SlideShare une entreprise Scribd logo
1  sur  6
Тема уроку: Урок – телепередача «Україна – європейська країна».
Мета уроку:
• поглибити знання учнів про країни Європи та нашу державу – Україну;
• виробляти вміння в учнів планувати свою роботу, правильно розподіляти час, доводити
поставлене завдання до кінця;
• закріпити вміння співпрацювати в парах, малих групах;
• розвивати творче мислення, культуру мовлення;
• виховувати патріотичні почуття, повагу до історії рідного краю, шанобливе ставлення до
символів держави;
• збагачувати словниковий запас.
Обладнання: карта України, ілюстраивний матеріал, аудіозаписи пісень, картки для роботи в парах.
Хід уроку:
1. Організація класу до уроку.
1. Телепередача «Доброго ранку, Україно!»
– Говорить і показує телевізійна студія 3-В класу. Розпочинаємо телепередачу “Доброго
ранку,Україно!” З вами я, її постійна ведуча, Катерина Сергіївна.
Доброго ранку!
Доброго дня!
Доброго вечора – нині, щодня!
Хай не псується годинник на вежі.
Хай буде все на землі, як належить:
Сонце – як сонце, літо – як літо,
Дощик – як дощик, діти – як діти.
Кожному дому ми щастя бажаєм.
Кожній людині – всього, що їй треба.
Хай усміхаються діти щодня.
Доброго ранку!
Доброго дня!
2. Повідомлення теми і мети уроку.
- Дітки, у нас сьогодні буде незвичайний урок, а урок -телепередача.
- Дітки,а як називається країна, у якій ми живемо?
-Так, Ми живемо в Україні. Це наша держава, це наша Батьківщина.
-А що таке Батьківщина?
Батьківщина — це земля не лише ваших батьків, але й дідів й прадідів. Батьківщина — це край, де
здавна звучать наша рідна мова і материнська пісня. Україна — це безкраї лани пшениці, квітучі поля
льону, вишневі сади. Кожна людина любить найбільше той край, де народилася і живе,пишається своєю
рідною землею, завжди хоче сказати про неї найкраще.
- А чи знаєте ви у якій частині світу розташована наша країна?
Ось саме про це ми сьогодні з вами більш детально ознайомимося.
3.Основна частина уроку.
2.Телепередача «Україна має талант».
- Розпочинаємо телепередачу “Україна має талант” та проведемо поетичну хвилинку.
Учень 1:
Є в центрі Європи чудова країна.
Сягає корінням у давні часи.
І це – незалежна моя Україна,
Тут гори Карпати, степи і ліси.
Учень 2:
Грунти чорноземні, джерела цілющі,
Озера блакитні та клімат м’який.
Козацькая слава повік невмируща
Та шлях до свободи завжди нелегкий.
Учень 3:
Кругом нас держави – на кожному боці:
На півдні від нас білоруси живуть,
На заході – Польща, Словаки, Угорці,
Молдови й Румунів кордони ідуть.
Учень 4:
На сході Росія із нами межує
На півдні є Чорне й Азовське моря
Та наша країна ні з ким не воює
І світить нам мирна й щаслива зоря.
3.Телепередача «Навколо світу».
- Переходимо до наступної телепередачі, і дізнаємося про цікавеньке. (робота з картою)
- Європа – частина материка Євразія. У різні часи межу Європи проводили по-різному. Останні три
століття умовну межу між Європою і Азією проводять вздовж східного підніжжя Уральських гір, далі
через Чорне море, Мармурове море, а вже Середземне море відокремлює Європу від Африки.
Протяжність Європи із заходу на схід — 4300 км, з півночі на південь — 5000 км. Усього в Європі
розташовано 44 країни. Серед них є і Україна. Отже, Україна – європейська держава. Країни Європи
дуже різні. У кожної з них своя мова, історія, закони… Та все ж народи Європи мають багато спільного
ще з давніх часів і до сьогодні. Схожу культуру і традиції, народні ремесла, однакові традиції
господарювання. А ще країни Європи співпрацюють у різних сферах життя – в політиці, економіці, в
галузі науки, мають торгівельні та економічні стосунки тощо. Багато людей від’їжджають жити та
працювати в інші країни, створюють міжнаціональні сім’ї. Тому й переплітаються народи. Та їх
спільним домом залишається Європа.
- Розгляньте карту. Які країни Європи межують з Україною? (на партах карти)
4.Телепередача «Новини».
– Наша рідна Україна, наша Батьківщина має свою землю, свою мову, культуру, історію, власні звичаї і
традиції та неповторні державні символи. Про них послухайте легенду в наши новинах. (елемент
інсценізації)
Давним-давно жила одна жінка і було у неї три сини. Росли сини чесними, сміливими і дуже любили
