SlideShare une entreprise Scribd logo
1  sur  3
Télécharger pour lire hors ligne
Урок №9 8 клас 1 група ________________
2 група ________________
3 група ________________
Тема. Формати файлів текстових документів. Створення, редагування та форматування списків,
таблиць, колонок, символів, формул в текстовому документі.
Мета:
сформувати поняття: нумерованих і маркірованих списків;
навчати: створювати колонки та формули, використовувати додаткові символи в тексті;
розвивати вміння використовувати набуті знання на практиці, творчі здібності, аналітичне
мислення;
виховувати інтерес до творчої і плідної праці
Тип уроку: формування вмінь і навичок.
Хід уроку
I. Організаційний етап
II. Перевірка домашнього завдання
III. Актуалізація опорних знань
Підсумкове тестування з теми «Апаратне та програмне забезпечення інформаційної системи»
IV . Оголошення теми і мети уроку, мотивація навчальної діяльності
Тему, яку ми починаємо вивчати, має назву «Текстовий процесор», що є логічним продовженням
матеріалу про текстовий процесор Microsoft Word, основи роботи з яким вивчались у 6 класі.
V. Вивчення нового матеріалу
1.Створення списків
У текстовому редакторі Word є можливість встановити нумеровані, маркіровані та багаторівневі
списки, піктограми яких знаходяться на панелі інструментів; нумерований список у вигляді трьох
пронумерованих лінійок, маркірований список у вигляді трьох лінійок, напроти яких розміщені
квадрати.
Під час натискання піктограми нумерованих списків на початок рядка автоматично
встановлюється цифра 1. Після введення тексту, під час натискання кнопки Enter, другий рядок
автоматично нумерується цифрою 2, третій — цифрою 3 тощо.
У разі натискання піктограми маркірованих списків на початку рядка автоматично встановлюється
маркер, вид якого можна задати , ввійшовши у пункт Формат → Список. Після цього з'явиться вікно із
чотирма закладками: маркірований, нумерований, багаторівневий, список стилів перегляду. На екрані
з'явиться панель інструментів для роботи з колонтитулами. Після завершення роботи з колонтитулами
слід натиснути Закрити на панелі інструментів Колонтитули.
2. Нумерація сторінок
Усі настроювання, пов'язані з нумерацією, зазвичай вказуються у пункті меню Вставка → Номери
сторінок, хоча поставляння номерів можна організувати а під час встановлення колонтитулів.
Слід пам'ятати: нумерувати сторінки «вручну» — ознака крайньої неграмотності!
Виконання комплексу вправ для зняття м'язового напруження. (Варіант 2)
3. Створення таблиці
 Перший спосіб. Таблицю можна побудувати з допомогою миші використовуючи як основні
інструменти Олівець (кнопка Створи ти таблицю) та Гумку, що знаходяться на панелі інструментів
Таблиці і межі або команду Таблиця → Побудувати таблицю .Такий спосіб часто використовують,
коли для стовпців чи рядків хочуть отримати різні розміри.
 Другий спосіб. Вставити таблицю, задавши кількість рядків та стовпців. Команди: Таблиця →
Вставити таблицю або клацнути на кнопці Вставити таблицю на панелі інструментів
(використовують, якщо потрібна таблиця стандартного вигляду). Цей спосіб використовується
найчастіше.
 Третій спосіб. Перетворення готового тексту в таблицю. Текст необхідно для цього підготувати —
інформацію потрібно розміщувати в певному порядку, через однакові проміжки чи знаки. Команда:
Таблиця → Перетворити → Текст на таблицю.
4. Форматування таблиці
Форматування таблиці полягає у виборі типу і товщини зовнішніх і внутрішніх ліній, зміні їх
