1. Lesvoorbereiding<br />Gegevens stageschool Gegevens student:<br />StageschoolDe KruidenhoekNaam studentEva SchouwenburgPlaatsRotterdamKlas3FStagementorKittyPeriode1Stagegroep1/ 2StagebegeleiderTamarDatum31-3-11Vak energizer<br />Vooraf<br />Begin situatieLesruimteDe KringErvaringDe kinderen kennen de spullen waarmee we werken, maar ik weet niet of ze dit spel wel eens eerder gedaan hebben. <br />Eigen leerdoelenDe kinderen zijn in een vrijere situatie omdat ze een spelletje spelen. Ik wil ze hier ook wat vrijer in laten, maar toch de orde erin houden. Ook wil ik dat alle kinderen hieraan meedoen<br />Lesdoelen Vakgerichte doelenDe kinderen gebruiken hun geheugen in dit spel <br />De les<br />IntroductiefaseWat doe ik?IntroducerenIk heb een aantal voorwerpen van de afgelopen weken over het project op tafel gelegd. Ik vraag de kinderen wat deze voorwerpen met elkaar te maken hebben?Per voorwerp bespreken we wat het is en waarom het er ligt.Instrueren Ik vertel dat ze heel goed naar alles moeten kijken omdat er straks iets verdwijnt en dat zij moeten vertellen wat er verdwenen is.. <br />De kernWat doe ik?Observeren / BegeleidenDe kinderen mogen hun ogen dichtdoen en ik haal een van de voorwerpen weg. Ze mogen hun ogen open doen en heel goed kijken wat er weg is, als ze het weten mogen ze een vuist op hun knie maken en het zeggen. Het kind dat het geraden heeft mag het volgende voorwerp weghalen terwijl de andere kinderen hun ogen weer dicht doen. Zo gaan we een tijdje door. Om het eventueel moeilijker of makkelijker te maken doe ik het met minder of meer voorwerpen, ook kun je 2 of 3 voorwerpen weghalen in plaats van 1. <br />AfsluitingWat doe ik?Afronden Vonden de kinderen dit moeilijk?Werkles uitleggen en werk uitdelen. <br />Reflectie <br />Wat ging goedWat kan beterIntroductiefase kernAfsluitingNieuwe doelen<br />