SlideShare une entreprise Scribd logo
1  sur  7
Тема: Тотожні перетворення виразів, які містять квадратні корені.
Мета: повторити, узагальнити та систематизувати знання та вміння
учнів щодо означення, властивостей арифметичного квадратного кореня з
числа та способів його застосування для перетворення числових та буквених
виразів, систематизувати навички виконання тотожних перетворень виразів,
що містять квадратні корені; сприяти формуванню та розвитку
інтелектуальних та творчих здібностей учнів, розвивати вміння шукати і
пізнавати цікаву інформацію.
Обладнання: презентація про історію кореня, картки для вправи
«Замкнене коло», ромашки двох кольорів, на пелюстках яких записані вправи
для усного рахунку, картки з завданнями для груп, портрет Моцарта,
музичний запис «Музика ангелів» В.А. Моцарта, презентація «Квадратні
корені», презентація до уроку.
Тип уроку: урок узагальнення знань, вмінь і навичок.
ХІД УРОКУ
І. Актуалізація опорних знань.
1. Вступне слово вчителя.
Сьогодні ми будемо подорожувати сторінками Книги рекордів Гіннесса.
Вона була створена за ідеєю сера Хью Бівера (1890 – 1967), керівника
пивоварної компанії «Гіннесс». Щоб потрапити до «Книги…», потрібно
встановити рекорд. Рекордом є те, що перевищує всі існуючі досягнення. Це
головний критерій відбору інформації для «Книги…», яка видається на 37
мовах. Продано 65 мільйонів примірників.
Звісно, наша подорож буде пов’язана з темою, яку ми зараз з вами
вивчаємо – з квадратними коренями та перетворенням виразів, що їх містять.
З історією виникнення квадратного кореня нас познайомить учениця
нашого класу Катя Король. Вона підготувала повідомлення у вигляді
електронної презентації. (слово для виступу має К. Король)
Знаходити значення квадратного кореня вміли вавилонські вчені ще
чотири тисячі років тому. Спочатку вони складали таблиці квадратів чисел і
відповідно квадратних коренів з них. У добу Відродження європейські
математики корінь позначали словом «RADIX», а згодом скорочено – буквою
«R». Німецькі математики ставили над числом кружечок, а згодом перед
числом кружечок, пізніше – ромбик, далі – галочку і над виразом, з якого
добували корінь, риску. Потім почали цю риску приєднувати. Символ
називають ще радикалом.
2. Повторення теоретичного матеріалу у вигляді гри «Замкнене коло»
Отже, повторюємо теоретичний матеріал з теми «Квадратні корені.
Дійсні числа». Зараз дехто з учнів отримає картки. Ті учні, які не отримали
картку, спостерігають за відповідями тих учнів, які мають картки. Картка
складається з двох частин. У лівій частині записане запитання, у правій –
відповідь на запитання іншої картки. Картки занумеровані. Гра полягає в
тому, що учень, у якого картка під номером 1, зачитує завдання. Інші учні
переглядають відповіді на своїх картках і той, у кого є правильна відповідь
зачитує її, а потім читає запитання зі своєї картки. Гра продовжується доти,
поки не вичерпаються всі запитання та відповіді.
№1
Як називається функція у=х2 та
її графік?
№2
У чому полягає графічний
спосіб розв’язування рівнянь?
№3
Означення квадратного кореня
з невід’ємного числа.
№4
Означення арифметичного
квадратного кореня з невід’ємного
числа.
№5
Означення раціонального
числа.
№6
Означення ірраціонального
числа.

Треба , скориставшись
основною властивістю дробу,
домножити чисельник і знаменник на
вираз, спряжений до знаменника.
Числа, які є нескінченними
неперіодичними десятковими
дробами
Функція у=х2 називається
квадратичною, а її графік називається
параболою.
Кожне раціональне число
можна подати у вигляді
нескінченного періодичного
десяткового дробу.
Корінь із степеня a 2 k , в якому
число a невід’ємне і k натуральне,
дорівнює a k .
Арифметичний квадратний
корінь з добутку двох чи кількох
невід’ємних множників дорівнює
добутку коренів з цих множників.

№7
Сформулюйте властивість
арифметичного квадратного кореня з
добутку.

Квадратним коренем з
невід’ємного числа а називають таке
число, квадрат якого дорівнює а

№8
Сформулюйте властивість
арифметичного квадратного кореня з
дробу.

Треба розкласти число під
коренем на такі множники, щоб з
одного добувався корінь і
скористатися властивістю про корінь
з добутку.
12 = 4 ⋅ 3 = 4 ⋅ 3 = 2 3

№9

Треба скористатись тотожністю
Сформулюйте властивість
арифметичного квадратного кореня зі
степеня.

а2 = а

2 5=

№10
Як винести множник з-під
знака кореня? Наведіть приклад.

2

2⋅

5 = 4 ⋅ 5 = 20

Треба побудувати графіки обох
частин рівняння і знайти точки їх
перетину. Абсциси цих точок є
розв’язками рівняння.

№11
Як внести множник під знак
кореня? Наведіть приклад.

Арифметичний квадратний
корінь з дробу, чисельник якого
невід’ємний, а знаменник додатній,
дорівнює кореню з чисельника,
поділеному на корінь із знаменника.

