SlideShare une entreprise Scribd logo
1  sur  7
Rancangan Pengajaran Harian




Kelas              : 1 Bestari (Pemulihan)

Pembelajaran       : Bahasa Malaysia

Hari               : Selasa

Tarikh             : 13 Februari 2010

Masa               : 9.00 pagi – 10.00 pagi

Bilangan Murid     : 8 orang (4 lelaki, 4 perempuan)

Tajuk              : Kura-kura Yang Ingin Terbang

Kemahiran          : Menyebut suku-kata

Pengetahuan sedia ada :

   1. Murid sudah mengenali beberapa suku kata.
   2. Murid telah mempelajari huruf pada pembelajaran lepas.

Objektif pembelajaran : Pada akhir pembelajaran murid dapat,

   1. bercerita semula kisah yang didengar.
2. menyebut dan mengeja perkataan.

Penggabungjalinan isi kandungan :

    1. pendidikan seni – menggunting, menampal dan mewarna.

Penerapan nilai : Mendengar arahan,

Bahan Sumber Pengajaran dan Pembelajaran : Power point, kad abjad, lembaran kerja, token dan klip video.




Langkah / masa                Isi kandungan                                 Aktiviti P & P                     Catatan


                  Slaid gambar kisah-kisah teladan.        1. Guru memaparkan gambar haiwan yang         Teknik : Soal jawab
                                                               dikaitkan dengan kisah-kisah teladan di
                                                               slaid power point.                        Nilai : Mendengar
                                                           2. Murid bercerita dan menyatakan             arahan, tekun
Set induksi
                                                               pendapat mengenai kisah-kisah teladan
(5 minit)
                                                               yang pernah mereka ketahui.               BSPP : Lembaran
                                                           3. Guru mengaitkan cerita dan pendapat        gambar
                                                               yang murid sampaikan dengan tajuk
                                                               pelajaran.
Soalan kepada murid :
             a) Murid pernah mendengar cerita
                 mengenai kisah-kisah teladan?
             b) Murid boleh menceritakan semula
                 mengenai kisah yang pernah
                 mereka dengar?


             Paparan klip video                     1. Guru menayangkan cerita Kura-kura      Teknik : Soal jawab
Langkah 1    Tajuk : Kura-kura Yang Ingin Terbang      Yang Ingin Terbang.
(15 minit)                                          2. Selesai tayangan video, guru bersoal   Nilai : Mendengar
                                                       jawab dengan murid mengenai kisah      arahan, tekun dan
                                                       yang ditayangkan.                      yakin diri.
BSPP : video.




             Kad huruf suku kata        1. Guru menunjukkan kad huruf suku kata   Teknik : Latih tubi
                                           di hadapan.
             Contoh huruf suku kata :   2. Murid menyebut dan mengeja huruf       Nilai : Mendengar
                                           suku kata yang ditunjukkan oleh guru   arahan, tekun dan
                                           secara beramai-ramai.                  yakin diri.
                                        3. Guru memaparkan power point kepada

Langkah 2                                  murid-murid.                           BSPP : kad huruf

(15 minit)                              4. Murid diminta menjalankan aktiviti     vokal dan power
                a) kura-kura               menjawab soalah permainan bahasa       point.
                                           yang terdapat di dalam power point
                                           tersebut.




                b) kasut
c) helang




                d) burung




                e) taman


             Latihan permainan bahasa
             (lampiran 1)
Langkah 3
(20 minit)   Lembaran kerja             Guru mengedarkan lembaran kerja kepada   Teknik : Latih tubi
murid.
                                                                                           Nilai : Mendengar
                                                                                           arahan, yakin diri,
            Lembaran kerja 1 :                   Lembaran kerja 1 :                        tekun dan kasih-
            Menjawab soalan betul atau salah     Murid mendengar soalan yang dibaca dan    sayang.
            (lampiran 1)                         menjawab soalan dengan memilih jawapan
                                                 betul atau salah.                         BSPP : lembaran
                                                                                           kerja, token.


            Lembaran kerja 2 :                   Lembaran kerja 2 :
            Menyuaikan suku kata dengan gambar   Suaikan suku kata dengan gambar yang
                                                 sesuai dan tulis jawapan di dalam kotak
            dan menulis suku kata.
                                                 yang telah disediakan.
            (lampiran 2)
                                                 Lembaran kerja 3 :
            Lembaran kerja 3 :                   Warnakan gambar dan perkataan di bawah.
            Mewarna, menggunting dan menampal
                                                 Guru memberi token kepada murid yang
            huruf suku kata.
                                                 telah menyiapkan latihan dengan kemas
            (Lampiran 3)
                                                 dan cantik.

Penutup
(5 minit)   Tayangan klip video.                 1.   Guru menayangkan klip video ‘Anak    Teknik : Soal jawab.
Tajuk : Anak Rusa Nani        Rusa Nani’.
                                        2.   Murid diminta menyanyi bersama guru      Nilai : Mendengar
                                             sambil membuat gerakan.                  arahan, tekun dan
                                        3.   Guru menerapkan nilai murni yang         yakin diri.
                                             terdapat dalam video dan cerita ‘Kura-
                                             kura Ingin Terbang.’                     BSPP : klip video.



DISEDIAKAN OLEH :

NUR SHAMIMI BINTI JAMUDIN

PISMP AMBILAN JAN 2011 (UNIT J2)

IPG KAMPUS IPOH.