свою матір, готові були віддати за неї своє життя. Підросли вони і вирішили піти в люди і прославити
свою матір. Першим пішов старший син. Мати, щоб він про неї пам’ятав, подарувала йому корону з
трьома промінчиками.
– За корону, яка зігрівала людей і вела вперед, показувала дорогу до кращого життя, дали першому
сину ім’я –Тризуб.
– Середньому сину мати в дорогу подарувала синьо-жовтий одяг. Своїми хорошими справами
прославив він свою матір і дали йому ім’я – Прапор.
– А там, де був молодший син, звучала дзвінкоголоса пісня, бо мати подарувала сину голос солов’я. І
дали йому ім’я – Гімн. З того часу йдуть завжди разом – Тризуб, Прапор і Гімн, прославляючи рідну
матір. Ви, напевно здогадались, діти, що матір – це наша рідна Україна.
Учень 5:
Знак країни — головний —
Це тризубець золотий.
Він — як сонце в небі синім,
В ньому слава, в ньому сила.
В нім священне слово “воля”,
Що рятує від недолі.
Учень 6 :
Синій, як море, як день, золотий —
З неба і сонця наш прапор ясний.
Рідний наш прапор високо несім!
Хай він, уславлений, квітне усім!
Учень 7:
Слова палкі, мелодія врочиста,
Державний гімн ми знаємо усі
Для кожного села, містечка, міста –
Це клич один з мільйонів голосів.
5.Телепередача «Ранкова гімнастика».
Ми крокуєм, ми крокуєм
Україною мандруєм.
Ось побачили Карпати,
Як вершини нам дістати?
Заглядаємо в озерця,
Не торкнутися нам денця.
Далі ми йдемо поважно,
Сіли й слухаєм уважно.
4. Узагальнення і систематизація знань.
6. Телепередача «Зоряний час».
- А під час наступноїтелепередачі у вас буде змога продемонструвати свої знання.
1) Робота в парах. (скласти прислів’я)
2)Гра «Обереги рідної землі».
- Відгадайте назву оберегу за його описом.
 Вишита сорочка. (Вишиванка)
 Квіти, листя, сплетені в коло, яким найчастіше прикрашають голову. (Вінок)
 Довгастий шматок тканини для витирання обличчя, тіла, посуду і т. п., а також вишитий шматок
тканини для оздоблення житла в українських оселях. (Рушник)
 Великий перелітній птах із довгими ногами та довгим прямим дзьобом. (Лелека)
 Кущова рослина з білими невеликими квіточками та гіркими чи кисло-солодкими ягодами,
зібраними в кетяг. (Калина)
 Дерево або кущ із гнучким гіллям, вузенькими листочками. Найчастіше росте по берегах річок,
понад ставками, поблизу копанок. (Верба)
3)Гра «Квітка мрії» (робота з чайнвордом).
5. Підсумок уроку.
7. Телепередача «Інтерв’ю з телеглядачами»
- Шановні телеглядачі, ви вже багато дізналися про рідну країну. Давайте перевіримо, що ви
запам’ятали із почутого. (вправа “Мікрофон”)
• Які державні символи вам відомі?
• Яке зашифроване слово сховане на гербі?
• Що означають кольори на прапорі?
• Які народні символи ви знаєте?
• Які квіти вплітали у вінок?
• З якими країнами межує Україна?
- Молодці! Гарну роботу ми сьогодні провели, багато чого повторили та вивчили нового. Всі старались
і чудово працювали. Наша телепередача добігає кінця. І на останок прийміть мої побажання: не
забуваймо, що ми – українці. Бережімо рідну землю і мову.
Ви – юний цвіт нової України,
У ваші очі дивиться народ.
Верстати шлях вам суджено єдиний:
Під кольорами сонця й неба сині –
Сягнуть в житті небачених висот.
8. Телепередача «Musikbox». (Учні співають пісню Гайтани «Україна»)
5. Підсумок уроку.
7. Телепередача «Інтерв’ю з телеглядачами»
- Шановні телеглядачі, ви вже багато дізналися про рідну країну. Давайте перевіримо, що ви
запам’ятали із почутого. (вправа “Мікрофон”)
• Які державні символи вам відомі?
• Яке зашифроване слово сховане на гербі?
• Що означають кольори на прапорі?
• Які народні символи ви знаєте?
• Які квіти вплітали у вінок?
• З якими країнами межує Україна?
- Молодці! Гарну роботу ми сьогодні провели, багато чого повторили та вивчили нового. Всі старались
і чудово працювали. Наша телепередача добігає кінця. І на останок прийміть мої побажання: не
забуваймо, що ми – українці. Бережімо рідну землю і мову.
Ви – юний цвіт нової України,
У ваші очі дивиться народ.
Верстати шлях вам суджено єдиний:
Під кольорами сонця й неба сині –
Сягнуть в житті небачених висот.
8. Телепередача «Musikbox». (Учні співають пісню Гайтани «Україна»)

