SlideShare une entreprise Scribd logo
1  sur  4
1 
Дата проведення __________ 
УРОК № 11 
ТЕМА. ВІКНО ПРОГРАМИ, ОСНОВНІ ОБ'ЄКТИ ВІКНА 
Цілі: 
навчальна: 
 сформувати поняття про вікно програми, основні об'єкти вікна; 
 формувати вміння і навички роботи з вікнами; 
розвивальна: 
 розвивати творчі здібності учнів, кмітливість; 
 активізувати пізнавальний інтерес; 
виховна: 
 виховувати зосередженість, увагу та спостережливість. 
Тип уроку: засвоєння нових знань. 
Обладнання: комп'ютери, інструктивні картки, картки із завданнями. 
ХІД УРОКУ 
І. ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ ЕТАП 
ІІ. АКТУАЛІЗАЦІЯ ОПОРНИХ ЗНАНЬ 
Фронтальне опитування 
1. Назвіть основні об’єкти операційної системи Windows. 
2. Опишіть структуру меню Пуск. 
3. Як запустити програму на виконання? 
4. Як завершити роботу програми? 
5. Як відкрити контекстне меню об’єкта? 
ІІІ. МОТИВАЦІЯ НАВЧАЛЬНОЇ ДІЯЛЬНОСТІ 
Учитель. На минулому уроці ви дізналися, що таке операційна система, а також 
ознайомилися з її основними об’єктами. 
Сьогодні ви довідаєтесь про типи вікон в операційній системі, навчитеся працювати з різними 
вікнами, виконуючи практичне завдання. 
IV. ВИВЧЕННЯ НОВОГО МАТЕРІАЛУ 
Пояснення вчителя з елементами демонстрування 
З попереднього уроку вам відомо, що Windows належить до ОС з графічним інтерфейсом. 
Елементами графічного інтерфейсу є вікна, значки, меню. 
Вікна є основними елементами графічного інтерфейсу операцій ної системи Windows. Про це 
свідчить і назва ОС, яка в перекладі з англійської означає вікна. 
Вікна та їх елементи 
Вікно — це область, як правило, прямокутної форми, що займає весь екран або йог о частину. 
За призначенням розрізняють такі основні види вікон: програмні, діалогові та інформаційні. 
Програмним називають вікно, що відкривається під час запуску програми. При цьому на 
Панелі завдань з’являється відповідна кнопка. Слід звернути увагу учнів, що до програмних також на-
лежать вікна, у яких відображається вміст папок і дисків. Це вікна програми Провідник. 
Діалогові вікна — особливий тип вікна, в якому ставиться запитання і можна вибрати варіанти 
виконання дії. Діалогові вікна зазвичай відображаються тоді, коли програмі або операційній системі 
для подальшої роботи потрібна вказівка. 
Діалогові вікна також використовуються для встановлення па раметрів команд. 
Діалогові вікна з’являються на екрані після виконання коман ди, назва якої має в кінці «..». 
Кожне діалогове вікно має кнопки ОК, щоб підтвердити певну операцію (дію), і Скасувати, 
2 
щоб їх відмінити. 
Інформаційні вікна виводять інформацію для користувача. 
Інформаційні вікна призначені для виведення повідомлень про стан або результат роботи 
програми, про можливість виникнення непередбачених ситуацій тощо. 
Інформаційні вікна виводяться на екран операційною системою без участі користувача. Наприклад, 
під час роботи може з’явитися таке інформаційне вікно: 
Щоб користувач міг реагувати на повідомлення, інформаційне вікно має відповідні кнопки. 
Елементи вікна програми або папки: рядок заголовка, рядок меню, робоча область, область 
задач, панель інструментів, рядок статусу, смуги прокручування. 
1 Рядок меню 5 Кнопка закриття 
2 Рядок заголовка 6 Смуга прокручування 
3 Кнопка згортання вікна 7 Межа 
4 Кнопка розгортання вікна 
Рядок заголовка містить назву вікна, кнопку Меню вікна та кнопки керування вікном: 
Згорнути, Розгорнути → Відновити після розгортання, Закрити. 
Елементи керування: вкладки, кнопки команд, поля, списки, лічильники, прапорці, 
перемикачі, повзунки, смуги прокручування тощо. 
У таблиці подані об’єкти вікон. Їх використання дає змогу виконувати операції над об’єктами, 
встановлювати значення властивостей певних об’єктів тощо.
3 
Об’єкти вікон 
Режими відображення вікна: 
 нормальний — вікно займає частину екрана; 
 повноекранний — вікно розгорнуте на весь екран; 
 кнопка на панелі задач — вікно згорнуте. 
Проведення комплексу вправ для зняття м'язового напруження (Варіант 2) 
V. УСВІДОМЛЕННЯ НАБУТИХ ЗНАНЬ 
Робота за підручником 
Автор 
підручника 
Морзе Н. В., Барна 0. В., Вембер В. П., 
Кузьмінська 0. Г., Саражинська Н. А. 
Ривкінд Й. Я., Лисенко Т. І., 
Чернікова Л. А., Шакотько В. В. 
Параграф 9 2.6 
Номер завдання Працюємо в парах: 2, 3 1-3
Додаткове завдання 
Вправа «Шпаргалка» 
Учитель пропонує учням прочитати навчальний матеріал з відповідного параграфа. Необхідно 
передати його зміст за допомогою рисунків, умовних позначень або схем. Ці шпаргалки (підписані) 
учні віддають учителеві. Потім підходять до вчителя і витягають шпаргалку. За цією шпаргалкою 
потрібно відтворити текст. Наприкінці відзначають найкращі шпаргалки та доповідачів. 
VI. ФОРМУВАННЯ ПРАКТИЧНИХ УМІНЬ І НАВИЧОК 
4 
Практичне завдання 
Інструкція з техніки безпеки. Виконання комплексу вправ для зняття зорової втоми (Варіант 1) 
Учитель, враховуючи індивідуальні особливості учнів класу, самостійно визначає час і термін 
проведення комплексу вправ під час роботи (як правило, через 8-10 хвилин після початку роботи). 
Завдання 
1. Розгляньте Робочий стіл. 
2. Знайдіть значок із назвою Мій комп’ютер (Цей ПК). 
3. Відкрийте Документи, двічі клацнувши лівою кнопкою миші по значку. 
4. Розгорніть вікно на весь екран. (Кнопка в рядку заголовка.) 
5. Поверніть вікно до попереднього стану. (Кнопка в рядку заголовка.) 
6. Знайдіть відомі вам елементи вікна. 
7. Згорніть вікно. (Кнопка в рядку заголовка). 
8. Розгорніть вікно. (Кнопка на панелі завдань.) 
9. Закрийте вікно, клацнувши кнопку в рядку заголовка. 
VII. УЗАГАЛЬНЕННЯ І СИСТЕМАТИЗАЦІЯ ЗНАНЬ 
Фронтальне опитування 
1. Що є елементами графічного інтерфейсу Windows? 
2. Поясніть, що таке вікно в ОС Windows. 
3. Які види вікон ви знаєте? 
4. Для чого призначені діалогові вікна? 
5. Для чого призначені інформаційні вікна? 
6. Які кнопки керування вікнами ви знаєте? Назвіть їх призначення. 
7. Які елементи наявні в будь-якому вікні Windows? 
VIII. ПІДБИТТЯ ПІДСУМКІВ УРОКУ 
Оцінювання знань учнів. 
IX. ДОМАШНЄ ЗАВДАННЯ 
1. Опрацювати відповідний параграф підручника, конспект уроку. 
2. Завдання за підручником 
Автор 
підручника 
Морзе Н. В., Барна 0. В., Вембер В. 
П., Кузьмінська 0. Г., Саражинська Н. 
А. 
Ривкінд Й. Я., Лисенко Т. І., 
Чернікова Л. А., Шакотько В. 
В. 
Параграф 9 2.6 
Номер завдання Завдання «Повторюємо» 4,5 
3. Додаткове завдання 
Скориставшись довідковою системою Windows, знайдіть інформацію про програму Калькулятор.

