SlideShare une entreprise Scribd logo
1  sur  8
План-конспект
уроку
інформатики
у 10 класі
рівень стандарту
Тема. Програмнізасобинавчального призначення.
Програмнізасоби, призначенідля вивчення профільного предмета
2
УРОК №13
Тема. Програмнізасобинавчального призначення.
Програмнізасоби, призначенідля вивчення профільного предмета
Мета:
сформувати:
•поняття ЕЗНП;
розглянути:
•проблеми, пов'язаніз використанням комп'ютерів під час вивчення
навчальних предметів;
•класифікацію навчальних програм;
формувати вміння:
• працювати з програмнимизасобамипризначенимидля вивчення
профільного предмета;
• аналізувати якість та доцільність використання ПЗНП;
навчити:
• застосовуватипрограмнізасобидля поглиблення знань з профільного
предмета;
• використовувати ПЗНП для самоосвіти.
Тип уроку: засвоєння новихзнань.
Базовіпоняття й терміни: ПЗНП, класифікація ПЗНП, інсталяція.
СТРУКТУРА УРОКУ
І. Організаційний етап ..............................2-3 хв
II. Перевірка домашнього завдання .........2-3 хв
III. Сприйняття та усвідомлення нового матеріалу 10-15 хв
Класифікація ПЗНП.
IV. Засвоєння знань і способів дій.......... 20-25 хв
V. Підбиття підсумків уроку ....................2-3 хв
VI. Домашнє завдання..............................2-3 хв
3
ХІД УРОКУ
I. Організаційний етап
Вступне слово вчителя про:
• кількість годин, що відводиться на вивчення теми;
• план вивчення теми;
• орієнтовний обсяг знань і вмінь, яких учні повинні набути під час
вивчення теми.
II.Перевірка домашнього завдання
III.Сприйняття та усвідомлення нового матеріалу
Розглянемо можливіваріанти використання комп'ютерав процесінавчання,
ознайомившись із класифікацією за типами навчальних програм.
Колективне обговорення
Вправа «Дерево розв'язань»
Учні пропонують варіанти відповідей на питання:
«Як можна використовувати комп'ютер у навчальному процесі?»
Власні варіанти відповідей учні записують на стикерах (стикери
прикріплюються до дерева — дерево розв'язань заповнюється). Відповіді учнів
колективно обговорюються, залишаються лише правильні і точні відповіді.
Учитель робить висновок.
Класифікація ПЗНП
Демонстраційні програми — програми, в яких виклад теорії су-
проводжується елементами комп'ютерного моделювання процесів, явищ тощо.
Такі програми можна використовувати під час вивчення будь-якого предмету.
Однією з важливих умов успіху демонстраційних програм є наявність у них
динамічних зображень, що сприяє кращому запам'ятовуванню і розумінню
вивченого матеріалу (асоціативний метод).
4
Програми контролю — програми, в яких закладено систему оцінювання
знань, умінь і навичок учнів. Такі програми можна використовувати для
перевірки знань учнів з окремих (вибраних учителем) тем. З метою здійснення
якісного контролю і корекції знань треба передбачити багатоваріантність у
межах заданого типу вправ, які у свою чергу мають бути різнорівневими.
У таких програмах використовуються:
а) запитання, які потребують репродуктивного відтворення вивченого
матеріалу;
б) запитання, спрямовані на перевірку навичок і вмінь;
в) проблемні запитання, що потребують застосування набутих знань,
навичок і вмінь у нестандартних ситуаціях.
Обчислювальні програми — програми, що призначені для проведення
обчислень під час вивчення тем, у яких розглядається велика кількість
практичних задач. Застосування таких програм на уроках-практикумах дозволяє
проводитиобчислювальніексперименти, які допомагають краще зрозуміти суть
теорії та проілюструвати її застосування до розв'язування практичних задач. Ці
програмирозрахованіна формування стійких зв'язків між знаннями і навичками
шляхом повторення та їх практичного закріплення.
Інформаційно-пошукові та консультаційнісистеми — програми, що дають
