SlideShare une entreprise Scribd logo
1  sur  12
Методичний кабінет загальноосвітньої школи I-III ступенів № 10
ВІКТОРИНА
«Здорове харчування – запорука
здоров’я, а здоровим бути-КРУТО!»
Вчитель: Писарєва О.В.
м.Світловодськ
Вікторина
«Здорове харчування-запорука здоров’я, а
здоровим бути-круто!»
Мета:формувати в учнів навички здорового способужиття, навички
толерантного спілкування; розширяти світогляд щодо правильного
харчування.
Обладнання: книжковавиставка «З книгою подружиш – здоров’я
здобудеш!»;вислови:«Здоровалюдина – добраі справедлива», «Не той
пропав, що в біду попав, а той, хто духом занепав», плакати «Дерево
здоров’я».
Хід заходу
- Добрийдень, дорогідрузі! Сьогодніми з вами проведемо не простий урок,
а урок-вікторину, присвяченуздоровомуспособужиття.
Перед вами книжкова виставка з уже знайомимидля вас книжками – це
підручники «Основи здоров’я», «Природознавство».Ці дуже потрібні книги
були поруч з вами і навчали, як бути здоровими, розповідаликазки і
оповідання про різні випадки з життя своїхгероїв. Сьогодніми перевіримо,
чи уважно ви вивчали ці книги, чи багато ви дізналися з них?
А допоможенам у цьому цікава конкурсна програма« Здоровехарчування-
запорука здоров’я, а здоровим бути – круто!», у якій я пропоную вам
прийняти участь. Для цього ми створимо трикоманди з учнів 1-х класів.
Командизаймають свої місця за ігровими столами. Діти обирають назву
команди, готують та проголошують свій девіз.
Представляю вам поважне журі нашого конкурсу.
Неодмінною умовоютвого життя є харчування. Без їжі людина не може
жити. З їжею ти отримуєш поживні речовини, необхідні для роботимозку,
серця, легенів, м’язів та інших органів.
Від того, яку їжу ти вживаєш, залежить твоє здоров’я. Щоб бути здоровим,
потрібно знати ПРАВИЛА ХАРЧУВАННЯ:
-Їжа повинна бути різноманітною іскладатисяз різних продуктів.
Корисно їстимолочніпродукти, м'ясо, рибу, багато овочів і фруктів. Не
захоплюйся надмірно солодощами, мучнимивиробами, жирною і солоною
їжею.
-Їсти потрібно 4 рази на день в один той самий час.
Якщо дотримуватися цього правила, то перед їдою з’являється апетит, їжа
краще засвоюється.Обов’язковоснідай перед тим, як ідеш до школи.
Вечеряй не пізніше ніж за 2 годинидо сну.
-Їсти треба повільно, добре пережовуючи.
Нехтування цим правилом спричиняє шлунково-кишкові захворювання.
-Під час вживання їжі не можна відволікатися, займатисяіншою
справою.
Це знижує апетит і погіршує засвоєння продуктів.
-Не можна переїдати.
Після надмірного вживання їжі почуватимешся в’ялим ,ослабленим. Тобіне
хочеться займатись спортом, бігати, вчитися. Переїдання є причиною
багатьох захворювань.
І конкурс «Лото-здоров’я»
У чарівному мішечку знаходяться кульки з номерами. Кожен гравець
команди по черзівиймає кульку з номером, якомувідповідає питання, на яке
гравець повинен дати відповідь. Кожна правильна відповідь – 1 бал.
Запитання для першоїкоманди :
1. Вибери з переліку продуктів тільки ті, які можуть нашкодити здоров’ю:
сметана, яблука, огірки, пепсі-кола, хліб, молоко, чіпси.
2. Який телефонний номер потрібно набрати у разі виникнення пожежі?
(101).
3. Як називаються коливання земної поверхні, що виникають унаслідок
підземних поштовхів величезної сили? (Землетрус).
4. Що треба робити, щоб не хворіти, легше і швидше переносити зміни
погоди?(Загартовуватися).
5. Кого називають «пасивним курцем»? (Людину, яка вдихає тютюновий
дим, але сама не курить).
Запитання для другої команди:
1. Вибери з переліку людських звичокті, які кориснідля здоров’я:
загартовування, куріння, чищення зубів, гризти нігті, ввічливість, говорити
неправду.
2. Куди потрібно звертатись і який телефонний номер потрібно набирати, у
разі виявлення крадіжки? (У міліцію, 102).
3. Як називають розлиття річки при розтаванніснігу, льодуабо від тривалих
дощів і злив? (Повінь).
4. Яка невиліковна хворобапередається тільки через кров, спричиняється
вірусом імунодефіциту, який ослаблює організм? (СНІД).
5. Яке приміщення у будинку є найнебезпечнішим? Чому? (Кухня, адже в ній
містяться різні електроприлади, газоваплита).
Запитання для третьоїкоманди:
1. До кого ми звертаємось, якщо захворіли?(до лікаря)
2. Куди потрібно звертатись і який телефонний номер потрібно набирати, у
разі виявлення запаху газу?(104)
3. Як називають явища, що утворюються після тривалих снігопадів? (снігові
замети)
4. Яким чином мікроби можуть потрапити до організму людини?(Брудні
руки, немиті овочіта фрукти)
5. Які небезпечні місця є на шкільному подвір’ї?(сходинки,дерева)
(Музична пауза. Пісня про здорове харчування на мотивпісні «Посмішка»)
Є корисністрави і смачні:
Борщі каша, груші, сливи, спіла диня.
А шкідливим – дружно скажем: «Ні!»
Не приносять воникористілюдині.
Приспів:
Про здоров’ятребадбати,
Вітаміни споживати,
Огірочки, апельсини і морквину.
І тоді, повір, умить
Перестанеш ти хворіть.
Пам’ятай це мудре правило, дитино.
Не купуй нізащо на обід
Різні чіпси, шоколадки і Мівіну.
Їх вживать багато нам не слід,
Не приносять воникористілюдині.
Приспів (повторюється)
(Журі оголошує кількість балів за І конкурс).
ІІ конкурс « Зваримо борщ »
Кожній командіпропонується плакат з зображенням каструлі, треба
намалювати продукти, які необхідні для приготування борщу. Хто швидше?
III конкурс. Гра .Так чи Ні ?
Зіграти хочеться мені
З тобою, друже, в «Так чи ні».
Тобі питання задаю,
Готуй же відповідь свою.
Відповідай, коли мастак,
Єдиним словом «Ні» чи «Так».
Якщо кмітливий, друже, ти,
То може й рима помогти.
Але вона хитрюща в нас,
Аби не збила з толку враз!
Тягнути час навіщо нам?
Зіграй – і ти побачиш сам.
Скажи, катаєшся на лижах навесні?
Не гайся з відповіддю ... (Ні).
Чи любиш плавать, як гусак?
Ну, що на це ти скажеш?.. (Так).
А чи зашкодила б тобі
Зарядка рано-вранці?.. (Ні).
Чи можна вранці просто так,
Тобі жувати гумку?.. (Ні).
Чи правда, друже мій, що в парк
Кладуть рогатку у рюкзак?.. (Ні).
Якщо не їстимеш три дні,
То танцювати зможеш?.. (Ні).
А до бруднуль і розбишак,
Чи є в людей повага?.. (Ні).
Чи босим бігти по росі
Ти любиш рано-вранці?.. (Так).
Ану скажіть мерщій мені
Чи треба зуби чистить?.. (Так).
Відповідай, коли мастак,
Ти руки з милом миєш?.. (Так).
Чи можна, ти скажи мені,
Читати книжку в ліжку?.. (Ні).
А чи водичка друг тобі?
Чекаю відповіді!.. (Так).
Скажи морози крижані
Страшні спортсменам взимку? (Ні).
Чи можна їсти всім у смак
Немитих груш і яблук?.. (Ні).
Насамкінець скажи мені:
«Основи здоров’я” цікаві тобі?.. (Так).
Молодці, бачу й чую, що ви добре знаєте правила здорового способу
життя.
IV конкурс. Складаємогрупи продуктів.
Кожній командіпропонується скластиперелік продуктів, які належать до:
1 команда- м ясніпродукти;
2 команда-молочніпродукти;
3 команда-хлібо-булочні продукти.
Поки гравці працюють, глядачі відповідають на запитання ведучого:
«Так чи ні?»
Щоб бути здоровим,требавживати корисніпродукти:
-рибу та морепродукти;
-чіпси та сухарики;
-йогурти, кефір, молоко;
-тістечка з масляним кремом;
-банани, апельсини, яблука;
-печінковий паштет;
-салат із свіжої капусти;
-ікру із буряка;
-копчену шинку;
-томатний сік;
-кока-колу.
V конкурс. Конкурс капітанів.
Назвати , хто більше страв з картоплею.
VI конкурс. Хто більше?
Конкурс «Хтобільше». Проводиться між командами. Умова: хто більше і
швидше назве слів, які стосуються здоров’я.(наприклад: спорт, зарядка, сміх,
сон, чисте повітря, режим ...).
