SlideShare une entreprise Scribd logo
1  sur  6
Методичний кабінет
Загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів №10
Виховна година на тему:
„ВИБІР Є ЗАВЖДИ У КОЖНОГО З НАС”.
9 КЛАС
Підготував класний керівник:
Донченко В.П.
Виховна година на тему: „ВИБІР Є ЗАВЖДИ У КОЖНОГО З НАС”.
Мета. Формувати позицію протидії всім небезпечним для здоров’я та життя
явищам: наркотикам, алкоголю, палінню; пропагувати здоровий спосіб
життя; виробляти активну життєву позицію в молоді.
Обладнання:розвішеніпо класуплакатиз висловлюваннямипронегативнийвплив
шкідливих звичок, буклети про здоровий спосіб життя.
Підготовчий етап
Клас розбитийначотиризонидля гричотирьохкоманд.Партирозташованітак,
щоб можна було бачити дошку всім учасникам.
Приклади плакатів:
„Від вина гине краса, через вино скорочується молодість”
Горацій
„Треба підтримувати міцність тіла, щоб зберігати міцність духу”.
В.Гюго
„Ніякі напастій злочини не знищать стількинароду і народного багатства, як
пияцтво”.
Ф. Бекон
ХІД ЗАХОДУ
1. Слово вчителя.
— Сьогоднішня наша зустріч присвячена найактуальнішій проблемі
сучасності – здоровому способу життя. Давайте поміркуємо, на яких засадах
формулюється здоровий спосіб життя?
2. „Мозковий штурм”. Складові здорового способужиття. Учні називають складові
здорового способу життя (учитель записує їх на дошці). Це можуть бути:
1) відмовавід куріння;
2) відмовавід алкогольнихнапоїв;
3) відмовавід наркотиків;
4) заняття фізичною культурою та спортом;
4) відсутність будь-якихзахворювань;
6) здоровехарчування.
Учні можуть назвати ще і відмову від лихослів’я як складової морального
здоров’я.
Далі вчитель нагадує учням, що наше здоров’я залежить від таких основних
чинників (показує картку, яку потім прикріпляє надошці):
— спадковість –20%;
— рівень медицини – 10%;
— екологія – 20%;
— спосіб життя – 50%.
3. Учнівські повідомлення.
Куріння
Куріння тютюну – одна з „молодих”шкідливих звичок, яка має майже 500-
літню історію, і початок їй було покладено відкриттям Колумб Америки. Після
захоплення тютюном, що ніби стимулює сон, знімає втому, заспокоює,
людство побачило серйозні негативні наслідки, з спостерігалися внаслідок його
систематичне вживання. Так, нікотин, що міститься в тютюні впливає на
настрій курця і викликає оман відчуття певного благополуччя і спокою. Але
тільки на початковій стадії вживання. Доведено, що систематичне куріння у
підлітковому віці дуже шкідливо впливає на розвиток організму. Зокрема
гальмується процес статевого дозрівання, уповільнюється ріст, погіршується
розвиток груді: клітки та м’язів, шкіра втрачає свою еластичне з’являються
зморшки. Внаслідоккуріння у багатьох молодих людей постійно болить голова і
послаблюється пам’ять, знижується концентрація уваги, порушуються сон та
апетит.
Алкоголь
Важко переконати людину в тому, що вживання алкоголю небезпечне, на тлі
існуючих численних тверджень про його нібито тонізуючу дію.
Чи не тому 28000 з 100000 українців вкорочують собівік? Так. Алкоголізм –
це хвороба. Зрозуміло, що вживання спиртних напоїв і зловживаннянимищене
хвороба. Однак це той шлях, що може призвести до хвороби. Найчастіше на нього
стають люди,що легкопопадають під вплив„авторитетів”,молоділюдиз слабкими
нервами, ті, хто конфліктує зі своєю сім’єю чи суспільними нормами, Іноді
основним мотивом спробувати алкогольні напої стає цікавість, але частіше
причина саме в складних, неприємних відносинах, що склались в колідрузів чи в
сім’ї. Дуже небезпечне бажання молодих людей пити заради підтримки компанії,
створення гарного настрою, або для того, щоб бути схожим на дорослих.
Людині, яка вживає алкоголь, здається, що його невелика доза притупляє
неприємні відчуття, знімає втому. Виникає уявне відчуття благополуччя і
звільнення від турбот і тривог, поліпшується самопочуття. На жаль,
захоплення малимидозами, раночипізнопризводитьдо систематичноговживання
алкоголю. Поступово справа доходить до алкоголізму, а це найпростішийшлях
до деградації особистості.
Наркотики
Наркоманія – це справжнє лихо у всіх країнах світу. Наркотики стали
причиною передчасної смерті багатьох людей. У цей вир втягуються юначки,
дівчата і навіть діти.
Наркотики – це речовини, які завдають величезну шкоду як окремій
особистості, так і суспільству в цілому.
Наркотики можна розділити на легалізовані і не легалізовані. Легалізовані
наркотики: тютюн, алкогольні напої, ліки, кава, чай, засоби побутової хімії,
рослини тощо.
Нелегалізовані наркотики – коноплі, героїн, кокаїн та інші, занесені до
міжнародного переліку заборонених психотропних речовин.
Всінаркотики характеризуютьсяруйнівним впливом нафізичнийтапсихічний
стан здоров’я підлітків і їхню соціальну поведінку.
Трагедія полягає в тому, що для деяких людей (особливо молодих) навіть
одноразового вживання наркотику може бути достатньо, щоб опинитися у
полоні наркотичної залежності
Наркотики – це страшно! Зробисвій вибір.
4. Виготовленняплакату„Здоровийспосібжиття”.
Учитель поділяє клас на чотиригрупи (команди). Принцип розподілу може
бути будь-який (за кольором очей, за захопленнями тощо). Створені команди
придумують собі назви (бажано, щоб вони відповідали темі виховного заходу).
Також обирається „лічильник” – учень, який підраховуватиме бали, що
зароблять команди.
Учитель дає завдання командам: за 5-10 хвилин намалювати плакат, який
пропагує здоровий спосіб життя. Головні вимоги до плакату: яскравість,
образність,запам’ятовуваність, інформативність,оригінальність.Самеці критерії
і визначатимуть найкращий плакат, за який команда-переможниця одержує 10
ігрових монет, а інші команди – по 5 ігрових монет. Ці плакати вивішуються в