змогу зберігати та «тиражувати» знання. Головна перевага таких систем — це
висока швидкість пошуку інформації із заданої теми.
Моделюючі програми — програми, що дозволяютьпроводитимоделювання
явищ, процесів навколишнього світу з можливістю встановлення параметрів
процесу вручну.
Експертна система — комп'ютерна програма, що моделює діяльність
людини-експерта в певній предметній галузі, фахівця з розв'язування задач із
неповними вхідними даними з отриманням вірогідних результатів розв'язку.
Виконання комплексу вправ для зняття м'язового напруження. (Варіант 1)
5
Орієнтовні етапи інсталяції програм
1.Запуск інсталяції (файли Setup.exe, Install.exe).
2.Ознайомлення з ліцензійною угодою.
3.Вибір місця розташування програми (за умовчанням С: Program Files).
4.Вибір методу інсталяції (мінімальний, повний, вибірковий).
5.Встановлення параметрів запуску, відображення програми та її ярликів.
Демонстрація інсталяції ЕЗНП.
IV. Засвоєння знань і способів дій
Виконання практичного завдання
Інструктаж із техніки безпеки. Виконання комплексу вправ для зняття
зорової втоми (через 10 хв після початку роботи). (Варіант 2)
Інструктивна картка
Оформитизвіт про виконання практичного завдання в текстовомуредакторі
Word (скріншоти + пояснення).
1. Відкрити папку з установочнимипакетами та вибративказаний учителем
ЕЗНП (С:DistribDG).
2. Проінсталювати вказаний ПЗНП.
3. Викликати встановлений ЕЗНП та ознайомитися з ним.
4. Завершити роботу з ПЗНП.
5. Зберегти звіт у папку: (С:10А(Б..)ПЗНПЗвіт.dос).
6. Роботав середовищідинамічної геометрії DG
Побудовапаралелограма за двомасторонамиі діагоналлю.
Мета:Дослідити алгоритм побудовипаралелограма засобамипакета DG.
Хід роботи
1. Завантажте середовище DG.
2. Побудуйте тривідрізки А1А2, В1В2, С1С2 тапроведіть промінь AR (інструмент
Промінь).
3. Побудуйте коло з центром у точці А та радіусом, що дорівнює А1А2
(інструмент Коло за радіусом).
6
4. Визначте точку перетину кола та променя AR (інструмент Точка перетину) –
вершину D. Тепер коло можна сховати (команда Сховати).
5. Побудуйте два кола з центром у точках A i D та радіусами, що дорівнюють
відрізкам В1В2 і С1С2 відповідно (інструмент Коло за радіусом).
6. Побудуйте точки перетину цих двох кіл. Визначте вершину В – точку
перетину двох кіл у верхній півплощині. Іншу сховайте (діалогове вікно –
Фігури Список точок). Напрям променя AR обумовлює вибір півплощини.
7. Побудуйте відрізок АВ. Проведіть пряму, паралельну стороніАВ, через точку
D та пряму паралельну стороні AD, через точку В (інструмент Паралельна
пряма).
8. Побудуйте точку перетину цих паралельних прямих – вершину С.
9. Сховайте додаткові побудови та проведіть відрізки DС i CВ.
10. Виміряйте довжини сторін та градусну міру кутів паралелограма ABCD.
11. Побудуйте діагоналі та точкуїх перетину – точку О. Виміряйте відрізки АО,
ВО, СО, DO. Динамічно змініть положення точок A, R, А1, А2, В1, В2, С1,
С2 та дослідіть, як указані дії відбиваються на побудованому паралелограмі
ABCD. Зверніть увагу на те, чи завжди паралелограм ABCD буде існувати.
Заповніть таблицю, вказавши два варіанти вимірювання.
7
Сторони, см Кути,  Відрізки діагоналей, см
1 2 1 2 1 2
АВ <АВС AO
ВС <BCD BO
СD <CDA CO
АD <DAB DO
8
12. Перевірте, чи будуть виконуватися відомі вам властивостіпаралелограма.
 У паралелограма протилежні сторони_____________
 У паралелограма протилежні кути ________________
 Діагоналі паралелограма перетинаються і точкоюперетину діляться
_______________
V. Підбиття підсумків уроку
Коментування оцінювання роботи учнів на уроці.
VI. Домашнє завдання
1. Опрацювати конспект уроку.
2. Завдання за підручником:
Опрацювати Р1 §2,
виконати завдання № 1
на стор.19

