1. TUNNIKONSPEKT
AINE: Kunstiõpetus
KLASS: 5E
TUNNI TEEMA: Loodusmustrid
EESMÄRGID: Õpilane oskab märgata erinevaid looduses olevaid mustreid ja need joonistada paberile. Ning oskab ka ise välja mõelda
mustreid, mis võivad looduses eksisteerida ja nendest kombineerida kokku ühe joontest kujundatud pildi.
HINDAMINE/TAGASISIDE: Hinde saavad õpilased selle järgi, kas nad täidavad etteantud tunni eesmärgid.
VAJALIKUD VAHENDID JA MATERJALID: fotod erinevatest loomade mustritest, loodusobjektidest jne, piklikud paberid, harilikud
pliiatsid.
TUNNI KÄIK:
Tunni etapid Aeg Õpetaja tegevus Õpilaste tegevus Pedagoogiline põhjendus
1. Häälestus 12. 15 Tunni alustamine püstitõusmisega. Õpilased seisavad püsti ja istuvad Õpilased saavad teadlikuks
• Tunni organiseerimine „Tere, istuge“ õpetja märguande peale tunni algusest.
• Eesmärgi püstitamine 12.17 Räägin õpilastele, mis täna tunnis Õpilased kuulavad, mis tunnis Õpilased saavad teadlikuks,
• Õpilaste motiveerimine toimuma hakkab. toimuma hakkab ja saavad küsida ja mis hakkab tunnis toimuma,
• Eelteadmiste, huvide Et nad jätkavad eelmise tunni küsimusi. et ei tekiks ootamatuid
aktiveerimine mustreid, ja need kes eelmine kord olukordi.
• Iseseisvale tööle tagasideme puudusid saavad ka kohe puhtandi
andmine
paberi ja saavad ka kujundama hakata
• sissejuhatus
mustreid.
1
2. 2. Õppimine 12. 18 Lasen paaril õpilasel eelmise tunni Õpilased saavad kanadi ja puhta Õpilased saavad nüüd oma
• Huvi hoidmine kavandid laiali jagada, et saaksid paberi, ning seejärel saavad hakata oskused rakendada puhtandi
• Õpilaste toetamine, meelde tuletada, mis nad eelmine kord kujundama mustreid. paberile.
julgustamine välja mõtlesid. Ning saavad neid ideid
• Uue info sidumine puhtandi paberil kasutada.
varasema teadmisega
12. 35 Seejärel jagan õpilastele Õpilased joonistavad ja küsivad nõu,
• Seoste loomine
puhtandipaberid, et nad saaksid hakata kui on vaja.
• Mõistmine
joonistama nüüd puhtalt paberile.
• Tähenduse loomine
Käin klassis ringi ja annan õpilastele
tagasisidet nende tööde kohta.
3. Reflektsioon 12.58 Tund hakkab lõppema ja ütlen Õpilased kõigepealt kuulavad Õpilased saavad teadlikuks
• Millised on võimalused õpilastele, et nad saavad järgmine tund õpetajat ja siis hakkavad oma töid tunni lõpust ja hakkavad
teadmiste rakendamiseks lõpetada oma tööd. õpetaja lauale tooma. tunni lõpetamiseks vajalikke
• Tervikpildi loomine 13.00 Seejärel lõpetan tunni. tegevusi tegema.
• Kokkuvõtted, hinded
• Tagasisedeme andmine
• Iseseisev töö põhjendusega
• Uute eesmärkide
püstitamine
2