№12
Арифметичним квадратним коренем з
Як позбутись ірраціональності у
невід’ємного числа а називається
знаменнику дробу? Наведіть приклад.
невід’ємне число, квадрат якого
дорівнює а.
ІІ. Розв’язування вправ.
1. Учитель: У нашій країні є аналог Книги рекордів Гіннесса – Книга
рекордів України. Прізвище її засновника ми дізнаємось, розшифрувавши
код, що записаний на дошці. У цьому нам допоможе усний рахунок.
(Завдання написані на пелюстках ромашки. На звороті – буква з прізвища або
імені. Розв’язавши приклад, діти записують замість цифри коду відповідну
букву.)
1
49 − М
49
6 + 0,25 ⋅ 64 − а

81 − Г
9
−е
16
112 −о

3 − 4 −ц
5 2 + 24 − е

2 11 +3 11 − р

1
144 − 2 − н
2

256 − г
16 ⋅ 25 −і

17 − 2 2 − к
1
−
0,81 − о
3

121
−й
144

На дошці записаний код:
3
5 11
9
121

16

4

1
7

8

1

7

20
4

15

11
12

-0,3
Кілька слів про цю людину скаже нам Аліна Хоменко.
Учениця. Гео́ргій Олексі́йович Маце́нко (народився 21 липня 1950) —
український журналіст. Укладач «Книги рекордів України». Вона
складається з трьох томів: Природа навколо нас; Культура і мистецтво. Спорт
і розваги; Людина і суспільство. У світі науки і техніки.
Живе і працює у Львові. Власний кореспондент Українського національного
інформаційного агентства «Укрінформ». Кандидат географічних наук.
Вперше 40-тисячним накладом видав книгу «Україна в цікавих фактах:
Книга рекордів України». Перевидавалась книга три рази.
2. Дату випуску Книги рекордів Гіннесса та рік заснування Книги
рекордів України ми зможемо дізнатись, розв’язавши такі вправи:
І група (число і місяць виходу Книги рекордів Гіннесса)
1. ( 8 − 2 ) ⋅ 2
2
2. 7 ⋅ ( 63 − 2 ⋅ 7 )
7
3. ( 5 − 3 ) + 2 15 −8
0
4. (13 − 19 ) ⋅ (13 + 19 ) −142
8
ІІ група (рік виходу Книги рекордів Гіннеса)
1. ( 2 −1) ⋅ ( 2 +1)
1
2

2.


1 
2 50 −

2


9

3. ( 3 + 2 ) − 2 6
5
( 3 ) −2 ⋅ ( 3 ) + 2 
 

4. 
5

 

ІІІ група (рік виходу першого тома Книги рекордів України)
1. (6 − 31 ) + (5 − 31 )
1
2. 3 ⋅ ( 7 ) − (2 3 )
9
2

2

2

2

2

3.
4.

2


3 
3 ⋅  48 −



3


(3 + 7 )

2

− 6 7 −14

9
2

3. Визначте дату двох досягнень м. Вінниці, що занесені до Книги рекордів
України.
1. Скільки множників у чисельнику?
7 ⋅ 7 ⋅ ... ⋅ 7
=1
74

2. Чому дорівнює a , якщо

11 ⋅ а = а ⋅ 11

Так, саме у серпні 2011 року відбулись ці події.
09.08.2011 вінничани сплели найбільший вінок в Україні. Подільське
плетіння із живих троянд та ромашок увійшло до Книги рекордів. Вага
гігантського вінка - 3 тонни.
Він виявився настільки великим і важким, що близько 20 чоловік не могли
навіть зрушити його з місця, оскільки конструкція вінка включає в себе
оазис, який заповнений водою. Три дні і три ночі поралися дівчата і хлопці з
великими об’ємами квітів та зілля. 80 тисяч ромашок, більше 5 тисяч троянд
та листків папороті, закупили на 10 тисяч гривень. Вимірювали вінок
представники Книги рекордів України.
Рекорд, який встановила Вінниця, неймовірної краси. Його діаметр 7 метрів,
довжина самого кола 24 метри, і ширина, тобто ширина вінка з квітами - 2
метри. (Демонструється слайд із зображенням вінка)
На честь святкування 20-ї річниці незалежності України спекли
найбільший в країні весільний коровай.
24 серпня 2011 року у м. Вінниці, в рамках проведення святкування Дня
незалежності України відбулася презентація НАЙБІЛЬШОГО КОРОВАЮ на
території України, на яку запрошені представники КНИГИ РЕКОРДІВ
УКРАЇНИ, які офіційно зафіксували наявність рекорду.
Коровай-рекордсмен - це п’ятиярусний виріб вагою 1500 кілограмів, займає
площу більше 16-ти квадратних метрів (4000 на 4300 см.), проте він вражає
не лише своїми розмірами, але й приємними смаковими якостями, в чому
особисто змогли впевнитись всі мешканці та гості міста, які завітали на
свято. На його виробництво було витрачено близько 175 кг цукру, 2000 яєць,
350 літрів молока, 44 кг дріжджів, 50 кг селянського масла, 11 кг меду, 9 кг
ванільного цукру, 18 л олії, 10 літрів горілки та 1 тонну борошна вищого
ґатунку. (Демонструється слайд із зображенням короваю)
4. Учитель. Досягнення світу є і в музиці. Видатний австрійський
композитор ХVІІІ століття Вольфганг Амадей Моцарт створив близько 1000
творів, із яких лише 70 були опубліковані за його життя. Скільки років
прожив Моцарт, ви дізнаєтесь, коли розв’яжете логічний ланцюжок.
1. Спростити вираз:
54 − 24 + 150

=

2. Скоротити дріб:
12 − 12

=

24 − 2

3. Обчислити:

(3 − 7 )

2

+

(2 − 7 ) =
2
А тепер потрібно

помножити на

і відняти

Відповідь: 6 6 ⋅ 6 −1 = 35 років (1756 – 1791).
Звучить музика В. Моцарта «Музика ангелів» - саундтрек з фільму
«Сутінки» (релакс) 1хв. Демонструється портрет В.А. Моцарта.
ІІІ. Застосування вмінь.
Учитель. Сьогодні ми дізнались деякі цікаві факти про досягнення
інших людей, а тепер настав час для ваших досягнень і, звісно, нагород за
них.
5. Самостійна робота (10хв)
Варіант 1
1. Спростіть вирази:
а) 2 а −3 а + а ;
б) 16а + 100а − 81а .
2. Виконайте дії:
а) ( 99 − 77 ) 11 ;
б) (2 − 7 )(3 + 2 7 ) ;
в) (2 3 −1)(2 3 +1) −(4 +3
3. Скоротіть дріб:
а)

х 2 −11
х − 11

; б)

17 − 17
34 − 2

.