Contenu connexe

En vedette

En vedette (19)

Cлужби передавання миттєвих повідомлень
Cлужби передавання миттєвих повідомленьCлужби передавання миттєвих повідомлень
Cлужби передавання миттєвих повідомлень
 
Hematopoyesis_UTA
Hematopoyesis_UTAHematopoyesis_UTA
Hematopoyesis_UTA
 
Equipo51 tarea9
Equipo51 tarea9Equipo51 tarea9
Equipo51 tarea9
 
Brooks Road Landfill 2011 Annual compliance report
Brooks Road Landfill 2011 Annual compliance reportBrooks Road Landfill 2011 Annual compliance report
Brooks Road Landfill 2011 Annual compliance report
 
Musculos del-toráx
Musculos del-toráxMusculos del-toráx
Musculos del-toráx
 
Bitacoratic
BitacoraticBitacoratic
Bitacoratic
 
Nutrición en el embarazo
Nutrición en el embarazoNutrición en el embarazo
Nutrición en el embarazo
 
Curso hechos
Curso hechosCurso hechos
Curso hechos
 
Kompas metoda'3 1
Kompas metoda'3 1Kompas metoda'3 1
Kompas metoda'3 1
 
Microcuento
MicrocuentoMicrocuento
Microcuento
 
Shauryaveer full
Shauryaveer fullShauryaveer full
Shauryaveer full
 
COMMUNITY MANAGER
COMMUNITY MANAGERCOMMUNITY MANAGER
COMMUNITY MANAGER
 
Task 7
Task 7Task 7
Task 7
 
Programni zasobi navchalnogo_priznachennja
Programni zasobi navchalnogo_priznachennjaProgramni zasobi navchalnogo_priznachennja
Programni zasobi navchalnogo_priznachennja
 
02 Алгоритми
02 Алгоритми02 Алгоритми
02 Алгоритми
 
Sesion 8 curso hechos
Sesion 8 curso hechosSesion 8 curso hechos
Sesion 8 curso hechos
 
suitland accountng resume
suitland accountng resumesuitland accountng resume
suitland accountng resume
 
goldilocks presentation
goldilocks presentationgoldilocks presentation
goldilocks presentation
 
Практична робота №3
Практична робота №3Практична робота №3
Практична робота №3
 

Similaire à Urok13 programni zasobi-navchalnogo_priznachennja

календарне планування 11 клас. інформатика
календарне планування 11 клас. інформатикакалендарне планування 11 клас. інформатика
календарне планування 11 клас. інформатика
Тетяна Шверненко
 
0900694 8587 d_shost_d_m_informatika_turbo_pascal_1011_klasi
0900694 8587 d_shost_d_m_informatika_turbo_pascal_1011_klasi0900694 8587 d_shost_d_m_informatika_turbo_pascal_1011_klasi
0900694 8587 d_shost_d_m_informatika_turbo_pascal_1011_klasi
annaeres
 
0900694 8587 d_shost_d_m_informatika_turbo_pascal_1011_klasi
0900694 8587 d_shost_d_m_informatika_turbo_pascal_1011_klasi0900694 8587 d_shost_d_m_informatika_turbo_pascal_1011_klasi
0900694 8587 d_shost_d_m_informatika_turbo_pascal_1011_klasi
annaeres
 

Similaire à Urok13 programni zasobi-navchalnogo_priznachennja (20)

7 клас моделювання
7 клас моделювання7 клас моделювання
7 клас моделювання
 
Калентарно-тематичне планування для 11 класу
Калентарно-тематичне планування для 11 класуКалентарно-тематичне планування для 11 класу
Калентарно-тематичне планування для 11 класу
 
Informatyka 7-klas-bondarenko-2020
Informatyka 7-klas-bondarenko-2020Informatyka 7-klas-bondarenko-2020
Informatyka 7-klas-bondarenko-2020
 
1
11
1
 
7 in b_2020
7 in b_20207 in b_2020
7 in b_2020
 
календарне планування 11 клас. інформатика
календарне планування 11 клас. інформатикакалендарне планування 11 клас. інформатика
календарне планування 11 клас. інформатика
 
