SlideShare une entreprise Scribd logo
1  sur  3
Тема. Англійська народна казка «Сорочаче гніздо»
Мета. Вчитистежитиза логікою описування подій; орієнтуватися у структурі тексту; формувати
читацькі навички, уміння визначати головну думку та пояснювати її ; розвивати мовленнєву
компетентність; виховувати наполегливість у здобуттізнань, культуру мовлення.
Обладнання. Малюнки птахів, таблиця для розчитування, магнітна дошка, слова до гри
«Розсипанка», аудіо запис казки «Сорочаче гніздо».
Хід уроку:
1. Організація класу.
1.1. Привітання вчителя:
Треба разом привітатись:
«Добрий день!»
Дружно, голосно сказати:
«Добрий день!»
Вліво, вправо поверніться:
«Добрий день!»
Туди, сюдипосміхніться:
«Добрий день!»
У долоні поплескайте:
«Добрий день!»
Дружно всі, не відставайте:
«Добрий день!»
1.2 Очікування учнів від уроку (гра «Мікрофон):
2. Мовна розминка:
2.1. Дихальна вправа:
- Для того, щоб вчитися правильно і виразно читати, нам потрібно вміти правильно дихати. Тому
першою вправою нашої мовної розминки буде дихальна вправа:
Вдих носом – видих ротом.
Вдих ротом – видих носом.
Вдих носом – видих з промовлянням слів: «Прийшла весна!»
2.2. Розчитування за вправою «Пташка»:
- Наступним кроком мовної розминки буде вправа «Пташка», яку нам допоможе провести пташка,
назва якої захована у загадці:
Як вам витівка така: Й вийшла пташка білобока,
До числа добавив «а». Називається …(сорока).
а е и о і у
зд
кр
2.3. Скоромовка (слайд):
У середу на урок прийшло сорок сорок.
Хитру сороку спіймати морока,
А на сорок сорок треба сорок морок.
2.4. Гра «Розсипанка»:
Зі слів, що прикріплені на магнітній дошці, скластиприслів’я та пояс- нити його значення.
В світ, здобувай, не бреди, знання, скоріш, навмання .
(Не бредив світ навмання, здобувайскоріш знання.)
3. Мотивація навчальної діяльності:
Бесіда «Що ви знаєте про ..?»:
- До якого виду творчостівідноситься це речення?
- Що таке прислів’я?
- Які ще види усної творчості ви знаєте?
- Що таке казка?
- Яку казку називають «авторською»?
- Яку казку називають «народною»?
- Поясніть значення прислів’я : Маленькі казки багато розуму дають.
4. Повідомлення темиі метиуроку:
1.- Отже,мисьогодні познайомимось із англійською народною казкою, назву якої ви дізнаєтесь із
гри «Шифрувальник».
2 «Шифрувальник». ( «Сорочаче гніздо»).
3. Інтерактивна вправа «Передбачення»:
- Про що піде мова у казці?
5. Ознайомлення із змістом казки «Сорочаче гніздо»
1.Слухання казки (аудіо запис):
- Чи справдились ваші передбачення?
- Для чого сорока будувала гніздо?
2 Словникова робота
Вити як - небудь
глузд плести
абияк розуміння
заприсяглася твердо пообіцяла
Хворостина, прутик, тоненька гілочка
3. Комбіноване читання (зачину та основної частини):
- Читають діти– «помічники» вчителя
4 Читання кінцівки казки в парах «Один одному» (кінцівка тексту).
5. Перевірка рівня первинного сприймання змісту прочитаного:
- Чи навчився хтось з них робити гніздо так майстерно, як сорока?
- Закінчіть речення, вибравши правильний варіант
Птахине навчились робити гнізда, як сорока, бо …
а) їм не вистачало прутиків
б) сорока їх погано вчила
в) їм не вистачило терпіння дослухатинауку до кінця.
ФІЗКУЛЬТХВИЛИНКА:
Ми берізки і кленці
В нас тоненькі стовбурці
Ми в стрункі стаєм ряди
Дістаємо промінці.
Ми стискаєм їх вогонь
В зелені своїх долонь.
Хилять свіжі вітерці
Вліво - вправо стовбурці.
Ще й верхівки кожен ряд
Нахиля вперед, назад.
5. Вибіркове читання:
- Прочитатиуривок про пташку, яка на екрані.
- Про що заприсяглася сова?
- Визначити головну думку тексту.
Робота в парах:
- Продовжити речення: « Бути терплячим означає …»
Діти висловлюють свою думку.
Хвилинка – цікавинка:
Серед птахів найтерплячишім будівельником свого гнізда є ремез.
6 .Вправи на розвиток уміння швидко орієнтуватись у тексті:
а) Гра «Дочитай речення»
Зібрала вона всіх птахів … почала вчити.
Відтоді всі дрозди роблять свої гнізда… на зразок млинця.
Ось чому сови не навчилися робити … кращих гнізд.
Потім сорока назбирала пуху та пір’я і … вистелила гніздо.
А нетерплячі птахи один за одним … відлітали геть.
б) Гра «Де сидить сорока?»:
Діти зачитують речення, в яких є слово «сорока».
в) Гра "Знайдіть слова із буквосполученнями вправи "Пташка”
Гнізда, глузду, нездари. « Кряк», кругленький, кращих.
7 .Підготовка до читання в особах:
- Скільки дійових осіб у казці?
- Скільки має бути задіяно учнів для читання в особах?
8. Поділ на групи. Читання в особах у групах.
8. Домашнє завдання:
- Підготуватирозповідь про гніздо, яке робить сорока.
- Для допитливих пошукове завдання: переглянути раніше прочитані казки, визначити ті, які
подібні до цієї казки та визначити у чому саме полягає по- дібність.
9. Підсумок уроку:
- Прочитайте прислів’я. Яке з них виражає закінчену думку?
то Х габато бироть,ойт тобага зєна
бреДо гото тивчи, хот охеч све тизна.
оХт абагот ритьгово, тйо ламо твотьри.
(Хто багато робить,той багато знає.
Добре того вчити, хто хоче все знати.
Хто багато говорить, той мало творить.)