Contenu connexe

Tendances

Курсова робота (Прудська Аня, 143 гр.)
Курсова робота (Прудська Аня, 143 гр.)Курсова робота (Прудська Аня, 143 гр.)
Курсова робота (Прудська Аня, 143 гр.)
Muzpck
 

Tendances (20)

Імператор залізних строф
Імператор залізних строфІмператор залізних строф
Імператор залізних строф
 
казковий задачник
казковий задачникказковий задачник
казковий задачник
 
4 клас урок 20 що потрібно знати про спілкування в інтернеті
 4 клас урок 20 що потрібно знати про спілкування в інтернеті 4 клас урок 20 що потрібно знати про спілкування в інтернеті
4 клас урок 20 що потрібно знати про спілкування в інтернеті
 
«Комп’ютерна підтримка викладання предметів шкільного курсу»
«Комп’ютерна підтримка викладання предметів шкільного курсу»«Комп’ютерна підтримка викладання предметів шкільного курсу»
«Комп’ютерна підтримка викладання предметів шкільного курсу»
 
Урок 21 для 7 класу - Розробка діалогових програм.
Урок 21 для 7 класу - Розробка діалогових програм.Урок 21 для 7 класу - Розробка діалогових програм.
Урок 21 для 7 класу - Розробка діалогових програм.
 
