Ce diaporama a bien été signalé.
Nous utilisons votre profil LinkedIn et vos données d’activité pour vous proposer des publicités personnalisées et pertinentes. Vous pouvez changer vos préférences de publicités à tout moment.
Na dobry początek …

Zbawienie przyszło przez krzyż,
Ogromna to tajemnica.
Każde cierpienie ma sens,
Prowadzi do pełni życ...
7.9. TAJEMNICA ODKUPIENIA
Cele katechetyczne:
–wyjaśnienie pojęć: zbawienie, odkupienie;
–ukazanie odkupieńczej śmierci Je...
ODKUPIENIE
Wasze skojarzenia
z tym słowem.
• Kto i dlaczego umarł
na krzyżu?
• Jak myślicie,
dlaczego krzyż,
który widzimy,
przedstawiają
twarze ludzkie?
• Czy za na...
„Odkupienie Chrystusa polega na
tym, że „przyszedł On [...] dać
swoje życie na okup za wielu”
(Mt 20,28), to znaczy umiłow...
słowa bł. Jana Pawła II:
„Celem spotkania Jezusa
z człowiekiem jest jego zbawienie.
Tego zbawienia Chrystus nie
narzuca, l...
„Panie Jezu, dziękuję Ci, że
dajesz mi zbawienie. Proszę Cię
pozwól mi żyć tak, bym na
końcu spotkał się z Tobą w
niebie”....
Jezus Chrystus przyszedł na ziemię,
Przyszedł po to, by zbawić ciebie.
I właśnie On przez moc swojej Krwi
Zbawienie dał, b...
7.10. PAN ZMARTWYCHWSTAŁ!

Cele katechetyczne:
–zapoznanie z ewangelicznymi świadectwami Zmartwychwstania Jezusa;
–wyjaśni...
• Opiszcie swoimi słowami scenę
biblijną;
• Napiszcie wnioski w formie SMS-a,
w którym poinformujecie o tym
co się wydarzy...
•Wierzę w Zmartwychwstanie,
ponieważ
............................................................
•Dziękuję Chrystusowi,
ż...
Na zakończenie…
Zmartwychwstał Pan i żyje dziś,
blaskiem jaśnieje noc
Nie umrę, nie, lecz będę żył,
Pan okazał swą moc
Krz...
Dziękuję
za uwagę.

Pozdrawiam
i życzę dobrego
dnia.
Prochain SlideShare
Chargement dans…5
×

7.9 i 7.10 tajemnica odkupienia. zmartwychwstanie

 • Soyez le premier à commenter

 • Soyez le premier à aimer ceci

7.9 i 7.10 tajemnica odkupienia. zmartwychwstanie

 1. 1. Na dobry początek … Zbawienie przyszło przez krzyż, Ogromna to tajemnica. Każde cierpienie ma sens, Prowadzi do pełni życia. Jeżeli chcesz Mnie naśladować, To weź swój krzyż na każdy dzień I chodź ze Mną zbawiać świat Kolejny już wiek.
 2. 2. 7.9. TAJEMNICA ODKUPIENIA Cele katechetyczne: –wyjaśnienie pojęć: zbawienie, odkupienie; –ukazanie odkupieńczej śmierci Jezusa jako ofiary miłości Boga do człowieka; –zachęcenie do odkrywania Chrystusa jako Pana i Zbawiciela.
 3. 3. ODKUPIENIE Wasze skojarzenia z tym słowem.
 4. 4. • Kto i dlaczego umarł na krzyżu? • Jak myślicie, dlaczego krzyż, który widzimy, przedstawiają twarze ludzkie? • Czy za nas także Chrystus umarł na krzyżu?
 5. 5. „Odkupienie Chrystusa polega na tym, że „przyszedł On [...] dać swoje życie na okup za wielu” (Mt 20,28), to znaczy umiłował swoich «do końca» (J 13,1), aby zostali wykupieni z «odziedziczonego po przodkach złego postępowania» (1 P 1,18)”. (z)
 6. 6. słowa bł. Jana Pawła II: „Celem spotkania Jezusa z człowiekiem jest jego zbawienie. Tego zbawienia Chrystus nie narzuca, lecz je proponuje. Oczekuje, że człowiek przyjmie je z ufnością, która uzdolni jego umysł do wielkodusznych decyzji, prowadzących do naprawienia wyrządzonego zła i do szerzenia dobra”.
 7. 7. „Panie Jezu, dziękuję Ci, że dajesz mi zbawienie. Proszę Cię pozwól mi żyć tak, bym na końcu spotkał się z Tobą w niebie”.(z)
 8. 8. Jezus Chrystus przyszedł na ziemię, Przyszedł po to, by zbawić ciebie. I właśnie On przez moc swojej Krwi Zbawienie dał, byś miał je i ty. Czy cieszysz się – tak wciąż cieszę się. Alleluja, Jezus! Alleluja, chwała Mu ! Alleluja, Amen, Alleluja, Amen!
 9. 9. 7.10. PAN ZMARTWYCHWSTAŁ! Cele katechetyczne: –zapoznanie z ewangelicznymi świadectwami Zmartwychwstania Jezusa; –wyjaśnienie przyczyn różnic w przekazach Ewangelistów dotyczących Zmartwychwstania; –kształtowanie postawy uwielbienia Boga za cud Zmartwychwstania Jezusa.
 10. 10. • Opiszcie swoimi słowami scenę biblijną; • Napiszcie wnioski w formie SMS-a, w którym poinformujecie o tym co się wydarzyło trzeciego dnia po śmierci Chrystusa. Łk 24, 1-12.36-43 Mt 28,1-15 Mk 16,1-14 J 20,1-23
 11. 11. •Wierzę w Zmartwychwstanie, ponieważ ............................................................ •Dziękuję Chrystusowi, że zmartwychwstał, bo .................................................. (z)
 12. 12. Na zakończenie… Zmartwychwstał Pan i żyje dziś, blaskiem jaśnieje noc Nie umrę, nie, lecz będę żył, Pan okazał swą moc Krzyż to jest brama Pana, jeśli chcesz, przez nią wejdź. Zbliżmy się do ołtarza, Bogu oddajmy cześć. Dzięki składajmy Mu, bo wielka jest jego łaska, Z grobu powstał dziś Pan, a noc jest pełna blasku, Chcę dziękować Mu i chcę Go dziś błogosławić, Jezus, mój Pan i Bóg, On przyszedł aby nas zbawić.
 13. 13. Dziękuję za uwagę. Pozdrawiam i życzę dobrego dnia.

×