Contenu connexe

Tendances

Kefahaman Surah Al-Asr
Kefahaman Surah Al-AsrKefahaman Surah Al-Asr
Kefahaman Surah Al-Asr
Anugerah Ilahi
 
Jurnal refleksi pengajaran mikro
Jurnal refleksi pengajaran mikroJurnal refleksi pengajaran mikro
Jurnal refleksi pengajaran mikro
92 degrees
 
Gagnes presentation newwwwww(1)
Gagnes presentation newwwwww(1)Gagnes presentation newwwwww(1)
Gagnes presentation newwwwww(1)
Syuhaila Shukri
 
Standard kandungan &standard pembelajaran aspek tatabahasa
Standard kandungan &standard pembelajaran aspek tatabahasaStandard kandungan &standard pembelajaran aspek tatabahasa
Standard kandungan &standard pembelajaran aspek tatabahasa
wanbaizura88
 
Rancangan pengajaran harian membandingkan nombor
Rancangan pengajaran harian membandingkan nomborRancangan pengajaran harian membandingkan nombor
Rancangan pengajaran harian membandingkan nombor
Khairiah Abdul Kadir
 
UJIAN PENTAKSIRAN BERDASARKAN TAKSONOMI BLOOM
UJIAN PENTAKSIRAN BERDASARKAN TAKSONOMI BLOOMUJIAN PENTAKSIRAN BERDASARKAN TAKSONOMI BLOOM
UJIAN PENTAKSIRAN BERDASARKAN TAKSONOMI BLOOM
Nuraz Ramli
 

Tendances (20)

Rph skm
Rph skmRph skm
Rph skm
 
Rph bm karangan
Rph bm karanganRph bm karangan
Rph bm karangan
 
RPH BAHASA MELAYU TAHUN 5
RPH BAHASA MELAYU TAHUN 5RPH BAHASA MELAYU TAHUN 5
RPH BAHASA MELAYU TAHUN 5
 
Daily lesson plan week 2 / day 1 - 3
Daily lesson plan week 2 / day 1 - 3Daily lesson plan week 2 / day 1 - 3
Daily lesson plan week 2 / day 1 - 3
 
Kefahaman Surah Al-Asr
Kefahaman Surah Al-AsrKefahaman Surah Al-Asr
Kefahaman Surah Al-Asr
 
RPH PI TAHUN1 ( ISTINJAK )
RPH PI TAHUN1 ( ISTINJAK )RPH PI TAHUN1 ( ISTINJAK )
RPH PI TAHUN1 ( ISTINJAK )
 
Jurnal refleksi pengajaran mikro
Jurnal refleksi pengajaran mikroJurnal refleksi pengajaran mikro
Jurnal refleksi pengajaran mikro
 
Rph matematik-pendidikan-khas
Rph matematik-pendidikan-khasRph matematik-pendidikan-khas
Rph matematik-pendidikan-khas
 
Kemahiran Berfikir Aras Tinggi (KBAT)
Kemahiran Berfikir Aras Tinggi (KBAT)Kemahiran Berfikir Aras Tinggi (KBAT)
Kemahiran Berfikir Aras Tinggi (KBAT)
 
Rph bm 3 4 20171
Rph bm 3 4 20171Rph bm 3 4 20171
Rph bm 3 4 20171
 
ulasan PBD untuk 3 kategori murid.doc
ulasan PBD untuk 3 kategori murid.doculasan PBD untuk 3 kategori murid.doc
ulasan PBD untuk 3 kategori murid.doc
 
Pelanbilikdarjah
PelanbilikdarjahPelanbilikdarjah
Pelanbilikdarjah
 
rph matematik tahun 1
rph matematik tahun 1 rph matematik tahun 1
rph matematik tahun 1
 
Rph pemulihan jawi
Rph pemulihan jawiRph pemulihan jawi
Rph pemulihan jawi
 
Kaedah pembelajaran kontekstual
Kaedah pembelajaran kontekstualKaedah pembelajaran kontekstual
Kaedah pembelajaran kontekstual
 
Gagnes presentation newwwwww(1)
Gagnes presentation newwwwww(1)Gagnes presentation newwwwww(1)
Gagnes presentation newwwwww(1)
 
Standard kandungan &standard pembelajaran aspek tatabahasa
Standard kandungan &standard pembelajaran aspek tatabahasaStandard kandungan &standard pembelajaran aspek tatabahasa
Standard kandungan &standard pembelajaran aspek tatabahasa
 
Rancangan pengajaran harian membandingkan nombor
Rancangan pengajaran harian membandingkan nomborRancangan pengajaran harian membandingkan nombor
Rancangan pengajaran harian membandingkan nombor
 
UJIAN PENTAKSIRAN BERDASARKAN TAKSONOMI BLOOM
UJIAN PENTAKSIRAN BERDASARKAN TAKSONOMI BLOOMUJIAN PENTAKSIRAN BERDASARKAN TAKSONOMI BLOOM
UJIAN PENTAKSIRAN BERDASARKAN TAKSONOMI BLOOM
 
Kecerdasan masa depan
Kecerdasan masa depanKecerdasan masa depan
Kecerdasan masa depan
 

En vedette

Contoh rph bahasa melayu pemulihan
Contoh rph bahasa melayu pemulihanContoh rph bahasa melayu pemulihan
Contoh rph bahasa melayu pemulihan
muhammad
 
Rancangan pengajaran harian pemulihan bahasa melayu
Rancangan pengajaran harian pemulihan bahasa melayuRancangan pengajaran harian pemulihan bahasa melayu
Rancangan pengajaran harian pemulihan bahasa melayu
Ayu Areisya AsSyifa'
 