Варіант 2
а)
б)

3

).
2

а)
б)
в)
а)

b −3 b + 5 b ;
25b + 36b − 49b .

( 63 − 28 ) 7 ;
(5 − 3 )(3 + 2 3 ) ;
(3

)(

) (

2 + 2 3 2 −2 + 2 −2 5

х 2 −13
х + 13

; б)

11 −11
5 − 55

).
2

.

ІV. Підсумок уроку.
Продовжте речення:
• Сьогодні на уроці я дізнався
• Мені сподобалось
• Сьогодні на уроці я навчився
• На мою думку можна було б
• Тепер я знаю, що
V. Домашнє завдання.
§11-18 – повторити, ст.. 179 вправи для самооцінювання розв’язати.
А тепер потрібно

помножити на

і відняти

Відповідь: 6 6 ⋅ 6 −1 = 35 років (1756 – 1791).
Звучить музика В. Моцарта «Музика ангелів» - саундтрек з фільму
«Сутінки» (релакс) 1хв. Демонструється портрет В.А. Моцарта.
ІІІ. Застосування вмінь.
Учитель. Сьогодні ми дізнались деякі цікаві факти про досягнення
інших людей, а тепер настав час для ваших досягнень і, звісно, нагород за
них.
5. Самостійна робота (10хв)
Варіант 1
1. Спростіть вирази:
а) 2 а −3 а + а ;
б) 16а + 100а − 81а .
2. Виконайте дії:
а) ( 99 − 77 ) 11 ;
б) (2 − 7 )(3 + 2 7 ) ;
в) (2 3 −1)(2 3 +1) −(4 +3
3. Скоротіть дріб:
а)

х 2 −11
х − 11

; б)

17 − 17
34 − 2

.

Варіант 2
а)
б)

3

).
2

а)
б)
в)
а)

b −3 b + 5 b ;
25b + 36b − 49b .

( 63 − 28 ) 7 ;
(5 − 3 )(3 + 2 3 ) ;
(3

)(

) (

2 + 2 3 2 −2 + 2 −2 5

х 2 −13
х + 13

; б)

11 −11
5 − 55

).
2

.

ІV. Підсумок уроку.
Продовжте речення:
• Сьогодні на уроці я дізнався
• Мені сподобалось
• Сьогодні на уроці я навчився
• На мою думку можна було б
• Тепер я знаю, що
V. Домашнє завдання.
§11-18 – повторити, ст.. 179 вправи для самооцінювання розв’язати.

Contenu connexe

Tendances

дії з раціональними числами
дії з раціональними числамидії з раціональними числами
дії з раціональними числами
Гергель Ольга
 
Презентація:Розв"язування задач і вправ на всі дії з раціональними числами
Презентація:Розв"язування задач і вправ на всі дії з раціональними числамиПрезентація:Розв"язування задач і вправ на всі дії з раціональними числами
Презентація:Розв"язування задач і вправ на всі дії з раціональними числами
sveta7940
 
Многокутник і його елементи. Опуклі й неопуклі многокутники
Многокутник і його елементи. Опуклі й неопуклі многокутникиМногокутник і його елементи. Опуклі й неопуклі многокутники
Многокутник і його елементи. Опуклі й неопуклі многокутники
sveta7940
 
6133 урок математики у 6 класі
6133 урок математики у 6 класі6133 урок математики у 6 класі
6133 урок математики у 6 класі
urvlan
 
Ірраціональні рівняння
Ірраціональні рівнянняІрраціональні рівняння
Ірраціональні рівняння
yuraravlinko
 
Розв'язування ірраціональних рівнянь
Розв'язування ірраціональних рівняньРозв'язування ірраціональних рівнянь
Розв'язування ірраціональних рівнянь
Formula.co.ua
 
Презентація:Многокутник та його елементи. Опуклі та неопуклі многокутники.
Презентація:Многокутник та його елементи. Опуклі та неопуклі многокутники.Презентація:Многокутник та його елементи. Опуклі та неопуклі многокутники.
Презентація:Многокутник та його елементи. Опуклі та неопуклі многокутники.
sveta7940
 
3 матем рівкінд_оляницька_2013_укр
3 матем рівкінд_оляницька_2013_укр3 матем рівкінд_оляницька_2013_укр
3 матем рівкінд_оляницька_2013_укр
Aira_Roo
 
газета сиві давнини
газета сиві давнинигазета сиві давнини
газета сиві давнини
galinakoval1960
 
функція у=коріньх
функція у=коріньхфункція у=коріньх
функція у=коріньх
Гергель Ольга
 
15424 нестандартний урок з алгебри в 9 класі з елементами ділової гри “ що, я...
15424 нестандартний урок з алгебри в 9 класі з елементами ділової гри “ що, я...15424 нестандартний урок з алгебри в 9 класі з елементами ділової гри “ що, я...
15424 нестандартний урок з алгебри в 9 класі з елементами ділової гри “ що, я...
jasperwtf
 

Tendances (19)

дії з раціональними числами
дії з раціональними числамидії з раціональними числами
дії з раціональними числами
 
Презентація:Розв"язування задач і вправ на всі дії з раціональними числами
Презентація:Розв"язування задач і вправ на всі дії з раціональними числамиПрезентація:Розв"язування задач і вправ на всі дії з раціональними числами
Презентація:Розв"язування задач і вправ на всі дії з раціональними числами
 
властивості арифметичного квадратного кореня
властивості арифметичного квадратного коренявластивості арифметичного квадратного кореня
властивості арифметичного квадратного кореня
 