Contenu connexe

Tendances

виховний захід №1
виховний захід №1виховний захід №1
виховний захід №11978lena
 
Перший урок для учнів 1 класу “Я люблю свою Україну” Гриценко І.М.
Перший урок для учнів 1 класу “Я люблю свою Україну” Гриценко І.М.Перший урок для учнів 1 класу “Я люблю свою Україну” Гриценко І.М.
Перший урок для учнів 1 класу “Я люблю свою Україну” Гриценко І.М.Ковпитська ЗОШ
 
Перший урок у 3 класі «З Україною у серці»
Перший урок у 3 класі «З Україною у серці» Перший урок у 3 класі «З Україною у серці»
Перший урок у 3 класі «З Україною у серці» Ковпитська ЗОШ
 
україна єдини країна
україна   єдини країнаукраїна   єдини країна
україна єдини країнаOlga Sokolik
 
разом з україною
разом з україноюразом з україною
разом з україноюschool24art
 

Tendances (18)

Віртуальна подорож Україною
Віртуальна подорож УкраїноюВіртуальна подорож Україною
Віртуальна подорож Україною
 
виховний захід №1
виховний захід №1виховний захід №1
виховний захід №1
 
Перший урок для учнів 1 класу “Я люблю свою Україну” Гриценко І.М.
Перший урок для учнів 1 класу “Я люблю свою Україну” Гриценко І.М.Перший урок для учнів 1 класу “Я люблю свою Україну” Гриценко І.М.
Перший урок для учнів 1 класу “Я люблю свою Україну” Гриценко І.М.
 
Перший урок у 3 класі «З Україною у серці»
Перший урок у 3 класі «З Україною у серці» Перший урок у 3 класі «З Україною у серці»
Перший урок у 3 класі «З Україною у серці»
 
Zemlya
ZemlyaZemlya
Zemlya
 
україна єдина
україна   єдинаукраїна   єдина
україна єдина
 
1 урок у 3кл
1 урок у 3кл1 урок у 3кл
1 урок у 3кл
 
Україна єдина
Україна   єдинаУкраїна   єдина
Україна єдина
 
україна єдини країна
україна   єдини країнаукраїна   єдини країна
україна єдини країна
 
україна єдина країна
україна   єдина країнаукраїна   єдина країна
україна єдина країна
 
З Україною в серці
З Україною в серціЗ Україною в серці
З Україною в серці
 
240
240240
240
 
8 9.4
 8 9.4 8 9.4
8 9.4
 
разом з україною
разом з україноюразом з україною
разом з україною
 
україна єдина країна
україна   єдина країнаукраїна   єдина країна
україна єдина країна
 
Урок мужності
Урок мужностіУрок мужності
Урок мужності
 
Україна - єдина країна
Україна - єдина країнаУкраїна - єдина країна
Україна - єдина країна
 
урок гідності 8 кл
урок гідності 8 клурок гідності 8 кл
урок гідності 8 кл
 

Similaire à 1 урок 3 в

Перший урок у 2 класі “Україна на карті Європи”
Перший урок у 2 класі “Україна на карті Європи”Перший урок у 2 класі “Україна на карті Європи”
Перший урок у 2 класі “Україна на карті Європи”Ковпитська ЗОШ
 
Україна – моя Батьківщина!
Україна – моя Батьківщина!Україна – моя Батьківщина!
Україна – моя Батьківщина!270479
 
літературна година. розповідь про україну до розділу виховна робота
літературна година. розповідь про україну до розділу виховна роботалітературна година. розповідь про україну до розділу виховна робота
літературна година. розповідь про україну до розділу виховна роботаРуслан Симивол
 
літературна година. розповідь про україну до розділу виховна робота
літературна година. розповідь про україну до розділу виховна роботалітературна година. розповідь про україну до розділу виховна робота
літературна година. розповідь про україну до розділу виховна роботаРуслан Симивол
 
літературна година. розповідь про україну до розділу виховна робота
літературна година. розповідь про україну до розділу виховна роботалітературна година. розповідь про україну до розділу виховна робота
літературна година. розповідь про україну до розділу виховна роботаРуслан Симивол
 
літературна година. розповідь про україну до розділу виховна робота
літературна година. розповідь про україну до розділу виховна роботалітературна година. розповідь про україну до розділу виховна робота
літературна година. розповідь про україну до розділу виховна роботаРуслан Симивол
 
велике серце мал.гр.
велике серце мал.гр.велике серце мал.гр.
велике серце мал.гр.Helen Golovina
 

Similaire à 1 урок 3 в (20)

Перший урок у 2 класі “Україна на карті Європи”
Перший урок у 2 класі “Україна на карті Європи”Перший урок у 2 класі “Україна на карті Європи”
Перший урок у 2 класі “Україна на карті Європи”
 
Проект "Україна". Дорогань Н.В.
Проект "Україна". Дорогань Н.В.Проект "Україна". Дорогань Н.В.
Проект "Україна". Дорогань Н.В.
 
166
166166
166
 
1 urok
1 urok1 urok
1 urok
 
Україна – моя Батьківщина!
Україна – моя Батьківщина!Україна – моя Батьківщина!
Україна – моя Батьківщина!
 
