Ce diaporama a bien été signalé.
Nous utilisons votre profil LinkedIn et vos données d’activité pour vous proposer des publicités personnalisées et pertinentes. Vous pouvez changer vos préférences de publicités à tout moment.

Dragons/Draky

430 vues

Publié le

This presentation is of dragons./Táto prezentácia je o drakoch.

Publié dans : Mode de vie
 • :D super prezentácia podľa mňa! :D :D :D
     Répondre 
  Voulez-vous vraiment ?  Oui  Non
  Votre message apparaîtra ici

Dragons/Draky

 1. 1. Drak -je to mýtické zviera vyskytujúce sa v mnohých kultúrach -jeho vlastnosti sú v jednotlivých podaniach rovnako problematické ako jeho vzhľad. Môžem povedať, že klasická predstava Európana je, že ide o hlúpe a zlé bájne zviera. Táto predstava však nie je celkom pravdivá, pretože mnohí draci boli posvätní a ich zabitie bolo tvrdo potrestané. V neeurópskych predstavách drakov sú tieto tvory často dobré a pomáhajúce ľuďom. V niektorých starovekých predstavách nájdeme aj predstavy klasického netvora.
 2. 2. Zaujímavosti -stravovacie návyky jednotlivých drakov sú rôzne, existujú draci bylinožraví, ale prevažná väčšina drakov je mäsožravá a niektorí sú aj výhradne ľudožraví.
 3. 3. Dračie rasy -dračie rasy môžu byť rôzne, lebo draci majú rôzne rasy. Napríklad to môžu byť tieto rasy: -ohnivý drak -vodný drak -zemný drak -bleskový drak -rastlinný drak -zlatý drak...
 4. 4. Dračie tetovania -niektorí ľudia si však aj dávajú dračie tetovania
 5. 5. Dračie hry -o drakoch sa vyrábajú už aj hry -najznámejšia: Dragon city
 6. 6. Dračie citáty -napríklad: „Nikdy nezobuď spiaceho draka!“
 7. 7. Drak a dinosaurus -vedci tvrdia, že draci a dinosaury sú príbuzní -ale veľmi sa mýlia, lebo: Dinosaury narozdiel od drakov nemajú krídla, nemajú určité rasy, pričom draci majú. Dinosaury nikdy nemohli a nikdy nemôžu mať napríklad: bleskovú rasu, zlatú rasu, ľadovú rasu...
 8. 8. Najkrajšie obrázky drakov -o drakoch sa zhotovili aj tie najkrajšie obrázky -napríklad tieto:
 9. 9. Ďakujeme za pozornosť! Vaši DRACI 
 10. 10. Ďakujeme za pozornosť! Vaši DRACI 

×