Rph abad ke 21
Rph abad ke 21Rph abad ke 21
Rph abad ke 21
Lili Yanty
 
Rancangan pengajaran individu
Rancangan pengajaran individu Rancangan pengajaran individu
Rancangan pengajaran individu
220505
 
Contoh penulisan rph bahasa arab 2015 kegunaan negeri johor thn 5 m1 tjk1 ...
Contoh penulisan rph bahasa arab  2015 kegunaan negeri johor thn 5 m1 tjk1   ...Contoh penulisan rph bahasa arab  2015 kegunaan negeri johor thn 5 m1 tjk1   ...
Contoh penulisan rph bahasa arab 2015 kegunaan negeri johor thn 5 m1 tjk1 ...
insyirah khairil
 
Rancangan pengajaran harian
Rancangan pengajaran harianRancangan pengajaran harian
Rancangan pengajaran harian
niakpt6043
 
Rekreasi matematik boleh didefinisikan sebagai satu cara atau kaedah yang dia...
Rekreasi matematik boleh didefinisikan sebagai satu cara atau kaedah yang dia...Rekreasi matematik boleh didefinisikan sebagai satu cara atau kaedah yang dia...
Rekreasi matematik boleh didefinisikan sebagai satu cara atau kaedah yang dia...
Suganti Mayeelvanam Suganti Mayeelvanam
 
ประวัติส่วนตัว
ประวัติส่วนตัวประวัติส่วนตัว
ประวัติส่วนตัว
OomAmm Oom
 
Music magazine evaluation
Music magazine evaluationMusic magazine evaluation
Music magazine evaluation
joshware
 
Producing empathic responses
Producing empathic responsesProducing empathic responses
Producing empathic responses
Shamimi Jamudin
 

En vedette (20)

Contoh rph bahasa melayu pemulihan
Contoh rph bahasa melayu pemulihanContoh rph bahasa melayu pemulihan
Contoh rph bahasa melayu pemulihan
 
Rancangan pengajaran harian pemulihan bahasa melayu
Rancangan pengajaran harian pemulihan bahasa melayuRancangan pengajaran harian pemulihan bahasa melayu
Rancangan pengajaran harian pemulihan bahasa melayu
 
RPH BAHASA MALAYSIA PEMULIHAN 2
RPH BAHASA MALAYSIA PEMULIHAN 2RPH BAHASA MALAYSIA PEMULIHAN 2
RPH BAHASA MALAYSIA PEMULIHAN 2
 
Contoh RPH Pemulihan
Contoh RPH Pemulihan Contoh RPH Pemulihan
Contoh RPH Pemulihan
 
17097218 -murid-dan-alam-belajar
17097218 -murid-dan-alam-belajar17097218 -murid-dan-alam-belajar
17097218 -murid-dan-alam-belajar
 
Rph abad ke 21
Rph abad ke 21Rph abad ke 21
Rph abad ke 21
 
Rancangan pengajaran individu
Rancangan pengajaran individu Rancangan pengajaran individu
Rancangan pengajaran individu
 
Murid dan Alam Belajar - Teori Behavioris
Murid dan Alam Belajar - Teori BehaviorisMurid dan Alam Belajar - Teori Behavioris
Murid dan Alam Belajar - Teori Behavioris
 
Contoh penulisan rph bahasa arab 2015 kegunaan negeri johor thn 5 m1 tjk1 ...
Contoh penulisan rph bahasa arab  2015 kegunaan negeri johor thn 5 m1 tjk1   ...Contoh penulisan rph bahasa arab  2015 kegunaan negeri johor thn 5 m1 tjk1   ...
Contoh penulisan rph bahasa arab 2015 kegunaan negeri johor thn 5 m1 tjk1 ...
 
Rancangan pengajaran harian
Rancangan pengajaran harianRancangan pengajaran harian
Rancangan pengajaran harian
 
Rekreasi matematik boleh didefinisikan sebagai satu cara atau kaedah yang dia...
Rekreasi matematik boleh didefinisikan sebagai satu cara atau kaedah yang dia...Rekreasi matematik boleh didefinisikan sebagai satu cara atau kaedah yang dia...
Rekreasi matematik boleh didefinisikan sebagai satu cara atau kaedah yang dia...
 
Pengenalan murid & alam belajar
Pengenalan murid & alam belajarPengenalan murid & alam belajar
Pengenalan murid & alam belajar
 
RANCANGAN PENGAJARAN ALAF BARU
RANCANGAN PENGAJARAN ALAF BARURANCANGAN PENGAJARAN ALAF BARU
RANCANGAN PENGAJARAN ALAF BARU
 
ประวัติส่วนตัว
ประวัติส่วนตัวประวัติส่วนตัว
ประวัติส่วนตัว
 
Muscles year 10 Sport Science
Muscles year 10 Sport Science Muscles year 10 Sport Science
Muscles year 10 Sport Science
 
Writing help2
Writing help2Writing help2
Writing help2
 
Music magazine evaluation
Music magazine evaluationMusic magazine evaluation
Music magazine evaluation
 
Producing empathic responses
Producing empathic responsesProducing empathic responses
Producing empathic responses
 
Contraception slides
Contraception slidesContraception slides
Contraception slides
 
Aterosclerosis
AterosclerosisAterosclerosis
Aterosclerosis
 

Similaire à Rancangan pengajaran harian (pemulihan)

Acf422 fasa7 imbas kembali rp js
Acf422 fasa7 imbas kembali rp jsAcf422 fasa7 imbas kembali rp js
Acf422 fasa7 imbas kembali rp js
dramajalansempit
 