Многокутник і його елементи. Опуклі й неопуклі многокутники
Многокутник і його елементи. Опуклі й неопуклі многокутникиМногокутник і його елементи. Опуклі й неопуклі многокутники
Многокутник і його елементи. Опуклі й неопуклі многокутники
 
6133 урок математики у 6 класі
6133 урок математики у 6 класі6133 урок математики у 6 класі
6133 урок математики у 6 класі
 
Ірраціональні рівняння
Ірраціональні рівнянняІрраціональні рівняння
Ірраціональні рівняння
 
1
11
1
 
Розв'язування ірраціональних рівнянь
Розв'язування ірраціональних рівняньРозв'язування ірраціональних рівнянь
Розв'язування ірраціональних рівнянь
 
Презентація:Многокутник та його елементи. Опуклі та неопуклі многокутники.
Презентація:Многокутник та його елементи. Опуклі та неопуклі многокутники.Презентація:Многокутник та його елементи. Опуклі та неопуклі многокутники.
Презентація:Многокутник та його елементи. Опуклі та неопуклі многокутники.
 
3 матем рівкінд_оляницька_2013_укр
3 матем рівкінд_оляницька_2013_укр3 матем рівкінд_оляницька_2013_укр
3 матем рівкінд_оляницька_2013_укр
 
3 m s_2020-1
3 m s_2020-13 m s_2020-1
3 m s_2020-1
 
1
11
1
 
газета сиві давнини
газета сиві давнинигазета сиві давнини
газета сиві давнини
 
функція у=коріньх
функція у=коріньхфункція у=коріньх
функція у=коріньх
 
Магічні фігури та числа
Магічні фігури та числаМагічні фігури та числа
Магічні фігури та числа
 
Підручник Алгебра 8 клас Г.П. Бевз, В.Г. Бевз (2021 рік)
Підручник Алгебра 8 клас Г.П. Бевз, В.Г. Бевз (2021 рік) Підручник Алгебра 8 клас Г.П. Бевз, В.Г. Бевз (2021 рік)
Підручник Алгебра 8 клас Г.П. Бевз, В.Г. Бевз (2021 рік)
 
9
99
9
 
1
11
1
 
15424 нестандартний урок з алгебри в 9 класі з елементами ділової гри “ що, я...
15424 нестандартний урок з алгебри в 9 класі з елементами ділової гри “ що, я...15424 нестандартний урок з алгебри в 9 класі з елементами ділової гри “ що, я...
15424 нестандартний урок з алгебри в 9 класі з елементами ділової гри “ що, я...
 

Similaire à 5457 8клас квадратні корені семінар

346 відкритий урок довжина кола площа круга
346 відкритий урок довжина кола площа круга346 відкритий урок довжина кола площа круга
346 відкритий урок довжина кола площа круга
urvlan
 
12309 координатна площина
12309 координатна площина12309 координатна площина
12309 координатна площина
urvlan
 
математика 4 кл
математика 4 клматематика 4 кл
математика 4 кл
Elena Bosa
 
Розв"язування вправ на множення раціональних чисел
Розв"язування вправ на множення раціональних чиселРозв"язування вправ на множення раціональних чисел
Розв"язування вправ на множення раціональних чисел
sveta7940
 
Розробки уроків: математика(6 клас),геометрія та алгебра (8 клас),фізика (7 к...
Розробки уроків: математика(6 клас),геометрія та алгебра (8 клас),фізика (7 к...Розробки уроків: математика(6 клас),геометрія та алгебра (8 клас),фізика (7 к...
Розробки уроків: математика(6 клас),геометрія та алгебра (8 клас),фізика (7 к...
sveta7940
 
Урок- подорож:" Розв"язування задач і вправ на всі дії з раціональними числами"
 Урок- подорож:" Розв"язування задач і вправ на всі дії з раціональними числами" Урок- подорож:" Розв"язування задач і вправ на всі дії з раціональними числами"
Урок- подорож:" Розв"язування задач і вправ на всі дії з раціональними числами"
sveta7940
 
Множення раціональних чисел
Множення раціональних чиселМноження раціональних чисел
Множення раціональних чисел
sveta7940
 

Similaire à 5457 8клас квадратні корені семінар (20)

Звичайні дроби
Звичайні дробиЗвичайні дроби
Звичайні дроби
 
346 відкритий урок довжина кола площа круга
346 відкритий урок довжина кола площа круга346 відкритий урок довжина кола площа круга
346 відкритий урок довжина кола площа круга
 
57
5757
57
 
12309 координатна площина
12309 координатна площина12309 координатна площина
12309 координатна площина
 
Matematyka 3klas rivkind
Matematyka 3klas rivkindMatematyka 3klas rivkind
Matematyka 3klas rivkind
 
Matematyka 3-klas-olianytska-2020-1
Matematyka 3-klas-olianytska-2020-1Matematyka 3-klas-olianytska-2020-1
Matematyka 3-klas-olianytska-2020-1
 
Matematyka 3-klas-rivkind
Matematyka 3-klas-rivkindMatematyka 3-klas-rivkind
Matematyka 3-klas-rivkind
 
3k matem-rivkin-olyani-13
3k matem-rivkin-olyani-133k matem-rivkin-olyani-13
3k matem-rivkin-olyani-13
 
3 m r_2013
3 m r_20133 m r_2013
3 m r_2013
 
3 клас математика ф.м.рівкінд, л.в.оляницька
3 клас математика ф.м.рівкінд, л.в.оляницька3 клас математика ф.м.рівкінд, л.в.оляницька
3 клас математика ф.м.рівкінд, л.в.оляницька
 
Підручник Математика 3 клас Рівкінд Ф.М., Оляницька Л.В.
Підручник Математика 3 клас Рівкінд Ф.М., Оляницька Л.В.Підручник Математика 3 клас Рівкінд Ф.М., Оляницька Л.В.
Підручник Математика 3 клас Рівкінд Ф.М., Оляницька Л.В.
 
