          1.)Guru mengedarkan       Keyakinan diri.
(20 minit)   membatangkan         lembaran kerja kepada
             perkataan suku       murid.
             kata tertutup bagi   2.) Murid dikehendaki
             nama-nama haiwan     mengeja dan
                                  membatangkan suku kata
                                  tertutup dengan betul.
                                  Guru mengedarkan
                                  lembaran kerja kepada
                                  murid.

Penutup      Rumusan Kognitif     1.) Guru membimbing
(5 minit)                                                   Lembaran kerja
                                  murid untuk membuat       rumah
                                  rumusan terhadap
                                  pengajaran dan
                                  pembelajaran pada hari
                                  tersebut.

                                  2.) Guru mengedarkan
                                  latihan kepada murid-
                                  murid sebagai kerja
                                  rumah.




                                  30

Contenu connexe

Tendances

KONSEP PERGERAKAN ASAS, MUZIK DAN PERGERAKAN
KONSEP PERGERAKAN ASAS, MUZIK DAN PERGERAKANKONSEP PERGERAKAN ASAS, MUZIK DAN PERGERAKAN
KONSEP PERGERAKAN ASAS, MUZIK DAN PERGERAKAN
noor izieyana
 
Kepentingan penaksiran dan penilaian perkembangan kanak
Kepentingan penaksiran dan penilaian perkembangan kanakKepentingan penaksiran dan penilaian perkembangan kanak
Kepentingan penaksiran dan penilaian perkembangan kanak
Raihan Raihana
 
Teori pengajaran kecerdasan pelbagai
Teori pengajaran kecerdasan pelbagaiTeori pengajaran kecerdasan pelbagai
Teori pengajaran kecerdasan pelbagai
SiTi Nurhidayah
 
Rancangan pengajaran bahasa melayu prasekolah
Rancangan pengajaran bahasa melayu prasekolahRancangan pengajaran bahasa melayu prasekolah
Rancangan pengajaran bahasa melayu prasekolah
Emy Bribip
 
Model disipliin asertif canter
Model disipliin asertif canterModel disipliin asertif canter
Model disipliin asertif canter
Penny Chuah
 
contoh-contoh aktiviti yang boleh merangsang pemikiran kreatif kanak-kanak.
contoh-contoh aktiviti yang boleh merangsang pemikiran kreatif kanak-kanak.contoh-contoh aktiviti yang boleh merangsang pemikiran kreatif kanak-kanak.
contoh-contoh aktiviti yang boleh merangsang pemikiran kreatif kanak-kanak.
Ning Fan
 
CONTOH RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN
CONTOH RANCANGAN PENGAJARAN HARIANCONTOH RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN
CONTOH RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN
Arra Asri
 

Tendances (20)

RANCANGAN PENGAJARAN TAHUNAN PRASEKOLAH
RANCANGAN PENGAJARAN TAHUNAN PRASEKOLAHRANCANGAN PENGAJARAN TAHUNAN PRASEKOLAH
RANCANGAN PENGAJARAN TAHUNAN PRASEKOLAH
 
KONSEP PERGERAKAN ASAS, MUZIK DAN PERGERAKAN
KONSEP PERGERAKAN ASAS, MUZIK DAN PERGERAKANKONSEP PERGERAKAN ASAS, MUZIK DAN PERGERAKAN
KONSEP PERGERAKAN ASAS, MUZIK DAN PERGERAKAN
 
Kepentingan penaksiran dan penilaian perkembangan kanak
Kepentingan penaksiran dan penilaian perkembangan kanakKepentingan penaksiran dan penilaian perkembangan kanak
Kepentingan penaksiran dan penilaian perkembangan kanak
 
Rekod-Rekod Perkembangan dan Pengesanan
Rekod-Rekod Perkembangan dan PengesananRekod-Rekod Perkembangan dan Pengesanan
Rekod-Rekod Perkembangan dan Pengesanan
 
Senarai Semak Perkembangan Kanak-Kanak 4-5 Tahun
Senarai Semak Perkembangan Kanak-Kanak 4-5 TahunSenarai Semak Perkembangan Kanak-Kanak 4-5 Tahun
Senarai Semak Perkembangan Kanak-Kanak 4-5 Tahun
 
kapasiti pedagogi pembelajaran bermakna
kapasiti pedagogi pembelajaran bermaknakapasiti pedagogi pembelajaran bermakna
kapasiti pedagogi pembelajaran bermakna
 
