SlideShare une entreprise Scribd logo
1  sur  3
Lesvoorbereiding<br />Gegevens stageschool      Gegevens student:<br />StageschoolDe KruidenhoekNaam studentEva SchouwenburgPlaatsRotterdamKlas3FStagementorKittyPeriode1Stagegroep1/ 2StagebegeleiderTamarDatum22-3-11Vak taal<br />Vooraf<br />Begin situatieLesruimteDe kringErvaringDe kinderen kennen de begrippen die in het boekje voorkomen<br />Eigen leerdoelenIk wil de kinderen uitdagen tot het bespreken van het verhaal en met de oudste kinderen nog een werkblad erbij te maken<br />Lesdoelen Vakgerichte doelenDe kinderen luisteren naar het verhaal over de maan en praten hierover, de kinderen werken aan hun woordenschat en taalvaardigheid<br />De les<br />IntroductiefaseWat doe ik?IntroducerenIk koppel terug naar wat de kinderen afgelopen donderdag geleerd hebben over de maan en vertel dat we een ander soort boekje hebben over de maan. Instrueren Weten de kinderen de kinderen het versje over het mannetje van de maan nog?  En wat was de maan ook alweer precies? <br />De kernWat doe ik?Wat doen de leerlingen?Observeren / BegeleidenIk lees het boek voor en bespreek na afloop wat er allemaal gebeurd in het boek. Dit door vragen te stellen, maar de kinderen zoveel mogelijk te laten praten. De kinderen luisteren naar het verhaal, kijken naar de platen en  voeren een gesprek over het boek. <br />AfsluitingWat doe ik?Afronden Na afloop vertel ik dat we vanmiddag nog een leuk versje gaan leren. Daarna leg ik wat kinderen uit wat we tijdens de speelwerkles gaan doen. Met de oudste kleuters maak ik een werkblad over de maan. <br />Reflectie <br />Wat ging goedWat kan beterIntroductiefase kernAfsluitingNieuwe doelen<br />
Kring 22 maart
Kring 22 maart

Contenu connexe

En vedette

Kring 18 maart
Kring 18 maartKring 18 maart
Kring 18 maart
evaaa17
 
Kring taal do 12 mei
Kring taal do 12 meiKring taal do 12 mei
Kring taal do 12 mei
evaaa17
 
Kring mexcio 9 juni
Kring mexcio 9 juniKring mexcio 9 juni
Kring mexcio 9 juni
evaaa17
 
Kring middag 18 april
Kring middag 18 aprilKring middag 18 april
Kring middag 18 april
evaaa17
 
Muziek 19 april
Muziek 19 aprilMuziek 19 april
Muziek 19 april
evaaa17
 
Schaduwles
SchaduwlesSchaduwles
Schaduwles
evaaa17
 
Kring taal do 12 mei
Kring taal do 12 meiKring taal do 12 mei
Kring taal do 12 mei
evaaa17
 
Kring middag 31
Kring middag 31Kring middag 31
Kring middag 31
evaaa17
 
Gymles woensdag 20 april
Gymles woensdag 20 aprilGymles woensdag 20 april
Gymles woensdag 20 april
evaaa17
 
Kring dinsdag 19 april
Kring dinsdag 19 aprilKring dinsdag 19 april
Kring dinsdag 19 april
evaaa17
 
Gymles donderdag 21 april
Gymles donderdag 21 aprilGymles donderdag 21 april
Gymles donderdag 21 april
evaaa17
 
Rekenen kring 24 maart
Rekenen kring 24 maartRekenen kring 24 maart
Rekenen kring 24 maart
evaaa17
 

En vedette (16)

Kring 18 maart
Kring 18 maartKring 18 maart
Kring 18 maart
 
Kring taal do 12 mei
Kring taal do 12 meiKring taal do 12 mei
Kring taal do 12 mei
 
Kring mexcio 9 juni
Kring mexcio 9 juniKring mexcio 9 juni
Kring mexcio 9 juni
 
Kring middag 18 april
Kring middag 18 aprilKring middag 18 april
Kring middag 18 april
 
Muziek 19 april
Muziek 19 aprilMuziek 19 april
Muziek 19 april
 
Schaduwles
SchaduwlesSchaduwles
Schaduwles
 
Kring taal do 12 mei
Kring taal do 12 meiKring taal do 12 mei
Kring taal do 12 mei
 