кольору, заливці виділених комірок вибраним кольором, об'єднанні комірок або їх розбиття тощо. Всі ці
операції виконуються натискуванням відповідних кнопок на панелі інструментів Таблиці та межі.
Для виділення в таблиці:
 комірки — навести курсор миші на лівий край комірки і, коли з'явиться стрілка, клацнути
лівою кнопкою;
 кількох комірок — на першу з них навести курсор миші і, коли з'явиться стрілка, клацнути
лівою кнопкою, не відпускаючи її, перетягти стрілку до останньої; комірки і відпустити
кнопку;
 стовпця — зверху над таблицею розташувати курсор миші проти стовпця і, коли з'явиться
стрілка, клацнути лівою кнопкою;
 кількох стовпців — зверху над таблицею розташувати курсор миші проти першого стовпця і,
коли з'явиться стрілка, клацнути лівою кнопкою, не відпускаючи її, перетягти стрілку до
останнього стовпця і відпустити кнопку;
 рядка — досить ліворуч за межами таблиці розташувати курсор миші проти рядка і, коли
з'явиться стрілка, клацнути дівою кнопкою;
 кількох рядків — ліворуч за межами таблиці розташувати курсор миші проти першого рядка і
коли з'явиться стрілка, клацнути лівою кнопкою, не відпускаючи її, перетягти стрілку до
останнього рядка і відпустити кнопку;
 всієї таблиці — виділити всі її рядки або стовпці або виконати команду Таблиця → Виділити
таблицю, або клацнути чотирьохбічну стрілку (маркер переміщення таблиці)
5. Вивчення основних прийомів роботи з редактором формул
Редактор формул, що використовується із продуктами компанії Microsoft, є спеціальною версією
редактора формул Math Type
За допомогою редактора формул можна записувати складні математичні вирази, вибираючи
символи з панелі інструментів і вводячи змінні та числа. Під час утворення формул розмір шрифтів.
інтервали та формати автоматично регулюються для збереження відповідності математичних типів.
Змінювати форматування можна й у процесі роботи. Існує також можливість перевизначати
автоматичні стилі.
Нижче наводиться приклад математичного виразу, що підготовлений у редакторі формул.
5.1. Виклик редактора формул
Щоб викликати редактор формул, виконайте одну з наведених процедур.
 Виберіть команду Об'єкт... у меню Вставка та вкладці Створення виберіть Microsoft
Equation3.0.
 Ви можете, використовуючи команду Настройка... у меню Сервіс помістити на стандартну
панель інструментів кнопку за допомогою якої редактор формул буде викликаний, відразу.
Якщо нам необхідно редагувати готову формулу, просто двічі натисніть на ній кнопкою миші.
Залежно від обраних дій на екрані з'явиться вікно формули, панель інструментів формули та / або
вікно редактора формул.
VІ. Формування практичних умінь і навичок
1.Виконання практичного завдання
Інструктаж із техніки безпеки. Виконання комплексу вправ для зняття зорової втоми (після
завершення роботи). (Варіант 1)
Інструктивна картка
1. Створіть папку у власній папці під назвою Текстовий процесор
2. Завантажте текстовий редактор Microsoft Word.
3. У новому документі створіть нумерований список учнів групи.
4. Створіть маркірований список предметів згідно з розкладом (на. наступну сторінку).
5. У верхньому колонтитулі вкажіть своє прізвище та ім'я, знизу — задайте номери сторінок.
6. Задайте всі поля по 2 см, формат паперу — А5, за необхідності відформатуйте текст.
7. Збережіть документ у вказану папку.
8. Продемонструйте результати роботи вчителеві.
VIІ. Підбиття підсумків уроку
Оцінювання роботи учнів на уроці.
VIІІ. Домашнє завдання.
1. Опрацювати конспект уроку та відповідний розділ підручника.