Rph pemulihan
Rph pemulihanRph pemulihan
Rph pemulihan
Dora Saat
 
Rancangan pengajaran harian
Rancangan pengajaran harianRancangan pengajaran harian
Rancangan pengajaran harian
niakpt6043
 
Rancangan pengajaran dan pembelajaran bahasa melayu bmm3105
Rancangan pengajaran dan pembelajaran bahasa melayu bmm3105Rancangan pengajaran dan pembelajaran bahasa melayu bmm3105
Rancangan pengajaran dan pembelajaran bahasa melayu bmm3105
mopilinenjin2010
 
Rancangan Pengajaran Harian Pendidikan Seni Visual (Masalah Pembelajaran)
Rancangan Pengajaran Harian Pendidikan Seni Visual (Masalah Pembelajaran)Rancangan Pengajaran Harian Pendidikan Seni Visual (Masalah Pembelajaran)
Rancangan Pengajaran Harian Pendidikan Seni Visual (Masalah Pembelajaran)
Ratna Syazana
 
Rpp bhs. jawa x 1
Rpp bhs. jawa x 1Rpp bhs. jawa x 1
Rpp bhs. jawa x 1
sman1teras
 
Rph dan latihan ( gotong royong)
Rph dan latihan ( gotong royong)Rph dan latihan ( gotong royong)
Rph dan latihan ( gotong royong)
raudzanorzila
 
Acf422 fasa1 induksi rp js
Acf422 fasa1 induksi rp jsAcf422 fasa1 induksi rp js
Acf422 fasa1 induksi rp js
dramajalansempit
 
RPH Bahasa Melayu pendidikan khas (Micro teaching)
RPH Bahasa Melayu pendidikan khas (Micro teaching)RPH Bahasa Melayu pendidikan khas (Micro teaching)
RPH Bahasa Melayu pendidikan khas (Micro teaching)
norlidahashim
 
Rancangan pengajaran harian copy
Rancangan pengajaran harian   copyRancangan pengajaran harian   copy
Rancangan pengajaran harian copy
roslinah_harun
 
Strategi p&p tatabahasa
Strategi p&p tatabahasaStrategi p&p tatabahasa
Strategi p&p tatabahasa
Bie Judith
 
RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN
RANCANGAN PENGAJARAN HARIANRANCANGAN PENGAJARAN HARIAN
RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN
Mohd Safian
 

Similaire à Rancangan pengajaran harian (pemulihan) (20)

Acf422 fasa7 imbas kembali rp js
Acf422 fasa7 imbas kembali rp jsAcf422 fasa7 imbas kembali rp js
Acf422 fasa7 imbas kembali rp js
 
Bm rph
Bm rphBm rph
Bm rph
 
Rph pemulihan
Rph pemulihanRph pemulihan
Rph pemulihan
 
Rancangan pengajaran harian
Rancangan pengajaran harianRancangan pengajaran harian
Rancangan pengajaran harian
 
Rph azura
Rph azuraRph azura
Rph azura
 
Rph Azura
Rph AzuraRph Azura
Rph Azura
 
Rph tahun 3
Rph tahun 3Rph tahun 3
Rph tahun 3
 
Rancangan pengajaran dan pembelajaran bahasa melayu bmm3105
Rancangan pengajaran dan pembelajaran bahasa melayu bmm3105Rancangan pengajaran dan pembelajaran bahasa melayu bmm3105
Rancangan pengajaran dan pembelajaran bahasa melayu bmm3105
 
Rancangan Pengajaran Harian Pendidikan Seni Visual (Masalah Pembelajaran)
Rancangan Pengajaran Harian Pendidikan Seni Visual (Masalah Pembelajaran)Rancangan Pengajaran Harian Pendidikan Seni Visual (Masalah Pembelajaran)
Rancangan Pengajaran Harian Pendidikan Seni Visual (Masalah Pembelajaran)
 
Muka 1
Muka 1Muka 1
Muka 1
 
Rpp bhs. jawa x 1
Rpp bhs. jawa x 1Rpp bhs. jawa x 1
Rpp bhs. jawa x 1
 
Rph dan latihan ( gotong royong)
Rph dan latihan ( gotong royong)Rph dan latihan ( gotong royong)
Rph dan latihan ( gotong royong)
 
Acf422 fasa1 induksi rp js
Acf422 fasa1 induksi rp jsAcf422 fasa1 induksi rp js
Acf422 fasa1 induksi rp js
 
RPH Bahasa Melayu pendidikan khas (Micro teaching)
RPH Bahasa Melayu pendidikan khas (Micro teaching)RPH Bahasa Melayu pendidikan khas (Micro teaching)
RPH Bahasa Melayu pendidikan khas (Micro teaching)
 
Rph bm masalah pembelajaran
Rph bm masalah pembelajaranRph bm masalah pembelajaran
Rph bm masalah pembelajaran
 
Rancangan pengajaran harian copy
Rancangan pengajaran harian   copyRancangan pengajaran harian   copy
Rancangan pengajaran harian copy
 
Strategi p&p tatabahasa
Strategi p&p tatabahasaStrategi p&p tatabahasa
Strategi p&p tatabahasa
 
RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN
RANCANGAN PENGAJARAN HARIANRANCANGAN PENGAJARAN HARIAN
RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN
 
Rphbehaviourisme
RphbehaviourismeRphbehaviourisme
Rphbehaviourisme
 
Rphbehaviourisme
RphbehaviourismeRphbehaviourisme
Rphbehaviourisme
 

Plus de Shamimi Jamudin

Petikan 3 kv (pemulihan)
Petikan 3 kv (pemulihan)Petikan 3 kv (pemulihan)
Petikan 3 kv (pemulihan)
Shamimi Jamudin
 