урок 6
урок 6урок 6
урок 6
 
Для блогу САПР.pdf
Для блогу САПР.pdfДля блогу САПР.pdf
Для блогу САПР.pdf
 
Калентарно-тематичне планування для 5 класу
Калентарно-тематичне планування для 5 класуКалентарно-тематичне планування для 5 класу
Калентарно-тематичне планування для 5 класу
 
Опис предмету інформатика.docx
Опис предмету інформатика.docxОпис предмету інформатика.docx
Опис предмету інформатика.docx
 
інформатика. 5 клас. мій конспект. 2018
інформатика. 5 клас. мій конспект. 2018інформатика. 5 клас. мій конспект. 2018
інформатика. 5 клас. мій конспект. 2018
 
ОПИС НАВЧАЛЬНОЇ ДИСЦИПЛІНИ_Інформатика(інт).docx
ОПИС НАВЧАЛЬНОЇ ДИСЦИПЛІНИ_Інформатика(інт).docxОПИС НАВЧАЛЬНОЇ ДИСЦИПЛІНИ_Інформатика(інт).docx
ОПИС НАВЧАЛЬНОЇ ДИСЦИПЛІНИ_Інформатика(інт).docx
 
0900694 8587 d_shost_d_m_informatika_turbo_pascal_1011_klasi
0900694 8587 d_shost_d_m_informatika_turbo_pascal_1011_klasi0900694 8587 d_shost_d_m_informatika_turbo_pascal_1011_klasi
0900694 8587 d_shost_d_m_informatika_turbo_pascal_1011_klasi
 
0900694 8587 d_shost_d_m_informatika_turbo_pascal_1011_klasi
0900694 8587 d_shost_d_m_informatika_turbo_pascal_1011_klasi0900694 8587 d_shost_d_m_informatika_turbo_pascal_1011_klasi
0900694 8587 d_shost_d_m_informatika_turbo_pascal_1011_klasi
 
Тема 1 Введення в програмну інженерію
Тема 1 Введення в програмну інженеріюТема 1 Введення в програмну інженерію
Тема 1 Введення в програмну інженерію
 
9 clas lessons 60
9 clas lessons 609 clas lessons 60
9 clas lessons 60
 
лист інформатика (3 етап)
лист інформатика (3 етап)лист інформатика (3 етап)
лист інформатика (3 етап)
 
Informatyka 8-klas-ryvkind-2021
Informatyka 8-klas-ryvkind-2021Informatyka 8-klas-ryvkind-2021
Informatyka 8-klas-ryvkind-2021
 
Календарне планування 8 клас - Інформатика - Lazarus
Календарне планування 8 клас - Інформатика - LazarusКалендарне планування 8 клас - Інформатика - Lazarus
Календарне планування 8 клас - Інформатика - Lazarus
 
Календарне планування 8 клас - Інформатика - Lazarus
Календарне планування 8 клас - Інформатика - LazarusКалендарне планування 8 клас - Інформатика - Lazarus
Календарне планування 8 клас - Інформатика - Lazarus
 

Plus de dnzcpto1

Plus de dnzcpto1 (20)

Загальні відомості про оздоблювану обробку її призначення, види.
Загальні відомості про оздоблювану обробку її призначення, види.Загальні відомості про оздоблювану обробку її призначення, види.
Загальні відомості про оздоблювану обробку її призначення, види.
 
БазовI структури алгоритмiв. конструювання алгоритмiв
БазовI структури алгоритмiв. конструювання алгоритмiвБазовI структури алгоритмiв. конструювання алгоритмiв
БазовI структури алгоритмiв. конструювання алгоритмiв
 
Поняття моделi. Типи моделей. Моделювання
Поняття моделi. Типи моделей. МоделюванняПоняття моделi. Типи моделей. Моделювання
Поняття моделi. Типи моделей. Моделювання
 
Побудова тривимірної моделі деталі і робочого креслення на її основі
Побудова тривимірної моделі деталі і робочого креслення на  її основіПобудова тривимірної моделі деталі і робочого креслення на  її основі
Побудова тривимірної моделі деталі і робочого креслення на її основі
 