класі. Поки команди малюють, може звучати музика. Як тільки мелодія
припиняється, командиповинніздатисвої малюнки. Потім обирається найкращий
плакат.
5. Інтелектуальна гра „Що? Де? Коли?”
Гра проходить 10 – 15 хвилин. Звучить тиха музика. Вчитель читаєзапитання,
командиповиннівідповістинаних. Закожнуправильнувідповідькомандаодержує
одну ігрову монету. Набранібали додаються до балів, зароблених командами під
час конкурсу плакатів (за цим стежить „лічильник”). Запитання для гри:
1. Назвіть батьківщину тютюну. (Америка.)
2. Як і коли тютюн потрапив до Європи? (У XV ст. після відкриття
Америки Колумбом, який ізавіз його до Європи.)
3. Найцінніше, що є в людини. Його тривалість у курців скорочується в
середньому на 17 років. (Життя.)
4. Як називається процес формування наркотичної залежності через
поступове збільшення дози наркотичної речовини? (Звикання.)
5. Велика червона квітка, з листків і стебел якої отримують дуже сильний
наркотик, а насіння якої вживається в їжу. (Мак.)
6. Одна з головних складових тютюну. Дуже небезпечна отрута, від однієї
краплі якої гине кінь. (Нікотин.)
7. Як стародавні греки називали людину, що страждає на заціпеніння?
(Наркоманом, від грецької паrке – заціпеніти, mania – потяг.)
8. На думку А.П.Чехова, горілка, хоч і біла, робить червоним ніс. А що
вона чорнить? (Репутацію.)
9. Халдфан Маєр, колишній директор Усесвітньої організації охорони
здоров’я, вважає, що це – найпоширеніша із причинрізних захворювань,
якої можна запобігти. Що це? (Паління.)
10. Смертельна хвороба печінки, яка виникає, як правило, у процесі
зловживання алкогольними напоями. (Цироз.)
11. А.П.Чехов говорив: „Цілувати жінку, яка палить, все одно, що...”.
Продовжте його вислів. (... Цілувати попільничку.)
12. Що, відповідно до однієї народної китайської мудрості, приносить сто
печалей і одну радість? (Алкогольні напої.)
13. Діяльність спеціалістів спрямована на зміну поведінки, що, в своючергу,
може знизити бажання палити, вживати алкоголь чи наркотики.
(Профілактика.)
14. Дуже важливий, внутрішній орган, який більше за інші потерпає від
паління. (Легені.)
15. Набутий синдром, який викликається вірусом імунодефіциту людини.
(СНІД.)
16. Смертельна хвороба дихальних шляхів, яка серед курців зустрічається в
30 разів частіше, ніж серед тих, хто не палить. (Рак.)
17. Що сьогодніє об’єктом загального осудуза кордоном і причиноютого,
що тих, хто зловживає цим, не беруть на роботудо деяких організацій?
(Паління.)
18. Зловживання лікарськими препаратами, продуктами побутової хімії з
метоюодурманювальноїдії наорганізм. Ведедо ураженнясерця,легенів,
нирок, пепінки, мозку та інших органів. (Токсикоманія.)
Після гри підбиваються підсумки, підраховуються отримані монети.
6. Використання „Прес-методу”.
Метод „Прес” – одна з інтерактивних форм роботи з учнями, яка сприяє
розвитку вміння висловлювати думку, знайти необхідні аргументи,
переконання.
Вчитель роздаєучнямкартки, в якихзазначено чотири етапи методу „Прес”:
— висловте свою думку, поясніть свою точку зору
(„Я вважаю, що... ”, „На мою думку...”, „Я дотримуюся такої точки зору,
тому що... ”);
— поясніть, чому ви дотримуєтесь саме такої точки зору, на чому
ґрунтується ваша впевненість
(„Тому, що...”, „Виходячи з того що...”);
— наведіть додаткові аргументи на користь вашої думки
(„Аргументуючи свої думки...”, „Аби остаточно переконати аудиторію...”,
„Можна ще додати... ”);
— назвіть факти, що підтверджують докази
(„Отже...”, „Таким чином...”).
7. Виступ експерта.
Одного разу троє друзів сперечалися:паління корисне чи все-таки шкідливе?
Оскільки вони не могли знайти правильної відповіді, то вирішили звернутися за
порадою до Мудреця.
Як ви гадаєте, що відповів Мудрець?
Він сказав: „Паліть, бо ті, що палять, завжди молоді; їх ніколи не покусає
собака; їх ніколи не обкрадуть злодії”.
Друзі покинули Мудреця, однак їх здивувала і занепокоїла його відповідь.
Вони почали шукати справжнє значення сказаних слів. В одній із книг вони
побачили інформацію, від якої вжахнулися:
Речовини, які потрапляють в організм людини з димом
Нікотин
Синильна кислота
Аміак
Бензоферон
Формальдегід
Чадний газ
Задумайся!
 Експериментами встановлено, що у 70% мишей, які вдихали тютюновий
дим, розвинулися злоякісні пухлини легенів.
 В Англії, де палять майже 75% чоловіків, рак легенів зареєстровано навіть у
собак, господарі яких не розлучалися з цигаркою.
 95 із 100 хворих на туберкульоз перед початком захворювання палили.
Проаналізувавши інформацію, друзізнову пішли до Мудреця ізапитали, чому
він дав їм таку відповідь. Мудрець пояснив:
 Ви будете завжди молодими, бо курці, як правило, помирають раніше,
ніж ті, хто не палить.
 Вас не обкрадуть злодії, бо курці постійно кашляють і злодії
побояться залізти у будинок, коли почують, що вдома хтось є.
 Вас не покусають собаки, бо у курців розвивається кульгавість
унаслідок недостатнього постачання кінцівок киснем, який переноситься
кров’ю, тому їм часто доводитьсяходитиз ціпком. А собаки, як відомо, бояться
людей, в руках у яких ціпок.
Друзі зробили свій вибір. Як ви гадаєте, який? А що обираєте ви? (Відповіді
учнів.)
Вмістшкідливихречовинводній викуреній пачці цигарок
0,0012 г синильної кислоти
0,64 г аміаку
0,92 г чадного газу
0,0012 г сірководню
0,18г нікотину
1 г канцерогенних речовин
Хвороби, спричинені палінням
 бронхіт;
 рак легенів;
 емфізема легенів;
 атеросклероз;
 стенокардія;
 серцева недостатність;
 інфаркт міокарда;
 виразка шлунка;
 захворювання ЦНС.
Вплив паління на розумову діяльність людини
Знижується обсяг пам’яті – на 5 %.
Знижується точність виконання математичних дій – на 5,5 %.