1 4 klas
 1 4 klas 1 4 klas
1 4 klas
 
Моя країна ─ Україна
Моя країна ─ УкраїнаМоя країна ─ Україна
Моя країна ─ Україна
 
Україна- єдина країна.doc
Україна- єдина країна.docУкраїна- єдина країна.doc
Україна- єдина країна.doc
 
1 урок у 3кл
1 урок у 3кл1 урок у 3кл
1 урок у 3кл
 
літературна година. розповідь про україну до розділу виховна робота
літературна година. розповідь про україну до розділу виховна роботалітературна година. розповідь про україну до розділу виховна робота
літературна година. розповідь про україну до розділу виховна робота
 
патріотичне
патріотичнепатріотичне
патріотичне
 
літературна година. розповідь про україну до розділу виховна робота
літературна година. розповідь про україну до розділу виховна роботалітературна година. розповідь про україну до розділу виховна робота
літературна година. розповідь про україну до розділу виховна робота
 
літературна година. розповідь про україну до розділу виховна робота
літературна година. розповідь про україну до розділу виховна роботалітературна година. розповідь про україну до розділу виховна робота
літературна година. розповідь про україну до розділу виховна робота
 
патріотичне
патріотичнепатріотичне
патріотичне
 
Pershyj urok ukraina pochinaetsja z tebe 2020
Pershyj urok ukraina pochinaetsja z tebe 2020Pershyj urok ukraina pochinaetsja z tebe 2020
Pershyj urok ukraina pochinaetsja z tebe 2020
 
Україна - наш спільний дім
Україна - наш спільний дімУкраїна - наш спільний дім
Україна - наш спільний дім
 
5 7.2
 5 7.2 5 7.2
5 7.2
 
літературна година. розповідь про україну до розділу виховна робота
літературна година. розповідь про україну до розділу виховна роботалітературна година. розповідь про україну до розділу виховна робота
літературна година. розповідь про україну до розділу виховна робота
 
5 7.7
 5 7.7 5 7.7
5 7.7
 
велике серце мал.гр.
велике серце мал.гр.велике серце мал.гр.
велике серце мал.гр.
 

Plus de Лидия Рудакова

викторина по сказкам шарля перро
викторина по сказкам шарля перровикторина по сказкам шарля перро
викторина по сказкам шарля перроЛидия Рудакова
 
виховна година з пдр абетка безпеки
виховна година з пдр абетка безпекивиховна година з пдр абетка безпеки
виховна година з пдр абетка безпекиЛидия Рудакова
 
І (районний) етап конкурсу патріотичного календаря «Знай історію, плекай майб...
І (районний) етап конкурсу патріотичного календаря «Знай історію, плекай майб...І (районний) етап конкурсу патріотичного календаря «Знай історію, плекай майб...
І (районний) етап конкурсу патріотичного календаря «Знай історію, плекай майб...Лидия Рудакова
 
Закріплення звукових значень букви "Д"
Закріплення звукових значень букви "Д"Закріплення звукових значень букви "Д"
Закріплення звукових значень букви "Д"Лидия Рудакова
 
Таблиці додавання й віднімання числа 9 з переходом через десяток. Периметр мн...
Таблиці додавання й віднімання числа 9 з переходом через десяток. Периметр мн...Таблиці додавання й віднімання числа 9 з переходом через десяток. Периметр мн...
Таблиці додавання й віднімання числа 9 з переходом через десяток. Периметр мн...Лидия Рудакова
 
Стиль бароко в укр.мистецтві
Стиль бароко в укр.мистецтвіСтиль бароко в укр.мистецтві
Стиль бароко в укр.мистецтвіЛидия Рудакова
 
До уроку художньої культури
До уроку художньої культуриДо уроку художньої культури
До уроку художньої культуриЛидия Рудакова
 
Візуалізація поезії І.І.Кононенка
Візуалізація поезії І.І.КононенкаВізуалізація поезії І.І.Кононенка
Візуалізація поезії І.І.КононенкаЛидия Рудакова
 
Урок з природознавства , 2 клас "Життя тварин у лісі влітку"
Урок з природознавства , 2 клас "Життя тварин у лісі влітку"Урок з природознавства , 2 клас "Життя тварин у лісі влітку"
Урок з природознавства , 2 клас "Життя тварин у лісі влітку"Лидия Рудакова
 
Урок з природознавства , 2 клас "Життя тварин у лісі влітку"
Урок з природознавства , 2 клас "Життя тварин у лісі влітку"Урок з природознавства , 2 клас "Життя тварин у лісі влітку"
Урок з природознавства , 2 клас "Життя тварин у лісі влітку"Лидия Рудакова
 
«Почему нам интересно ходить в библиотеку»
«Почему нам интересно ходить  в библиотеку»«Почему нам интересно ходить  в библиотеку»
«Почему нам интересно ходить в библиотеку»Лидия Рудакова
 