3 m r_2013
3 m r_20133 m r_2013
3 m r_2013
 
математика 4 кл
математика 4 клматематика 4 кл
математика 4 кл
 
Розв"язування вправ на множення раціональних чисел
Розв"язування вправ на множення раціональних чиселРозв"язування вправ на множення раціональних чисел
Розв"язування вправ на множення раціональних чисел
 
Правильні многогранники (конкурс)
Правильні многогранники (конкурс)Правильні многогранники (конкурс)
Правильні многогранники (конкурс)
 
Розробки уроків: математика(6 клас),геометрія та алгебра (8 клас),фізика (7 к...
Розробки уроків: математика(6 клас),геометрія та алгебра (8 клас),фізика (7 к...Розробки уроків: математика(6 клас),геометрія та алгебра (8 клас),фізика (7 к...
Розробки уроків: математика(6 клас),геометрія та алгебра (8 клас),фізика (7 к...
 
Урок- подорож:" Розв"язування задач і вправ на всі дії з раціональними числами"
 Урок- подорож:" Розв"язування задач і вправ на всі дії з раціональними числами" Урок- подорож:" Розв"язування задач і вправ на всі дії з раціональними числами"
Урок- подорож:" Розв"язування задач і вправ на всі дії з раціональними числами"
 
5 клас Трикутники (математика)
5 клас Трикутники (математика)5 клас Трикутники (математика)
5 клас Трикутники (математика)
 
Множення раціональних чисел
Множення раціональних чиселМноження раціональних чисел
Множення раціональних чисел
 
Квадратний корінь, 8 клас
Квадратний корінь, 8 класКвадратний корінь, 8 клас
Квадратний корінь, 8 клас
 

Plus de jasperwtf

3254 урок 6 правильні многокутнники
3254 урок 6 правильні многокутнники3254 урок 6 правильні многокутнники
3254 урок 6 правильні многокутнники
jasperwtf
 
3254 урок 5 піраміда. площі бічної та повної поверхні
3254 урок 5 піраміда. площі бічної та повної поверхні3254 урок 5 піраміда. площі бічної та повної поверхні
3254 урок 5 піраміда. площі бічної та повної поверхні
jasperwtf
 
3254 урок 4 площі поверхні призми
3254 урок 4 площі поверхні призми3254 урок 4 площі поверхні призми
3254 урок 4 площі поверхні призми
jasperwtf
 
3254 урок 3 пряма і правильна призма. перерізи многогранників, їх побудова
3254 урок 3 пряма і правильна призма. перерізи многогранників, їх побудова3254 урок 3 пряма і правильна призма. перерізи многогранників, їх побудова
3254 урок 3 пряма і правильна призма. перерізи многогранників, їх побудова
jasperwtf
 
3254 урок 2 призма та паралелепіпед
3254 урок 2 призма та паралелепіпед3254 урок 2 призма та паралелепіпед
3254 урок 2 призма та паралелепіпед
jasperwtf
 
3254 урок 1 двогранний, тригранний і многогранний кути
3254 урок 1 двогранний, тригранний і многогранний        кути3254 урок 1 двогранний, тригранний і многогранний        кути
3254 урок 1 двогранний, тригранний і многогранний кути
jasperwtf
 
3254 правильні многогранники.
3254 правильні многогранники.3254 правильні многогранники.
3254 правильні многогранники.
jasperwtf
 
3254 поняття про тіло і поверхню обертання. циліндр і конус.
3254 поняття про тіло і поверхню обертання. циліндр і  конус.3254 поняття про тіло і поверхню обертання. циліндр і  конус.
3254 поняття про тіло і поверхню обертання. циліндр і конус.
jasperwtf
 
3254 піраміда. площі бічної та повної поверхні.
3254 піраміда. площі бічної та повної поверхні.3254 піраміда. площі бічної та повної поверхні.
3254 піраміда. площі бічної та повної поверхні.
jasperwtf
 
3254 куля і сфера. переріз сфери площиною. дотична площина до
3254 куля і сфера. переріз сфери площиною. дотична площина до3254 куля і сфера. переріз сфери площиною. дотична площина до
3254 куля і сфера. переріз сфери площиною. дотична площина до
jasperwtf
 
3160 показникові рівняння
3160 показникові рівняння3160 показникові рівняння
3160 показникові рівняння
jasperwtf
 
3160 показникові рівнянн
3160 показникові рівнянн3160 показникові рівнянн
3160 показникові рівнянн
jasperwtf
 
2044 наибольшее и наименьшее
2044 наибольшее и наименьшее2044 наибольшее и наименьшее
2044 наибольшее и наименьшее
jasperwtf
 
1897 презентація многогранники
1897 презентація многогранники1897 презентація многогранники
1897 презентація многогранники
jasperwtf
 
1366 похідна розв вправ
1366 похідна розв вправ1366 похідна розв вправ
1366 похідна розв вправ
jasperwtf
 
1217 геометрия 11_класс
1217 геометрия 11_класс1217 геометрия 11_класс
1217 геометрия 11_класс
jasperwtf
 
642 презентація застос похідн
642 презентація застос похідн642 презентація застос похідн
642 презентація застос похідн
jasperwtf
 
642 презентация застос похыдн
642 презентация застос похыдн642 презентация застос похыдн
642 презентация застос похыдн
jasperwtf
 
092 урок методи розвязування систем рівнянь.
092 урок методи розвязування систем рівнянь.092 урок методи розвязування систем рівнянь.
092 урок методи розвязування систем рівнянь.
jasperwtf
 
092 теорема крамера
092 теорема крамера092 теорема крамера
092 теорема крамера
jasperwtf
 

Plus de jasperwtf (20)