Kad huruf vokal a4 (pemulihan)
Kad huruf vokal a4 (pemulihan)Kad huruf vokal a4 (pemulihan)
Kad huruf vokal a4 (pemulihan)
Shamimi Jamudin
 
Gambar vokal (pemulihan)
Gambar vokal (pemulihan)Gambar vokal (pemulihan)
Gambar vokal (pemulihan)
Shamimi Jamudin
 
Bahan bacaan perkataan (pemulihan)
Bahan bacaan perkataan (pemulihan)Bahan bacaan perkataan (pemulihan)
Bahan bacaan perkataan (pemulihan)
Shamimi Jamudin
 
Banding beza pemulihan biasa dengan pemulihan khas
Banding beza pemulihan biasa dengan pemulihan khasBanding beza pemulihan biasa dengan pemulihan khas
Banding beza pemulihan biasa dengan pemulihan khas
Shamimi Jamudin
 
Lembaran kerja 3 (cth lthn permainan bahasa)
Lembaran kerja 3 (cth lthn permainan bahasa)Lembaran kerja 3 (cth lthn permainan bahasa)
Lembaran kerja 3 (cth lthn permainan bahasa)
Shamimi Jamudin
 
Lembaran kerja 2 (CONTOH LTHN PERMAINAN BAHASA)
Lembaran kerja 2 (CONTOH LTHN PERMAINAN BAHASA)Lembaran kerja 2 (CONTOH LTHN PERMAINAN BAHASA)
Lembaran kerja 2 (CONTOH LTHN PERMAINAN BAHASA)
Shamimi Jamudin
 
Latihan permainan bahasa
Latihan permainan bahasaLatihan permainan bahasa
Latihan permainan bahasa
Shamimi Jamudin
 
Masalah penguasaan pembelajaran dan cara mengesan kesukaran pembelajaran mimi
Masalah penguasaan pembelajaran dan cara mengesan kesukaran pembelajaran mimiMasalah penguasaan pembelajaran dan cara mengesan kesukaran pembelajaran mimi
Masalah penguasaan pembelajaran dan cara mengesan kesukaran pembelajaran mimi
Shamimi Jamudin
 
Stail f (PENEMUAN TERBIMBING)
Stail f (PENEMUAN TERBIMBING)Stail f (PENEMUAN TERBIMBING)
Stail f (PENEMUAN TERBIMBING)
Shamimi Jamudin
 
Kumpulan 3 (minggu 13) PERATURAN PARADIGMATIK
Kumpulan 3 (minggu 13) PERATURAN PARADIGMATIKKumpulan 3 (minggu 13) PERATURAN PARADIGMATIK
Kumpulan 3 (minggu 13) PERATURAN PARADIGMATIK
Shamimi Jamudin
 
Kumpulan 3 (minggu 8) PEMEROLEHAN BAHASA
Kumpulan 3 (minggu 8) PEMEROLEHAN BAHASAKumpulan 3 (minggu 8) PEMEROLEHAN BAHASA
Kumpulan 3 (minggu 8) PEMEROLEHAN BAHASA
Shamimi Jamudin
 
Kumpulan 3 (minggu 3) Sifat Bahasa
Kumpulan 3 (minggu 3) Sifat BahasaKumpulan 3 (minggu 3) Sifat Bahasa
Kumpulan 3 (minggu 3) Sifat Bahasa
Shamimi Jamudin
 
Minggu 14 (sastera) menjelaskan rangka novel
Minggu 14 (sastera) menjelaskan rangka novelMinggu 14 (sastera) menjelaskan rangka novel
Minggu 14 (sastera) menjelaskan rangka novel
Shamimi Jamudin
 
Minggu 9 (sastera) tema, persoalan dan isu penggarapan tema
Minggu 9 (sastera) tema, persoalan dan isu penggarapan temaMinggu 9 (sastera) tema, persoalan dan isu penggarapan tema
Minggu 9 (sastera) tema, persoalan dan isu penggarapan tema
Shamimi Jamudin
 
Minggu 4 (sastera) pembinaan plot
Minggu 4 (sastera) pembinaan plotMinggu 4 (sastera) pembinaan plot
Minggu 4 (sastera) pembinaan plot
Shamimi Jamudin
 

Plus de Shamimi Jamudin (20)

BIMBINGAN KAUNSELING
BIMBINGAN KAUNSELINGBIMBINGAN KAUNSELING
BIMBINGAN KAUNSELING
 
Petikan 3 kv (pemulihan)
Petikan 3 kv (pemulihan)Petikan 3 kv (pemulihan)
Petikan 3 kv (pemulihan)
 
Kad huruf vokal a4 (pemulihan)
Kad huruf vokal a4 (pemulihan)Kad huruf vokal a4 (pemulihan)
Kad huruf vokal a4 (pemulihan)
 
Gambar vokal (pemulihan)
Gambar vokal (pemulihan)Gambar vokal (pemulihan)
Gambar vokal (pemulihan)
 
Bahan bacaan perkataan (pemulihan)
Bahan bacaan perkataan (pemulihan)Bahan bacaan perkataan (pemulihan)
Bahan bacaan perkataan (pemulihan)
 