Plus de Лидия Рудакова (20)

викторина по сказкам шарля перро
викторина по сказкам шарля перровикторина по сказкам шарля перро
викторина по сказкам шарля перро
 
викторина
викторинавикторина
викторина
 
Казкова вікторина
Казкова вікторинаКазкова вікторина
Казкова вікторина
 
День ЦЗ
День ЦЗДень ЦЗ
День ЦЗ
 
виховна година з пдр абетка безпеки
виховна година з пдр абетка безпекивиховна година з пдр абетка безпеки
виховна година з пдр абетка безпеки
 
І (районний) етап конкурсу патріотичного календаря «Знай історію, плекай майб...
І (районний) етап конкурсу патріотичного календаря «Знай історію, плекай майб...І (районний) етап конкурсу патріотичного календаря «Знай історію, плекай майб...
І (районний) етап конкурсу патріотичного календаря «Знай історію, плекай майб...
 
Закріплення звукових значень букви "Д"
Закріплення звукових значень букви "Д"Закріплення звукових значень букви "Д"
Закріплення звукових значень букви "Д"
 
Таблиці додавання й віднімання числа 9 з переходом через десяток. Периметр мн...
Таблиці додавання й віднімання числа 9 з переходом через десяток. Периметр мн...Таблиці додавання й віднімання числа 9 з переходом через десяток. Периметр мн...
Таблиці додавання й віднімання числа 9 з переходом через десяток. Периметр мн...
 
Стиль бароко в укр.мистецтві
Стиль бароко в укр.мистецтвіСтиль бароко в укр.мистецтві
Стиль бароко в укр.мистецтві
 
Шевченківський конкурс
Шевченківський конкурсШевченківський конкурс
Шевченківський конкурс
 
олімпіади
олімпіадиолімпіади
олімпіади
 
Складаємо ЗНО
Складаємо ЗНОСкладаємо ЗНО
Складаємо ЗНО
 
До уроку художньої культури
До уроку художньої культуриДо уроку художньої культури
До уроку художньої культури
 
Візуалізація поезії І.І.Кононенка
Візуалізація поезії І.І.КононенкаВізуалізація поезії І.І.Кононенка
Візуалізація поезії І.І.Кононенка
 
Урок з природознавства , 2 клас "Життя тварин у лісі влітку"
Урок з природознавства , 2 клас "Життя тварин у лісі влітку"Урок з природознавства , 2 клас "Життя тварин у лісі влітку"
Урок з природознавства , 2 клас "Життя тварин у лісі влітку"
 
Урок з природознавства , 2 клас "Життя тварин у лісі влітку"
Урок з природознавства , 2 клас "Життя тварин у лісі влітку"Урок з природознавства , 2 клас "Життя тварин у лісі влітку"
Урок з природознавства , 2 клас "Життя тварин у лісі влітку"
 
Тече вода з-під явора...
Тече вода з-під явора...Тече вода з-під явора...
Тече вода з-під явора...
 
Садок вишневий коло хати
Садок вишневий коло хатиСадок вишневий коло хати
Садок вишневий коло хати
 
шура і шурко
шура і шуркошура і шурко
шура і шурко
 
«Почему нам интересно ходить в библиотеку»
«Почему нам интересно ходить  в библиотеку»«Почему нам интересно ходить  в библиотеку»
«Почему нам интересно ходить в библиотеку»
 

Dernier

Застосування Гайду безбар’єрності в роботі закладів культури громад Одещини.pdf
Застосування Гайду безбар’єрності в роботі закладів культури громад Одещини.pdfЗастосування Гайду безбар’єрності в роботі закладів культури громад Одещини.pdf
Застосування Гайду безбар’єрності в роботі закладів культури громад Одещини.pdfssuser15a891
 
Відкрита лекція на тему «Біологічний захист рослин у теплицях»
Відкрита лекція на тему «Біологічний захист рослин у теплицях»Відкрита лекція на тему «Біологічний захист рослин у теплицях»
Відкрита лекція на тему «Біологічний захист рослин у теплицях»tetiana1958
 
Презентациія для сайта Група «Незабудка».pptx
Презентациія для сайта Група «Незабудка».pptxПрезентациія для сайта Група «Незабудка».pptx
Презентациія для сайта Група «Незабудка».pptxOlgaDidenko6
 
Принципові відмінності досконалої (повної) конкуренції від інших форм організ...
Принципові відмінності досконалої (повної) конкуренції від інших форм організ...Принципові відмінності досконалої (повної) конкуренції від інших форм організ...
Принципові відмінності досконалої (повної) конкуренції від інших форм організ...JurgenstiX
 
О.Духнович - пророк народної правди. Біографія
О.Духнович - пророк народної правди. БіографіяО.Духнович - пророк народної правди. Біографія
О.Духнович - пророк народної правди. БіографіяAdriana Himinets
 