VII конкурс. Гра «Ромашка».
На дошці – ромашка, на зворотній стороні пелюстків якої написано
прислів’я про здоров’я. Діти «зривають» пелюстки, читають прислів’я
(вчитель) і пояснюють, як вони розуміють зміст.
Здоров’япобажаєш – щастя зустрінеш.
Здоровомувсездорово.
Здоров’яза грошіне купиш.
Хворобалюдину не прикрашає.
Хворомуі мед гіркий.
Праця – здоров’я, лінь – хвороба.
Лагідне слово для хворого – ліки.
Сила мовчить, а слабкість кричить.
Здоров’ядорожчезабагатство.
VIII конкурс.Одягнидерево.
Поки наше журі підраховує загальну кількість балів, я хочу, щоб ви уважно
подивилися на деревце і сказали, чого йому не вистачає? (листочків). А для
того, щоб деревце зазеленіло, вам потрібно йому допомогти. Для цього у вас
на столах лежать листочки, на яких написані корисніі шкідливі звички. Ваше
завдання вибратитільки кориснізвички, які сприяють збереженню здоров’яі
роблять наше життя гарним і щасливим. (Листочкиз правильними
відповідями прикріплюються до дерева).
Корисні звички (листочки). Посміхатися друзям, бути чемним і вихованим,
займатися фізкультурою, бути чесним і відкритим, загартовування, ігри на
свіжому повітрі, правильне харчування, мити руки перед вживанням їжі,
оберігати природу, дбати про рідних, знати свої права та обов’язки, чистити
зуби, здобуватиосвіту, вивчати правила дорожньогоруху, не чіпати
бездомнихсобакі кішок,не відкривати двері незнайомим.
Шкідливі звички (листочки). Куріння, алкоголізм, вживання наркотиків,
неповага до старших, битися з товаришами, гризтинігті, гратися з
електроприладами, ходити по льоду, бути злим і роздратованим, гратися з
сірниками, ходити по залізничним коліям, купатися у забороненихмісцях,
бути жадібним і заздрісним, перебігати дорогупід час руху авто.
ПІДСУМОК ГРИ.
1. Про що дізнались на уроці?
2. Чи з’явилось бажання бути здоровим?
3. Що будете для цього робити?
4. Що на вашу думку означає слово «здоров’я»?
5. Які асоціації викликає слово «здоров’я»?
6. Чим сподобався вам урок?
Представник журі нагороджує команду-переможця та подякиі призивсім
учасникам команд за активну участь у грі. Діти, ось і добігає кінця наша
зустріч.
Я гадаю, що конкурсні завдання для вас не були важкими, тому ви з ними
дуже добревпоралися.
У цій грі переможців і переможених немає, тому що кожен, хто дбає про своє
здоров’я іпро здоров’я інших, хто знає, як зберегтинаш світ від зла і
ненависті, той завждиє і буде переможцем.
До нових зустрічей!
І наостанок, сьогоднішній урок я хочу завершити таким побажанням:
Доброго здоров’я, діти, доброго вам дня!
Хай вам ясно сонце світить у вікно щодня.
Хай сміється мирне небо і дивує світ,
А Землянехай дарує вам барвистий цвіт.
Бо здоров’я, любідіти, в світі головне.
А здоровий і веселий – щастя не мине!
Використана література
1. Бойченко Т.Є. та ін. Основи здоров’я:підр. для 1 кл. [Текст] / Т.Є.
Бойченко – К. : Навч. книга, 2005. – 192 с.
2. Вознюк Л. 1111 загадок. [Текст] / Л.Вознюк – Тернопіль: Вид.
«Підручники і посібники», 2008. – 224 с.
3. ВоронцоваТ.В. та ін. Основи здоров’я:підр. для 1 кл. Т.В. Воронцова – К.
: Алатон, 2005. – 176 с.
4. Мокій А. Заспіваймо пісню веселеньку…: Дитячі пісні про здоров’я
[Текст] / А.Мокій // Здоров’я та фізична культура [Вкладка]. – 2010. – № 9. –
С. 15-16.
ДОДАТОК
Щоб ростиі гартуватись,
І міцніти як броня,
Треба, друзі, нам займатись
Фізкультурою щодня.
Не хворіти щоби нам,
В ліжку не лежати,
Дужими зростати,
Требавправи знати.
Весело стрибатитак (демонстрація)
Руки піднімати так (демонстрація)
Присідати і вставати,
Знову весело стрибати.
Руки вже за головою,
Тож дивись перед собою.
Виправляємо хребет,
Лікті зводимо вперед,
Мов метелики літаємо,
Крильця зводимо, розправляємо
І тихесенько сідаємо.
Мої поради
Щоб здоровим бути - завжди пам'ятай:
Не сумуй, не сердься, а ходи й співай.
Рівномірно м'язи й мозок навантаж.
Сам роби все - не чекай, що зробить паж.
Добрим будь - допоможи, як змога є.
Не вагайся, коли треба дати своє.
Якщо зробиш так – спаде тягар з душі.
Все роби з любов'ю, не гріши.
А чи труд втомив тебе, чи путь, -
Про фізичні вправи не забудь.
Відпочинок повний буде лиш тоді,
Коли тіло вимите в воді.
Походи, навіть побігай босоніж,
Смажене і жирне менше їж,
Більше овочів і фруктів споживай,
Вдосталь спи, але ранесенько вставай.
Плутанина
Геть усе, усе на світі
Переплутав хлопчик Вітя,
Каже: «Діти вчаться в полі,
А комбайнпрацює в школі,
Всіх людей стрижуть в лікарні,
І лікують в перукарні.
Ми книжки берем в аптеці,
Ліки - у бібліотеці.
От який Вітьок дивак!
Ти ж бо знаєш - це не так!
Діти, звісно, вчатьсяв... (школі),
А комбайнпрацює в... (полі),
Ми лікуємо в... (лікарні),
А стрижемосьв... (перукарні),
Ліки беремо в... (аптеці),
А книжки в... (бібліотеці).
Сторіночка здоров’я
Вірші-навчалочки на основі народної творчості
Головне — здоровим бути —
Це потрібно всім збагнути!
Бо як є здоров’я й сила,
То весь світ людині милий.
Й думка в неї веселенька,
І тоді вона жвавенька.
Все їй хочеться робити,
І сміятись, і радіти.
А як тільки захворіє —
Зразу й сонечко тускніє.
Тому це запам’ятай
Й про своє здоров’я — дбай!
Прислів’я про здоров’я
 У здоровому тілі — здоровий дух.
 Найбільше багатство — здоров’я.
 Здоров’я — всьому голова.
 Подивись на вид і не питай про здоров’я.
 Без здоров’я нема щастя.
 Весела та хороша думка — половина здоров’я.
Поміркуй і доведи правильність таких тверджень
 Головне у житті людини — здоровим бути.
 Народна мудрість стверджує, що здоров’я — це найбільше багатство, а ти як
думаєш?
 Чи згідний ти з таким, що весела думка — це половина здоров’я? Доведи!
 Чи правда, що без здоров’я нема щастя?
А як здоров’я зберегти?
Будь розумниця, дитинко,
І здоров’я бережи.
У кишені май хустинку
Й слів поганих не кажи.
Руки з милом мий щоденно
Після гри і до їди.
Та життя сприймай натхненно,
Будь здоровою завжди!
Як думав Василько...
Думав Вася, Танін брат,
Щоб здоровим стати,
Треба їсти — все підряд
І побільше спати.
Так Василько і робив,
Враз, як прокидався,
Щось жував він, їв і їв,
Просто — запихався.
Став гладкий — не підбіжить!
Та і йти не може...
Як такому в світі жить,
Хто тут допоможе?
 Яку пораду треба дати Василькові, щоб стати здоровим і гарним?
 Чому необхідно дотримуватись режиму харчування?
 А що треба дітям їсти, щоб бути здоровими?
Як думала Оленка...
Думала Оленка так: щоб здоров’я мати,
Треба їсти їй буряк, пити чай із м’яти,
Їсти супчики й борщі, вареники з сиром,
І котлетки, й вергунці, але знати міру.
Прокидатись на зорі, зарядку робити,
Помагати у дворі, з дітьми в мирі жити.
Ще трудитися щодень, волю гартувати,
І завжди співать пісень, словом, не тужити!
Чемні говорить слова та людей вітати,
Добрії робить діла, менших захищати.
 Чи правильно міркувала Оленка?
 Чому треба привчатися до роботи?
 Чому Оленка думала, щоб бути здоровою, то треба говорити хороші слова,
вітатися...
 Яке прислів’я говорить про те, що для здоров’я важлива добра думка?
 Порівняй думки дітей і зроби висновок.
 Здоров’я
Здоров’я — розкіш для людини,
Найбільша цінність у житті.
Як є здоров’я день при днині,
Можливість є йти до мети.
Тоді є радість, щастя, диво,
Краса у крапельці роси.
Тоді людина йде щасливо
Серед безмежної краси
Й чарівність світу відчуває.
Для неї в хмурість — дні ясні.
Вона всі труднощі долає
Й співає радісні пісні.
Вона — здорова! Це чудово,
Бо їй нічого не болить.
Вона добро творить готова.
І це прекрасно! Можна жить!