Kring middag 31
Kring middag 31Kring middag 31
Kring middag 31
 
Schrijven Pp
Schrijven PpSchrijven Pp
Schrijven Pp
 
Gymles woensdag 20 april
Gymles woensdag 20 aprilGymles woensdag 20 april
Gymles woensdag 20 april
 
Eva 1
Eva 1Eva 1
Eva 1
 
Kring dinsdag 19 april
Kring dinsdag 19 aprilKring dinsdag 19 april
Kring dinsdag 19 april
 
Gymles donderdag 21 april
Gymles donderdag 21 aprilGymles donderdag 21 april
Gymles donderdag 21 april
 
Rekenen kring 24 maart
Rekenen kring 24 maartRekenen kring 24 maart
Rekenen kring 24 maart
 
In The Noah's Ark
In The Noah's ArkIn The Noah's Ark
In The Noah's Ark
 
Apachetas
ApachetasApachetas
Apachetas
 

Similaire à Kring 22 maart

Kring maan 10 maart
Kring maan 10 maartKring maan 10 maart
Kring maan 10 maart
evaaa17
 
1 lko 1112_opdracht5leerreflectie_silke_adriaensens
1 lko 1112_opdracht5leerreflectie_silke_adriaensens1 lko 1112_opdracht5leerreflectie_silke_adriaensens
1 lko 1112_opdracht5leerreflectie_silke_adriaensens
Silkead
 
Gymles 10 maart
Gymles 10 maartGymles 10 maart
Gymles 10 maart
evaaa17
 
Reflectie donderdag 1 maart 2012
Reflectie donderdag 1 maart 2012Reflectie donderdag 1 maart 2012
Reflectie donderdag 1 maart 2012
Yente.Depaepe
 
Speelwerk maan 10 maart
Speelwerk maan 10 maartSpeelwerk maan 10 maart
Speelwerk maan 10 maart
evaaa17
 
Sarah de wael leerreflectie doorsturen
Sarah de wael  leerreflectie  doorsturenSarah de wael  leerreflectie  doorsturen
Sarah de wael leerreflectie doorsturen
sarah_de_wael
 
Gym 12 mei
Gym 12 meiGym 12 mei
Gym 12 mei
evaaa17
 
Leer en zelfreflexie
Leer en zelfreflexieLeer en zelfreflexie
Leer en zelfreflexie
rizlaneachbar
 
Leerreflectie svea van_malder_og_1_al
Leerreflectie svea van_malder_og_1_alLeerreflectie svea van_malder_og_1_al
Leerreflectie svea van_malder_og_1_al
sveavanmalder
 
is_differentieren_te_leren
is_differentieren_te_lerenis_differentieren_te_leren
is_differentieren_te_leren
Meike Berben
 
1 llolko 1112_al_leerreflectie_de_baetzelier_maaike_og52elj
1 llolko 1112_al_leerreflectie_de_baetzelier_maaike_og52elj1 llolko 1112_al_leerreflectie_de_baetzelier_maaike_og52elj
1 llolko 1112_al_leerreflectie_de_baetzelier_maaike_og52elj
Maaikee
 
Zelfreflectie 5
Zelfreflectie 5Zelfreflectie 5
Zelfreflectie 5
Nonavdb
 

Similaire à Kring 22 maart (20)

Kring maan 10 maart
Kring maan 10 maartKring maan 10 maart
Kring maan 10 maart
 
1 lko 1112_opdracht5leerreflectie_silke_adriaensens
1 lko 1112_opdracht5leerreflectie_silke_adriaensens1 lko 1112_opdracht5leerreflectie_silke_adriaensens
1 lko 1112_opdracht5leerreflectie_silke_adriaensens
 
Gymles 10 maart
Gymles 10 maartGymles 10 maart
Gymles 10 maart
 
Pwp Tijd
Pwp TijdPwp Tijd
Pwp Tijd
 
s1047697, BRP Thematisch werken oudere kind, Boekema
s1047697, BRP Thematisch werken oudere kind, Boekemas1047697, BRP Thematisch werken oudere kind, Boekema
s1047697, BRP Thematisch werken oudere kind, Boekema
 