Jantung
JantungJantung
Jantung
 
Perkembangan bahasa
Perkembangan bahasaPerkembangan bahasa
Perkembangan bahasa
 
Banding beza pemulihan biasa dengan pemulihan khas
Banding beza pemulihan biasa dengan pemulihan khasBanding beza pemulihan biasa dengan pemulihan khas
Banding beza pemulihan biasa dengan pemulihan khas
 
Lembaran kerja 3 (cth lthn permainan bahasa)
Lembaran kerja 3 (cth lthn permainan bahasa)Lembaran kerja 3 (cth lthn permainan bahasa)
Lembaran kerja 3 (cth lthn permainan bahasa)
 
Lembaran kerja 2 (CONTOH LTHN PERMAINAN BAHASA)
Lembaran kerja 2 (CONTOH LTHN PERMAINAN BAHASA)Lembaran kerja 2 (CONTOH LTHN PERMAINAN BAHASA)
Lembaran kerja 2 (CONTOH LTHN PERMAINAN BAHASA)
 
Latihan permainan bahasa
Latihan permainan bahasaLatihan permainan bahasa
Latihan permainan bahasa
 
Masalah penguasaan pembelajaran dan cara mengesan kesukaran pembelajaran mimi
Masalah penguasaan pembelajaran dan cara mengesan kesukaran pembelajaran mimiMasalah penguasaan pembelajaran dan cara mengesan kesukaran pembelajaran mimi
Masalah penguasaan pembelajaran dan cara mengesan kesukaran pembelajaran mimi
 
Stail f (PENEMUAN TERBIMBING)
Stail f (PENEMUAN TERBIMBING)Stail f (PENEMUAN TERBIMBING)
Stail f (PENEMUAN TERBIMBING)
 
M5 kriteria pemilihan
M5   kriteria pemilihanM5   kriteria pemilihan
M5 kriteria pemilihan
 
Kumpulan 3 (minggu 13) PERATURAN PARADIGMATIK
Kumpulan 3 (minggu 13) PERATURAN PARADIGMATIKKumpulan 3 (minggu 13) PERATURAN PARADIGMATIK
Kumpulan 3 (minggu 13) PERATURAN PARADIGMATIK
 
Kumpulan 3 (minggu 8) PEMEROLEHAN BAHASA
Kumpulan 3 (minggu 8) PEMEROLEHAN BAHASAKumpulan 3 (minggu 8) PEMEROLEHAN BAHASA
Kumpulan 3 (minggu 8) PEMEROLEHAN BAHASA
 
Kumpulan 3 (minggu 3) Sifat Bahasa
Kumpulan 3 (minggu 3) Sifat BahasaKumpulan 3 (minggu 3) Sifat Bahasa
Kumpulan 3 (minggu 3) Sifat Bahasa
 
Minggu 14 (sastera) menjelaskan rangka novel
Minggu 14 (sastera) menjelaskan rangka novelMinggu 14 (sastera) menjelaskan rangka novel
Minggu 14 (sastera) menjelaskan rangka novel
 
Minggu 9 (sastera) tema, persoalan dan isu penggarapan tema
Minggu 9 (sastera) tema, persoalan dan isu penggarapan temaMinggu 9 (sastera) tema, persoalan dan isu penggarapan tema
Minggu 9 (sastera) tema, persoalan dan isu penggarapan tema
 
Minggu 4 (sastera) pembinaan plot
Minggu 4 (sastera) pembinaan plotMinggu 4 (sastera) pembinaan plot
Minggu 4 (sastera) pembinaan plot
 

Dernier

mengapa penguatan transisi PAUD SD penting.pdf
mengapa penguatan transisi PAUD SD penting.pdfmengapa penguatan transisi PAUD SD penting.pdf
mengapa penguatan transisi PAUD SD penting.pdf
saptari3
 
PPT PERUBAHAN LINGKUNGAN MATA PELAJARAN BIOLOGI KELAS X.pptx
PPT PERUBAHAN LINGKUNGAN MATA PELAJARAN BIOLOGI KELAS X.pptxPPT PERUBAHAN LINGKUNGAN MATA PELAJARAN BIOLOGI KELAS X.pptx
PPT PERUBAHAN LINGKUNGAN MATA PELAJARAN BIOLOGI KELAS X.pptx
dpp11tya
 
Bab 7 - Perilaku Ekonomi dan Kesejahteraan Sosial.pptx
Bab 7 - Perilaku Ekonomi dan Kesejahteraan Sosial.pptxBab 7 - Perilaku Ekonomi dan Kesejahteraan Sosial.pptx
Bab 7 - Perilaku Ekonomi dan Kesejahteraan Sosial.pptx
ssuser35630b
 
HAK DAN KEWAJIBAN WARGA NEGARA ppkn i.ppt
HAK DAN KEWAJIBAN WARGA NEGARA ppkn i.pptHAK DAN KEWAJIBAN WARGA NEGARA ppkn i.ppt
HAK DAN KEWAJIBAN WARGA NEGARA ppkn i.ppt
nabilafarahdiba95
 

Dernier (20)

Kontribusi Islam Dalam Pengembangan Peradaban Dunia - KELOMPOK 1.pptx
Kontribusi Islam Dalam Pengembangan Peradaban Dunia - KELOMPOK 1.pptxKontribusi Islam Dalam Pengembangan Peradaban Dunia - KELOMPOK 1.pptx
Kontribusi Islam Dalam Pengembangan Peradaban Dunia - KELOMPOK 1.pptx
 
RENCANA & Link2 Materi Pelatihan_ "Teknik Perhitungan TKDN, BMP, Preferensi H...
RENCANA & Link2 Materi Pelatihan_ "Teknik Perhitungan TKDN, BMP, Preferensi H...RENCANA & Link2 Materi Pelatihan_ "Teknik Perhitungan TKDN, BMP, Preferensi H...
RENCANA & Link2 Materi Pelatihan_ "Teknik Perhitungan TKDN, BMP, Preferensi H...
 
