Group Project (1).pdf pendidikan moral tingkatan 1
Contoh RPH
1. REKOD PENGAJARAN / PEMBELAJARAN / HARIAN
H
TARIKH: 10.03.2016
HARI: KHAMIS
Mata
Pelajaran
Tingkatan
& Masa
Tajuk / Objektif / Aktiviti Pengajaran
BC
3 GIGIH
5 - 6
3.50 – 5.00
教材 Pemahaman 理解 CATATAN
预习成果
学生学习后,能够:
1 .理解课文,解答对应答案需求
2. 诠释课文相关句子含义
活动
1.引起动机 2.教师讲解 3.习作
思维技能 作出分类、按次序排列
道德价值 无
反思
P.MORAL
2 INOVASI
2 – 3
1.45 – 2.55
TAJUK Unit 10 Keadilan Hak Semua CATATAN
NILAI 1.10 Keadilan
OBJEKTIF
Pada akhir pembelajaran, pelajar dapat:
i.Membezakan perlakuan dan tindakan yang adil dan tidak adil
ii.Menyedari kepentingan sikap adil dalam kehidupan seharian
AKTIVITI
1. Set Induksi: Guru menyuruh pelajar lelaki berdiri dan pelajar
perempuan duduk kerana kelas kotor dan tanya pelajar adakah ini
dendaan adil?
2.Guru menjelaskan kepentingan kepentingan sikap adil dalam
kehidupan seharian
3. Nota dan latihan diberi oleh guru.
KBKK
Membuat keputusan,menyenarai idea
BBM Buku Teks, Buku Rujukan
PENILAIAN Membuat keputusan, menjana idea
REFLEKSI
2. REKOD PENGAJARAN / PEMBELAJARAN / HARIAN
H
P.MORAL
2 GIGIH
7
5.00 – 5.35
TAJUK Unit 11 Bijak Bertindak Menjamin Kesejahteraan
NILAI 1.11 Rasional CATATAN
OBJEKTIF
Pada akhir pembelajaran, pelajar dapat:
i.Mengenal pasti gejala social yang berlaku dalam masyarakat.
ii.Memahami kepentingan mengamalkan sikap rasional.
iii. Mengamalkan sikap rasional dalam kehidupan harian.
AKTIVITI
1. Set Induksi: Guru paparkan gambar sekumpulan remaja sedang
melepak di stesen bas kepada murid.
2.Guru menjelaskan kepentingan kepentingan mengamalkan sikap
rasional
3. Pelajar disoal tentang ciri seorang yang rasional.
KBKK
Membuat keputusan,menyenarai idea
BBM Buku Teks, Buku Rujukan
PENILAIA
N
Membuat keputusan, menjana idea
REFLEKSI
BC
2 ELIT
8 - 9
5.35 – 6.45
教材 Pemahaman 理解 CATATAN
预习成果
学生学习后,能够:
1 .理解课文,解答对应答案需求
2. 诠释课文相关句子含义
活动
1.引起动机 2.教师讲解 3.习作
思维技能 作出分类、按次序排列
道德价值 无
反思