Artikel voor Jeugd in School en Wereld: Samenhang door samenwerken
Artikel voor Jeugd in School en Wereld: Samenhang door samenwerkenArtikel voor Jeugd in School en Wereld: Samenhang door samenwerken
Artikel voor Jeugd in School en Wereld: Samenhang door samenwerken
 
Reflectie donderdag 1 maart 2012
Reflectie donderdag 1 maart 2012Reflectie donderdag 1 maart 2012
Reflectie donderdag 1 maart 2012
 
Speelwerk maan 10 maart
Speelwerk maan 10 maartSpeelwerk maan 10 maart
Speelwerk maan 10 maart
 
Sarah de wael leerreflectie doorsturen
Sarah de wael  leerreflectie  doorsturenSarah de wael  leerreflectie  doorsturen
Sarah de wael leerreflectie doorsturen
 
Gym 12 mei
Gym 12 meiGym 12 mei
Gym 12 mei
 
GO! News 001-001
GO! News 001-001GO! News 001-001
GO! News 001-001
 
Leer en zelfreflexie
Leer en zelfreflexieLeer en zelfreflexie
Leer en zelfreflexie
 
Ouderinfo Avond Onderbouw 8 September 2009 Voor Website
Ouderinfo Avond Onderbouw 8 September 2009 Voor WebsiteOuderinfo Avond Onderbouw 8 September 2009 Voor Website
Ouderinfo Avond Onderbouw 8 September 2009 Voor Website
 
Info lezen ouders 3 en 4 leesmoeders
Info lezen ouders 3 en 4 leesmoedersInfo lezen ouders 3 en 4 leesmoeders
Info lezen ouders 3 en 4 leesmoeders
 
Leerreflectie svea van_malder_og_1_al
Leerreflectie svea van_malder_og_1_alLeerreflectie svea van_malder_og_1_al
Leerreflectie svea van_malder_og_1_al
 
Presentatie Lezen en Taalontwikkeling door Kees Broekhof
Presentatie Lezen en Taalontwikkeling door Kees BroekhofPresentatie Lezen en Taalontwikkeling door Kees Broekhof
Presentatie Lezen en Taalontwikkeling door Kees Broekhof
 
Ouders als Buddy in tijdschrift Beter Begeleiden jan 2015
Ouders als Buddy in tijdschrift Beter Begeleiden jan 2015Ouders als Buddy in tijdschrift Beter Begeleiden jan 2015
Ouders als Buddy in tijdschrift Beter Begeleiden jan 2015
 
is_differentieren_te_leren
is_differentieren_te_lerenis_differentieren_te_leren
is_differentieren_te_leren
 
1 llolko 1112_al_leerreflectie_de_baetzelier_maaike_og52elj
1 llolko 1112_al_leerreflectie_de_baetzelier_maaike_og52elj1 llolko 1112_al_leerreflectie_de_baetzelier_maaike_og52elj
1 llolko 1112_al_leerreflectie_de_baetzelier_maaike_og52elj
 
Zelfreflectie 5
Zelfreflectie 5Zelfreflectie 5
Zelfreflectie 5
 

Plus de evaaa17

Gymles 9juni
Gymles 9juniGymles 9juni
Gymles 9juni
evaaa17
 
Cactus maken vrijdag 10 juni jongste kleuters
Cactus maken vrijdag 10 juni jongste kleutersCactus maken vrijdag 10 juni jongste kleuters
Cactus maken vrijdag 10 juni jongste kleuters
evaaa17
 
Muziekles 10juni
Muziekles 10juniMuziekles 10juni
Muziekles 10juni
evaaa17
 
Gymles 9juni
Gymles 9juniGymles 9juni
Gymles 9juni
evaaa17
 
Maya msk
Maya mskMaya msk
Maya msk
evaaa17
 
Memorie mexico
Memorie mexicoMemorie mexico
Memorie mexico
evaaa17
 
Stage pluk donderdag
Stage pluk donderdagStage pluk donderdag
Stage pluk donderdag
evaaa17
 
Maandag dinsdag planning stageweek lente
Maandag dinsdag planning stageweek lenteMaandag dinsdag planning stageweek lente
Maandag dinsdag planning stageweek lente
evaaa17
 
Stage maandag 21 maart
Stage maandag 21 maartStage maandag 21 maart
Stage maandag 21 maart
evaaa17
 
Stage donderdag 17 maart 2011
Stage donderdag 17 maart 2011Stage donderdag 17 maart 2011
Stage donderdag 17 maart 2011
evaaa17
 