Contenu connexe

Tendances

як створити банер за допомогою флеш
як створити банер  за допомогою флешяк створити банер  за допомогою флеш
як створити банер за допомогою флеш
Webdesy.com
 
практична робота екс
практична робота експрактична робота екс
практична робота екс
antalia1010
 
практична робота екс
практична робота експрактична робота екс
практична робота екс
antalia1010
 
операційна система Windows
операційна система Windowsопераційна система Windows
операційна система Windows
anja_79
 
лабораторна робота 9
лабораторна робота 9лабораторна робота 9
лабораторна робота 9
cit-cit
 
таблиці в текстових документах
таблиці в текстових документахтаблиці в текстових документах
таблиці в текстових документах
Elena Kostesnko
 
форматування таблиць
форматування таблицьформатування таблиць
форматування таблиць
1cana1
 

Tendances (20)

Урок 11. Створення, редагування та форматування графічних об′єктів у текстово...
Урок 11. Створення, редагування та форматування графічних об′єктів у текстово...Урок 11. Створення, редагування та форматування графічних об′єктів у текстово...
Урок 11. Створення, редагування та форматування графічних об′єктів у текстово...
 
як створити банер за допомогою флеш
як створити банер  за допомогою флешяк створити банер  за допомогою флеш
як створити банер за допомогою флеш
 
Text proz urok-4
Text proz urok-4Text proz urok-4
Text proz urok-4
 
практична робота екс
практична робота експрактична робота екс
практична робота екс
 
практична робота екс
практична робота експрактична робота екс
практична робота екс
 
операційна система Windows
операційна система Windowsопераційна система Windows
операційна система Windows
 
лабораторна робота 9
лабораторна робота 9лабораторна робота 9
лабораторна робота 9
 
Урок №10. Типи даних. Редагування даних таблиці. Автозаповнення. Форматуванн...
Урок №10. Типи даних. Редагування даних таблиці. Автозаповнення.  Форматуванн...Урок №10. Типи даних. Редагування даних таблиці. Автозаповнення.  Форматуванн...
Урок №10. Типи даних. Редагування даних таблиці. Автозаповнення. Форматуванн...
 
таблиці в текстових документах
таблиці в текстових документахтаблиці в текстових документах
таблиці в текстових документах
 
Урок 9. Створення та опрацювання в текстовому документі символів, колонок, сп...
Урок 9. Створення та опрацювання в текстовому документі символів, колонок, сп...Урок 9. Створення та опрацювання в текстовому документі символів, колонок, сп...
Урок 9. Створення та опрацювання в текстовому документі символів, колонок, сп...
 
6
66
6
 
Format
FormatFormat
Format
 
8 клас урок 11
8 клас урок 118 клас урок 11
8 клас урок 11
 
01 book pps
01 book pps01 book pps
01 book pps
 
Урок 58. Проміжні підсумки. Умовне форматування.
Урок 58. Проміжні підсумки. Умовне форматування.Урок 58. Проміжні підсумки. Умовне форматування.
Урок 58. Проміжні підсумки. Умовне форматування.
 
урок 1
урок 1урок 1
урок 1
 
Урок 57. Автоматичні та розширені фільтри
Урок 57. Автоматичні та розширені фільтриУрок 57. Автоматичні та розширені фільтри
Урок 57. Автоматичні та розширені фільтри
 
Редагування таблиць
Редагування таблицьРедагування таблиць
Редагування таблиць
 
форматування таблиць
форматування таблицьформатування таблиць
форматування таблиць
 
Практичні роботи Word
Практичні роботи WordПрактичні роботи Word
Практичні роботи Word
 

Similaire à Урок №9 8 клас

текстовий процесор 1 урок
текстовий процесор 1 уроктекстовий процесор 1 урок
текстовий процесор 1 урок
1cana1
 
лабораторна робота №2
лабораторна робота №2лабораторна робота №2
лабораторна робота №2
Юра Марчук
 
зош №15 жулькова с.а. урок з інформати ки 7клас
зош №15 жулькова    с.а.        урок з інформати ки 7класзош №15 жулькова    с.а.        урок з інформати ки 7клас
зош №15 жулькова с.а. урок з інформати ки 7клас
Александр Дрон
 
лабораторна робота №1 2, 2010
лабораторна робота №1 2, 2010лабораторна робота №1 2, 2010
лабораторна робота №1 2, 2010
zaykoannaivanivna
 

Similaire à Урок №9 8 клас (20)

л пр№ 6-7
л пр№ 6-7л пр№ 6-7
л пр№ 6-7
 
Plan uroku1 rozrobka
Plan uroku1 rozrobkaPlan uroku1 rozrobka
Plan uroku1 rozrobka
 