Contenu connexe

Tendances

Формування природничих понять
Формування природничих понятьФормування природничих понять
Формування природничих понятьlarra47
 
Протокол педради №4.docx
Протокол педради №4.docxПротокол педради №4.docx
Протокол педради №4.docxssuserc0ed1f
 
Презентація на тему "Правила спілкування"
Презентація на тему "Правила спілкування"Презентація на тему "Правила спілкування"
Презентація на тему "Правила спілкування"dtamara123
 
Контрольна робота 10кл. за розділом "Золоті сторінки далеких епох"
Контрольна робота 10кл. за розділом "Золоті сторінки далеких епох"Контрольна робота 10кл. за розділом "Золоті сторінки далеких епох"
Контрольна робота 10кл. за розділом "Золоті сторінки далеких епох"Tomafastov
 
Впровадження інноваційних технологій
Впровадження інноваційних технологійВпровадження інноваційних технологій
Впровадження інноваційних технологійyanaanya
 
презентація досвіду роботи директора школи грешко г.п.
презентація досвіду роботи директора школи грешко г.п.презентація досвіду роботи директора школи грешко г.п.
презентація досвіду роботи директора школи грешко г.п.natasha-luke4a
 
Сценарій до Дня пам’яті жертв Голокосту для учнів 8-11 класів
Сценарій до Дня пам’яті жертв Голокосту для учнів 8-11 класівСценарій до Дня пам’яті жертв Голокосту для учнів 8-11 класів
Сценарій до Дня пам’яті жертв Голокосту для учнів 8-11 класівIlya Lipchak
 
Помісячний план роботи педагога-організатора
Помісячний план роботи педагога-організатораПомісячний план роботи педагога-організатора
Помісячний план роботи педагога-організатораAlla Kolosai
 
План роботи класного керівника
План роботи класного керівникаПлан роботи класного керівника
План роботи класного керівникаAdriana Himinets
 
ВИДАТНІ ПЕДАГОГИ НОВАТОРИ
ВИДАТНІ ПЕДАГОГИ НОВАТОРИВИДАТНІ ПЕДАГОГИ НОВАТОРИ
ВИДАТНІ ПЕДАГОГИ НОВАТОРИMarina Radchenko
 
презентація Фізичні вправи і здоров'я 2 клас
  презентація Фізичні вправи і здоров'я 2 клас  презентація Фізичні вправи і здоров'я 2 клас
презентація Фізичні вправи і здоров'я 2 класTatyanaSnigur
 