Урок 13 для 10 класу - Програмні засоби для складних обчислень, аналізу даних...
Урок 13 для 10 класу - Програмні засоби для складних обчислень, аналізу даних...Урок 13 для 10 класу - Програмні засоби для складних обчислень, аналізу даних...
Урок 13 для 10 класу - Програмні засоби для складних обчислень, аналізу даних...
 
дид. ігри
дид. ігридид. ігри
дид. ігри
 
Інформаційні технології. Роль інформаційних технологій у житті сучасної людин...
Інформаційні технології. Роль інформаційних технологій у житті сучасної людин...Інформаційні технології. Роль інформаційних технологій у житті сучасної людин...
Інформаційні технології. Роль інформаційних технологій у житті сучасної людин...
 
4 клас 8 урок. Копіювання і переміщення фрагментів тексту
4 клас 8 урок. Копіювання і переміщення фрагментів тексту4 клас 8 урок. Копіювання і переміщення фрагментів тексту
4 клас 8 урок. Копіювання і переміщення фрагментів тексту
 
Типова освітня програма О.Я. Савченко для закладів загальної середньої освіти
Типова освітня програма О.Я. Савченко для закладів загальної середньої освітиТипова освітня програма О.Я. Савченко для закладів загальної середньої освіти
Типова освітня програма О.Я. Савченко для закладів загальної середньої освіти
 
3 клас 26 урок. Алгоритми в нашому житті.
3 клас 26 урок. Алгоритми в нашому житті.3 клас 26 урок. Алгоритми в нашому житті.
3 клас 26 урок. Алгоритми в нашому житті.
 
3 клас урок 3 способи подання повідомлень. носії повідомлень.
3 клас урок 3 способи подання повідомлень. носії повідомлень.3 клас урок 3 способи подання повідомлень. носії повідомлень.
3 клас урок 3 способи подання повідомлень. носії повідомлень.
 
портфоліо учня
портфоліо учняпортфоліо учня
портфоліо учня
 
3 клас урок 13 що таке веб сторінки,веб-сайти та як їх переглядати.
3 клас урок 13 що таке веб сторінки,веб-сайти та як їх переглядати.3 клас урок 13 що таке веб сторінки,веб-сайти та як їх переглядати.
3 клас урок 13 що таке веб сторінки,веб-сайти та як їх переглядати.
 
Multimedia
MultimediaMultimedia
Multimedia
 
Дидактичні погляди Ушинського
Дидактичні погляди УшинськогоДидактичні погляди Ушинського
Дидактичні погляди Ушинського
 
Алгоритми з повторенням
Алгоритми з повтореннямАлгоритми з повторенням
Алгоритми з повторенням
 
Курсова робота (Прудська Аня, 143 гр.)
Курсова робота (Прудська Аня, 143 гр.)Курсова робота (Прудська Аня, 143 гр.)
Курсова робота (Прудська Аня, 143 гр.)
 
Розв’язування компетентнісних задач
Розв’язування компетентнісних задачРозв’язування компетентнісних задач
Розв’язування компетентнісних задач
 
Урок 4. Архітектура комп'ютера
Урок 4. Архітектура комп'ютераУрок 4. Архітектура комп'ютера
Урок 4. Архітектура комп'ютера
 

En vedette (16)

Escriturário Banco do Brasil - Código de defesa do consumidor
Escriturário Banco do Brasil - Código de defesa do consumidorEscriturário Banco do Brasil - Código de defesa do consumidor
Escriturário Banco do Brasil - Código de defesa do consumidor
 
Tree
TreeTree
Tree
 
Calivita regisztráció HU
Calivita regisztráció HUCalivita regisztráció HU
Calivita regisztráció HU
 
Riyadus Saleheen Urdu Translation 01 part2
Riyadus Saleheen Urdu Translation 01 part2Riyadus Saleheen Urdu Translation 01 part2
Riyadus Saleheen Urdu Translation 01 part2
 
KFNCCC1
KFNCCC1KFNCCC1
KFNCCC1
 
Logo w Auto Acess
Logo w Auto AcessLogo w Auto Acess
Logo w Auto Acess
 
Delta_Celta cert
Delta_Celta certDelta_Celta cert
Delta_Celta cert
 
Hospitality Design article_Dominique Colliat
Hospitality Design article_Dominique ColliatHospitality Design article_Dominique Colliat
Hospitality Design article_Dominique Colliat
 
letter of recommendation
letter of recommendationletter of recommendation
letter of recommendation
 
`Logo
`Logo`Logo
`Logo
 
Gator country
Gator countryGator country
Gator country
 
My Dog
My DogMy Dog
My Dog
 
EmTurma
EmTurmaEmTurma
EmTurma
 
JR LETTERS OF RCMD (3)
JR LETTERS OF RCMD (3)JR LETTERS OF RCMD (3)
JR LETTERS OF RCMD (3)
 