Практична робота №4
Практична робота №4Практична робота №4
Практична робота №4
 
Інтерфейс системи КОМПАС та побудова графічних примітивів
Інтерфейс системи КОМПАС та побудова графічних примітивівІнтерфейс системи КОМПАС та побудова графічних примітивів
Інтерфейс системи КОМПАС та побудова графічних примітивів
 
Kompas metoda'1
Kompas metoda'1Kompas metoda'1
Kompas metoda'1
 
12 prezentaciya do uroku
12 prezentaciya do uroku12 prezentaciya do uroku
12 prezentaciya do uroku
 
Економічне обґрунтування проекту
Економічне обґрунтування проектуЕкономічне обґрунтування проекту
Економічне обґрунтування проекту
 
Складання проектно-технологічної документації
Складання проектно-технологічної документаціїСкладання проектно-технологічної документації
Складання проектно-технологічної документації
 
презентація 9
презентація 9презентація 9
презентація 9
 
презентація №8
презентація №8презентація №8
презентація №8
 
7
77
7
 
Referat
ReferatReferat
Referat
 
Inteh
IntehInteh
Inteh
 
Usi uroki-tehnologii-10klas.pdf-1285749709
Usi uroki-tehnologii-10klas.pdf-1285749709Usi uroki-tehnologii-10klas.pdf-1285749709
Usi uroki-tehnologii-10klas.pdf-1285749709
 
Знайомство з комп’ютерними презентаціями
Знайомство з комп’ютерними презентаціямиЗнайомство з комп’ютерними презентаціями
Знайомство з комп’ютерними презентаціями
 
In10 chap 01
In10 chap 01In10 chap 01
In10 chap 01
 
Спілкування у чатах і на форумах
Спілкування у чатах і на форумахСпілкування у чатах і на форумах
Спілкування у чатах і на форумах
 
Додаткові можливості служби icq
Додаткові можливості служби icqДодаткові можливості служби icq
Додаткові можливості служби icq
 

Dernier

Dernier (10)

Балади про Робіна Гуда. Аналіз образу Робіна Гуда
Балади про Робіна Гуда. Аналіз образу Робіна ГудаБалади про Робіна Гуда. Аналіз образу Робіна Гуда
Балади про Робіна Гуда. Аналіз образу Робіна Гуда
 
Габон
ГабонГабон
Габон
 
Супрун презентація_presentation_for_website.pptx
Супрун презентація_presentation_for_website.pptxСупрун презентація_presentation_for_website.pptx
Супрун презентація_presentation_for_website.pptx
 
psychologistpresentation-230215175859-50bdd6ed.ppt
psychologistpresentation-230215175859-50bdd6ed.pptpsychologistpresentation-230215175859-50bdd6ed.ppt
psychologistpresentation-230215175859-50bdd6ed.ppt
 
Роль українців у перемозі в Другій світовій війні
Роль українців у перемозі в Другій світовій війніРоль українців у перемозі в Другій світовій війні
Роль українців у перемозі в Другій світовій війні
 
Супрун презентація_presentation_for_website.pptx
Супрун презентація_presentation_for_website.pptxСупрун презентація_presentation_for_website.pptx
Супрун презентація_presentation_for_website.pptx
 
Горбонос 2024_presentation_for_website.pptx
Горбонос 2024_presentation_for_website.pptxГорбонос 2024_presentation_for_website.pptx
Горбонос 2024_presentation_for_website.pptx
 
Defectolog_presentation_for_website.pptx
Defectolog_presentation_for_website.pptxDefectolog_presentation_for_website.pptx
Defectolog_presentation_for_website.pptx
 
Відкрита лекція на тему: "Сидерати - як спосіб виживання"
Відкрита лекція на тему: "Сидерати - як спосіб виживання"Відкрита лекція на тему: "Сидерати - як спосіб виживання"
Відкрита лекція на тему: "Сидерати - як спосіб виживання"
 
Проблеми захисту лісу в Україні та шляхи вирішення
Проблеми захисту лісу в Україні та шляхи вирішенняПроблеми захисту лісу в Україні та шляхи вирішення
Проблеми захисту лісу в Україні та шляхи вирішення
 