3254 урок 6 правильні многокутнники
3254 урок 6 правильні многокутнники3254 урок 6 правильні многокутнники
3254 урок 6 правильні многокутнники
 
3254 урок 5 піраміда. площі бічної та повної поверхні
3254 урок 5 піраміда. площі бічної та повної поверхні3254 урок 5 піраміда. площі бічної та повної поверхні
3254 урок 5 піраміда. площі бічної та повної поверхні
 
3254 урок 4 площі поверхні призми
3254 урок 4 площі поверхні призми3254 урок 4 площі поверхні призми
3254 урок 4 площі поверхні призми
 
3254 урок 3 пряма і правильна призма. перерізи многогранників, їх побудова
3254 урок 3 пряма і правильна призма. перерізи многогранників, їх побудова3254 урок 3 пряма і правильна призма. перерізи многогранників, їх побудова
3254 урок 3 пряма і правильна призма. перерізи многогранників, їх побудова
 
3254 урок 2 призма та паралелепіпед
3254 урок 2 призма та паралелепіпед3254 урок 2 призма та паралелепіпед
3254 урок 2 призма та паралелепіпед
 
3254 урок 1 двогранний, тригранний і многогранний кути
3254 урок 1 двогранний, тригранний і многогранний        кути3254 урок 1 двогранний, тригранний і многогранний        кути
3254 урок 1 двогранний, тригранний і многогранний кути
 
3254 правильні многогранники.
3254 правильні многогранники.3254 правильні многогранники.
3254 правильні многогранники.
 
3254 поняття про тіло і поверхню обертання. циліндр і конус.
3254 поняття про тіло і поверхню обертання. циліндр і  конус.3254 поняття про тіло і поверхню обертання. циліндр і  конус.
3254 поняття про тіло і поверхню обертання. циліндр і конус.
 
3254 піраміда. площі бічної та повної поверхні.
3254 піраміда. площі бічної та повної поверхні.3254 піраміда. площі бічної та повної поверхні.
3254 піраміда. площі бічної та повної поверхні.
 
3254 куля і сфера. переріз сфери площиною. дотична площина до
3254 куля і сфера. переріз сфери площиною. дотична площина до3254 куля і сфера. переріз сфери площиною. дотична площина до
3254 куля і сфера. переріз сфери площиною. дотична площина до
 
3160 показникові рівняння
3160 показникові рівняння3160 показникові рівняння
3160 показникові рівняння
 
3160 показникові рівнянн
3160 показникові рівнянн3160 показникові рівнянн
3160 показникові рівнянн
 
2044 наибольшее и наименьшее
2044 наибольшее и наименьшее2044 наибольшее и наименьшее
2044 наибольшее и наименьшее
 
1897 презентація многогранники
1897 презентація многогранники1897 презентація многогранники
1897 презентація многогранники
 
1366 похідна розв вправ
1366 похідна розв вправ1366 похідна розв вправ
1366 похідна розв вправ
 
1217 геометрия 11_класс
1217 геометрия 11_класс1217 геометрия 11_класс
1217 геометрия 11_класс
 
642 презентація застос похідн
642 презентація застос похідн642 презентація застос похідн
642 презентація застос похідн
 
642 презентация застос похыдн
642 презентация застос похыдн642 презентация застос похыдн
642 презентация застос похыдн
 
092 урок методи розвязування систем рівнянь.
092 урок методи розвязування систем рівнянь.092 урок методи розвязування систем рівнянь.
092 урок методи розвязування систем рівнянь.
 