Stagedag donderdag 24 februari 2011
Stagedag donderdag 24 februari 2011Stagedag donderdag 24 februari 2011
Stagedag donderdag 24 februari 2011
evaaa17
 
Schaduwen
SchaduwenSchaduwen
Schaduwen
evaaa17
 
Ruimte werkboekje
Ruimte werkboekjeRuimte werkboekje
Ruimte werkboekje
evaaa17
 

Plus de evaaa17 (17)

Gymles 9juni
Gymles 9juniGymles 9juni
Gymles 9juni
 
Cactus maken vrijdag 10 juni jongste kleuters
Cactus maken vrijdag 10 juni jongste kleutersCactus maken vrijdag 10 juni jongste kleuters
Cactus maken vrijdag 10 juni jongste kleuters
 
Muziekles 10juni
Muziekles 10juniMuziekles 10juni
Muziekles 10juni
 
Gymles 9juni
Gymles 9juniGymles 9juni
Gymles 9juni
 
Maya msk
Maya mskMaya msk
Maya msk
 
Memorie mexico
Memorie mexicoMemorie mexico
Memorie mexico
 
Stage pluk donderdag
Stage pluk donderdagStage pluk donderdag
Stage pluk donderdag
 
Maandag dinsdag planning stageweek lente
Maandag dinsdag planning stageweek lenteMaandag dinsdag planning stageweek lente
Maandag dinsdag planning stageweek lente
 
Pop pap 2
Pop pap 2 Pop pap 2
Pop pap 2
 
Pop pap 2
Pop pap 2 Pop pap 2
Pop pap 2
 
Eva
EvaEva
Eva
 
Eva2
Eva2Eva2
Eva2
 
Stage maandag 21 maart
Stage maandag 21 maartStage maandag 21 maart
Stage maandag 21 maart
 
Stage donderdag 17 maart 2011
Stage donderdag 17 maart 2011Stage donderdag 17 maart 2011
Stage donderdag 17 maart 2011
 
Stagedag donderdag 24 februari 2011
Stagedag donderdag 24 februari 2011Stagedag donderdag 24 februari 2011
Stagedag donderdag 24 februari 2011
 
Schaduwen
SchaduwenSchaduwen
Schaduwen
 
Ruimte werkboekje
Ruimte werkboekjeRuimte werkboekje
Ruimte werkboekje
 

Kring 22 maart

  • 1. Lesvoorbereiding<br />Gegevens stageschool Gegevens student:<br />StageschoolDe KruidenhoekNaam studentEva SchouwenburgPlaatsRotterdamKlas3FStagementorKittyPeriode1Stagegroep1/ 2StagebegeleiderTamarDatum22-3-11Vak taal<br />Vooraf<br />Begin situatieLesruimteDe kringErvaringDe kinderen kennen de begrippen die in het boekje voorkomen<br />Eigen leerdoelenIk wil de kinderen uitdagen tot het bespreken van het verhaal en met de oudste kinderen nog een werkblad erbij te maken<br />Lesdoelen Vakgerichte doelenDe kinderen luisteren naar het verhaal over de maan en praten hierover, de kinderen werken aan hun woordenschat en taalvaardigheid<br />De les<br />IntroductiefaseWat doe ik?IntroducerenIk koppel terug naar wat de kinderen afgelopen donderdag geleerd hebben over de maan en vertel dat we een ander soort boekje hebben over de maan. Instrueren Weten de kinderen de kinderen het versje over het mannetje van de maan nog? En wat was de maan ook alweer precies? <br />De kernWat doe ik?Wat doen de leerlingen?Observeren / BegeleidenIk lees het boek voor en bespreek na afloop wat er allemaal gebeurd in het boek. Dit door vragen te stellen, maar de kinderen zoveel mogelijk te laten praten. De kinderen luisteren naar het verhaal, kijken naar de platen en voeren een gesprek over het boek. <br />AfsluitingWat doe ik?Afronden Na afloop vertel ik dat we vanmiddag nog een leuk versje gaan leren. Daarna leg ik wat kinderen uit wat we tijdens de speelwerkles gaan doen. Met de oudste kleuters maak ik een werkblad over de maan. <br />Reflectie <br />Wat ging goedWat kan beterIntroductiefase kernAfsluitingNieuwe doelen<br />