Teori pengajaran kecerdasan pelbagai
Teori pengajaran kecerdasan pelbagaiTeori pengajaran kecerdasan pelbagai
Teori pengajaran kecerdasan pelbagai
 
Rancangan pengajaran bahasa melayu prasekolah
Rancangan pengajaran bahasa melayu prasekolahRancangan pengajaran bahasa melayu prasekolah
Rancangan pengajaran bahasa melayu prasekolah
 
Pentaksiran prasekolah (penerangan)
Pentaksiran prasekolah (penerangan)Pentaksiran prasekolah (penerangan)
Pentaksiran prasekolah (penerangan)
 
Model disipliin asertif canter
Model disipliin asertif canterModel disipliin asertif canter
Model disipliin asertif canter
 
Bahan dan sumber pengajaran
Bahan dan sumber pengajaranBahan dan sumber pengajaran
Bahan dan sumber pengajaran
 
Anggota badan
Anggota badanAnggota badan
Anggota badan
 
Pentaksiran Prasekolah
Pentaksiran PrasekolahPentaksiran Prasekolah
Pentaksiran Prasekolah
 
RPH Tunjang fizikal
RPH Tunjang fizikalRPH Tunjang fizikal
RPH Tunjang fizikal
 
Terapi bermain
Terapi bermain Terapi bermain
Terapi bermain
 
Rph prasekolah
Rph prasekolahRph prasekolah
Rph prasekolah
 
KANAK-KANAK AUTISME DAN KECELARUAN TINGKAH LAKU DAN EMOSI
KANAK-KANAK AUTISME DAN KECELARUAN TINGKAH LAKU DAN EMOSI KANAK-KANAK AUTISME DAN KECELARUAN TINGKAH LAKU DAN EMOSI
KANAK-KANAK AUTISME DAN KECELARUAN TINGKAH LAKU DAN EMOSI
 
contoh-contoh aktiviti yang boleh merangsang pemikiran kreatif kanak-kanak.
contoh-contoh aktiviti yang boleh merangsang pemikiran kreatif kanak-kanak.contoh-contoh aktiviti yang boleh merangsang pemikiran kreatif kanak-kanak.
contoh-contoh aktiviti yang boleh merangsang pemikiran kreatif kanak-kanak.
 
CONTOH RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN
CONTOH RANCANGAN PENGAJARAN HARIANCONTOH RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN
CONTOH RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN
 
Rancangan pengajaran harian topeng
Rancangan pengajaran harian  topeng Rancangan pengajaran harian  topeng
Rancangan pengajaran harian topeng
 

En vedette

En vedette (18)

Rph 3 hb3 isnin
Rph 3 hb3 isninRph 3 hb3 isnin
Rph 3 hb3 isnin
 
Konsep pra nombor
Konsep pra nomborKonsep pra nombor
Konsep pra nombor
 
Rph day1
Rph day1Rph day1
Rph day1
 
Sains final
Sains finalSains final
Sains final
 
Rph 24 hb 2 isnin
Rph 24 hb 2 isninRph 24 hb 2 isnin
Rph 24 hb 2 isnin
 
Timbul dan tenggelam
Timbul dan tenggelamTimbul dan tenggelam
Timbul dan tenggelam
 
Unit 5 – mata untuk melihat (ii)
Unit 5 – mata untuk melihat (ii)Unit 5 – mata untuk melihat (ii)
Unit 5 – mata untuk melihat (ii)
 
Unit 11 – timbul dan tenggelam (ii)
Unit 11 – timbul dan tenggelam (ii)Unit 11 – timbul dan tenggelam (ii)
Unit 11 – timbul dan tenggelam (ii)
 
Unit 11 – timbul dan tenggelam (i)
Unit 11 – timbul dan tenggelam (i)Unit 11 – timbul dan tenggelam (i)
Unit 11 – timbul dan tenggelam (i)
 
Rph ohp terbaru
Rph ohp terbaruRph ohp terbaru
Rph ohp terbaru
 
Cadangan tema prasekolah
Cadangan tema prasekolah Cadangan tema prasekolah
Cadangan tema prasekolah
 