Contenu connexe

Tendances

6 klas osnovi_zdorovja_bekh_2014_ukr
6 klas osnovi_zdorovja_bekh_2014_ukr6 klas osnovi_zdorovja_bekh_2014_ukr
6 klas osnovi_zdorovja_bekh_2014_ukr
YchebnikUA
 
Презент. проекту "Корисна та шкідлива їжа"
Презент. проекту "Корисна та шкідлива їжа"Презент. проекту "Корисна та шкідлива їжа"
Презент. проекту "Корисна та шкідлива їжа"
ZHOIPPO
 
Життя дається тільки раз
Життя дається тільки разЖиття дається тільки раз
Життя дається тільки раз
ryabich1976
 
119престиж допинг контроля 2
119престиж допинг контроля 2119престиж допинг контроля 2
119престиж допинг контроля 2
olga_ruo
 
ми за здоровий спосіб життя проект
ми за здоровий спосіб життя   проектми за здоровий спосіб життя   проект
ми за здоровий спосіб життя проект
Denys Tkachuk
 
6 осн здор_бех_воронцова_2013_укр
6 осн здор_бех_воронцова_2013_укр6 осн здор_бех_воронцова_2013_укр
6 осн здор_бех_воронцова_2013_укр
Aira_Roo
 
книжка бейгуленко
книжка бейгуленкокнижка бейгуленко
книжка бейгуленко
nelarina
 

Tendances (17)

6 klas osnovi_zdorovja_bekh_2014_ukr
6 klas osnovi_zdorovja_bekh_2014_ukr6 klas osnovi_zdorovja_bekh_2014_ukr
6 klas osnovi_zdorovja_bekh_2014_ukr
 
Презент. проекту "Корисна та шкідлива їжа"
Презент. проекту "Корисна та шкідлива їжа"Презент. проекту "Корисна та шкідлива їжа"
Презент. проекту "Корисна та шкідлива їжа"
 
Життя дається тільки раз
Життя дається тільки разЖиття дається тільки раз
Життя дається тільки раз
 
Шкідливий вплив наркотичних речовин на організм людини\Adverse effects of dru...
Шкідливий вплив наркотичних речовин на організм людини\Adverse effects of dru...Шкідливий вплив наркотичних речовин на організм людини\Adverse effects of dru...
Шкідливий вплив наркотичних речовин на організм людини\Adverse effects of dru...
 