Всесвітній День Землі
Всесвітній День ЗемліВсесвітній День Землі
Всесвітній День ЗемліInna Gornikova
 
Календар 2023-2024.pdf
Календар 2023-2024.pdfКалендар 2023-2024.pdf
Календар 2023-2024.pdfssusere6bf8f
 
Щоденник психологічних досліджень
Щоденник психологічних дослідженьЩоденник психологічних досліджень
Щоденник психологічних дослідженьyulya cheholka
 
організація дослідницької діяльності школярів
організація дослідницької діяльності школяріворганізація дослідницької діяльності школярів
організація дослідницької діяльності школярівВалентина Муляревич
 
Презентація до педради "Культура здоров"я як чинник формування здоров"язбереж...
Презентація до педради "Культура здоров"я як чинник формування здоров"язбереж...Презентація до педради "Культура здоров"я як чинник формування здоров"язбереж...
Презентація до педради "Культура здоров"я як чинник формування здоров"язбереж...Наталья Полищук
 
Самооцінювання.ppt
Самооцінювання.pptСамооцінювання.ppt
Самооцінювання.pptssuser98cb75
 
Презентація досвіду роботи вчителя біології
Презентація досвіду роботи вчителя біологіїПрезентація досвіду роботи вчителя біології
Презентація досвіду роботи вчителя біологіїnelya3001
 
Презентація "Конфлікт"
Презентація "Конфлікт"Презентація "Конфлікт"
Презентація "Конфлікт"udod76
 

Tendances (20)

Формування природничих понять
Формування природничих понятьФормування природничих понять
Формування природничих понять
 
Протокол педради №4.docx
Протокол педради №4.docxПротокол педради №4.docx
Протокол педради №4.docx
 
Презентація на тему "Правила спілкування"
Презентація на тему "Правила спілкування"Презентація на тему "Правила спілкування"
Презентація на тему "Правила спілкування"
 
Контрольна робота 10кл. за розділом "Золоті сторінки далеких епох"
Контрольна робота 10кл. за розділом "Золоті сторінки далеких епох"Контрольна робота 10кл. за розділом "Золоті сторінки далеких епох"
Контрольна робота 10кл. за розділом "Золоті сторінки далеких епох"
 
Впровадження інноваційних технологій
Впровадження інноваційних технологійВпровадження інноваційних технологій
Впровадження інноваційних технологій
 
презентація досвіду роботи директора школи грешко г.п.
презентація досвіду роботи директора школи грешко г.п.презентація досвіду роботи директора школи грешко г.п.
презентація досвіду роботи директора школи грешко г.п.
 
Сценарій до Дня пам’яті жертв Голокосту для учнів 8-11 класів
Сценарій до Дня пам’яті жертв Голокосту для учнів 8-11 класівСценарій до Дня пам’яті жертв Голокосту для учнів 8-11 класів
Сценарій до Дня пам’яті жертв Голокосту для учнів 8-11 класів
 
Помісячний план роботи педагога-організатора
Помісячний план роботи педагога-організатораПомісячний план роботи педагога-організатора
Помісячний план роботи педагога-організатора
 
План роботи класного керівника
План роботи класного керівникаПлан роботи класного керівника
План роботи класного керівника
 
ВИДАТНІ ПЕДАГОГИ НОВАТОРИ
ВИДАТНІ ПЕДАГОГИ НОВАТОРИВИДАТНІ ПЕДАГОГИ НОВАТОРИ
ВИДАТНІ ПЕДАГОГИ НОВАТОРИ
 
презентація Фізичні вправи і здоров'я 2 клас
  презентація Фізичні вправи і здоров'я 2 клас  презентація Фізичні вправи і здоров'я 2 клас
презентація Фізичні вправи і здоров'я 2 клас
 
Засоби профілактики агресивної поведінки у школярів
Засоби профілактики агресивної поведінки у школярівЗасоби профілактики агресивної поведінки у школярів
Засоби профілактики агресивної поведінки у школярів
 
Всесвітній День Землі
Всесвітній День ЗемліВсесвітній День Землі
Всесвітній День Землі
 
Календар 2023-2024.pdf
Календар 2023-2024.pdfКалендар 2023-2024.pdf
Календар 2023-2024.pdf
 
Щоденник психологічних досліджень
Щоденник психологічних дослідженьЩоденник психологічних досліджень
Щоденник психологічних досліджень
 
організація дослідницької діяльності школярів
організація дослідницької діяльності школяріворганізація дослідницької діяльності школярів
організація дослідницької діяльності школярів
 
Презентація до педради "Культура здоров"я як чинник формування здоров"язбереж...
Презентація до педради "Культура здоров"я як чинник формування здоров"язбереж...Презентація до педради "Культура здоров"я як чинник формування здоров"язбереж...
Презентація до педради "Культура здоров"я як чинник формування здоров"язбереж...
 
Самооцінювання.ppt
Самооцінювання.pptСамооцінювання.ppt
Самооцінювання.ppt
 
Презентація досвіду роботи вчителя біології
Презентація досвіду роботи вчителя біологіїПрезентація досвіду роботи вчителя біології
Презентація досвіду роботи вчителя біології
 
Презентація "Конфлікт"
Презентація "Конфлікт"Презентація "Конфлікт"
Презентація "Конфлікт"
 

Similaire à Здорове харчування - запорука здоров'я

здорові звички
здорові звичкиздорові звички
здорові звичкиnatalibio
 
метод.коментар. піклування про здоровя
метод.коментар. піклування про здоровяметод.коментар. піклування про здоровя
метод.коментар. піклування про здоровяКовпитська ЗОШ
 
заняття з елементами тренінгу я обираю здоровий спосіб життя
заняття з елементами тренінгу  я обираю здоровий спосіб життязаняття з елементами тренінгу  я обираю здоровий спосіб життя
заняття з елементами тренінгу я обираю здоровий спосіб життя2017oksanasaenko
 
Vikhovna godina_tsikavimi_stezhkami_po_krayini_mitsnogo_zdorovia_mo_ia
Vikhovna  godina_tsikavimi_stezhkami_po_krayini_mitsnogo_zdorovia_mo_iaVikhovna  godina_tsikavimi_stezhkami_po_krayini_mitsnogo_zdorovia_mo_ia
Vikhovna godina_tsikavimi_stezhkami_po_krayini_mitsnogo_zdorovia_mo_iasisiihor
 
бережи здоров`я з молоду
бережи здоров`я з молодубережи здоров`я з молоду
бережи здоров`я з молодуЮля Лещишина
 