текстовий процесор 1 урок
текстовий процесор 1 уроктекстовий процесор 1 урок
текстовий процесор 1 урок
 
лабораторна робота №2
лабораторна робота №2лабораторна робота №2
лабораторна робота №2
 
Plan uroku corel
Plan uroku corelPlan uroku corel
Plan uroku corel
 
Покрокове створення таблиці з формулами
Покрокове створення таблиці з формуламиПокрокове створення таблиці з формулами
Покрокове створення таблиці з формулами
 
загальна презентація
загальна презентаціязагальна презентація
загальна презентація
 
урок 11 вікно програми, основні об’єкти вікна. завершення роботи з програмою....
урок 11 вікно програми, основні об’єкти вікна. завершення роботи з програмою....урок 11 вікно програми, основні об’єкти вікна. завершення роботи з програмою....
урок 11 вікно програми, основні об’єкти вікна. завершення роботи з програмою....
 
зош №15 жулькова с.а. урок з інформати ки 7клас
зош №15 жулькова    с.а.        урок з інформати ки 7класзош №15 жулькова    с.а.        урок з інформати ки 7клас
зош №15 жулькова с.а. урок з інформати ки 7клас
 
Rozdil1 1 5
Rozdil1 1 5Rozdil1 1 5
Rozdil1 1 5
 
урок 10 робочий стіл. меню, їх призначення. види меню. поняття про програму. ...
урок 10 робочий стіл. меню, їх призначення. види меню. поняття про програму. ...урок 10 робочий стіл. меню, їх призначення. види меню. поняття про програму. ...
урок 10 робочий стіл. меню, їх призначення. види меню. поняття про програму. ...
 
створення, редагування, форматування графічних файлів
створення, редагування, форматування графічних файлів створення, редагування, форматування графічних файлів
створення, редагування, форматування графічних файлів
 
Less34
Less34Less34
Less34
 
відкрите
відкритевідкрите
відкрите
 
лабораторна робота №1 2, 2010
лабораторна робота №1 2, 2010лабораторна робота №1 2, 2010
лабораторна робота №1 2, 2010
 
Coreldraw
CoreldrawCoreldraw
Coreldraw
 
5 клас 21 урок. Створення зображень в середовищі графічного редактора за розр...
5 клас 21 урок. Створення зображень в середовищі графічного редактора за розр...5 клас 21 урок. Створення зображень в середовищі графічного редактора за розр...
5 клас 21 урок. Створення зображень в середовищі графічного редактора за розр...
 
відкрите2
відкрите2відкрите2
відкрите2
 
Lab 1 access-6
Lab 1 access-6Lab 1 access-6
Lab 1 access-6
 
урок 9
урок 9урок 9
урок 9
 

Plus de Nikolay Shaygorodskiy

Plus de Nikolay Shaygorodskiy (20)

план проведення тижня музичного мистецтва
план проведення тижня музичного мистецтваплан проведення тижня музичного мистецтва
план проведення тижня музичного мистецтва
 
Mystetstvo
MystetstvoMystetstvo
Mystetstvo
 
Mathematics
MathematicsMathematics
Mathematics
 
History
HistoryHistory
History
 
Health basics
Health basicsHealth basics
Health basics
 
English language elementary school
English language elementary schoolEnglish language elementary school
English language elementary school
 
English
EnglishEnglish
English
 
Elementary school
Elementary schoolElementary school
Elementary school
 
Biology
BiologyBiology
Biology
 
Biology
BiologyBiology
Biology
 
Geography
GeographyGeography
Geography
 
Computer science
Computer scienceComputer science
Computer science
 
10 11
10 1110 11
10 11
 
5 9
5 95 9
5 9
 
1 4
1 41 4
1 4
 
Minutes no.20 (director's report 2021)
Minutes no.20 (director's report 2021)Minutes no.20 (director's report 2021)
Minutes no.20 (director's report 2021)
 
Director's report for 2020 2021 academic year
Director's report for 2020 2021 academic yearDirector's report for 2020 2021 academic year
Director's report for 2020 2021 academic year
 