119престиж допинг контроля 2
119престиж допинг контроля 2119престиж допинг контроля 2
119престиж допинг контроля 2
 
7 oz_vasil_2015
7 oz_vasil_20157 oz_vasil_2015
7 oz_vasil_2015
 
ми за здоровий спосіб життя проект
ми за здоровий спосіб життя   проектми за здоровий спосіб життя   проект
ми за здоровий спосіб життя проект
 
6 осн здор_бех_воронцова_2013_укр
6 осн здор_бех_воронцова_2013_укр6 осн здор_бех_воронцова_2013_укр
6 осн здор_бех_воронцова_2013_укр
 
Конкурс творчий учитель обдарований учень
Конкурс  творчий учитель   обдарований ученьКонкурс  творчий учитель   обдарований учень
Конкурс творчий учитель обдарований учень
 
книжка бейгуленко
книжка бейгуленкокнижка бейгуленко
книжка бейгуленко
 
шкідливі звички
шкідливі звичкишкідливі звички
шкідливі звички
 
весь світ кидає палити
весь світ кидає палитивесь світ кидає палити
весь світ кидає палити
 
здоровий спосіб життя
здоровий спосіб життяздоровий спосіб життя
здоровий спосіб життя
 
Основи здоров'я 5 клас Бех, Воронцова 2013 от Freegdz.com
Основи здоров'я 5 клас Бех, Воронцова 2013 от Freegdz.comОснови здоров'я 5 клас Бех, Воронцова 2013 от Freegdz.com
Основи здоров'я 5 клас Бех, Воронцова 2013 от Freegdz.com
 
6 oz b_ua_2014
6 oz b_ua_20146 oz b_ua_2014
6 oz b_ua_2014
 
здоровий спосіб життя
здоровий спосіб життяздоровий спосіб життя
здоровий спосіб життя
 
7 oz p_2015_ua
7 oz p_2015_ua7 oz p_2015_ua
7 oz p_2015_ua
 

Similaire à Вибір є завжди у кожного з нас

шкідливі звички
шкідливі звичкишкідливі звички
шкідливі звички
lelipusik
 
3 презентація ток-шоу здоровий спосіб життя
3   презентація ток-шоу здоровий спосіб життя3   презентація ток-шоу здоровий спосіб життя
3 презентація ток-шоу здоровий спосіб життя
nelarina
 
урок української мови №4
урок української мови №4урок української мови №4
урок української мови №4
ingener104
 
5 осн здор_бех_воронцова_2013_укр
5 осн здор_бех_воронцова_2013_укр5 осн здор_бех_воронцова_2013_укр
5 осн здор_бех_воронцова_2013_укр
Aira_Roo
 
Vshkole 5 osnovu_zdorovia_beh_2013
Vshkole 5 osnovu_zdorovia_beh_2013Vshkole 5 osnovu_zdorovia_beh_2013
Vshkole 5 osnovu_zdorovia_beh_2013
Svinka Pepa
 
здоровий спосіб життя
здоровий спосіб життяздоровий спосіб життя
здоровий спосіб життя
starrubyslideshare
 

Similaire à Вибір є завжди у кожного з нас (20)

шкідливі звички
шкідливі звичкишкідливі звички
шкідливі звички
 
Urok
UrokUrok
Urok
 
20
2020
20
 
лінгвістична гра
лінгвістична  гралінгвістична  гра
лінгвістична гра
 
3 презентація ток-шоу здоровий спосіб життя
3   презентація ток-шоу здоровий спосіб життя3   презентація ток-шоу здоровий спосіб життя
3 презентація ток-шоу здоровий спосіб життя
 
тема Урок
тема Урок тема Урок
тема Урок
 
тренінги мій виб мое здорове ж.
тренінги мій виб   мое здорове ж.тренінги мій виб   мое здорове ж.
тренінги мій виб мое здорове ж.
 
