1. Методичний кабінет
Загальноосвітня школа I – III ступенів № 10
Година здоров’я на тему:
«Здоров’я – найдорожчий скарб людини»
3 клас
Розробила:
вчитель початковихкласів
СоломоненкоЮ. М.
м. Світловодськ
2. Тема. Здоров’я – найдорожчийскарб людини.
Мета. Допомагатидітям усвідомити , що здоров’я – це великий дар не тільки
для людини , а й для всього суспільства , сім’я – це осередок збереження і
зміцнення здоров’я; виховувати дбайливе ставлення до свого здоров’я.
Обладнання. Сонечко з промінчиками , загадки , вірші ,сценка «Ми –
вітаміни» фрагмент із вірша К. Чуковського “Мийдодір”,ігри.
ХІД ЗАНЯТТЯ
1.Організаційний момент.
2. Проблемна ситуація.
- Діти , уявіть собі, що ви заблукали в густому непрохідному лісі . І ось перед
вами з’явилосьтридороги. Кожнаможевивести з лісу за певних умов .
- Запишіть на аркушах , яку дорогуви оберете і чомусаме її .
3. Дискусія “ Яка дорогакраща.”
Учні висловлюють свої міркування , роблять відповідні висновки.
4. Слово вчителя .
- Прочитайте тему сьогоднішнього виховного заняття .
? - найдорожчийскарб .
- Як ви думаєте , яке слово тут пропущене ?
5. Бесіда .
- Чому кажуть , що здоров’я– найдорожчийскарб ?
( Відповіді учнів. )
- Учитель.
Здоров’я — це стан повного фізичного, духовного й соціального
благополуччя, а не тільки відсутність хвороб чи фізичних вад. Основною
метою здоров’я єповноцінне життя й активне довголіття.
У всі часи люди приділяли увагу своєму здоров’ю, піклувалися про нього,
винаходили все нові й нові ліки від хвороб та всілякі способи, за допомогою
яких можна було зміцнити свій організм і залишатися бадьорими впродовж
багатьох років. Наші предки вважали, що хворобилюдям приносять злі духи,
так званічорнісили (відьми, чаклуни). Ще хворобипов’язувализ кароюбогів,
3. рятуючись від якої люди намагалися задобрити їх дарами й жертвами. Серед
своїх богів давні греки з особливою шаною ставилися до бога лікування
Асклепія та його доньок — Гігіеї (богині здоров’я) та Панацеї (з грец.—
всезцілителька). Перша вміла запобігати захворюванням (звідси назва галузі
медицини, що розробляєйвпроваджує методи запобігання захворюванням,—
гігієна), а друга лікувала та зцілювала людей від усіх хвороб (звідси й вислів:
«Панацея від усіх бід»).
Одному видатному лікареві Стародавнього Сходу належать такі слова:
«Головним скарбомжиття єне землі, що ти завоював, небагатства, що є в тебе
в скринях… Головним скарбом життя є здоров’я,іщоб його зберегти, потрібно
багато чого знати».
- Як ви розумієте дані прислів’я про здоров’я ?
1. Здоров’я– всьомуголова.
2. Найбільше багатство – здоров’я .
3. Здоров’язагроші не купиш .
4 Праця – здоров’я , а лінь – хвороба.
5. У здоровомутілі здоровийдух.
6. Здоровомувсездорово .
7. Бережи одяг , доки новий, а здоро’я - докимолодий.
8. Хворомуі мед гіркий.
9. Вартість здоров’язнаєтой , хто його втратив .
10. Здоров’я маємо – не дбаємо , а втративши –плачемо .
11. Було б здоров’я, все інше наживемо .
Вчитель.
- Всі ви радієте гарному сонячномудню , теплому дощику , зеле-
ній травичці , гарним квіточкам , веселим пташкам .Із задоволенням їздитена
велосипеді, граєте в м’яча , бігаєте . Вам неприємно , коли вас ображають ,
коли чуєте лайку .
4. Придивіться до сонечка , яке на дошці : чого немає в нього ? Якщо ми гарно
працюватимемо , то у нашого сонечка з’являться промінчики . А зараз
привітаємо сонечко гарноюпіснею .
( Звучить пісня “ Сонечко “ , сл . Л . Реви , муз . Ю . Рожевсякої) .
Для того, щоб зміцнювати здоров’я , рости здоровими - потрібно вести
здоровийспосіб життя .
Вчитель викладає промінчик з надписом РЕЖИМ ДНЯ
Учениця :
- Подивіться на мене , яка я здорова,фізично розвинута,
енергійна , життєрадісна . А це тому , що я додержуюсь режиму
дня .
- Я сплю не менше 9 годинна добу.
- Харчуюся в одині той же час .
- Вчасно приходжу до школи , ніколи не запізнююся .
- Відпочиваю перед виконанням домашніх завдань .
- Виконую домашні завдання в одині той же час .
- Гуляю перед сном на свіжому повітрі .
- Лягаю спати в одині той же час .
Промінчик ЗАРЯДКА
Учениця:
Фізкультпривіт !
На зарядку становись !
Робимо ми всізарядку .
Ми зарядкулюбим дуже ,
Бути здоровимихочемо , друже .
( Учні проводять вправи ранкової гімнастики з обручами) .
Промінчик ЧИСТОТА – ЗАПОРУКА ЗДОРОВ’Я
Учень :
Короткіпоради:
* Щодня вмивайся , чисть зуби вранці та ввечері .