092 теорема крамера
092 теорема крамера092 теорема крамера
092 теорема крамера
 

5457 8клас квадратні корені семінар

  • 1. Тема: Тотожні перетворення виразів, які містять квадратні корені. Мета: повторити, узагальнити та систематизувати знання та вміння учнів щодо означення, властивостей арифметичного квадратного кореня з числа та способів його застосування для перетворення числових та буквених виразів, систематизувати навички виконання тотожних перетворень виразів, що містять квадратні корені; сприяти формуванню та розвитку інтелектуальних та творчих здібностей учнів, розвивати вміння шукати і пізнавати цікаву інформацію. Обладнання: презентація про історію кореня, картки для вправи «Замкнене коло», ромашки двох кольорів, на пелюстках яких записані вправи для усного рахунку, картки з завданнями для груп, портрет Моцарта, музичний запис «Музика ангелів» В.А. Моцарта, презентація «Квадратні корені», презентація до уроку. Тип уроку: урок узагальнення знань, вмінь і навичок. ХІД УРОКУ І. Актуалізація опорних знань. 1. Вступне слово вчителя. Сьогодні ми будемо подорожувати сторінками Книги рекордів Гіннесса. Вона була створена за ідеєю сера Хью Бівера (1890 – 1967), керівника пивоварної компанії «Гіннесс». Щоб потрапити до «Книги…», потрібно встановити рекорд. Рекордом є те, що перевищує всі існуючі досягнення. Це головний критерій відбору інформації для «Книги…», яка видається на 37 мовах. Продано 65 мільйонів примірників. Звісно, наша подорож буде пов’язана з темою, яку ми зараз з вами вивчаємо – з квадратними коренями та перетворенням виразів, що їх містять. З історією виникнення квадратного кореня нас познайомить учениця нашого класу Катя Король. Вона підготувала повідомлення у вигляді електронної презентації. (слово для виступу має К. Король) Знаходити значення квадратного кореня вміли вавилонські вчені ще чотири тисячі років тому. Спочатку вони складали таблиці квадратів чисел і відповідно квадратних коренів з них. У добу Відродження європейські математики корінь позначали словом «RADIX», а згодом скорочено – буквою «R». Німецькі математики ставили над числом кружечок, а згодом перед числом кружечок, пізніше – ромбик, далі – галочку і над виразом, з якого добували корінь, риску. Потім почали цю риску приєднувати. Символ називають ще радикалом. 2. Повторення теоретичного матеріалу у вигляді гри «Замкнене коло» Отже, повторюємо теоретичний матеріал з теми «Квадратні корені. Дійсні числа». Зараз дехто з учнів отримає картки. Ті учні, які не отримали картку, спостерігають за відповідями тих учнів, які мають картки. Картка складається з двох частин. У лівій частині записане запитання, у правій – відповідь на запитання іншої картки. Картки занумеровані. Гра полягає в тому, що учень, у якого картка під номером 1, зачитує завдання. Інші учні переглядають відповіді на своїх картках і той, у кого є правильна відповідь зачитує її, а потім читає запитання зі своєї картки. Гра продовжується доти,
  • 2. поки не вичерпаються всі запитання та відповіді. №1 Як називається функція у=х2 та її графік? №2 У чому полягає графічний спосіб розв’язування рівнянь? №3 Означення квадратного кореня з невід’ємного числа. №4 Означення арифметичного квадратного кореня з невід’ємного числа. №5 Означення раціонального числа. №6 Означення ірраціонального числа. Треба , скориставшись основною властивістю дробу, домножити чисельник і знаменник на вираз, спряжений до знаменника. Числа, які є нескінченними неперіодичними десятковими дробами Функція у=х2 називається квадратичною, а її графік називається параболою. Кожне раціональне число можна подати у вигляді нескінченного періодичного десяткового дробу. Корінь із степеня a 2 k , в якому число a невід’ємне і k натуральне, дорівнює a k . Арифметичний квадратний корінь з добутку двох чи кількох невід’ємних множників дорівнює добутку коренів з цих множників. №7 Сформулюйте властивість арифметичного квадратного кореня з добутку. Квадратним коренем з невід’ємного числа а називають таке число, квадрат якого дорівнює а №8 Сформулюйте властивість арифметичного квадратного кореня з дробу. Треба розкласти число під коренем на такі множники, щоб з одного добувався корінь і скористатися властивістю про корінь з добутку. 12 = 4 ⋅ 3 = 4 ⋅ 3 = 2 3 №9 Треба скористатись тотожністю
  • 3. Сформулюйте властивість арифметичного квадратного кореня зі степеня. а2 = а 2 5= №10 Як винести множник з-під знака кореня? Наведіть приклад. 2 2⋅ 5 = 4 ⋅ 5 = 20 Треба побудувати графіки обох частин рівняння і знайти точки їх перетину. Абсциси цих точок є розв’язками рівняння. №11 Як внести множник під знак кореня? Наведіть приклад. Арифметичний квадратний корінь з дробу, чисельник якого невід’ємний, а знаменник додатній, дорівнює кореню з чисельника, поділеному на корінь із знаменника. №12 Арифметичним квадратним коренем з Як позбутись ірраціональності у невід’ємного числа а називається знаменнику дробу? Наведіть приклад. невід’ємне число, квадрат якого дорівнює а. ІІ. Розв’язування вправ. 1. Учитель: У нашій країні є аналог Книги рекордів Гіннесса – Книга рекордів України. Прізвище її засновника ми дізнаємось, розшифрувавши код, що записаний на дошці. У цьому нам допоможе усний рахунок. (Завдання написані на пелюстках ромашки. На звороті – буква з прізвища або імені. Розв’язавши приклад, діти записують замість цифри коду відповідну букву.) 1 49 − М 49 6 + 0,25 ⋅ 64 − а 81 − Г 9 −е 16 112 −о 3 − 4 −ц 5 2 + 24 − е 2 11 +3 11 − р 1 144 − 2 − н 2 256 − г 16 ⋅ 25 −і 17 − 2 2 − к 1 − 0,81 − о 3 121 −й 144 На дошці записаний код: 3 5 11 9 121 16 4 1 7 8 1 7 20 4 15 11 12 -0,3