Mapa conceptual skype
Mapa conceptual skypeMapa conceptual skype
Mapa conceptual skype
 
Mapa conceptual software cmms
Mapa conceptual software cmmsMapa conceptual software cmms
Mapa conceptual software cmms
 

Similaire à урок 11 вікно програми, основні об’єкти вікна. завершення роботи з програмою. операції над вікнами. основні операції з мишею

5 клас. Морзе. Урок 11. Вікно програми, основні об'єкти вікна
5 клас. Морзе. Урок 11. Вікно програми, основні об'єкти вікна5 клас. Морзе. Урок 11. Вікно програми, основні об'єкти вікна
5 клас. Морзе. Урок 11. Вікно програми, основні об'єкти вікна
Дмитро Загура
 
5 клас. Морзе. Урок 10. робочий стіл. Меню, їх призначення. Поняття про прогр...
5 клас. Морзе. Урок 10. робочий стіл. Меню, їх призначення. Поняття про прогр...5 клас. Морзе. Урок 10. робочий стіл. Меню, їх призначення. Поняття про прогр...
5 клас. Морзе. Урок 10. робочий стіл. Меню, їх призначення. Поняття про прогр...
Дмитро Загура
 
5 клас. Морзе. Урок 12. Практична робота 2. Робота з вікнами та їх об'єктами
5 клас. Морзе. Урок 12. Практична робота 2. Робота з вікнами та їх об'єктами5 клас. Морзе. Урок 12. Практична робота 2. Робота з вікнами та їх об'єктами
5 клас. Морзе. Урок 12. Практична робота 2. Робота з вікнами та їх об'єктами
Дмитро Загура
 
лабораторна робота №2
лабораторна робота №2лабораторна робота №2
лабораторна робота №2
Юра Марчук
 
5 клас. Морзе. Урок 14. Підсумковий урок з теми " Основи роботи з комп'ютером"
5 клас. Морзе. Урок 14. Підсумковий урок з теми " Основи роботи з комп'ютером"5 клас. Морзе. Урок 14. Підсумковий урок з теми " Основи роботи з комп'ютером"
5 клас. Морзе. Урок 14. Підсумковий урок з теми " Основи роботи з комп'ютером"
Дмитро Загура
 

Similaire à урок 11 вікно програми, основні об’єкти вікна. завершення роботи з програмою. операції над вікнами. основні операції з мишею (20)

урок 11. вікно програми, основні об'єкти вікна
урок 11. вікно програми, основні об'єкти вікнаурок 11. вікно програми, основні об'єкти вікна
урок 11. вікно програми, основні об'єкти вікна
 
5 клас. Морзе. Урок 11. Вікно програми, основні об'єкти вікна
5 клас. Морзе. Урок 11. Вікно програми, основні об'єкти вікна5 клас. Морзе. Урок 11. Вікно програми, основні об'єкти вікна
5 клас. Морзе. Урок 11. Вікно програми, основні об'єкти вікна
 
урок 7
урок 7урок 7
урок 7
 
урок 12 операції над вікнами практична робота № 2 «робота з вікнами та їх об’...
урок 12 операції над вікнами практична робота № 2 «робота з вікнами та їх об’...урок 12 операції над вікнами практична робота № 2 «робота з вікнами та їх об’...
урок 12 операції над вікнами практична робота № 2 «робота з вікнами та їх об’...
 
Laboratorna robota2
Laboratorna robota2Laboratorna robota2
Laboratorna robota2
 
5 9
5 95 9
5 9
 
5 клас. Морзе. Урок 10. робочий стіл. Меню, їх призначення. Поняття про прогр...
5 клас. Морзе. Урок 10. робочий стіл. Меню, їх призначення. Поняття про прогр...5 клас. Морзе. Урок 10. робочий стіл. Меню, їх призначення. Поняття про прогр...
5 клас. Морзе. Урок 10. робочий стіл. Меню, їх призначення. Поняття про прогр...
 
5 клас. Морзе. Урок 12. Практична робота 2. Робота з вікнами та їх об'єктами
5 клас. Морзе. Урок 12. Практична робота 2. Робота з вікнами та їх об'єктами5 клас. Морзе. Урок 12. Практична робота 2. Робота з вікнами та їх об'єктами
5 клас. Морзе. Урок 12. Практична робота 2. Робота з вікнами та їх об'єктами
 
урок 7
урок 7урок 7
урок 7
 
урок 10 робочий стіл. меню, їх призначення. види меню. поняття про програму. ...
урок 10 робочий стіл. меню, їх призначення. види меню. поняття про програму. ...урок 10 робочий стіл. меню, їх призначення. види меню. поняття про програму. ...
урок 10 робочий стіл. меню, їх призначення. види меню. поняття про програму. ...
 