Твоє здоровя
Твоє здоровяТвоє здоровя
Твоє здоровяryabich1976
 
Тиждень знань БЖ ( здоровий спосіб життя) . 2016/2017 н.р.
Тиждень знань БЖ ( здоровий спосіб життя) . 2016/2017 н.р.Тиждень знань БЖ ( здоровий спосіб життя) . 2016/2017 н.р.
Тиждень знань БЖ ( здоровий спосіб життя) . 2016/2017 н.р.Alla Kolosai
 
тема здоровяOc
тема здоровяOcтема здоровяOc
тема здоровяOcKVtetjana
 
метод.коментар. здорове харчування
метод.коментар. здорове харчуванняметод.коментар. здорове харчування
метод.коментар. здорове харчуванняКовпитська ЗОШ
 

Similaire à Здорове харчування - запорука здоров'я (20)

здорові звички
здорові звичкиздорові звички
здорові звички
 
метод.коментар. піклування про здоровя
метод.коментар. піклування про здоровяметод.коментар. піклування про здоровя
метод.коментар. піклування про здоровя
 
Корисні звички
Корисні звичкиКорисні звички
Корисні звички
 
Твоє здоров'я в твоїх руках
Твоє здоров'я в твоїх рукахТвоє здоров'я в твоїх руках
Твоє здоров'я в твоїх руках
 
заняття з елементами тренінгу я обираю здоровий спосіб життя
заняття з елементами тренінгу  я обираю здоровий спосіб життязаняття з елементами тренінгу  я обираю здоровий спосіб життя
заняття з елементами тренінгу я обираю здоровий спосіб життя
 
Vikhovna godina_tsikavimi_stezhkami_po_krayini_mitsnogo_zdorovia_mo_ia
Vikhovna  godina_tsikavimi_stezhkami_po_krayini_mitsnogo_zdorovia_mo_iaVikhovna  godina_tsikavimi_stezhkami_po_krayini_mitsnogo_zdorovia_mo_ia
Vikhovna godina_tsikavimi_stezhkami_po_krayini_mitsnogo_zdorovia_mo_ia
 
здоровя Microsoft office word
здоровя Microsoft office wordздоровя Microsoft office word
здоровя Microsoft office word
 
Обираємо здоровий спосіб життя
Обираємо здоровий спосіб життяОбираємо здоровий спосіб життя
Обираємо здоровий спосіб життя
 
харчування і здоровя
харчування і здоровяхарчування і здоровя
харчування і здоровя
 
1
11
1
 
29
2929
29
 
бережи здоров`я з молоду
бережи здоров`я з молодубережи здоров`я з молоду
бережи здоров`я з молоду
 
Твоє здоровя
Твоє здоровяТвоє здоровя
Твоє здоровя
 
Здоровий спосіб життя
Здоровий спосіб життяЗдоровий спосіб життя
Здоровий спосіб життя
 
Збережемо здоров'я разом
Збережемо здоров'я разомЗбережемо здоров'я разом
Збережемо здоров'я разом
 
Тиждень знань БЖ ( здоровий спосіб життя) . 2016/2017 н.р.
Тиждень знань БЖ ( здоровий спосіб життя) . 2016/2017 н.р.Тиждень знань БЖ ( здоровий спосіб життя) . 2016/2017 н.р.
Тиждень знань БЖ ( здоровий спосіб життя) . 2016/2017 н.р.
 
місячник бібліотеки зош № 5 2017
місячник бібліотеки зош № 5 2017місячник бібліотеки зош № 5 2017
місячник бібліотеки зош № 5 2017
 
тема здоровяOc
тема здоровяOcтема здоровяOc
тема здоровяOc
 
Конспект 5 (1).docx
Конспект 5 (1).docxКонспект 5 (1).docx
Конспект 5 (1).docx
 
метод.коментар. здорове харчування
метод.коментар. здорове харчуванняметод.коментар. здорове харчування
метод.коментар. здорове харчування
 

Plus de ЗШ №10 м.Світловодська

Аналіз роботи ШМО вчителів математики, фізики та інформатики
Аналіз роботи ШМО вчителів математики, фізики та інформатикиАналіз роботи ШМО вчителів математики, фізики та інформатики
Аналіз роботи ШМО вчителів математики, фізики та інформатикиЗШ №10 м.Світловодська
 
Аналіз роботи МО вчителів вчителів фізичної культури, учителів естетичного ку...
Аналіз роботи МО вчителів вчителів фізичної культури, учителів естетичного ку...Аналіз роботи МО вчителів вчителів фізичної культури, учителів естетичного ку...
Аналіз роботи МО вчителів вчителів фізичної культури, учителів естетичного ку...ЗШ №10 м.Світловодська
 
Аналіз МО суспільно-природничих дисциплін.docx
Аналіз МО суспільно-природничих дисциплін.docxАналіз МО суспільно-природничих дисциплін.docx
Аналіз МО суспільно-природничих дисциплін.docxЗШ №10 м.Світловодська
 
Аналіз роботи МО вчителів початкових класів.docx
Аналіз роботи МО вчителів початкових класів.docxАналіз роботи МО вчителів початкових класів.docx
Аналіз роботи МО вчителів початкових класів.docxЗШ №10 м.Світловодська
 
МО вчителів української мови та літератури.pptx
МО вчителів української мови та літератури.pptxМО вчителів української мови та літератури.pptx
МО вчителів української мови та літератури.pptxЗШ №10 м.Світловодська
 
Аналіз ШМО вчителів зарубіжної літератури
Аналіз ШМО вчителів зарубіжної літературиАналіз ШМО вчителів зарубіжної літератури
Аналіз ШМО вчителів зарубіжної літературиЗШ №10 м.Світловодська
 
Правила внутрішнього трудового розпорядку
Правила внутрішнього трудового розпорядкуПравила внутрішнього трудового розпорядку
Правила внутрішнього трудового розпорядкуЗШ №10 м.Світловодська
 
Опис досвіду роботи вчителя початкових класів
Опис досвіду роботи вчителя початкових класівОпис досвіду роботи вчителя початкових класів
Опис досвіду роботи вчителя початкових класівЗШ №10 м.Світловодська
 

Plus de ЗШ №10 м.Світловодська (20)

Атестація-2023.ppt
Атестація-2023.pptАтестація-2023.ppt
Атестація-2023.ppt
 
Психічне здоров'я
Психічне здоров'яПсихічне здоров'я
Психічне здоров'я
 
План ШМО вчителів початкових класів
План ШМО вчителів початкових класівПлан ШМО вчителів початкових класів
План ШМО вчителів початкових класів
 
План методичної роботи.docx
План методичної роботи.docxПлан методичної роботи.docx
План методичної роботи.docx
 
Pomytkin.pdf
Pomytkin.pdfPomytkin.pdf
Pomytkin.pdf
 
Аналіз роботи МО класних керівників
Аналіз роботи МО класних керівниківАналіз роботи МО класних керівників
Аналіз роботи МО класних керівників
 
Аналіз роботи ШМО вчителів математики, фізики та інформатики
Аналіз роботи ШМО вчителів математики, фізики та інформатикиАналіз роботи ШМО вчителів математики, фізики та інформатики
Аналіз роботи ШМО вчителів математики, фізики та інформатики
 
Аналіз роботи МО вчителів укр. мови.docx
Аналіз роботи МО вчителів укр. мови.docxАналіз роботи МО вчителів укр. мови.docx
Аналіз роботи МО вчителів укр. мови.docx
 
Аналіз роботи МО вчителів вчителів фізичної культури, учителів естетичного ку...
Аналіз роботи МО вчителів вчителів фізичної культури, учителів естетичного ку...Аналіз роботи МО вчителів вчителів фізичної культури, учителів естетичного ку...
Аналіз роботи МО вчителів вчителів фізичної культури, учителів естетичного ку...
 