  • 4. Кілька слів про цю людину скаже нам Аліна Хоменко. Учениця. Гео́ргій Олексі́йович Маце́нко (народився 21 липня 1950) — український журналіст. Укладач «Книги рекордів України». Вона складається з трьох томів: Природа навколо нас; Культура і мистецтво. Спорт і розваги; Людина і суспільство. У світі науки і техніки. Живе і працює у Львові. Власний кореспондент Українського національного інформаційного агентства «Укрінформ». Кандидат географічних наук. Вперше 40-тисячним накладом видав книгу «Україна в цікавих фактах: Книга рекордів України». Перевидавалась книга три рази. 2. Дату випуску Книги рекордів Гіннесса та рік заснування Книги рекордів України ми зможемо дізнатись, розв’язавши такі вправи: І група (число і місяць виходу Книги рекордів Гіннесса) 1. ( 8 − 2 ) ⋅ 2 2 2. 7 ⋅ ( 63 − 2 ⋅ 7 ) 7 3. ( 5 − 3 ) + 2 15 −8 0 4. (13 − 19 ) ⋅ (13 + 19 ) −142 8 ІІ група (рік виходу Книги рекордів Гіннеса) 1. ( 2 −1) ⋅ ( 2 +1) 1 2 2.  1  2 50 −  2  9 3. ( 3 + 2 ) − 2 6 5 ( 3 ) −2 ⋅ ( 3 ) + 2     4.  5     ІІІ група (рік виходу першого тома Книги рекордів України) 1. (6 − 31 ) + (5 − 31 ) 1 2. 3 ⋅ ( 7 ) − (2 3 ) 9 2 2 2 2 2 3. 4. 2  3  3 ⋅  48 −    3  (3 + 7 ) 2 − 6 7 −14 9 2 3. Визначте дату двох досягнень м. Вінниці, що занесені до Книги рекордів України. 1. Скільки множників у чисельнику? 7 ⋅ 7 ⋅ ... ⋅ 7 =1 74 2. Чому дорівнює a , якщо 11 ⋅ а = а ⋅ 11 Так, саме у серпні 2011 року відбулись ці події. 09.08.2011 вінничани сплели найбільший вінок в Україні. Подільське плетіння із живих троянд та ромашок увійшло до Книги рекордів. Вага гігантського вінка - 3 тонни.
  • 5. Він виявився настільки великим і важким, що близько 20 чоловік не могли навіть зрушити його з місця, оскільки конструкція вінка включає в себе оазис, який заповнений водою. Три дні і три ночі поралися дівчата і хлопці з великими об’ємами квітів та зілля. 80 тисяч ромашок, більше 5 тисяч троянд та листків папороті, закупили на 10 тисяч гривень. Вимірювали вінок представники Книги рекордів України. Рекорд, який встановила Вінниця, неймовірної краси. Його діаметр 7 метрів, довжина самого кола 24 метри, і ширина, тобто ширина вінка з квітами - 2 метри. (Демонструється слайд із зображенням вінка) На честь святкування 20-ї річниці незалежності України спекли найбільший в країні весільний коровай. 24 серпня 2011 року у м. Вінниці, в рамках проведення святкування Дня незалежності України відбулася презентація НАЙБІЛЬШОГО КОРОВАЮ на території України, на яку запрошені представники КНИГИ РЕКОРДІВ УКРАЇНИ, які офіційно зафіксували наявність рекорду. Коровай-рекордсмен - це п’ятиярусний виріб вагою 1500 кілограмів, займає площу більше 16-ти квадратних метрів (4000 на 4300 см.), проте він вражає не лише своїми розмірами, але й приємними смаковими якостями, в чому особисто змогли впевнитись всі мешканці та гості міста, які завітали на свято. На його виробництво було витрачено близько 175 кг цукру, 2000 яєць, 350 літрів молока, 44 кг дріжджів, 50 кг селянського масла, 11 кг меду, 9 кг ванільного цукру, 18 л олії, 10 літрів горілки та 1 тонну борошна вищого ґатунку. (Демонструється слайд із зображенням короваю) 4. Учитель. Досягнення світу є і в музиці. Видатний австрійський композитор ХVІІІ століття Вольфганг Амадей Моцарт створив близько 1000 творів, із яких лише 70 були опубліковані за його життя. Скільки років прожив Моцарт, ви дізнаєтесь, коли розв’яжете логічний ланцюжок. 1. Спростити вираз: 54 − 24 + 150 = 2. Скоротити дріб: 12 − 12 = 24 − 2 3. Обчислити: (3 − 7 ) 2 + (2 − 7 ) = 2
  • 6. А тепер потрібно помножити на і відняти Відповідь: 6 6 ⋅ 6 −1 = 35 років (1756 – 1791). Звучить музика В. Моцарта «Музика ангелів» - саундтрек з фільму «Сутінки» (релакс) 1хв. Демонструється портрет В.А. Моцарта. ІІІ. Застосування вмінь. Учитель. Сьогодні ми дізнались деякі цікаві факти про досягнення інших людей, а тепер настав час для ваших досягнень і, звісно, нагород за них. 5. Самостійна робота (10хв) Варіант 1 1. Спростіть вирази: а) 2 а −3 а + а ; б) 16а + 100а − 81а . 2. Виконайте дії: а) ( 99 − 77 ) 11 ; б) (2 − 7 )(3 + 2 7 ) ; в) (2 3 −1)(2 3 +1) −(4 +3 3. Скоротіть дріб: а) х 2 −11 х − 11 ; б) 17 − 17 34 − 2 . Варіант 2 а) б) 3 ). 2 а) б) в) а) b −3 b + 5 b ; 25b + 36b − 49b . ( 63 − 28 ) 7 ; (5 − 3 )(3 + 2 3 ) ; (3 )( ) ( 2 + 2 3 2 −2 + 2 −2 5 х 2 −13 х + 13 ; б) 11 −11 5 − 55 ). 2 . ІV. Підсумок уроку. Продовжте речення: • Сьогодні на уроці я дізнався • Мені сподобалось • Сьогодні на уроці я навчився • На мою думку можна було б • Тепер я знаю, що V. Домашнє завдання. §11-18 – повторити, ст.. 179 вправи для самооцінювання розв’язати.
  • 7. А тепер потрібно помножити на і відняти Відповідь: 6 6 ⋅ 6 −1 = 35 років (1756 – 1791). Звучить музика В. Моцарта «Музика ангелів» - саундтрек з фільму «Сутінки» (релакс) 1хв. Демонструється портрет В.А. Моцарта. ІІІ. Застосування вмінь. Учитель. Сьогодні ми дізнались деякі цікаві факти про досягнення інших людей, а тепер настав час для ваших досягнень і, звісно, нагород за них. 5. Самостійна робота (10хв) Варіант 1 1. Спростіть вирази: а) 2 а −3 а + а ; б) 16а + 100а − 81а . 2. Виконайте дії: а) ( 99 − 77 ) 11 ; б) (2 − 7 )(3 + 2 7 ) ; в) (2 3 −1)(2 3 +1) −(4 +3 3. Скоротіть дріб: а) х 2 −11 х − 11 ; б) 17 − 17 34 − 2 . Варіант 2 а) б) 3 ). 2 а) б) в) а) b −3 b + 5 b ; 25b + 36b − 49b . ( 63 − 28 ) 7 ; (5 − 3 )(3 + 2 3 ) ; (3 )( ) ( 2 + 2 3 2 −2 + 2 −2 5 х 2 −13 х + 13 ; б) 11 −11 5 − 55 ). 2 . ІV. Підсумок уроку. Продовжте речення: • Сьогодні на уроці я дізнався • Мені сподобалось • Сьогодні на уроці я навчився • На мою думку можна було б • Тепер я знаю, що V. Домашнє завдання. §11-18 – повторити, ст.. 179 вправи для самооцінювання розв’язати.