Lesson plan (rph) minggu 2
Lesson plan (rph) minggu 2Lesson plan (rph) minggu 2
Lesson plan (rph) minggu 2
 
Rancangan pengajaran kanak kanak
Rancangan pengajaran kanak kanakRancangan pengajaran kanak kanak
Rancangan pengajaran kanak kanak
 
Dunia tema
Dunia temaDunia tema
Dunia tema
 
Lesson plan english 2
Lesson plan english 2Lesson plan english 2
Lesson plan english 2
 
Aktivit bermain utk kanak kanak
Aktivit bermain utk kanak kanakAktivit bermain utk kanak kanak
Aktivit bermain utk kanak kanak
 
RPH SAINS THN 1
RPH SAINS THN 1RPH SAINS THN 1
RPH SAINS THN 1
 
Rph bahasa inggeris
Rph bahasa inggerisRph bahasa inggeris
Rph bahasa inggeris
 

Similaire à Rph bunyi haiwan

RPH (Slot) 1 Subjek Sahaja
RPH (Slot) 1 Subjek SahajaRPH (Slot) 1 Subjek Sahaja
RPH (Slot) 1 Subjek Sahaja
cikgumar2012
 
Pelan pengajaran
Pelan pengajaranPelan pengajaran
Pelan pengajaran
chaiweilan
 
Rancangan pengajaran harian sains &tekn
Rancangan pengajaran harian sains &teknRancangan pengajaran harian sains &tekn
Rancangan pengajaran harian sains &tekn
norhanaghazaly
 
Rancangan pengajaran dan pembelajaran
Rancangan pengajaran dan pembelajaranRancangan pengajaran dan pembelajaran
Rancangan pengajaran dan pembelajaran
cikgupenmerah
 
Contoh rancangan pengajaran harian pendidikan seni visual tahun 3
Contoh rancangan pengajaran harian pendidikan seni visual tahun 3Contoh rancangan pengajaran harian pendidikan seni visual tahun 3
Contoh rancangan pengajaran harian pendidikan seni visual tahun 3
Andik Emiliza
 
Aktiviti pengajaran dan pembelajaran4
Aktiviti pengajaran dan pembelajaran4Aktiviti pengajaran dan pembelajaran4
Aktiviti pengajaran dan pembelajaran4
ChangHongChoon
 
Tugasan p&p kata adjektif bm tahun 5
Tugasan p&p kata adjektif bm tahun 5Tugasan p&p kata adjektif bm tahun 5
Tugasan p&p kata adjektif bm tahun 5
wanida_rossana
 
Morfologi individu alip
Morfologi individu alipMorfologi individu alip
Morfologi individu alip
Muhd Firdaus
 
Ktiviti pengajaran dan pembelajaran2
Ktiviti pengajaran dan pembelajaran2Ktiviti pengajaran dan pembelajaran2
Ktiviti pengajaran dan pembelajaran2
ChangHongChoon
 
RPH BM TAHUN 5
RPH BM TAHUN 5RPH BM TAHUN 5
RPH BM TAHUN 5
lizapandi
 
Rph ternakan rusa
Rph ternakan rusaRph ternakan rusa
Rph ternakan rusa
lizapandi
 
Rph ternakan rusa
Rph ternakan rusaRph ternakan rusa
Rph ternakan rusa
lizapandi
 
Rph tahun 3
Rph tahun 3Rph tahun 3
Rph tahun 3
akunizam
 
Ternakan rusa
Ternakan rusaTernakan rusa
Ternakan rusa
lizapandi
 
Rancangan pengajaran harian
Rancangan pengajaran harianRancangan pengajaran harian
Rancangan pengajaran harian
tarapkampung
 
Rancangan pengajaan harian mape
Rancangan pengajaan harian mapeRancangan pengajaan harian mape
Rancangan pengajaan harian mape
Pensil Dan Pemadam
 

Similaire à Rph bunyi haiwan (20)

RPH (Slot) 1 Subjek Sahaja
RPH (Slot) 1 Subjek SahajaRPH (Slot) 1 Subjek Sahaja
RPH (Slot) 1 Subjek Sahaja
 