AKSI NYATA BERBAGI PRAKTIK BAIK MELALUI PMM
AKSI NYATA BERBAGI PRAKTIK BAIK MELALUI PMMAKSI NYATA BERBAGI PRAKTIK BAIK MELALUI PMM
AKSI NYATA BERBAGI PRAKTIK BAIK MELALUI PMM
 
DAFTAR PPPK GURU KABUPATEN PURWOREJO TAHUN 2024
DAFTAR PPPK GURU KABUPATEN PURWOREJO TAHUN 2024DAFTAR PPPK GURU KABUPATEN PURWOREJO TAHUN 2024
DAFTAR PPPK GURU KABUPATEN PURWOREJO TAHUN 2024
 
Kanvas BAGJA prakarsa perubahan Ahyar.pdf
Kanvas BAGJA prakarsa perubahan Ahyar.pdfKanvas BAGJA prakarsa perubahan Ahyar.pdf
Kanvas BAGJA prakarsa perubahan Ahyar.pdf
 
Integrasi nasional dalam bingkai bhinneka tunggal ika
Integrasi nasional dalam bingkai bhinneka tunggal ikaIntegrasi nasional dalam bingkai bhinneka tunggal ika
Integrasi nasional dalam bingkai bhinneka tunggal ika
 
LATAR BELAKANG JURNAL DIALOGIS REFLEKTIF.ppt
LATAR BELAKANG JURNAL DIALOGIS REFLEKTIF.pptLATAR BELAKANG JURNAL DIALOGIS REFLEKTIF.ppt
LATAR BELAKANG JURNAL DIALOGIS REFLEKTIF.ppt
 
Prakarsa Perubahan ATAP (Awal - Tantangan - Aksi - Perubahan)
Prakarsa Perubahan ATAP (Awal - Tantangan - Aksi - Perubahan)Prakarsa Perubahan ATAP (Awal - Tantangan - Aksi - Perubahan)
Prakarsa Perubahan ATAP (Awal - Tantangan - Aksi - Perubahan)
 
KELAS 10 PERUBAHAN LINGKUNGAN SMA KURIKULUM MERDEKA
KELAS 10 PERUBAHAN LINGKUNGAN SMA KURIKULUM MERDEKAKELAS 10 PERUBAHAN LINGKUNGAN SMA KURIKULUM MERDEKA
KELAS 10 PERUBAHAN LINGKUNGAN SMA KURIKULUM MERDEKA
 
Aksi Nyata PMM Topik Refleksi Diri (1).pdf
Aksi Nyata PMM Topik Refleksi Diri (1).pdfAksi Nyata PMM Topik Refleksi Diri (1).pdf
Aksi Nyata PMM Topik Refleksi Diri (1).pdf
 
mengapa penguatan transisi PAUD SD penting.pdf
mengapa penguatan transisi PAUD SD penting.pdfmengapa penguatan transisi PAUD SD penting.pdf
mengapa penguatan transisi PAUD SD penting.pdf
 
MAKALAH KELOMPOK 7 ADMINISTRASI LAYANAN KHUSUS.pdf
MAKALAH KELOMPOK 7 ADMINISTRASI LAYANAN KHUSUS.pdfMAKALAH KELOMPOK 7 ADMINISTRASI LAYANAN KHUSUS.pdf
MAKALAH KELOMPOK 7 ADMINISTRASI LAYANAN KHUSUS.pdf
 
Pendidikan-Bahasa-Indonesia-di-SD MODUL 3 .pptx
Pendidikan-Bahasa-Indonesia-di-SD MODUL 3 .pptxPendidikan-Bahasa-Indonesia-di-SD MODUL 3 .pptx
Pendidikan-Bahasa-Indonesia-di-SD MODUL 3 .pptx
 
PPT PERUBAHAN LINGKUNGAN MATA PELAJARAN BIOLOGI KELAS X.pptx
PPT PERUBAHAN LINGKUNGAN MATA PELAJARAN BIOLOGI KELAS X.pptxPPT PERUBAHAN LINGKUNGAN MATA PELAJARAN BIOLOGI KELAS X.pptx
PPT PERUBAHAN LINGKUNGAN MATA PELAJARAN BIOLOGI KELAS X.pptx
 
Bab 7 - Perilaku Ekonomi dan Kesejahteraan Sosial.pptx
Bab 7 - Perilaku Ekonomi dan Kesejahteraan Sosial.pptxBab 7 - Perilaku Ekonomi dan Kesejahteraan Sosial.pptx
Bab 7 - Perilaku Ekonomi dan Kesejahteraan Sosial.pptx
 
vIDEO kelayakan berita untuk mahasiswa.ppsx
vIDEO kelayakan berita untuk mahasiswa.ppsxvIDEO kelayakan berita untuk mahasiswa.ppsx
vIDEO kelayakan berita untuk mahasiswa.ppsx
 
Contoh Laporan Observasi Pembelajaran Rekan Sejawat.pdf
Contoh Laporan Observasi Pembelajaran Rekan Sejawat.pdfContoh Laporan Observasi Pembelajaran Rekan Sejawat.pdf
Contoh Laporan Observasi Pembelajaran Rekan Sejawat.pdf
 
power point bahasa indonesia "Karya Ilmiah"
power point bahasa indonesia "Karya Ilmiah"power point bahasa indonesia "Karya Ilmiah"
power point bahasa indonesia "Karya Ilmiah"
 