лабораторна робота №2
лабораторна робота №2лабораторна робота №2
лабораторна робота №2
 
урок 9
урок 9урок 9
урок 9
 
загальна презентація
загальна презентаціязагальна презентація
загальна презентація
 
урок 12. урок 12 операції над вікнами практична робота № 2
урок 12. урок 12 операції над вікнами практична робота № 2урок 12. урок 12 операції над вікнами практична робота № 2
урок 12. урок 12 операції над вікнами практична робота № 2
 
Urok7
Urok7Urok7
Urok7
 
урок 14 підсумковий узагальнювальний урок
урок 14 підсумковий узагальнювальний урокурок 14 підсумковий узагальнювальний урок
урок 14 підсумковий узагальнювальний урок
 
урок 10 вікна та дії з ними
урок 10 вікна та дії з нимиурок 10 вікна та дії з ними
урок 10 вікна та дії з ними
 
12blog
12blog12blog
12blog
 
5 клас. Морзе. Урок 14. Підсумковий урок з теми " Основи роботи з комп'ютером"
5 клас. Морзе. Урок 14. Підсумковий урок з теми " Основи роботи з комп'ютером"5 клас. Морзе. Урок 14. Підсумковий урок з теми " Основи роботи з комп'ютером"
5 клас. Морзе. Урок 14. Підсумковий урок з теми " Основи роботи з комп'ютером"
 
урок 10. робочий стіл. меню, їх призначення. види меню. поняття про програму....
урок 10. робочий стіл. меню, їх призначення. види меню. поняття про програму....урок 10. робочий стіл. меню, їх призначення. види меню. поняття про програму....
урок 10. робочий стіл. меню, їх призначення. види меню. поняття про програму....
 

Plus de School5uman

Використання добровільних благодійних внесків за 2016/2017 н.р.
Використання добровільних благодійних внесків за 2016/2017 н.р.Використання добровільних благодійних внесків за 2016/2017 н.р.
Використання добровільних благодійних внесків за 2016/2017 н.р.
School5uman
 

Plus de School5uman (20)

Використання добровільних благодійних внесків за 2016/2017 н.р.
Використання добровільних благодійних внесків за 2016/2017 н.р.Використання добровільних благодійних внесків за 2016/2017 н.р.
Використання добровільних благодійних внесків за 2016/2017 н.р.
 
урок 36. електричний струм у напівпровідниках
урок 36. електричний струм у напівпровідникахурок 36. електричний струм у напівпровідниках
урок 36. електричний струм у напівпровідниках
 
урок 14. мультимедіа. об'єкти мультимедіа
урок 14. мультимедіа. об'єкти мультимедіаурок 14. мультимедіа. об'єкти мультимедіа
урок 14. мультимедіа. об'єкти мультимедіа
 
урок 14. мультимедіа. об'єкти мультимедіа. галузі використання мультимедіа.
урок 14. мультимедіа. об'єкти мультимедіа. галузі використання мультимедіа.урок 14. мультимедіа. об'єкти мультимедіа. галузі використання мультимедіа.
урок 14. мультимедіа. об'єкти мультимедіа. галузі використання мультимедіа.
 
урок 14. підсумковий узагальнювальний урок
урок 14. підсумковий узагальнювальний урокурок 14. підсумковий узагальнювальний урок
урок 14. підсумковий узагальнювальний урок
 
урок 13. підсумковий узагальнювальний урок з теми «поняття операційної системи»
урок 13. підсумковий узагальнювальний урок з теми «поняття операційної системи»урок 13. підсумковий узагальнювальний урок з теми «поняття операційної системи»
урок 13. підсумковий узагальнювальний урок з теми «поняття операційної системи»
 
урок 13. підсумковий узагальнювальний урок з теми «поняття операційної системи»
урок 13. підсумковий узагальнювальний урок з теми «поняття операційної системи»урок 13. підсумковий узагальнювальний урок з теми «поняття операційної системи»
урок 13. підсумковий узагальнювальний урок з теми «поняття операційної системи»
 
урок 12. пошук об'єктів файлової системи. інструктаж з бжд. практична робота № 4
урок 12. пошук об'єктів файлової системи. інструктаж з бжд. практична робота № 4урок 12. пошук об'єктів файлової системи. інструктаж з бжд. практична робота № 4
урок 12. пошук об'єктів файлової системи. інструктаж з бжд. практична робота № 4
 
урок 12. пошук об'єктів файлової системи. інструктаж з бжд. практична робота № 4
урок 12. пошук об'єктів файлової системи. інструктаж з бжд. практична робота № 4урок 12. пошук об'єктів файлової системи. інструктаж з бжд. практична робота № 4
урок 12. пошук об'єктів файлової системи. інструктаж з бжд. практична робота № 4
 