Вплив алкоголю, наркотиків і токсинів на нервову систему
Вплив алкоголю, наркотиків і токсинів на нервову системуВплив алкоголю, наркотиків і токсинів на нервову систему
Вплив алкоголю, наркотиків і токсинів на нервову систему
 
педярмарка физкульт федорчук
педярмарка физкульт федорчукпедярмарка физкульт федорчук
педярмарка физкульт федорчук
 
158
158158
158
 
урок української мови №4
урок української мови №4урок української мови №4
урок української мови №4
 
6 oz b_ua_2014
6 oz b_ua_20146 oz b_ua_2014
6 oz b_ua_2014
 
362
362362
362
 
Osnovy zdorovja-6-klas-beh
Osnovy zdorovja-6-klas-behOsnovy zdorovja-6-klas-beh
Osnovy zdorovja-6-klas-beh
 
5 осн здор_бех_воронцова_2013_укр
5 осн здор_бех_воронцова_2013_укр5 осн здор_бех_воронцова_2013_укр
5 осн здор_бех_воронцова_2013_укр
 
Vshkole 5 osnovu_zdorovia_beh_2013
Vshkole 5 osnovu_zdorovia_beh_2013Vshkole 5 osnovu_zdorovia_beh_2013
Vshkole 5 osnovu_zdorovia_beh_2013
 
5
55
5
 
Osnovy zdorovja-5-klas-beh
Osnovy zdorovja-5-klas-behOsnovy zdorovja-5-klas-beh
Osnovy zdorovja-5-klas-beh
 
бережи здоров`я з молоду
бережи здоров`я з молодубережи здоров`я з молоду
бережи здоров`я з молоду
 
здоровий спосіб життя
здоровий спосіб життяздоровий спосіб життя
здоровий спосіб життя
 

Plus de ЗШ №10 м.Світловодська

Аналіз роботи ШМО вчителів математики, фізики та інформатики
Аналіз роботи ШМО вчителів математики, фізики та інформатикиАналіз роботи ШМО вчителів математики, фізики та інформатики
Аналіз роботи ШМО вчителів математики, фізики та інформатики
ЗШ №10 м.Світловодська
 
Аналіз роботи МО вчителів вчителів фізичної культури, учителів естетичного ку...
Аналіз роботи МО вчителів вчителів фізичної культури, учителів естетичного ку...Аналіз роботи МО вчителів вчителів фізичної культури, учителів естетичного ку...
Аналіз роботи МО вчителів вчителів фізичної культури, учителів естетичного ку...
ЗШ №10 м.Світловодська
 
Опис досвіду роботи вчителя початкових класів
Опис досвіду роботи вчителя початкових класівОпис досвіду роботи вчителя початкових класів
Опис досвіду роботи вчителя початкових класів
ЗШ №10 м.Світловодська
 

Plus de ЗШ №10 м.Світловодська (20)

Атестація-2023.ppt
Атестація-2023.pptАтестація-2023.ppt
Атестація-2023.ppt
 
Психічне здоров'я
Психічне здоров'яПсихічне здоров'я
Психічне здоров'я
 
План ШМО вчителів початкових класів
План ШМО вчителів початкових класівПлан ШМО вчителів початкових класів
План ШМО вчителів початкових класів
 
План методичної роботи.docx
План методичної роботи.docxПлан методичної роботи.docx
План методичної роботи.docx
 
Pomytkin.pdf
Pomytkin.pdfPomytkin.pdf
Pomytkin.pdf
 
Аналіз роботи МО класних керівників
Аналіз роботи МО класних керівниківАналіз роботи МО класних керівників
Аналіз роботи МО класних керівників
 
Аналіз роботи ШМО вчителів математики, фізики та інформатики
Аналіз роботи ШМО вчителів математики, фізики та інформатикиАналіз роботи ШМО вчителів математики, фізики та інформатики
Аналіз роботи ШМО вчителів математики, фізики та інформатики
 
Аналіз роботи МО вчителів укр. мови.docx
Аналіз роботи МО вчителів укр. мови.docxАналіз роботи МО вчителів укр. мови.docx
Аналіз роботи МО вчителів укр. мови.docx
 
Аналіз роботи МО вчителів вчителів фізичної культури, учителів естетичного ку...
Аналіз роботи МО вчителів вчителів фізичної культури, учителів естетичного ку...Аналіз роботи МО вчителів вчителів фізичної культури, учителів естетичного ку...
Аналіз роботи МО вчителів вчителів фізичної культури, учителів естетичного ку...
 
Аналіз МО суспільно-природничих дисциплін.docx
Аналіз МО суспільно-природничих дисциплін.docxАналіз МО суспільно-природничих дисциплін.docx
Аналіз МО суспільно-природничих дисциплін.docx
 
Аналіз роботи МО вчителів початкових класів.docx
Аналіз роботи МО вчителів початкових класів.docxАналіз роботи МО вчителів початкових класів.docx
Аналіз роботи МО вчителів початкових класів.docx
 
МО вчителів української мови та літератури.pptx
МО вчителів української мови та літератури.pptxМО вчителів української мови та літератури.pptx
МО вчителів української мови та літератури.pptx
 
Аналіз ШМО вчителів зарубіжної літератури
Аналіз ШМО вчителів зарубіжної літературиАналіз ШМО вчителів зарубіжної літератури
Аналіз ШМО вчителів зарубіжної літератури
 
Аналіз ШМО вчителів іноземної мови.docx
Аналіз ШМО вчителів іноземної мови.docxАналіз ШМО вчителів іноземної мови.docx
Аналіз ШМО вчителів іноземної мови.docx
 
Свято вишиванки
Свято вишиванкиСвято вишиванки
Свято вишиванки
 
Інноваційна діяльність
Інноваційна діяльністьІнноваційна діяльність
Інноваційна діяльність
 
Атестація-2022
Атестація-2022Атестація-2022
Атестація-2022
 
Опис досвіду роботи Дерземанової Н.П.
Опис досвіду роботи Дерземанової Н.П.Опис досвіду роботи Дерземанової Н.П.
Опис досвіду роботи Дерземанової Н.П.
 