Pelan pengajaran
Pelan pengajaranPelan pengajaran
Pelan pengajaran
 
Rancangan pengajaran harian sains &tekn
Rancangan pengajaran harian sains &teknRancangan pengajaran harian sains &tekn
Rancangan pengajaran harian sains &tekn
 
10 8-11 sn
10 8-11 sn10 8-11 sn
10 8-11 sn
 
Rph 2
Rph 2Rph 2
Rph 2
 
Rancangan pengajaran dan pembelajaran
Rancangan pengajaran dan pembelajaranRancangan pengajaran dan pembelajaran
Rancangan pengajaran dan pembelajaran
 
Contoh rancangan pengajaran harian pendidikan seni visual tahun 3
Contoh rancangan pengajaran harian pendidikan seni visual tahun 3Contoh rancangan pengajaran harian pendidikan seni visual tahun 3
Contoh rancangan pengajaran harian pendidikan seni visual tahun 3
 
Aktiviti pengajaran dan pembelajaran4
Aktiviti pengajaran dan pembelajaran4Aktiviti pengajaran dan pembelajaran4
Aktiviti pengajaran dan pembelajaran4
 
Tugasan p&p kata adjektif bm tahun 5
Tugasan p&p kata adjektif bm tahun 5Tugasan p&p kata adjektif bm tahun 5
Tugasan p&p kata adjektif bm tahun 5
 
Morfologi individu alip
Morfologi individu alipMorfologi individu alip
Morfologi individu alip
 
Rph 1
Rph 1Rph 1
Rph 1
 
Ktiviti pengajaran dan pembelajaran2
Ktiviti pengajaran dan pembelajaran2Ktiviti pengajaran dan pembelajaran2
Ktiviti pengajaran dan pembelajaran2
 
RPH BM TAHUN 5
RPH BM TAHUN 5RPH BM TAHUN 5
RPH BM TAHUN 5
 
Rph ternakan rusa
Rph ternakan rusaRph ternakan rusa
Rph ternakan rusa
 
Rph ternakan rusa
Rph ternakan rusaRph ternakan rusa
Rph ternakan rusa
 
Rph tahun 3
Rph tahun 3Rph tahun 3
Rph tahun 3
 
Ternakan rusa
Ternakan rusaTernakan rusa
Ternakan rusa
 
Rancangan pengajaran harian
Rancangan pengajaran harianRancangan pengajaran harian
Rancangan pengajaran harian
 
Rancangan pengajaan harian mape
Rancangan pengajaan harian mapeRancangan pengajaan harian mape
Rancangan pengajaan harian mape
 
Rph tahun 3
Rph tahun 3Rph tahun 3
Rph tahun 3
 

Plus de Iry Said

Kata hubung
Kata hubungKata hubung
Kata hubung
Iry Said
 
Destinasi perkelahan
Destinasi perkelahanDestinasi perkelahan
Destinasi perkelahan
Iry Said
 
Mari mengenal bunyi haiwan
Mari mengenal bunyi haiwanMari mengenal bunyi haiwan
Mari mengenal bunyi haiwan
Iry Said
 
Rajah tukar ganti
Rajah tukar gantiRajah tukar ganti
Rajah tukar ganti
Iry Said
 
Lalalalala
LalalalalaLalalalala
Lalalalala
Iry Said
 

Plus de Iry Said (6)

Gambar2
Gambar2Gambar2
Gambar2
 
Kata hubung
Kata hubungKata hubung
Kata hubung
 
Destinasi perkelahan
Destinasi perkelahanDestinasi perkelahan
Destinasi perkelahan
 
Mari mengenal bunyi haiwan
Mari mengenal bunyi haiwanMari mengenal bunyi haiwan
Mari mengenal bunyi haiwan
 