Order no.106u
Order no.106uOrder no.106u
Order no.106u
 
Order no.105 u
Order no.105 uOrder no.105 u
Order no.105 u
 
Order no.104 u
Order no.104 uOrder no.104 u
Order no.104 u
 

Dernier

аналептики та антидепресанти.шгшгпшгп.ppt
аналептики та антидепресанти.шгшгпшгп.pptаналептики та антидепресанти.шгшгпшгп.ppt
аналептики та антидепресанти.шгшгпшгп.ppt
JurgenstiX
 
Презентациія для сайта Група «Незабудка».pptx
Презентациія для сайта Група «Незабудка».pptxПрезентациія для сайта Група «Незабудка».pptx
Презентациія для сайта Група «Незабудка».pptx
OlgaDidenko6
 

Dernier (17)

Супрун презентація_presentation_for_website.pptx
Супрун презентація_presentation_for_website.pptxСупрун презентація_presentation_for_website.pptx
Супрун презентація_presentation_for_website.pptx
 
Супрун презентація_presentation_for_website.pptx
Супрун презентація_presentation_for_website.pptxСупрун презентація_presentation_for_website.pptx
Супрун презентація_presentation_for_website.pptx
 
Бібліотека – розвиток дитячої творчості та дозвілля для дітейpptx
Бібліотека – розвиток дитячої творчості  та дозвілля для дітейpptxБібліотека – розвиток дитячої творчості  та дозвілля для дітейpptx
Бібліотека – розвиток дитячої творчості та дозвілля для дітейpptx
 
атестація 2023-2024 Kewmrbq wtynh GNJ.pdf
атестація 2023-2024 Kewmrbq wtynh GNJ.pdfатестація 2023-2024 Kewmrbq wtynh GNJ.pdf
атестація 2023-2024 Kewmrbq wtynh GNJ.pdf
 
Проблеми захисту лісу в Україні та шляхи вирішення
Проблеми захисту лісу в Україні та шляхи вирішенняПроблеми захисту лісу в Україні та шляхи вирішення
Проблеми захисту лісу в Україні та шляхи вирішення
 
оцінювання дітей з особливими освітніми потребами у ЗЗСО.pptx
оцінювання дітей з особливими освітніми потребами у ЗЗСО.pptxоцінювання дітей з особливими освітніми потребами у ЗЗСО.pptx
оцінювання дітей з особливими освітніми потребами у ЗЗСО.pptx
 
Застосування Гайду безбар’єрності в роботі закладів культури громад Одещини.pdf
Застосування Гайду безбар’єрності в роботі закладів культури громад Одещини.pdfЗастосування Гайду безбар’єрності в роботі закладів культури громад Одещини.pdf
Застосування Гайду безбар’єрності в роботі закладів культури громад Одещини.pdf
 
Роль українців у перемозі в Другій світовій війні
Роль українців у перемозі в Другій світовій війніРоль українців у перемозі в Другій світовій війні
Роль українців у перемозі в Другій світовій війні
 
Відкрита лекція на тему: "Сидерати - як спосіб виживання"
Відкрита лекція на тему: "Сидерати - як спосіб виживання"Відкрита лекція на тему: "Сидерати - як спосіб виживання"
Відкрита лекція на тему: "Сидерати - як спосіб виживання"
 
аналептики та антидепресанти.шгшгпшгп.ppt
аналептики та антидепресанти.шгшгпшгп.pptаналептики та антидепресанти.шгшгпшгп.ppt
аналептики та антидепресанти.шгшгпшгп.ppt
 
Балади про Робіна Гуда. Аналіз образу Робіна Гуда
Балади про Робіна Гуда. Аналіз образу Робіна ГудаБалади про Робіна Гуда. Аналіз образу Робіна Гуда
Балади про Робіна Гуда. Аналіз образу Робіна Гуда
 
Іваніщук Надія Вікторівна атестація .pdf
Іваніщук Надія Вікторівна атестація  .pdfІваніщук Надія Вікторівна атестація  .pdf
Іваніщук Надія Вікторівна атестація .pdf
 