5. * Мий руки перед їдою, після туалету , регулярно обрізуйнігті.
* Стеж за чистотоюодягу, взуття .
* Періодично мий голову, слідкуй за охайністю зачіски .
* Не сміти у громадськихмісцях .
* Підтримуй чистоту в класі та вдома .
Сценка “ В гостяху Мийдодіра “ .
МИЙДОДІР .
Жило собіхлоп’ятко :
Брудне ,неначе поросятко .
Мов , сажа – руки , вакса – ніс ,
Волосся – то соломивіз .
Ні разу не помиється ,
У люстерко не дивиться ,
До нього соромпідійти ,
Не терпить хлопчик чистоти.
( Якби трапилась нагода
Кинув б його у воду )
Недаремно всі в провулку
Кличуть його ...
ВСІ : Замазурко .
ЗАМАЗУРКО .
Я – веселий Замазурко ,
У грязюцівся фігурка .
Там – тарам – тарарам .
Я сто літ вже не вмивався ,
За зубну щітку не брався .
Жоден раз не причесався ,
Бо ніколи не бажав .
- Хто зі мною товаришує , Час даремно не марнує .
6. МИЙДОДІР .
Я – великий Умивальник ,
Я - відомий Мийдодір ,
Умивальників начальник
І мочалоккомандир .
Замазурко об’явився ,
Разу жодного не вмився .
УЧНІ .
- Милом й разу він не вмився ,
Що воно вже є . Й забувся .
- Свої чорніручки й ніжки
Не потер мочалкоюнітрішки .
- Не обтерся рушничком .
- Не чесався гребінцем .
- Зубну щітку не тримав ,
Порошокзубний не мав .
- Ну , а нігті , мов у кішки ,
Не обрізав навіть трішки .
Поросятко це ми вмиємо .
ЗАМАЗУРКО .
Ой , не треба ,ой, не тріть .
Дивись , дірки не протріть .
МИЙДОДІР .
Треба,треба умиватись
Вранці та уввечері .
А бруднулям , замазурам
Сором тут і сором там .
Я – великий Умивальник –
Всім відомий Мийдодір .
Дзеркальце , прийди до нас !
7. ЗАМАЗУРКО .
Невже це я !
Ото ж бо диво !
Здається , гарно і красиво !
МИЙДОДІР .
Ось тепер тебе люблю я ,
Ось тепер тебе хвалю я ,
Нарешті ти , бруднуля ,
Мийдодіру догодив .
Треба, треба умиватись
Вранці та по вечорам .
А нечистим замазурам
Сором тут і сором там .
ЗАМАЗУРКО .
Буду я щоденно митись ,
Зуби чистить не лінитись .
Мийдодір , ти чарівник ,
Вірний друг і рятівник .
МИЙДОДІР .
Якщо є бруднулі серед вас
То одуматись іще є час .
Нехай бруднулям це уроком буде
І як засвоїтийого .
Не забувайте , друзі, ви того
Залежати здоров’я ваше буде .
Промінчик ЇЖА – ДЖЕРЕЛО РОСТУТА ЗДОРОВ’Я
Учень :
Харчування – неодмінна умова вашого життя . Без їжі людина не може жити .
З їжею ми отримуємо поживні речовини , необхідні для роботимозку, серця,
8. легенів , м’язів . Від того , яку їжу ви вживаєте , залежить ваше здоров;я. Отже
, щоб бути здоровими, потрібно правильно харчуватися .
А ще у мене є помічники . Це – вітаміни . Слово вітамін походить від
латинського слова “ віта “ – життя . Назва ця не випадкова. Якщо вітамінів не
вистачає , людина тяжко хворіє . Вітаміни потрібні для нормального росту і
розвиткудитячого організму.
Сценка “ МИ – ВІТАМІНИ “
А - Я сприяю росту , допомагаю нормальному зору . Мене багато в моркві ,
маслі , сирі, яйцях , печінці , помідорах , зеленій
цибулі , гарбузі , риб’ячомужирі.
В – Я дуже потрібний для розумової і фізичної праці , поліпшення травлення
.Я розміщений у вівсяній та гречаній крупах , у горосі, квасолі , жовтку яєць,
печінці , м’ясі.
С – Я запобігаю простуді, поліпшую кровообіг , сприяю росту,
лікую цингу . Багаті мноюкапуста , картопля ,помідори, цибуля ,
щавель , шипшина , хрін , часник, лимони , настій хвої , чорнасмородина.
Д – Я зміцнюю кістки , запобігаю рахітові . Живу в молоці , риб’ячомужирі ,
житньому хлібі .
Учениця :
Щоб здоровим підростати,
Требав їжу уживати
Овочіта фрукти –
Вітамінні ці продукти.
Вітаміни в нас смачненькі :
І солодкі, і кисленькі .
Їжте , діти , нас охоче,
Кожний, хто , коли захоче ,
Щоб були ви здоровенькі,
І красиві й рум’яненькі,
Щоб рослиміцні і дужі ,
9. До хвороб були байдужі .
Промінчик АКТИВНИЙ ВІДПОЧИНОК
6. Підсумок
Вчитель :
- Діти , що вчать вас у школі ?
( Учні роблять свої висновки)
Учні хором :
- Будьте здоровими!
- Будьте щасливими !
- Будьте красивими!
- Ми даруємо вам здоров’я !
Здоров’я– це сила !
Здоров’я– це клас !
Хай буде здоров’я
У вас і у нас !