урок 11. операції над групами об'єктів. інструктаж з бжд. практична робота № 3
урок 11. операції над групами об'єктів. інструктаж з бжд. практична робота № 3урок 11. операції над групами об'єктів. інструктаж з бжд. практична робота № 3
урок 11. операції над групами об'єктів. інструктаж з бжд. практична робота № 3
 
урок 11. операції над групами об'єктів. інструктаж з бжд. практична робота № 3
урок 11. операції над групами об'єктів. інструктаж з бжд. практична робота № 3урок 11. операції над групами об'єктів. інструктаж з бжд. практична робота № 3
урок 11. операції над групами об'єктів. інструктаж з бжд. практична робота № 3
 
урок 13. поняття про файл і каталог (папку), їх імена. перегляд списків імен ...
урок 13. поняття про файл і каталог (папку), їх імена. перегляд списків імен ...урок 13. поняття про файл і каталог (папку), їх імена. перегляд списків імен ...
урок 13. поняття про файл і каталог (папку), їх імена. перегляд списків імен ...
 
урок 13 поняття про файл і каталог (папку), їх імена. перегляд списків імен ф...
урок 13 поняття про файл і каталог (папку), їх імена. перегляд списків імен ф...урок 13 поняття про файл і каталог (папку), їх імена. перегляд списків імен ф...
урок 13 поняття про файл і каталог (папку), їх імена. перегляд списків імен ф...
 
урок 10. операції над об'єктами файлової системи
урок 10. операції над об'єктами файлової системиурок 10. операції над об'єктами файлової системи
урок 10. операції над об'єктами файлової системи
 
урок 10. операції над об'єктами файлової системи
урок 10. операції над об'єктами файлової системиурок 10. операції над об'єктами файлової системи
урок 10. операції над об'єктами файлової системи
 
урок 9. файлова система та її об'єкти
урок 9. файлова система та її об'єктиурок 9. файлова система та її об'єкти
урок 9. файлова система та її об'єкти
 
урок 9. файлова система та її обєкти
урок 9. файлова система та її обєктиурок 9. файлова система та її обєкти
урок 9. файлова система та її обєкти
 
урок 8. операційна система. графічний інтерфейс операційної системи
урок 8. операційна система. графічний інтерфейс операційної системиурок 8. операційна система. графічний інтерфейс операційної системи
урок 8. операційна система. графічний інтерфейс операційної системи
 
урок 8. операційна система. графічний ін¬терфейс операційної системи
урок 8. операційна система. графічний ін¬терфейс операційної системиурок 8. операційна система. графічний ін¬терфейс операційної системи
урок 8. операційна система. графічний ін¬терфейс операційної системи
 
урок 9. об'єкти. властивості об'єктів, значення властивостей. об'єкти навколо...
урок 9. об'єкти. властивості об'єктів, значення властивостей. об'єкти навколо...урок 9. об'єкти. властивості об'єктів, значення властивостей. об'єкти навколо...
урок 9. об'єкти. властивості об'єктів, значення властивостей. об'єкти навколо...
 

Dernier

аналептики та антидепресанти.шгшгпшгп.ppt
аналептики та антидепресанти.шгшгпшгп.pptаналептики та антидепресанти.шгшгпшгп.ppt
аналептики та антидепресанти.шгшгпшгп.ppt
JurgenstiX
 

Dernier (14)

Роль українців у перемозі в Другій світовій війні
Роль українців у перемозі в Другій світовій війніРоль українців у перемозі в Другій світовій війні
Роль українців у перемозі в Другій світовій війні
 
Проблеми захисту лісу в Україні та шляхи вирішення
Проблеми захисту лісу в Україні та шляхи вирішенняПроблеми захисту лісу в Україні та шляхи вирішення
Проблеми захисту лісу в Україні та шляхи вирішення
 
Супрун презентація_presentation_for_website.pptx
Супрун презентація_presentation_for_website.pptxСупрун презентація_presentation_for_website.pptx
Супрун презентація_presentation_for_website.pptx
 
Супрун презентація_presentation_for_website.pptx
Супрун презентація_presentation_for_website.pptxСупрун презентація_presentation_for_website.pptx
Супрун презентація_presentation_for_website.pptx
 
Горбонос 2024_presentation_for_website.pptx
Горбонос 2024_presentation_for_website.pptxГорбонос 2024_presentation_for_website.pptx
Горбонос 2024_presentation_for_website.pptx
 
Габон
ГабонГабон
Габон
 
аналептики та антидепресанти.шгшгпшгп.ppt
аналептики та антидепресанти.шгшгпшгп.pptаналептики та антидепресанти.шгшгпшгп.ppt
аналептики та антидепресанти.шгшгпшгп.ppt
 