Презентациія для сайта Група «Незабудка».pptx
Презентациія для сайта Група «Незабудка».pptxПрезентациія для сайта Група «Незабудка».pptx
Презентациія для сайта Група «Незабудка».pptx
 
Defectolog_presentation_for_website.pptx
Defectolog_presentation_for_website.pptxDefectolog_presentation_for_website.pptx
Defectolog_presentation_for_website.pptx
 
Габон
ГабонГабон
Габон
 
psychologistpresentation-230215175859-50bdd6ed.ppt
psychologistpresentation-230215175859-50bdd6ed.pptpsychologistpresentation-230215175859-50bdd6ed.ppt
psychologistpresentation-230215175859-50bdd6ed.ppt
 
Горбонос 2024_presentation_for_website.pptx
Горбонос 2024_presentation_for_website.pptxГорбонос 2024_presentation_for_website.pptx
Горбонос 2024_presentation_for_website.pptx
 

Урок №9 8 клас

  • 1. Урок №9 8 клас 1 група ________________ 2 група ________________ 3 група ________________ Тема. Формати файлів текстових документів. Створення, редагування та форматування списків, таблиць, колонок, символів, формул в текстовому документі. Мета: сформувати поняття: нумерованих і маркірованих списків; навчати: створювати колонки та формули, використовувати додаткові символи в тексті; розвивати вміння використовувати набуті знання на практиці, творчі здібності, аналітичне мислення; виховувати інтерес до творчої і плідної праці Тип уроку: формування вмінь і навичок. Хід уроку I. Організаційний етап II. Перевірка домашнього завдання III. Актуалізація опорних знань Підсумкове тестування з теми «Апаратне та програмне забезпечення інформаційної системи» IV . Оголошення теми і мети уроку, мотивація навчальної діяльності Тему, яку ми починаємо вивчати, має назву «Текстовий процесор», що є логічним продовженням матеріалу про текстовий процесор Microsoft Word, основи роботи з яким вивчались у 6 класі. V. Вивчення нового матеріалу 1.Створення списків У текстовому редакторі Word є можливість встановити нумеровані, маркіровані та багаторівневі списки, піктограми яких знаходяться на панелі інструментів; нумерований список у вигляді трьох пронумерованих лінійок, маркірований список у вигляді трьох лінійок, напроти яких розміщені квадрати. Під час натискання піктограми нумерованих списків на початок рядка автоматично встановлюється цифра 1. Після введення тексту, під час натискання кнопки Enter, другий рядок автоматично нумерується цифрою 2, третій — цифрою 3 тощо. У разі натискання піктограми маркірованих списків на початку рядка автоматично встановлюється маркер, вид якого можна задати , ввійшовши у пункт Формат → Список. Після цього з'явиться вікно із чотирма закладками: маркірований, нумерований, багаторівневий, список стилів перегляду. На екрані з'явиться панель інструментів для роботи з колонтитулами. Після завершення роботи з колонтитулами слід натиснути Закрити на панелі інструментів Колонтитули. 2. Нумерація сторінок Усі настроювання, пов'язані з нумерацією, зазвичай вказуються у пункті меню Вставка → Номери сторінок, хоча поставляння номерів можна організувати а під час встановлення колонтитулів. Слід пам'ятати: нумерувати сторінки «вручну» — ознака крайньої неграмотності! Виконання комплексу вправ для зняття м'язового напруження. (Варіант 2) 3. Створення таблиці  Перший спосіб. Таблицю можна побудувати з допомогою миші використовуючи як основні інструменти Олівець (кнопка Створи ти таблицю) та Гумку, що знаходяться на панелі інструментів Таблиці і межі або команду Таблиця → Побудувати таблицю .Такий спосіб часто використовують, коли для стовпців чи рядків хочуть отримати різні розміри.  Другий спосіб. Вставити таблицю, задавши кількість рядків та стовпців. Команди: Таблиця → Вставити таблицю або клацнути на кнопці Вставити таблицю на панелі інструментів (використовують, якщо потрібна таблиця стандартного вигляду). Цей спосіб використовується найчастіше.  Третій спосіб. Перетворення готового тексту в таблицю. Текст необхідно для цього підготувати — інформацію потрібно розміщувати в певному порядку, через однакові проміжки чи знаки. Команда: Таблиця → Перетворити → Текст на таблицю. 4. Форматування таблиці