Аналіз МО суспільно-природничих дисциплін.docx
Аналіз МО суспільно-природничих дисциплін.docxАналіз МО суспільно-природничих дисциплін.docx
Аналіз МО суспільно-природничих дисциплін.docx
 
Аналіз роботи МО вчителів початкових класів.docx
Аналіз роботи МО вчителів початкових класів.docxАналіз роботи МО вчителів початкових класів.docx
Аналіз роботи МО вчителів початкових класів.docx
 
МО вчителів української мови та літератури.pptx
МО вчителів української мови та літератури.pptxМО вчителів української мови та літератури.pptx
МО вчителів української мови та літератури.pptx
 
Аналіз ШМО вчителів зарубіжної літератури
Аналіз ШМО вчителів зарубіжної літературиАналіз ШМО вчителів зарубіжної літератури
Аналіз ШМО вчителів зарубіжної літератури
 
Аналіз ШМО вчителів іноземної мови.docx
Аналіз ШМО вчителів іноземної мови.docxАналіз ШМО вчителів іноземної мови.docx
Аналіз ШМО вчителів іноземної мови.docx
 
Свято вишиванки
Свято вишиванкиСвято вишиванки
Свято вишиванки
 
Інноваційна діяльність
Інноваційна діяльністьІнноваційна діяльність
Інноваційна діяльність
 
Атестація-2022
Атестація-2022Атестація-2022
Атестація-2022
 
Опис досвіду роботи Дерземанової Н.П.
Опис досвіду роботи Дерземанової Н.П.Опис досвіду роботи Дерземанової Н.П.
Опис досвіду роботи Дерземанової Н.П.
 
Правила внутрішнього трудового розпорядку
Правила внутрішнього трудового розпорядкуПравила внутрішнього трудового розпорядку
Правила внутрішнього трудового розпорядку
 
Опис досвіду роботи вчителя початкових класів
Опис досвіду роботи вчителя початкових класівОпис досвіду роботи вчителя початкових класів
Опис досвіду роботи вчителя початкових класів
 