оцінювання дітей з особливими освітніми потребами у ЗЗСО.pptx
оцінювання дітей з особливими освітніми потребами у ЗЗСО.pptxоцінювання дітей з особливими освітніми потребами у ЗЗСО.pptx
оцінювання дітей з особливими освітніми потребами у ЗЗСО.pptx
 
Defectolog_presentation_for_website.pptx
Defectolog_presentation_for_website.pptxDefectolog_presentation_for_website.pptx
Defectolog_presentation_for_website.pptx
 
атестація 2023-2024 Kewmrbq wtynh GNJ.pdf
атестація 2023-2024 Kewmrbq wtynh GNJ.pdfатестація 2023-2024 Kewmrbq wtynh GNJ.pdf
атестація 2023-2024 Kewmrbq wtynh GNJ.pdf
 
Балади про Робіна Гуда. Аналіз образу Робіна Гуда
Балади про Робіна Гуда. Аналіз образу Робіна ГудаБалади про Робіна Гуда. Аналіз образу Робіна Гуда
Балади про Робіна Гуда. Аналіз образу Робіна Гуда
 
psychologistpresentation-230215175859-50bdd6ed.ppt
psychologistpresentation-230215175859-50bdd6ed.pptpsychologistpresentation-230215175859-50bdd6ed.ppt
psychologistpresentation-230215175859-50bdd6ed.ppt
 
Іваніщук Надія Вікторівна атестація .pdf
Іваніщук Надія Вікторівна атестація  .pdfІваніщук Надія Вікторівна атестація  .pdf
Іваніщук Надія Вікторівна атестація .pdf
 
Відкрита лекція на тему: "Сидерати - як спосіб виживання"
Відкрита лекція на тему: "Сидерати - як спосіб виживання"Відкрита лекція на тему: "Сидерати - як спосіб виживання"
Відкрита лекція на тему: "Сидерати - як спосіб виживання"
 

урок 11 вікно програми, основні об’єкти вікна. завершення роботи з програмою. операції над вікнами. основні операції з мишею