  • 2. Форматування таблиці полягає у виборі типу і товщини зовнішніх і внутрішніх ліній, зміні їх кольору, заливці виділених комірок вибраним кольором, об'єднанні комірок або їх розбиття тощо. Всі ці операції виконуються натискуванням відповідних кнопок на панелі інструментів Таблиці та межі. Для виділення в таблиці:  комірки — навести курсор миші на лівий край комірки і, коли з'явиться стрілка, клацнути лівою кнопкою;  кількох комірок — на першу з них навести курсор миші і, коли з'явиться стрілка, клацнути лівою кнопкою, не відпускаючи її, перетягти стрілку до останньої; комірки і відпустити кнопку;  стовпця — зверху над таблицею розташувати курсор миші проти стовпця і, коли з'явиться стрілка, клацнути лівою кнопкою;  кількох стовпців — зверху над таблицею розташувати курсор миші проти першого стовпця і, коли з'явиться стрілка, клацнути лівою кнопкою, не відпускаючи її, перетягти стрілку до останнього стовпця і відпустити кнопку;  рядка — досить ліворуч за межами таблиці розташувати курсор миші проти рядка і, коли з'явиться стрілка, клацнути дівою кнопкою;  кількох рядків — ліворуч за межами таблиці розташувати курсор миші проти першого рядка і коли з'явиться стрілка, клацнути лівою кнопкою, не відпускаючи її, перетягти стрілку до останнього рядка і відпустити кнопку;  всієї таблиці — виділити всі її рядки або стовпці або виконати команду Таблиця → Виділити таблицю, або клацнути чотирьохбічну стрілку (маркер переміщення таблиці) 5. Вивчення основних прийомів роботи з редактором формул Редактор формул, що використовується із продуктами компанії Microsoft, є спеціальною версією редактора формул Math Type За допомогою редактора формул можна записувати складні математичні вирази, вибираючи символи з панелі інструментів і вводячи змінні та числа. Під час утворення формул розмір шрифтів. інтервали та формати автоматично регулюються для збереження відповідності математичних типів. Змінювати форматування можна й у процесі роботи. Існує також можливість перевизначати автоматичні стилі. Нижче наводиться приклад математичного виразу, що підготовлений у редакторі формул. 5.1. Виклик редактора формул Щоб викликати редактор формул, виконайте одну з наведених процедур.  Виберіть команду Об'єкт... у меню Вставка та вкладці Створення виберіть Microsoft Equation3.0.  Ви можете, використовуючи команду Настройка... у меню Сервіс помістити на стандартну панель інструментів кнопку за допомогою якої редактор формул буде викликаний, відразу. Якщо нам необхідно редагувати готову формулу, просто двічі натисніть на ній кнопкою миші. Залежно від обраних дій на екрані з'явиться вікно формули, панель інструментів формули та / або вікно редактора формул. VІ. Формування практичних умінь і навичок 1.Виконання практичного завдання Інструктаж із техніки безпеки. Виконання комплексу вправ для зняття зорової втоми (після завершення роботи). (Варіант 1) Інструктивна картка 1. Створіть папку у власній папці під назвою Текстовий процесор 2. Завантажте текстовий редактор Microsoft Word. 3. У новому документі створіть нумерований список учнів групи. 4. Створіть маркірований список предметів згідно з розкладом (на. наступну сторінку). 5. У верхньому колонтитулі вкажіть своє прізвище та ім'я, знизу — задайте номери сторінок. 6. Задайте всі поля по 2 см, формат паперу — А5, за необхідності відформатуйте текст. 7. Збережіть документ у вказану папку. 8. Продемонструйте результати роботи вчителеві. VIІ. Підбиття підсумків уроку Оцінювання роботи учнів на уроці. VIІІ. Домашнє завдання.
  • 3. 1. Опрацювати конспект уроку та відповідний розділ підручника.