Відкрита лекція на тему «Контроль бур'янів в посівах соняшника»
Відкрита лекція на тему «Контроль бур'янів в посівах соняшника»Відкрита лекція на тему «Контроль бур'янів в посівах соняшника»
Відкрита лекція на тему «Контроль бур'янів в посівах соняшника»tetiana1958
 
Хімічні елементи в літературних творах 8 клас
Хімічні елементи в літературних творах 8 класХімічні елементи в літературних творах 8 клас
Хімічні елементи в літературних творах 8 класkrementsova09nadya
 
Бібліотека – розвиток дитячої творчості та дозвілля для дітейpptx
Бібліотека – розвиток дитячої творчості  та дозвілля для дітейpptxБібліотека – розвиток дитячої творчості  та дозвілля для дітейpptx
Бібліотека – розвиток дитячої творчості та дозвілля для дітейpptxssuserc301ed1
 
upd.18-04-UA_REPORT_MEDIALITERAСY_INDEX-DM_23_FINAL.pdf
upd.18-04-UA_REPORT_MEDIALITERAСY_INDEX-DM_23_FINAL.pdfupd.18-04-UA_REPORT_MEDIALITERAСY_INDEX-DM_23_FINAL.pdf
upd.18-04-UA_REPORT_MEDIALITERAСY_INDEX-DM_23_FINAL.pdfssuser54595a
 
Р.Шеклі "Запах думки". Аналіз оповідання
Р.Шеклі "Запах думки". Аналіз оповіданняР.Шеклі "Запах думки". Аналіз оповідання
Р.Шеклі "Запах думки". Аналіз оповіданняAdriana Himinets
 
Бомбочки для ванни своїми руками презентація
Бомбочки для ванни своїми руками презентаціяБомбочки для ванни своїми руками презентація
Бомбочки для ванни своїми руками презентаціяssuser0a4f48
 

Dernier (13)

Застосування Гайду безбар’єрності в роботі закладів культури громад Одещини.pdf
Застосування Гайду безбар’єрності в роботі закладів культури громад Одещини.pdfЗастосування Гайду безбар’єрності в роботі закладів культури громад Одещини.pdf
Застосування Гайду безбар’єрності в роботі закладів культури громад Одещини.pdf
 
Відкрита лекція на тему «Біологічний захист рослин у теплицях»
Відкрита лекція на тему «Біологічний захист рослин у теплицях»Відкрита лекція на тему «Біологічний захист рослин у теплицях»
Відкрита лекція на тему «Біологічний захист рослин у теплицях»
 
Презентациія для сайта Група «Незабудка».pptx
Презентациія для сайта Група «Незабудка».pptxПрезентациія для сайта Група «Незабудка».pptx
Презентациія для сайта Група «Незабудка».pptx
 
Принципові відмінності досконалої (повної) конкуренції від інших форм організ...
Принципові відмінності досконалої (повної) конкуренції від інших форм організ...Принципові відмінності досконалої (повної) конкуренції від інших форм організ...
Принципові відмінності досконалої (повної) конкуренції від інших форм організ...
 
О.Духнович - пророк народної правди. Біографія
О.Духнович - пророк народної правди. БіографіяО.Духнович - пророк народної правди. Біографія
О.Духнович - пророк народної правди. Біографія
 
Відкрита лекція на тему «Контроль бур'янів в посівах соняшника»
Відкрита лекція на тему «Контроль бур'янів в посівах соняшника»Відкрита лекція на тему «Контроль бур'янів в посівах соняшника»
Відкрита лекція на тему «Контроль бур'янів в посівах соняшника»
 
Хімічні елементи в літературних творах 8 клас
Хімічні елементи в літературних творах 8 класХімічні елементи в літературних творах 8 клас
Хімічні елементи в літературних творах 8 клас
 
Бібліотека – розвиток дитячої творчості та дозвілля для дітейpptx
Бібліотека – розвиток дитячої творчості  та дозвілля для дітейpptxБібліотека – розвиток дитячої творчості  та дозвілля для дітейpptx
Бібліотека – розвиток дитячої творчості та дозвілля для дітейpptx
 
upd.18-04-UA_REPORT_MEDIALITERAСY_INDEX-DM_23_FINAL.pdf
upd.18-04-UA_REPORT_MEDIALITERAСY_INDEX-DM_23_FINAL.pdfupd.18-04-UA_REPORT_MEDIALITERAСY_INDEX-DM_23_FINAL.pdf
upd.18-04-UA_REPORT_MEDIALITERAСY_INDEX-DM_23_FINAL.pdf
 
Р.Шеклі "Запах думки". Аналіз оповідання
Р.Шеклі "Запах думки". Аналіз оповіданняР.Шеклі "Запах думки". Аналіз оповідання
Р.Шеклі "Запах думки". Аналіз оповідання
 
Бомбочки для ванни своїми руками презентація
Бомбочки для ванни своїми руками презентаціяБомбочки для ванни своїми руками презентація
Бомбочки для ванни своїми руками презентація
 