Правила внутрішнього трудового розпорядку
Правила внутрішнього трудового розпорядкуПравила внутрішнього трудового розпорядку
Правила внутрішнього трудового розпорядку
 
Опис досвіду роботи вчителя початкових класів
Опис досвіду роботи вчителя початкових класівОпис досвіду роботи вчителя початкових класів
Опис досвіду роботи вчителя початкових класів
 

Dernier

Dernier (6)

Спектроскоп. Спостереження оптичних явищ
Спектроскоп. Спостереження оптичних явищСпектроскоп. Спостереження оптичних явищ
Спектроскоп. Спостереження оптичних явищ
 
Україна в умовах десталінізації (1953 – 1964 рр.).pptx
Україна в умовах десталінізації (1953 – 1964 рр.).pptxУкраїна в умовах десталінізації (1953 – 1964 рр.).pptx
Україна в умовах десталінізації (1953 – 1964 рр.).pptx
 
Відкрита лекція на тему: "Сидерати - як спосіб виживання"
Відкрита лекція на тему: "Сидерати - як спосіб виживання"Відкрита лекція на тему: "Сидерати - як спосіб виживання"
Відкрита лекція на тему: "Сидерати - як спосіб виживання"
 
Роль українців у перемозі в Другій світовій війні
Роль українців у перемозі в Другій світовій війніРоль українців у перемозі в Другій світовій війні
Роль українців у перемозі в Другій світовій війні
 
Габон
ГабонГабон
Габон
 
Балади про Робіна Гуда. Аналіз образу Робіна Гуда
Балади про Робіна Гуда. Аналіз образу Робіна ГудаБалади про Робіна Гуда. Аналіз образу Робіна Гуда
Балади про Робіна Гуда. Аналіз образу Робіна Гуда
 