Rajah tukar ganti
Rajah tukar gantiRajah tukar ganti
Rajah tukar ganti
 
Lalalalala
LalalalalaLalalalala
Lalalalala
 

Rph bunyi haiwan

  • 1. Hari Pertama (05.03.2012) RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN BAHASA MALAYSIA KSSR MURID TAHUN 1 SEKOLAH KEBANGSAAN KILUGUS KUALA PENYU MATA PELAJARAN Bahasa Malaysia TAHUN 1 Mawar BILANGAN 20 Orang MURID TEMA Haiwan Peliharaan TAJUK Bunyi Haiwan TARIKH 05.03.2012 MASA 8.30am-9.30am (60 Minit) FOKUS Standard 1.2 Mendengar, mengecam, dan menyebut bunyi UTAMA Kandungan bahasa, iaitu abjad, suku kata, perkataan, frasa dan ayat dengan betul. Standard 1.2.3 Mendengar dan menyebut bunyi vokal dan Pembelajaran suku kata tertutup dengan betul dan tepat Standard Kandungan 2.1 Asas membaca dengan sebutan yang betul. FOKUS SAMPINGAN Standard 2.1.3 Mengeja dan membatangkan suku kata Pembelajaran tertutup dengan sebutan yang betul. 27
  • 2. Pada akhir pengajaran, murid dapat: OBJEKTIF i. Mendengar dan menyebut bunyi perkataan yang diakhiri dengan suku kata tertutup. ii. Mengeja dan membatangkan suku kata tertutup dengan sebutan yang betul. i. Ilmu: Pendidikan Moral PENGISIAN ii. Nilai: Hormat-menghormati, Kasih sayang KURIKULUM iii. KBT: Kemahiran berfikir [menghubungkaitkan] : Kecerdasan pelbagai [kinestetik & visual ruang] SISTEM Tatabahasa: Kata nama am BAHASA PENGETAHUAN Murid-murid telah mempunyai pengetahuan sedia ada SEDIA ADA terhadap bunyi-bunyi haiwan/binatang di persekitaran mereka. Murid-murid mempunyai pengetahuan sedia ada dalam melakar pelbagai bentuk. BAHAN BANTU MENGAJAR : BILANGAN BAHAN BANTU MENGAJAR 1 Speaker 2 Laptop 3 Paparan skrin 4 Gambar 5 Kad perkataan 6 Lembaran aktiviti 28
  • 3. Langkah Pengajaran dan Pembelajaran. LANGKAH/MASA ISI PELAJARAN AKTIVITI P&P CATATAN Set induksi Klip video nyanyian 1.) Murid dipertontonkan Kemahiran ( 5 minit ) mengenai bunyi haiwan. dengan klip video Bahasa : nyanyian lagu bunyi 1.) Kemahiran haiwan. Mendengar. 2.) Murid dan guru bersoal jawab tentang klip video yang ditonton. 3.) Guru mengaitkan video dengan tajuk pengajaran pada hari tersebut. Langkah 1 Nama-nama 1.) Murid diperlihatkan Kemahiran haiwan peliharaan tayang slide mengenai Berfikir : (15 Minit) a.) Ayam haiwan serta bunyi- ~ Menjana idea b.) Itik bunyinya. c.) Kambing Bahan Bantu d.) Kucing 2.) Murid-murid diminta e.) Burung mengajar : untuk mendengar bunyi ~tayang slide haiwan yang p.point. diperdengarkan kepada mereka dan menyebut nama bagi haiwan-haiwan tersebut. Langkah 2 Ejaan bagi nama- 1.) Guru Meminta murid Kemahiran (15 Minit) nama haiwan untuk mengeja perkataan Berfikir : peliharaan bagi nama-nama haiwan ~ Menjana idea a.) Ayam yang dipelajari. b.) Itik Bahan Bantu c.) Kambing 2.) Beberapa orang murid d.) Kucing 29
  • 4. e.) Burung dipilih oleh guru untuk mengajar : menampal kad perkataan ~kad perkataan bagi nama-nama haiwan di papan tulis dan mengeja perkataan tersebut dengan betul. Langkah 3 Mengeja dan 1.)Guru mengedarkan Keyakinan diri. (20 minit) membatangkan lembaran kerja kepada perkataan suku murid. kata tertutup bagi 2.) Murid dikehendaki nama-nama haiwan mengeja dan membatangkan suku kata tertutup dengan betul. Guru mengedarkan lembaran kerja kepada murid. Penutup Rumusan Kognitif 1.) Guru membimbing (5 minit) Lembaran kerja murid untuk membuat rumah rumusan terhadap pengajaran dan pembelajaran pada hari tersebut. 2.) Guru mengedarkan latihan kepada murid- murid sebagai kerja rumah. 30