Здорове харчування - запорука здоров'я

  • 1. Методичний кабінет загальноосвітньої школи I-III ступенів № 10 ВІКТОРИНА «Здорове харчування – запорука здоров’я, а здоровим бути-КРУТО!» Вчитель: Писарєва О.В. м.Світловодськ
  • 2. Вікторина «Здорове харчування-запорука здоров’я, а здоровим бути-круто!» Мета:формувати в учнів навички здорового способужиття, навички толерантного спілкування; розширяти світогляд щодо правильного харчування. Обладнання: книжковавиставка «З книгою подружиш – здоров’я здобудеш!»;вислови:«Здоровалюдина – добраі справедлива», «Не той пропав, що в біду попав, а той, хто духом занепав», плакати «Дерево здоров’я». Хід заходу - Добрийдень, дорогідрузі! Сьогодніми з вами проведемо не простий урок, а урок-вікторину, присвяченуздоровомуспособужиття. Перед вами книжкова виставка з уже знайомимидля вас книжками – це підручники «Основи здоров’я», «Природознавство».Ці дуже потрібні книги були поруч з вами і навчали, як бути здоровими, розповідаликазки і оповідання про різні випадки з життя своїхгероїв. Сьогодніми перевіримо, чи уважно ви вивчали ці книги, чи багато ви дізналися з них? А допоможенам у цьому цікава конкурсна програма« Здоровехарчування- запорука здоров’я, а здоровим бути – круто!», у якій я пропоную вам прийняти участь. Для цього ми створимо трикоманди з учнів 1-х класів. Командизаймають свої місця за ігровими столами. Діти обирають назву команди, готують та проголошують свій девіз. Представляю вам поважне журі нашого конкурсу. Неодмінною умовоютвого життя є харчування. Без їжі людина не може жити. З їжею ти отримуєш поживні речовини, необхідні для роботимозку, серця, легенів, м’язів та інших органів. Від того, яку їжу ти вживаєш, залежить твоє здоров’я. Щоб бути здоровим, потрібно знати ПРАВИЛА ХАРЧУВАННЯ: -Їжа повинна бути різноманітною іскладатисяз різних продуктів. Корисно їстимолочніпродукти, м'ясо, рибу, багато овочів і фруктів. Не захоплюйся надмірно солодощами, мучнимивиробами, жирною і солоною їжею. -Їсти потрібно 4 рази на день в один той самий час. Якщо дотримуватися цього правила, то перед їдою з’являється апетит, їжа краще засвоюється.Обов’язковоснідай перед тим, як ідеш до школи. Вечеряй не пізніше ніж за 2 годинидо сну. -Їсти треба повільно, добре пережовуючи. Нехтування цим правилом спричиняє шлунково-кишкові захворювання. -Під час вживання їжі не можна відволікатися, займатисяіншою справою.
  • 3. Це знижує апетит і погіршує засвоєння продуктів. -Не можна переїдати. Після надмірного вживання їжі почуватимешся в’ялим ,ослабленим. Тобіне хочеться займатись спортом, бігати, вчитися. Переїдання є причиною багатьох захворювань. І конкурс «Лото-здоров’я» У чарівному мішечку знаходяться кульки з номерами. Кожен гравець команди по черзівиймає кульку з номером, якомувідповідає питання, на яке гравець повинен дати відповідь. Кожна правильна відповідь – 1 бал. Запитання для першоїкоманди : 1. Вибери з переліку продуктів тільки ті, які можуть нашкодити здоров’ю: сметана, яблука, огірки, пепсі-кола, хліб, молоко, чіпси. 2. Який телефонний номер потрібно набрати у разі виникнення пожежі? (101). 3. Як називаються коливання земної поверхні, що виникають унаслідок підземних поштовхів величезної сили? (Землетрус). 4. Що треба робити, щоб не хворіти, легше і швидше переносити зміни погоди?(Загартовуватися). 5. Кого називають «пасивним курцем»? (Людину, яка вдихає тютюновий дим, але сама не курить). Запитання для другої команди: 1. Вибери з переліку людських звичокті, які кориснідля здоров’я: загартовування, куріння, чищення зубів, гризти нігті, ввічливість, говорити неправду. 2. Куди потрібно звертатись і який телефонний номер потрібно набирати, у разі виявлення крадіжки? (У міліцію, 102). 3. Як називають розлиття річки при розтаванніснігу, льодуабо від тривалих дощів і злив? (Повінь). 4. Яка невиліковна хворобапередається тільки через кров, спричиняється вірусом імунодефіциту, який ослаблює організм? (СНІД). 5. Яке приміщення у будинку є найнебезпечнішим? Чому? (Кухня, адже в ній містяться різні електроприлади, газоваплита). Запитання для третьоїкоманди: 1. До кого ми звертаємось, якщо захворіли?(до лікаря) 2. Куди потрібно звертатись і який телефонний номер потрібно набирати, у разі виявлення запаху газу?(104) 3. Як називають явища, що утворюються після тривалих снігопадів? (снігові замети) 4. Яким чином мікроби можуть потрапити до організму людини?(Брудні руки, немиті овочіта фрукти) 5. Які небезпечні місця є на шкільному подвір’ї?(сходинки,дерева)
  • 4. (Музична пауза. Пісня про здорове харчування на мотивпісні «Посмішка») Є корисністрави і смачні: Борщі каша, груші, сливи, спіла диня. А шкідливим – дружно скажем: «Ні!» Не приносять воникористілюдині. Приспів: Про здоров’ятребадбати, Вітаміни споживати, Огірочки, апельсини і морквину. І тоді, повір, умить Перестанеш ти хворіть. Пам’ятай це мудре правило, дитино. Не купуй нізащо на обід Різні чіпси, шоколадки і Мівіну. Їх вживать багато нам не слід, Не приносять воникористілюдині. Приспів (повторюється) (Журі оголошує кількість балів за І конкурс). ІІ конкурс « Зваримо борщ » Кожній командіпропонується плакат з зображенням каструлі, треба намалювати продукти, які необхідні для приготування борщу. Хто швидше?
  • 5. III конкурс. Гра .Так чи Ні ? Зіграти хочеться мені З тобою, друже, в «Так чи ні». Тобі питання задаю, Готуй же відповідь свою. Відповідай, коли мастак, Єдиним словом «Ні» чи «Так». Якщо кмітливий, друже, ти, То може й рима помогти. Але вона хитрюща в нас, Аби не збила з толку враз! Тягнути час навіщо нам? Зіграй – і ти побачиш сам. Скажи, катаєшся на лижах навесні? Не гайся з відповіддю ... (Ні). Чи любиш плавать, як гусак? Ну, що на це ти скажеш?.. (Так). А чи зашкодила б тобі Зарядка рано-вранці?.. (Ні). Чи можна вранці просто так, Тобі жувати гумку?.. (Ні). Чи правда, друже мій, що в парк Кладуть рогатку у рюкзак?.. (Ні). Якщо не їстимеш три дні, То танцювати зможеш?.. (Ні). А до бруднуль і розбишак, Чи є в людей повага?.. (Ні). Чи босим бігти по росі Ти любиш рано-вранці?.. (Так).
  • 6. Ану скажіть мерщій мені Чи треба зуби чистить?.. (Так). Відповідай, коли мастак, Ти руки з милом миєш?.. (Так). Чи можна, ти скажи мені, Читати книжку в ліжку?.. (Ні). А чи водичка друг тобі? Чекаю відповіді!.. (Так). Скажи морози крижані Страшні спортсменам взимку? (Ні). Чи можна їсти всім у смак Немитих груш і яблук?.. (Ні). Насамкінець скажи мені: «Основи здоров’я” цікаві тобі?.. (Так). Молодці, бачу й чую, що ви добре знаєте правила здорового способу життя. IV конкурс. Складаємогрупи продуктів. Кожній командіпропонується скластиперелік продуктів, які належать до: 1 команда- м ясніпродукти; 2 команда-молочніпродукти; 3 команда-хлібо-булочні продукти. Поки гравці працюють, глядачі відповідають на запитання ведучого: «Так чи ні?» Щоб бути здоровим,требавживати корисніпродукти: -рибу та морепродукти;