Urok13 programni zasobi-navchalnogo_priznachennja

  • 1. План-конспект уроку інформатики у 10 класі рівень стандарту Тема. Програмнізасобинавчального призначення. Програмнізасоби, призначенідля вивчення профільного предмета
  • 2. 2 УРОК №13 Тема. Програмнізасобинавчального призначення. Програмнізасоби, призначенідля вивчення профільного предмета Мета: сформувати: •поняття ЕЗНП; розглянути: •проблеми, пов'язаніз використанням комп'ютерів під час вивчення навчальних предметів; •класифікацію навчальних програм; формувати вміння: • працювати з програмнимизасобамипризначенимидля вивчення профільного предмета; • аналізувати якість та доцільність використання ПЗНП; навчити: • застосовуватипрограмнізасобидля поглиблення знань з профільного предмета; • використовувати ПЗНП для самоосвіти. Тип уроку: засвоєння новихзнань. Базовіпоняття й терміни: ПЗНП, класифікація ПЗНП, інсталяція. СТРУКТУРА УРОКУ І. Організаційний етап ..............................2-3 хв II. Перевірка домашнього завдання .........2-3 хв III. Сприйняття та усвідомлення нового матеріалу 10-15 хв Класифікація ПЗНП. IV. Засвоєння знань і способів дій.......... 20-25 хв V. Підбиття підсумків уроку ....................2-3 хв VI. Домашнє завдання..............................2-3 хв
  • 3. 3 ХІД УРОКУ I. Організаційний етап Вступне слово вчителя про: • кількість годин, що відводиться на вивчення теми; • план вивчення теми; • орієнтовний обсяг знань і вмінь, яких учні повинні набути під час вивчення теми. II.Перевірка домашнього завдання III.Сприйняття та усвідомлення нового матеріалу Розглянемо можливіваріанти використання комп'ютерав процесінавчання, ознайомившись із класифікацією за типами навчальних програм. Колективне обговорення Вправа «Дерево розв'язань» Учні пропонують варіанти відповідей на питання: «Як можна використовувати комп'ютер у навчальному процесі?» Власні варіанти відповідей учні записують на стикерах (стикери прикріплюються до дерева — дерево розв'язань заповнюється). Відповіді учнів колективно обговорюються, залишаються лише правильні і точні відповіді. Учитель робить висновок. Класифікація ПЗНП Демонстраційні програми — програми, в яких виклад теорії су- проводжується елементами комп'ютерного моделювання процесів, явищ тощо. Такі програми можна використовувати під час вивчення будь-якого предмету. Однією з важливих умов успіху демонстраційних програм є наявність у них динамічних зображень, що сприяє кращому запам'ятовуванню і розумінню вивченого матеріалу (асоціативний метод).
  • 4. 4 Програми контролю — програми, в яких закладено систему оцінювання знань, умінь і навичок учнів. Такі програми можна використовувати для перевірки знань учнів з окремих (вибраних учителем) тем. З метою здійснення якісного контролю і корекції знань треба передбачити багатоваріантність у межах заданого типу вправ, які у свою чергу мають бути різнорівневими. У таких програмах використовуються: а) запитання, які потребують репродуктивного відтворення вивченого матеріалу; б) запитання, спрямовані на перевірку навичок і вмінь; в) проблемні запитання, що потребують застосування набутих знань, навичок і вмінь у нестандартних ситуаціях. Обчислювальні програми — програми, що призначені для проведення обчислень під час вивчення тем, у яких розглядається велика кількість практичних задач. Застосування таких програм на уроках-практикумах дозволяє проводитиобчислювальніексперименти, які допомагають краще зрозуміти суть теорії та проілюструвати її застосування до розв'язування практичних задач. Ці програмирозрахованіна формування стійких зв'язків між знаннями і навичками шляхом повторення та їх практичного закріплення. Інформаційно-пошукові та консультаційнісистеми — програми, що дають змогу зберігати та «тиражувати» знання. Головна перевага таких систем — це висока швидкість пошуку інформації із заданої теми. Моделюючі програми — програми, що дозволяютьпроводитимоделювання явищ, процесів навколишнього світу з можливістю встановлення параметрів процесу вручну. Експертна система — комп'ютерна програма, що моделює діяльність людини-експерта в певній предметній галузі, фахівця з розв'язування задач із неповними вхідними даними з отриманням вірогідних результатів розв'язку. Виконання комплексу вправ для зняття м'язового напруження. (Варіант 1)
  • 5. 5 Орієнтовні етапи інсталяції програм 1.Запуск інсталяції (файли Setup.exe, Install.exe). 2.Ознайомлення з ліцензійною угодою. 3.Вибір місця розташування програми (за умовчанням С: Program Files). 4.Вибір методу інсталяції (мінімальний, повний, вибірковий). 5.Встановлення параметрів запуску, відображення програми та її ярликів. Демонстрація інсталяції ЕЗНП. IV. Засвоєння знань і способів дій Виконання практичного завдання Інструктаж із техніки безпеки. Виконання комплексу вправ для зняття зорової втоми (через 10 хв після початку роботи). (Варіант 2) Інструктивна картка Оформитизвіт про виконання практичного завдання в текстовомуредакторі Word (скріншоти + пояснення). 1. Відкрити папку з установочнимипакетами та вибративказаний учителем ЕЗНП (С:DistribDG). 2. Проінсталювати вказаний ПЗНП. 3. Викликати встановлений ЕЗНП та ознайомитися з ним. 4. Завершити роботу з ПЗНП. 5. Зберегти звіт у папку: (С:10А(Б..)ПЗНПЗвіт.dос). 6. Роботав середовищідинамічної геометрії DG Побудовапаралелограма за двомасторонамиі діагоналлю. Мета:Дослідити алгоритм побудовипаралелограма засобамипакета DG. Хід роботи 1. Завантажте середовище DG. 2. Побудуйте тривідрізки А1А2, В1В2, С1С2 тапроведіть промінь AR (інструмент Промінь). 3. Побудуйте коло з центром у точці А та радіусом, що дорівнює А1А2 (інструмент Коло за радіусом).
  • 6. 6 4. Визначте точку перетину кола та променя AR (інструмент Точка перетину) – вершину D. Тепер коло можна сховати (команда Сховати). 5. Побудуйте два кола з центром у точках A i D та радіусами, що дорівнюють відрізкам В1В2 і С1С2 відповідно (інструмент Коло за радіусом). 6. Побудуйте точки перетину цих двох кіл. Визначте вершину В – точку перетину двох кіл у верхній півплощині. Іншу сховайте (діалогове вікно – Фігури Список точок). Напрям променя AR обумовлює вибір півплощини. 7. Побудуйте відрізок АВ. Проведіть пряму, паралельну стороніАВ, через точку D та пряму паралельну стороні AD, через точку В (інструмент Паралельна пряма). 8. Побудуйте точку перетину цих паралельних прямих – вершину С. 9. Сховайте додаткові побудови та проведіть відрізки DС i CВ. 10. Виміряйте довжини сторін та градусну міру кутів паралелограма ABCD. 11. Побудуйте діагоналі та точкуїх перетину – точку О. Виміряйте відрізки АО, ВО, СО, DO. Динамічно змініть положення точок A, R, А1, А2, В1, В2, С1, С2 та дослідіть, як указані дії відбиваються на побудованому паралелограмі ABCD. Зверніть увагу на те, чи завжди паралелограм ABCD буде існувати. Заповніть таблицю, вказавши два варіанти вимірювання.
  • 7. 7 Сторони, см Кути,  Відрізки діагоналей, см 1 2 1 2 1 2 АВ <АВС AO ВС <BCD BO СD <CDA CO АD <DAB DO
  • 8. 8 12. Перевірте, чи будуть виконуватися відомі вам властивостіпаралелограма.  У паралелограма протилежні сторони_____________  У паралелограма протилежні кути ________________  Діагоналі паралелограма перетинаються і точкоюперетину діляться _______________ V. Підбиття підсумків уроку Коментування оцінювання роботи учнів на уроці. VI. Домашнє завдання 1. Опрацювати конспект уроку. 2. Завдання за підручником: Опрацювати Р1 §2, виконати завдання № 1 на стор.19