Віртуальна виставка нових надходжень 2-24.pptx
Віртуальна виставка нових надходжень 2-24.pptxВіртуальна виставка нових надходжень 2-24.pptx
Віртуальна виставка нових надходжень 2-24.pptx
 
Її величність - українська книга презентація-огляд 2024.pptx
Її величність - українська книга презентація-огляд 2024.pptxЇї величність - українська книга презентація-огляд 2024.pptx
Її величність - українська книга презентація-огляд 2024.pptx
 

1 урок 3 в

  • 1. Тема уроку: Урок – телепередача «Україна – європейська країна». Мета уроку: • поглибити знання учнів про країни Європи та нашу державу – Україну; • виробляти вміння в учнів планувати свою роботу, правильно розподіляти час, доводити поставлене завдання до кінця; • закріпити вміння співпрацювати в парах, малих групах; • розвивати творче мислення, культуру мовлення; • виховувати патріотичні почуття, повагу до історії рідного краю, шанобливе ставлення до символів держави; • збагачувати словниковий запас. Обладнання: карта України, ілюстраивний матеріал, аудіозаписи пісень, картки для роботи в парах. Хід уроку: 1. Організація класу до уроку. 1. Телепередача «Доброго ранку, Україно!» – Говорить і показує телевізійна студія 3-В класу. Розпочинаємо телепередачу “Доброго ранку,Україно!” З вами я, її постійна ведуча, Катерина Сергіївна. Доброго ранку! Доброго дня! Доброго вечора – нині, щодня! Хай не псується годинник на вежі. Хай буде все на землі, як належить: Сонце – як сонце, літо – як літо, Дощик – як дощик, діти – як діти. Кожному дому ми щастя бажаєм. Кожній людині – всього, що їй треба. Хай усміхаються діти щодня. Доброго ранку! Доброго дня! 2. Повідомлення теми і мети уроку. - Дітки, у нас сьогодні буде незвичайний урок, а урок -телепередача. - Дітки,а як називається країна, у якій ми живемо? -Так, Ми живемо в Україні. Це наша держава, це наша Батьківщина. -А що таке Батьківщина? Батьківщина — це земля не лише ваших батьків, але й дідів й прадідів. Батьківщина — це край, де здавна звучать наша рідна мова і материнська пісня. Україна — це безкраї лани пшениці, квітучі поля льону, вишневі сади. Кожна людина любить найбільше той край, де народилася і живе,пишається своєю рідною землею, завжди хоче сказати про неї найкраще. - А чи знаєте ви у якій частині світу розташована наша країна? Ось саме про це ми сьогодні з вами більш детально ознайомимося. 3.Основна частина уроку. 2.Телепередача «Україна має талант». - Розпочинаємо телепередачу “Україна має талант” та проведемо поетичну хвилинку. Учень 1: Є в центрі Європи чудова країна. Сягає корінням у давні часи. І це – незалежна моя Україна, Тут гори Карпати, степи і ліси.
  • 2. Учень 2: Грунти чорноземні, джерела цілющі, Озера блакитні та клімат м’який. Козацькая слава повік невмируща Та шлях до свободи завжди нелегкий. Учень 3: Кругом нас держави – на кожному боці: На півдні від нас білоруси живуть, На заході – Польща, Словаки, Угорці, Молдови й Румунів кордони ідуть. Учень 4: На сході Росія із нами межує На півдні є Чорне й Азовське моря Та наша країна ні з ким не воює І світить нам мирна й щаслива зоря. 3.Телепередача «Навколо світу». - Переходимо до наступної телепередачі, і дізнаємося про цікавеньке. (робота з картою) - Європа – частина материка Євразія. У різні часи межу Європи проводили по-різному. Останні три століття умовну межу між Європою і Азією проводять вздовж східного підніжжя Уральських гір, далі через Чорне море, Мармурове море, а вже Середземне море відокремлює Європу від Африки. Протяжність Європи із заходу на схід — 4300 км, з півночі на південь — 5000 км. Усього в Європі розташовано 44 країни. Серед них є і Україна. Отже, Україна – європейська держава. Країни Європи дуже різні. У кожної з них своя мова, історія, закони… Та все ж народи Європи мають багато спільного ще з давніх часів і до сьогодні. Схожу культуру і традиції, народні ремесла, однакові традиції господарювання. А ще країни Європи співпрацюють у різних сферах життя – в політиці, економіці, в галузі науки, мають торгівельні та економічні стосунки тощо. Багато людей від’їжджають жити та працювати в інші країни, створюють міжнаціональні сім’ї. Тому й переплітаються народи. Та їх спільним домом залишається Європа. - Розгляньте карту. Які країни Європи межують з Україною? (на партах карти) 4.