  • 7. -чіпси та сухарики; -йогурти, кефір, молоко; -тістечка з масляним кремом; -банани, апельсини, яблука; -печінковий паштет; -салат із свіжої капусти; -ікру із буряка; -копчену шинку; -томатний сік; -кока-колу. V конкурс. Конкурс капітанів. Назвати , хто більше страв з картоплею. VI конкурс. Хто більше? Конкурс «Хтобільше». Проводиться між командами. Умова: хто більше і швидше назве слів, які стосуються здоров’я.(наприклад: спорт, зарядка, сміх, сон, чисте повітря, режим ...). VII конкурс. Гра «Ромашка». На дошці – ромашка, на зворотній стороні пелюстків якої написано прислів’я про здоров’я. Діти «зривають» пелюстки, читають прислів’я (вчитель) і пояснюють, як вони розуміють зміст. Здоров’япобажаєш – щастя зустрінеш. Здоровомувсездорово. Здоров’яза грошіне купиш. Хворобалюдину не прикрашає. Хворомуі мед гіркий. Праця – здоров’я, лінь – хвороба. Лагідне слово для хворого – ліки. Сила мовчить, а слабкість кричить. Здоров’ядорожчезабагатство. VIII конкурс.Одягнидерево. Поки наше журі підраховує загальну кількість балів, я хочу, щоб ви уважно подивилися на деревце і сказали, чого йому не вистачає? (листочків). А для того, щоб деревце зазеленіло, вам потрібно йому допомогти. Для цього у вас на столах лежать листочки, на яких написані корисніі шкідливі звички. Ваше завдання вибратитільки кориснізвички, які сприяють збереженню здоров’яі роблять наше життя гарним і щасливим. (Листочкиз правильними відповідями прикріплюються до дерева). Корисні звички (листочки). Посміхатися друзям, бути чемним і вихованим, займатися фізкультурою, бути чесним і відкритим, загартовування, ігри на свіжому повітрі, правильне харчування, мити руки перед вживанням їжі, оберігати природу, дбати про рідних, знати свої права та обов’язки, чистити зуби, здобуватиосвіту, вивчати правила дорожньогоруху, не чіпати бездомнихсобакі кішок,не відкривати двері незнайомим.
  • 8. Шкідливі звички (листочки). Куріння, алкоголізм, вживання наркотиків, неповага до старших, битися з товаришами, гризтинігті, гратися з електроприладами, ходити по льоду, бути злим і роздратованим, гратися з сірниками, ходити по залізничним коліям, купатися у забороненихмісцях, бути жадібним і заздрісним, перебігати дорогупід час руху авто. ПІДСУМОК ГРИ. 1. Про що дізнались на уроці? 2. Чи з’явилось бажання бути здоровим? 3. Що будете для цього робити? 4. Що на вашу думку означає слово «здоров’я»? 5. Які асоціації викликає слово «здоров’я»? 6. Чим сподобався вам урок? Представник журі нагороджує команду-переможця та подякиі призивсім учасникам команд за активну участь у грі. Діти, ось і добігає кінця наша зустріч. Я гадаю, що конкурсні завдання для вас не були важкими, тому ви з ними дуже добревпоралися. У цій грі переможців і переможених немає, тому що кожен, хто дбає про своє здоров’я іпро здоров’я інших, хто знає, як зберегтинаш світ від зла і ненависті, той завждиє і буде переможцем. До нових зустрічей! І наостанок, сьогоднішній урок я хочу завершити таким побажанням: Доброго здоров’я, діти, доброго вам дня! Хай вам ясно сонце світить у вікно щодня. Хай сміється мирне небо і дивує світ, А Землянехай дарує вам барвистий цвіт. Бо здоров’я, любідіти, в світі головне. А здоровий і веселий – щастя не мине! Використана література 1. Бойченко Т.Є. та ін. Основи здоров’я:підр. для 1 кл. [Текст] / Т.Є. Бойченко – К. : Навч. книга, 2005. – 192 с. 2. Вознюк Л. 1111 загадок. [Текст] / Л.Вознюк – Тернопіль: Вид. «Підручники і посібники», 2008. – 224 с. 3. ВоронцоваТ.В. та ін. Основи здоров’я:підр. для 1 кл. Т.В. Воронцова – К. : Алатон, 2005. – 176 с. 4. Мокій А. Заспіваймо пісню веселеньку…: Дитячі пісні про здоров’я [Текст] / А.Мокій // Здоров’я та фізична культура [Вкладка]. – 2010. – № 9. – С. 15-16.
  • 9. ДОДАТОК Щоб ростиі гартуватись, І міцніти як броня, Треба, друзі, нам займатись Фізкультурою щодня. Не хворіти щоби нам, В ліжку не лежати, Дужими зростати, Требавправи знати. Весело стрибатитак (демонстрація) Руки піднімати так (демонстрація) Присідати і вставати, Знову весело стрибати. Руки вже за головою, Тож дивись перед собою. Виправляємо хребет, Лікті зводимо вперед, Мов метелики літаємо, Крильця зводимо, розправляємо І тихесенько сідаємо. Мої поради Щоб здоровим бути - завжди пам'ятай: Не сумуй, не сердься, а ходи й співай. Рівномірно м'язи й мозок навантаж. Сам роби все - не чекай, що зробить паж. Добрим будь - допоможи, як змога є. Не вагайся, коли треба дати своє. Якщо зробиш так – спаде тягар з душі. Все роби з любов'ю, не гріши. А чи труд втомив тебе, чи путь, - Про фізичні вправи не забудь. Відпочинок повний буде лиш тоді, Коли тіло вимите в воді. Походи, навіть побігай босоніж, Смажене і жирне менше їж, Більше овочів і фруктів споживай, Вдосталь спи, але ранесенько вставай. Плутанина Геть усе, усе на світі Переплутав хлопчик Вітя, Каже: «Діти вчаться в полі, А комбайнпрацює в школі, Всіх людей стрижуть в лікарні,
  • 10. І лікують в перукарні. Ми книжки берем в аптеці, Ліки - у бібліотеці. От який Вітьок дивак! Ти ж бо знаєш - це не так! Діти, звісно, вчатьсяв... (школі), А комбайнпрацює в... (полі), Ми лікуємо в... (лікарні), А стрижемосьв... (перукарні), Ліки беремо в... (аптеці), А книжки в... (бібліотеці).
  • 11. Сторіночка здоров’я Вірші-навчалочки на основі народної творчості Головне — здоровим бути — Це потрібно всім збагнути! Бо як є здоров’я й сила, То весь світ людині милий. Й думка в неї веселенька, І тоді вона жвавенька. Все їй хочеться робити, І сміятись, і радіти. А як тільки захворіє — Зразу й сонечко тускніє. Тому це запам’ятай Й про своє здоров’я — дбай! Прислів’я про здоров’я  У здоровому тілі — здоровий дух.  Найбільше багатство — здоров’я.  Здоров’я — всьому голова.  Подивись на вид і не питай про здоров’я.  Без здоров’я нема щастя.  Весела та хороша думка — половина здоров’я. Поміркуй і доведи правильність таких тверджень  Головне у житті людини — здоровим бути.  Народна мудрість стверджує, що здоров’я — це найбільше багатство, а ти як думаєш?  Чи згідний ти з таким, що весела думка — це половина здоров’я? Доведи!  Чи правда, що без здоров’я нема щастя? А як здоров’я зберегти? Будь розумниця, дитинко, І здоров’я бережи. У кишені май хустинку Й слів поганих не кажи. Руки з милом мий щоденно Після гри і до їди. Та життя сприймай натхненно, Будь здоровою завжди! Як думав Василько... Думав Вася, Танін брат, Щоб здоровим стати, Треба їсти — все підряд І побільше спати. Так Василько і робив, Враз, як прокидався, Щось жував він, їв і їв, Просто — запихався. Став гладкий — не підбіжить! Та і йти не може... Як такому в світі жить, Хто тут допоможе?  Яку пораду треба дати Василькові, щоб стати здоровим і гарним?  Чому необхідно дотримуватись режиму харчування?
  • 12.  А що треба дітям їсти, щоб бути здоровими? Як думала Оленка... Думала Оленка так: щоб здоров’я мати, Треба їсти їй буряк, пити чай із м’яти, Їсти супчики й борщі, вареники з сиром, І котлетки, й вергунці, але знати міру. Прокидатись на зорі, зарядку робити, Помагати у дворі, з дітьми в мирі жити. Ще трудитися щодень, волю гартувати, І завжди співать пісень, словом, не тужити! Чемні говорить слова та людей вітати, Добрії робить діла, менших захищати.  Чи правильно міркувала Оленка?  Чому треба привчатися до роботи?  Чому Оленка думала, щоб бути здоровою, то треба говорити хороші слова, вітатися...  Яке прислів’я говорить про те, що для здоров’я важлива добра думка?  Порівняй думки дітей і зроби висновок.  Здоров’я Здоров’я — розкіш для людини, Найбільша цінність у житті. Як є здоров’я день при днині, Можливість є йти до мети. Тоді є радість, щастя, диво, Краса у крапельці роси. Тоді людина йде щасливо Серед безмежної краси Й чарівність світу відчуває. Для неї в хмурість — дні ясні. Вона всі труднощі долає Й співає радісні пісні. Вона — здорова! Це чудово, Бо їй нічого не болить. Вона добро творить готова. І це прекрасно! Можна жить!