HAK DAN KEWAJIBAN WARGA NEGARA ppkn i.ppt
HAK DAN KEWAJIBAN WARGA NEGARA ppkn i.pptHAK DAN KEWAJIBAN WARGA NEGARA ppkn i.ppt
HAK DAN KEWAJIBAN WARGA NEGARA ppkn i.ppt
 
Sosialisasi PPDB SulSel tahun 2024 di Sulawesi Selatan
Sosialisasi PPDB SulSel tahun 2024 di Sulawesi SelatanSosialisasi PPDB SulSel tahun 2024 di Sulawesi Selatan
Sosialisasi PPDB SulSel tahun 2024 di Sulawesi Selatan
 

Rancangan pengajaran harian (pemulihan)

  • 1. Rancangan Pengajaran Harian Kelas : 1 Bestari (Pemulihan) Pembelajaran : Bahasa Malaysia Hari : Selasa Tarikh : 13 Februari 2010 Masa : 9.00 pagi – 10.00 pagi Bilangan Murid : 8 orang (4 lelaki, 4 perempuan) Tajuk : Kura-kura Yang Ingin Terbang Kemahiran : Menyebut suku-kata Pengetahuan sedia ada : 1. Murid sudah mengenali beberapa suku kata. 2. Murid telah mempelajari huruf pada pembelajaran lepas. Objektif pembelajaran : Pada akhir pembelajaran murid dapat, 1. bercerita semula kisah yang didengar.
  • 2. 2. menyebut dan mengeja perkataan. Penggabungjalinan isi kandungan : 1. pendidikan seni – menggunting, menampal dan mewarna. Penerapan nilai : Mendengar arahan, Bahan Sumber Pengajaran dan Pembelajaran : Power point, kad abjad, lembaran kerja, token dan klip video. Langkah / masa Isi kandungan Aktiviti P & P Catatan Slaid gambar kisah-kisah teladan. 1. Guru memaparkan gambar haiwan yang Teknik : Soal jawab dikaitkan dengan kisah-kisah teladan di slaid power point. Nilai : Mendengar 2. Murid bercerita dan menyatakan arahan, tekun Set induksi pendapat mengenai kisah-kisah teladan (5 minit) yang pernah mereka ketahui. BSPP : Lembaran 3. Guru mengaitkan cerita dan pendapat gambar yang murid sampaikan dengan tajuk pelajaran.
  • 3. Soalan kepada murid : a) Murid pernah mendengar cerita mengenai kisah-kisah teladan? b) Murid boleh menceritakan semula mengenai kisah yang pernah mereka dengar? Paparan klip video 1. Guru menayangkan cerita Kura-kura Teknik : Soal jawab Langkah 1 Tajuk : Kura-kura Yang Ingin Terbang Yang Ingin Terbang. (15 minit) 2. Selesai tayangan video, guru bersoal Nilai : Mendengar jawab dengan murid mengenai kisah arahan, tekun dan yang ditayangkan. yakin diri.
  • 4. BSPP : video. Kad huruf suku kata 1. Guru menunjukkan kad huruf suku kata Teknik : Latih tubi di hadapan. Contoh huruf suku kata : 2. Murid menyebut dan mengeja huruf Nilai : Mendengar suku kata yang ditunjukkan oleh guru arahan, tekun dan secara beramai-ramai. yakin diri. 3. Guru memaparkan power point kepada Langkah 2 murid-murid. BSPP : kad huruf (15 minit) 4. Murid diminta menjalankan aktiviti vokal dan power a) kura-kura menjawab soalah permainan bahasa point. yang terdapat di dalam power point tersebut. b) kasut
  • 5. c) helang d) burung e) taman Latihan permainan bahasa (lampiran 1) Langkah 3 (20 minit) Lembaran kerja Guru mengedarkan lembaran kerja kepada Teknik : Latih tubi
  • 6. murid. Nilai : Mendengar arahan, yakin diri, Lembaran kerja 1 : Lembaran kerja 1 : tekun dan kasih- Menjawab soalan betul atau salah Murid mendengar soalan yang dibaca dan sayang. (lampiran 1) menjawab soalan dengan memilih jawapan betul atau salah. BSPP : lembaran kerja, token. Lembaran kerja 2 : Lembaran kerja 2 : Menyuaikan suku kata dengan gambar Suaikan suku kata dengan gambar yang sesuai dan tulis jawapan di dalam kotak dan menulis suku kata. yang telah disediakan. (lampiran 2) Lembaran kerja 3 : Lembaran kerja 3 : Warnakan gambar dan perkataan di bawah. Mewarna, menggunting dan menampal Guru memberi token kepada murid yang huruf suku kata. telah menyiapkan latihan dengan kemas (Lampiran 3) dan cantik. Penutup (5 minit) Tayangan klip video. 1. Guru menayangkan klip video ‘Anak Teknik : Soal jawab.
  • 7. Tajuk : Anak Rusa Nani Rusa Nani’. 2. Murid diminta menyanyi bersama guru Nilai : Mendengar sambil membuat gerakan. arahan, tekun dan 3. Guru menerapkan nilai murni yang yakin diri. terdapat dalam video dan cerita ‘Kura- kura Ingin Terbang.’ BSPP : klip video. DISEDIAKAN OLEH : NUR SHAMIMI BINTI JAMUDIN PISMP AMBILAN JAN 2011 (UNIT J2) IPG KAMPUS IPOH.