  • 1. 1 Дата проведення __________ УРОК № 11 ТЕМА. ВІКНО ПРОГРАМИ, ОСНОВНІ ОБ'ЄКТИ ВІКНА Цілі: навчальна:  сформувати поняття про вікно програми, основні об'єкти вікна;  формувати вміння і навички роботи з вікнами; розвивальна:  розвивати творчі здібності учнів, кмітливість;  активізувати пізнавальний інтерес; виховна:  виховувати зосередженість, увагу та спостережливість. Тип уроку: засвоєння нових знань. Обладнання: комп'ютери, інструктивні картки, картки із завданнями. ХІД УРОКУ І. ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ ЕТАП ІІ. АКТУАЛІЗАЦІЯ ОПОРНИХ ЗНАНЬ Фронтальне опитування 1. Назвіть основні об’єкти операційної системи Windows. 2. Опишіть структуру меню Пуск. 3. Як запустити програму на виконання? 4. Як завершити роботу програми? 5. Як відкрити контекстне меню об’єкта? ІІІ. МОТИВАЦІЯ НАВЧАЛЬНОЇ ДІЯЛЬНОСТІ Учитель. На минулому уроці ви дізналися, що таке операційна система, а також ознайомилися з її основними об’єктами. Сьогодні ви довідаєтесь про типи вікон в операційній системі, навчитеся працювати з різними вікнами, виконуючи практичне завдання. IV. ВИВЧЕННЯ НОВОГО МАТЕРІАЛУ Пояснення вчителя з елементами демонстрування З попереднього уроку вам відомо, що Windows належить до ОС з графічним інтерфейсом. Елементами графічного інтерфейсу є вікна, значки, меню. Вікна є основними елементами графічного інтерфейсу операцій ної системи Windows. Про це свідчить і назва ОС, яка в перекладі з англійської означає вікна. Вікна та їх елементи Вікно — це область, як правило, прямокутної форми, що займає весь екран або йог о частину. За призначенням розрізняють такі основні види вікон: програмні, діалогові та інформаційні. Програмним називають вікно, що відкривається під час запуску програми. При цьому на Панелі завдань з’являється відповідна кнопка. Слід звернути увагу учнів, що до програмних також на-
  • 2. лежать вікна, у яких відображається вміст папок і дисків. Це вікна програми Провідник. Діалогові вікна — особливий тип вікна, в якому ставиться запитання і можна вибрати варіанти виконання дії. Діалогові вікна зазвичай відображаються тоді, коли програмі або операційній системі для подальшої роботи потрібна вказівка. Діалогові вікна також використовуються для встановлення па раметрів команд. Діалогові вікна з’являються на екрані після виконання коман ди, назва якої має в кінці «..». Кожне діалогове вікно має кнопки ОК, щоб підтвердити певну операцію (дію), і Скасувати, 2 щоб їх відмінити. Інформаційні вікна виводять інформацію для користувача. Інформаційні вікна призначені для виведення повідомлень про стан або результат роботи програми, про можливість виникнення непередбачених ситуацій тощо. Інформаційні вікна виводяться на екран операційною системою без участі користувача. Наприклад, під час роботи може з’явитися таке інформаційне вікно: Щоб користувач міг реагувати на повідомлення, інформаційне вікно має відповідні кнопки. Елементи вікна програми або папки: рядок заголовка, рядок меню, робоча область, область задач, панель інструментів, рядок статусу, смуги прокручування. 1 Рядок меню 5 Кнопка закриття 2 Рядок заголовка 6 Смуга прокручування 3 Кнопка згортання вікна 7 Межа 4 Кнопка розгортання вікна Рядок заголовка містить назву вікна, кнопку Меню вікна та кнопки керування вікном: Згорнути, Розгорнути → Відновити після розгортання, Закрити. Елементи керування: вкладки, кнопки команд, поля, списки, лічильники, прапорці, перемикачі, повзунки, смуги прокручування тощо. У таблиці подані об’єкти вікон. Їх використання дає змогу виконувати операції над об’єктами, встановлювати значення властивостей певних об’єктів тощо.
  • 3. 3 Об’єкти вікон Режими відображення вікна:  нормальний — вікно займає частину екрана;  повноекранний — вікно розгорнуте на весь екран;  кнопка на панелі задач — вікно згорнуте. Проведення комплексу вправ для зняття м'язового напруження (Варіант 2) V. УСВІДОМЛЕННЯ НАБУТИХ ЗНАНЬ Робота за підручником Автор підручника Морзе Н. В., Барна 0. В., Вембер В. П., Кузьмінська 0. Г., Саражинська Н. А. Ривкінд Й. Я., Лисенко Т. І., Чернікова Л. А., Шакотько В. В. Параграф 9 2.6 Номер завдання Працюємо в парах: 2, 3 1-3
  • 4. Додаткове завдання Вправа «Шпаргалка» Учитель пропонує учням прочитати навчальний матеріал з відповідного параграфа. Необхідно передати його зміст за допомогою рисунків, умовних позначень або схем. Ці шпаргалки (підписані) учні віддають учителеві. Потім підходять до вчителя і витягають шпаргалку. За цією шпаргалкою потрібно відтворити текст. Наприкінці відзначають найкращі шпаргалки та доповідачів. VI. ФОРМУВАННЯ ПРАКТИЧНИХ УМІНЬ І НАВИЧОК 4 Практичне завдання Інструкція з техніки безпеки. Виконання комплексу вправ для зняття зорової втоми (Варіант 1) Учитель, враховуючи індивідуальні особливості учнів класу, самостійно визначає час і термін проведення комплексу вправ під час роботи (як правило, через 8-10 хвилин після початку роботи). Завдання 1. Розгляньте Робочий стіл. 2. Знайдіть значок із назвою Мій комп’ютер (Цей ПК). 3. Відкрийте Документи, двічі клацнувши лівою кнопкою миші по значку. 4. Розгорніть вікно на весь екран. (Кнопка в рядку заголовка.) 5. Поверніть вікно до попереднього стану. (Кнопка в рядку заголовка.) 6. Знайдіть відомі вам елементи вікна. 7. Згорніть вікно. (Кнопка в рядку заголовка). 8. Розгорніть вікно. (Кнопка на панелі завдань.) 9. Закрийте вікно, клацнувши кнопку в рядку заголовка. VII. УЗАГАЛЬНЕННЯ І СИСТЕМАТИЗАЦІЯ ЗНАНЬ Фронтальне опитування 1. Що є елементами графічного інтерфейсу Windows? 2. Поясніть, що таке вікно в ОС Windows. 3. Які види вікон ви знаєте? 4. Для чого призначені діалогові вікна? 5. Для чого призначені інформаційні вікна? 6. Які кнопки керування вікнами ви знаєте? Назвіть їх призначення. 7. Які елементи наявні в будь-якому вікні Windows? VIII. ПІДБИТТЯ ПІДСУМКІВ УРОКУ Оцінювання знань учнів. IX. ДОМАШНЄ ЗАВДАННЯ 1. Опрацювати відповідний параграф підручника, конспект уроку. 2. Завдання за підручником Автор підручника Морзе Н. В., Барна 0. В., Вембер В. П., Кузьмінська 0. Г., Саражинська Н. А. Ривкінд Й. Я., Лисенко Т. І., Чернікова Л. А., Шакотько В. В. Параграф 9 2.6 Номер завдання Завдання «Повторюємо» 4,5 3. Додаткове завдання Скориставшись довідковою системою Windows, знайдіть інформацію про програму Калькулятор.