Проблеми захисту лісу в Україні та шляхи вирішення
Хто я? Хто мої однокласники?
1. Загальноосвітня школа І – ІІІ ступенів № 10
Урок з предмету «Я досліджую світ»
на тему:
«Хто я? Хто мої однокласники?»
Підготувала вчитель початкових класів ЗШ №10,
спеціаліст вищої кваліфікаційної категорії
Ігнатова Галина Володимирівна
м. Світловодськ
2. Тема:Хто я? Хто мої однокласники?
Мета:познайомитидітей один з одним, вчити розповідатипро себе; розвивати
комунікативні компетентності, зв’язнемовлення; виховувати моральні якості, почуття
колективізму та шкільні нормиспілкування.
Хід уроку
І. ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ
Ось і пролунав дзвінок,
Починається урок.
Працюватимо старанно,
Щоб почути у кінці,
Що у нашім першім класі
Діти – просто молодці!
Розміщення дітей по групах.
ІІ. АКТУАЛІЗАЦІЯ ОПОРНИХ ЗНАНЬ
1.Слово вчителя:
- Я хочу вам розповістипро звичайного школяра. Але розповідь мою ви побачите у
відео. Будьте уважними. (Демонстрація відео)
- Щоб краще познайомитися, ви можете поставити йому питання. ( Як тебе звати,
скільки тобі років?, в який клас ти ходиш?)
2.Відповідіна запитання:
- Навіщо ви прийшли до школи ?
- Хто такі школярі?
- Вам напевно цікаво познайомитися одинз одним.
- Як це можна зробити?
- Як тільки пролунає сигнал дзвоника, давайте всі разом назвемо свої імена.(хором
лунають вигуки)
ІІІ. МОТИВАЦІЯ НАВЧАЛЬНОЇ ДІЯЛЬНОСТІ.
Повідомленнятеми уроку
- Хто почув та запам’ятав всі імена?
- Чому ми не змоглицього зробити?
- Що ви можете запропонувати, щобице виправити? ( діти висловлюють свої
пропозиції . поки вчитель не почує . що треба розмовляти по черзі. Тодівчитель
демонструє, що для цього необхідно піднімати руку).
- Для чого я підняла руку?
- Молодці. Це значить, що коли хочеш відповісти, треба підняти руку та зачекати
поки тебе не викличуть.
3. ІІ. Вивченнянового матеріалу.
1.Гра « Школярі та дошкільнята»
Коли я задам питання, то ви піднімаєте руки та чекаєте, щоби відповісти. Хто не
стримається, то будемо вважати, що він повів себе, як ведуть дошкільнята і ми йому
надамо ще можливість перетворитись в школяра.(групроводимо накилимку)
- Хто нявчить ?
- Хто сміється ?
- Хто квакає?
- Хто тьохкає?
- Хто навчається у школі?
- Хто лікує людей?
- Хто навчає дітей?
А зараз піднімуться ті діти, у кого вийшло бути школярами.
2. Знайомстводітей в групах.
- Хто з вас може назвати імена усіх своїходнокласників?
- Гра «День-Ніч» обирається одинучень , який повинен запам’ятати як сидять
діти в його групі . По команді «ніч» він закриває очі, а інші міняються місцями.
За командою «день» учень відгадує хто з дітей помінявся місцями.
3. Знайомствоз правилами поведінки у школі.
ГРА «ТАК» ЧИ «НІ»
1.Зранку дзвоникдзень-дзелень!Дружно скажем: «Добрийдень!»
2. На уроці можна спати, пити, їстиі кричати.
3.Вчитель твій веде урок. Томуротик « на замок»
4. На уроці бешкетуй. Як можеш вчителя дратуй.
5. Якщо вчитель запитає-учень руку піднімає.
6. Зранку варто не лінитись щоб до школи не спізнитись.
7. Якщо раптом щось болить-допоможеАйболить.
Ти не плач і не волай, просто лікаря чекай.
8.У їдальні слід співати, з повним ротом розмовляти.
9. Дівчат вперед не пропускай. А навпаки, назад штовхай.
10. В клас іди після болота ти в резиновихчоботях.
11. Якщо печиво приніс заховайся і сам з’їж.
12. Мити руки це пусте. Витер раз і так зійде.
13. У портфелі для забави носим іграшки цікаві: ляльки, наліпки, машинки і
жувальні резинки.
14. Зошити не обгортай. Ними руки витирай.
15. З книжкою завжди дружи. Цінуй, люби і бережи.
16.На фізкультуру не барись та швиденько переодягнись.
17. Щоби гарно виглядати, треба чистеодягати.
18. Враз додомуне біжи. «До побачення» скажи.
19.На перерві час не гай - робочемісце прибирай.
20. Частіше «дякую» кажи і друзів в класі бережи.
4. ІV. Робота взошиті.
- Розмалюйте цифру 1 за своїм бажанням. (Фотовиставка робіт дітей)
РЕФЛЕКСІЯ.ПІДСУМОК УРОКУ
І. Вправа «Мікрофон»
- Що ви сьогоднідізналися на цьому уроці?
- Як відповідають справжні школярі?
- Які правила для учнів ви запам’ятали?