Вибір є завжди у кожного з нас

  • 1. Методичний кабінет Загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів №10 Виховна година на тему: „ВИБІР Є ЗАВЖДИ У КОЖНОГО З НАС”. 9 КЛАС Підготував класний керівник: Донченко В.П.
  • 2. Виховна година на тему: „ВИБІР Є ЗАВЖДИ У КОЖНОГО З НАС”. Мета. Формувати позицію протидії всім небезпечним для здоров’я та життя явищам: наркотикам, алкоголю, палінню; пропагувати здоровий спосіб життя; виробляти активну життєву позицію в молоді. Обладнання:розвішеніпо класуплакатиз висловлюваннямипронегативнийвплив шкідливих звичок, буклети про здоровий спосіб життя. Підготовчий етап Клас розбитийначотиризонидля гричотирьохкоманд.Партирозташованітак, щоб можна було бачити дошку всім учасникам. Приклади плакатів: „Від вина гине краса, через вино скорочується молодість” Горацій „Треба підтримувати міцність тіла, щоб зберігати міцність духу”. В.Гюго „Ніякі напастій злочини не знищать стількинароду і народного багатства, як пияцтво”. Ф. Бекон ХІД ЗАХОДУ 1. Слово вчителя. — Сьогоднішня наша зустріч присвячена найактуальнішій проблемі сучасності – здоровому способу життя. Давайте поміркуємо, на яких засадах формулюється здоровий спосіб життя? 2. „Мозковий штурм”. Складові здорового способужиття. Учні називають складові здорового способу життя (учитель записує їх на дошці). Це можуть бути: 1) відмовавід куріння; 2) відмовавід алкогольнихнапоїв; 3) відмовавід наркотиків; 4) заняття фізичною культурою та спортом; 4) відсутність будь-якихзахворювань; 6) здоровехарчування. Учні можуть назвати ще і відмову від лихослів’я як складової морального здоров’я. Далі вчитель нагадує учням, що наше здоров’я залежить від таких основних чинників (показує картку, яку потім прикріпляє надошці): — спадковість –20%; — рівень медицини – 10%; — екологія – 20%; — спосіб життя – 50%. 3. Учнівські повідомлення. Куріння Куріння тютюну – одна з „молодих”шкідливих звичок, яка має майже 500- літню історію, і початок їй було покладено відкриттям Колумб Америки. Після захоплення тютюном, що ніби стимулює сон, знімає втому, заспокоює, людство побачило серйозні негативні наслідки, з спостерігалися внаслідок його систематичне вживання. Так, нікотин, що міститься в тютюні впливає на настрій курця і викликає оман відчуття певного благополуччя і спокою. Але тільки на початковій стадії вживання. Доведено, що систематичне куріння у
  • 3. підлітковому віці дуже шкідливо впливає на розвиток організму. Зокрема гальмується процес статевого дозрівання, уповільнюється ріст, погіршується розвиток груді: клітки та м’язів, шкіра втрачає свою еластичне з’являються зморшки. Внаслідоккуріння у багатьох молодих людей постійно болить голова і послаблюється пам’ять, знижується концентрація уваги, порушуються сон та апетит. Алкоголь Важко переконати людину в тому, що вживання алкоголю небезпечне, на тлі існуючих численних тверджень про його нібито тонізуючу дію. Чи не тому 28000 з 100000 українців вкорочують собівік? Так. Алкоголізм – це хвороба. Зрозуміло, що вживання спиртних напоїв і зловживаннянимищене хвороба. Однак це той шлях, що може призвести до хвороби. Найчастіше на нього стають люди,що легкопопадають під вплив„авторитетів”,молоділюдиз слабкими нервами, ті, хто конфліктує зі своєю сім’єю чи суспільними нормами, Іноді основним мотивом спробувати алкогольні напої стає цікавість, але частіше причина саме в складних, неприємних відносинах, що склались в колідрузів чи в сім’ї. Дуже небезпечне бажання молодих людей пити заради підтримки компанії, створення гарного настрою, або для того, щоб бути схожим на дорослих. Людині, яка вживає алкоголь, здається, що його невелика доза притупляє неприємні відчуття, знімає втому. Виникає уявне відчуття благополуччя і звільнення від турбот і тривог, поліпшується самопочуття. На жаль, захоплення малимидозами, раночипізнопризводитьдо систематичноговживання алкоголю. Поступово справа доходить до алкоголізму, а це найпростішийшлях до деградації особистості. Наркотики Наркоманія – це справжнє лихо у всіх країнах світу. Наркотики стали причиною передчасної смерті багатьох людей. У цей вир втягуються юначки, дівчата і навіть діти. Наркотики – це речовини, які завдають величезну шкоду як окремій особистості, так і суспільству в цілому. Наркотики можна розділити на легалізовані і не легалізовані. Легалізовані наркотики: тютюн, алкогольні напої, ліки, кава, чай, засоби побутової хімії, рослини тощо. Нелегалізовані наркотики – коноплі, героїн, кокаїн та інші, занесені до міжнародного переліку заборонених психотропних речовин. Всінаркотики характеризуютьсяруйнівним впливом нафізичнийтапсихічний стан здоров’я підлітків і їхню соціальну поведінку. Трагедія полягає в тому, що для деяких людей (особливо молодих) навіть одноразового вживання наркотику може бути достатньо, щоб опинитися у полоні наркотичної залежності Наркотики – це страшно! Зробисвій вибір. 4. Виготовленняплакату„Здоровийспосібжиття”. Учитель поділяє клас на чотиригрупи (команди). Принцип розподілу може бути будь-який (за кольором очей, за захопленнями тощо). Створені команди придумують собі назви (бажано, щоб вони відповідали темі виховного заходу). Також обирається „лічильник” – учень, який підраховуватиме бали, що зароблять команди.