Телепередача «Новини». – Наша рідна Україна, наша Батьківщина має свою землю, свою мову, культуру, історію, власні звичаї і традиції та неповторні державні символи. Про них послухайте легенду в наши новинах. (елемент інсценізації) Давним-давно жила одна жінка і було у неї три сини. Росли сини чесними, сміливими і дуже любили свою матір, готові були віддати за неї своє життя. Підросли вони і вирішили піти в люди і прославити свою матір. Першим пішов старший син. Мати, щоб він про неї пам’ятав, подарувала йому корону з трьома промінчиками. – За корону, яка зігрівала людей і вела вперед, показувала дорогу до кращого життя, дали першому сину ім’я –Тризуб. – Середньому сину мати в дорогу подарувала синьо-жовтий одяг. Своїми хорошими справами прославив він свою матір і дали йому ім’я – Прапор. – А там, де був молодший син, звучала дзвінкоголоса пісня, бо мати подарувала сину голос солов’я. І дали йому ім’я – Гімн. З того часу йдуть завжди разом – Тризуб, Прапор і Гімн, прославляючи рідну матір. Ви, напевно здогадались, діти, що матір – це наша рідна Україна. Учень 5: Знак країни — головний — Це тризубець золотий. Він — як сонце в небі синім, В ньому слава, в ньому сила. В нім священне слово “воля”, Що рятує від недолі.
  • 3. Учень 6 : Синій, як море, як день, золотий — З неба і сонця наш прапор ясний. Рідний наш прапор високо несім! Хай він, уславлений, квітне усім! Учень 7: Слова палкі, мелодія врочиста, Державний гімн ми знаємо усі Для кожного села, містечка, міста – Це клич один з мільйонів голосів. 5.Телепередача «Ранкова гімнастика». Ми крокуєм, ми крокуєм Україною мандруєм. Ось побачили Карпати, Як вершини нам дістати? Заглядаємо в озерця, Не торкнутися нам денця. Далі ми йдемо поважно, Сіли й слухаєм уважно. 4. Узагальнення і систематизація знань. 6. Телепередача «Зоряний час». - А під час наступноїтелепередачі у вас буде змога продемонструвати свої знання. 1) Робота в парах. (скласти прислів’я) 2)Гра «Обереги рідної землі». - Відгадайте назву оберегу за його описом.  Вишита сорочка. (Вишиванка)  Квіти, листя, сплетені в коло, яким найчастіше прикрашають голову. (Вінок)
  • 4.  Довгастий шматок тканини для витирання обличчя, тіла, посуду і т. п., а також вишитий шматок тканини для оздоблення житла в українських оселях. (Рушник)  Великий перелітній птах із довгими ногами та довгим прямим дзьобом. (Лелека)  Кущова рослина з білими невеликими квіточками та гіркими чи кисло-солодкими ягодами, зібраними в кетяг. (Калина)  Дерево або кущ із гнучким гіллям, вузенькими листочками. Найчастіше росте по берегах річок, понад ставками, поблизу копанок. (Верба) 3)Гра «Квітка мрії» (робота з чайнвордом).
  • 5. 5. Підсумок уроку. 7. Телепередача «Інтерв’ю з телеглядачами» - Шановні телеглядачі, ви вже багато дізналися про рідну країну. Давайте перевіримо, що ви запам’ятали із почутого. (вправа “Мікрофон”) • Які державні символи вам відомі? • Яке зашифроване слово сховане на гербі? • Що означають кольори на прапорі? • Які народні символи ви знаєте? • Які квіти вплітали у вінок? • З якими країнами межує Україна? - Молодці! Гарну роботу ми сьогодні провели, багато чого повторили та вивчили нового. Всі старались і чудово працювали. Наша телепередача добігає кінця. І на останок прийміть мої побажання: не забуваймо, що ми – українці. Бережімо рідну землю і мову. Ви – юний цвіт нової України, У ваші очі дивиться народ. Верстати шлях вам суджено єдиний: Під кольорами сонця й неба сині – Сягнуть в житті небачених висот. 8. Телепередача «Musikbox». (Учні співають пісню Гайтани «Україна»)
  • 6. 5. Підсумок уроку. 7. Телепередача «Інтерв’ю з телеглядачами» - Шановні телеглядачі, ви вже багато дізналися про рідну країну. Давайте перевіримо, що ви запам’ятали із почутого. (вправа “Мікрофон”) • Які державні символи вам відомі? • Яке зашифроване слово сховане на гербі? • Що означають кольори на прапорі? • Які народні символи ви знаєте? • Які квіти вплітали у вінок? • З якими країнами межує Україна? - Молодці! Гарну роботу ми сьогодні провели, багато чого повторили та вивчили нового. Всі старались і чудово працювали. Наша телепередача добігає кінця. І на останок прийміть мої побажання: не забуваймо, що ми – українці. Бережімо рідну землю і мову. Ви – юний цвіт нової України, У ваші очі дивиться народ. Верстати шлях вам суджено єдиний: Під кольорами сонця й неба сині – Сягнуть в житті небачених висот. 8. Телепередача «Musikbox». (Учні співають пісню Гайтани «Україна»)