  • 4. Учитель дає завдання командам: за 5-10 хвилин намалювати плакат, який пропагує здоровий спосіб життя. Головні вимоги до плакату: яскравість, образність,запам’ятовуваність, інформативність,оригінальність.Самеці критерії і визначатимуть найкращий плакат, за який команда-переможниця одержує 10 ігрових монет, а інші команди – по 5 ігрових монет. Ці плакати вивішуються в класі. Поки команди малюють, може звучати музика. Як тільки мелодія припиняється, командиповинніздатисвої малюнки. Потім обирається найкращий плакат. 5. Інтелектуальна гра „Що? Де? Коли?” Гра проходить 10 – 15 хвилин. Звучить тиха музика. Вчитель читаєзапитання, командиповиннівідповістинаних. Закожнуправильнувідповідькомандаодержує одну ігрову монету. Набранібали додаються до балів, зароблених командами під час конкурсу плакатів (за цим стежить „лічильник”). Запитання для гри: 1. Назвіть батьківщину тютюну. (Америка.) 2. Як і коли тютюн потрапив до Європи? (У XV ст. після відкриття Америки Колумбом, який ізавіз його до Європи.) 3. Найцінніше, що є в людини. Його тривалість у курців скорочується в середньому на 17 років. (Життя.) 4. Як називається процес формування наркотичної залежності через поступове збільшення дози наркотичної речовини? (Звикання.) 5. Велика червона квітка, з листків і стебел якої отримують дуже сильний наркотик, а насіння якої вживається в їжу. (Мак.) 6. Одна з головних складових тютюну. Дуже небезпечна отрута, від однієї краплі якої гине кінь. (Нікотин.) 7. Як стародавні греки називали людину, що страждає на заціпеніння? (Наркоманом, від грецької паrке – заціпеніти, mania – потяг.) 8. На думку А.П.Чехова, горілка, хоч і біла, робить червоним ніс. А що вона чорнить? (Репутацію.) 9. Халдфан Маєр, колишній директор Усесвітньої організації охорони здоров’я, вважає, що це – найпоширеніша із причинрізних захворювань, якої можна запобігти. Що це? (Паління.) 10. Смертельна хвороба печінки, яка виникає, як правило, у процесі зловживання алкогольними напоями. (Цироз.) 11. А.П.Чехов говорив: „Цілувати жінку, яка палить, все одно, що...”. Продовжте його вислів. (... Цілувати попільничку.) 12. Що, відповідно до однієї народної китайської мудрості, приносить сто печалей і одну радість? (Алкогольні напої.) 13. Діяльність спеціалістів спрямована на зміну поведінки, що, в своючергу, може знизити бажання палити, вживати алкоголь чи наркотики. (Профілактика.) 14. Дуже важливий, внутрішній орган, який більше за інші потерпає від паління. (Легені.) 15. Набутий синдром, який викликається вірусом імунодефіциту людини. (СНІД.) 16. Смертельна хвороба дихальних шляхів, яка серед курців зустрічається в 30 разів частіше, ніж серед тих, хто не палить. (Рак.) 17. Що сьогодніє об’єктом загального осудуза кордоном і причиноютого,
  • 5. що тих, хто зловживає цим, не беруть на роботудо деяких організацій? (Паління.) 18. Зловживання лікарськими препаратами, продуктами побутової хімії з метоюодурманювальноїдії наорганізм. Ведедо ураженнясерця,легенів, нирок, пепінки, мозку та інших органів. (Токсикоманія.) Після гри підбиваються підсумки, підраховуються отримані монети. 6. Використання „Прес-методу”. Метод „Прес” – одна з інтерактивних форм роботи з учнями, яка сприяє розвитку вміння висловлювати думку, знайти необхідні аргументи, переконання. Вчитель роздаєучнямкартки, в якихзазначено чотири етапи методу „Прес”: — висловте свою думку, поясніть свою точку зору („Я вважаю, що... ”, „На мою думку...”, „Я дотримуюся такої точки зору, тому що... ”); — поясніть, чому ви дотримуєтесь саме такої точки зору, на чому ґрунтується ваша впевненість („Тому, що...”, „Виходячи з того що...”); — наведіть додаткові аргументи на користь вашої думки („Аргументуючи свої думки...”, „Аби остаточно переконати аудиторію...”, „Можна ще додати... ”); — назвіть факти, що підтверджують докази („Отже...”, „Таким чином...”). 7. Виступ експерта. Одного разу троє друзів сперечалися:паління корисне чи все-таки шкідливе? Оскільки вони не могли знайти правильної відповіді, то вирішили звернутися за порадою до Мудреця. Як ви гадаєте, що відповів Мудрець? Він сказав: „Паліть, бо ті, що палять, завжди молоді; їх ніколи не покусає собака; їх ніколи не обкрадуть злодії”. Друзі покинули Мудреця, однак їх здивувала і занепокоїла його відповідь. Вони почали шукати справжнє значення сказаних слів. В одній із книг вони побачили інформацію, від якої вжахнулися: Речовини, які потрапляють в організм людини з димом Нікотин Синильна кислота Аміак Бензоферон Формальдегід Чадний газ
  • 6. Задумайся!  Експериментами встановлено, що у 70% мишей, які вдихали тютюновий дим, розвинулися злоякісні пухлини легенів.  В Англії, де палять майже 75% чоловіків, рак легенів зареєстровано навіть у собак, господарі яких не розлучалися з цигаркою.  95 із 100 хворих на туберкульоз перед початком захворювання палили. Проаналізувавши інформацію, друзізнову пішли до Мудреця ізапитали, чому він дав їм таку відповідь. Мудрець пояснив:  Ви будете завжди молодими, бо курці, як правило, помирають раніше, ніж ті, хто не палить.  Вас не обкрадуть злодії, бо курці постійно кашляють і злодії побояться залізти у будинок, коли почують, що вдома хтось є.  Вас не покусають собаки, бо у курців розвивається кульгавість унаслідок недостатнього постачання кінцівок киснем, який переноситься кров’ю, тому їм часто доводитьсяходитиз ціпком. А собаки, як відомо, бояться людей, в руках у яких ціпок. Друзі зробили свій вибір. Як ви гадаєте, який? А що обираєте ви? (Відповіді учнів.) Вмістшкідливихречовинводній викуреній пачці цигарок 0,0012 г синильної кислоти 0,64 г аміаку 0,92 г чадного газу 0,0012 г сірководню 0,18г нікотину 1 г канцерогенних речовин Хвороби, спричинені палінням  бронхіт;  рак легенів;  емфізема легенів;  атеросклероз;  стенокардія;  серцева недостатність;  інфаркт міокарда;  виразка шлунка;  захворювання ЦНС. Вплив паління на розумову діяльність людини Знижується обсяг пам’яті – на 5 %. Знижується точність виконання математичних дій – на 5,5 %.