Contenu connexe

Tendances

Ігри на уроках української мови
Ігри на уроках української мовиІгри на уроках української мови
Ігри на уроках української мови
Qron
 
світ літературних казок (2)
світ літературних казок (2)світ літературних казок (2)
світ літературних казок (2)
Serhiy Kuzbyt
 
візок чарівних казок. презентація
візок чарівних казок. презентаціявізок чарівних казок. презентація
візок чарівних казок. презентація
kirilik
 

Tendances (20)

тема
тематема
тема
 
творчі завдання на уроках читання
творчі завдання на уроках читаннятворчі завдання на уроках читання
творчі завдання на уроках читання
 
Ігри на уроках української мови
Ігри на уроках української мовиІгри на уроках української мови
Ігри на уроках української мови
 
юрій ярмиш зайчаткова казочка
юрій ярмиш зайчаткова казочкаюрій ярмиш зайчаткова казочка
юрій ярмиш зайчаткова казочка
 
світ літературних казок (2)
світ літературних казок (2)світ літературних казок (2)
світ літературних казок (2)
 
книги з країни дитинства
книги з країни дитинствакниги з країни дитинства
книги з країни дитинства
 
Відкритий урок 2016
Відкритий урок 2016 Відкритий урок 2016
Відкритий урок 2016
 
Г.К.Андерсен "Гидке каченя". Урок
Г.К.Андерсен "Гидке каченя". УрокГ.К.Андерсен "Гидке каченя". Урок
Г.К.Андерсен "Гидке каченя". Урок
 
Українська народна казка “Кирило Кожум’яка”
Українська народна казка “Кирило Кожум’яка”Українська народна казка “Кирило Кожум’яка”
Українська народна казка “Кирило Кожум’яка”
 
презентація до уроку *Про що розповіли незабудки*
презентація до уроку *Про що розповіли незабудки*презентація до уроку *Про що розповіли незабудки*
презентація до уроку *Про що розповіли незабудки*
 
візок чарівних казок. презентація
візок чарівних казок. презентаціявізок чарівних казок. презентація
візок чарівних казок. презентація
 
презентація вернюк3
презентація вернюк3презентація вернюк3
презентація вернюк3
 
Заняття казкова майстерня маленьких фантазерів
Заняття  казкова майстерня маленьких фантазерівЗаняття  казкова майстерня маленьких фантазерів
Заняття казкова майстерня маленьких фантазерів
 
Казки народів світу
Казки народів світуКазки народів світу
Казки народів світу
 
Єрко В.В., заняття в молодшій групі
Єрко В.В., заняття в молодшій групіЄрко В.В., заняття в молодшій групі
Єрко В.В., заняття в молодшій групі
 
зв'язне монологічне мовлення
зв'язне монологічне мовленнязв'язне монологічне мовлення
зв'язне монологічне мовлення
 
Гра - подорож "Сторінками улюблених казок"
Гра - подорож  "Сторінками улюблених казок"Гра - подорож  "Сторінками улюблених казок"
Гра - подорож "Сторінками улюблених казок"
 
урок математики 6
урок математики  6урок математики  6
урок математики 6
 
Переказуємо детально. Складання твору за серією малюнків
Переказуємо детально. Складання твору за серією малюнківПереказуємо детально. Складання твору за серією малюнків
Переказуємо детально. Складання твору за серією малюнків
 
Калина - символ України. «Калинка» 2 кл.
Калина - символ України. «Калинка» 2 кл.Калина - символ України. «Калинка» 2 кл.
Калина - символ України. «Калинка» 2 кл.
 

En vedette

Steve jobs y un discurso que el mundo
Steve jobs y un discurso que el mundoSteve jobs y un discurso que el mundo
Steve jobs y un discurso que el mundo
Andres Garzon
 
Fare didattica per le competenze, dalla teoria alla pratica per una didattica...
Fare didattica per le competenze, dalla teoria alla pratica per una didattica...Fare didattica per le competenze, dalla teoria alla pratica per una didattica...
Fare didattica per le competenze, dalla teoria alla pratica per una didattica...
miriam divendra
 
Genuine alligator leather bag bcm189 natural
Genuine alligator leather bag bcm189 naturalGenuine alligator leather bag bcm189 natural
Genuine alligator leather bag bcm189 natural
John Smith
 
Código Ético
Código ÉticoCódigo Ético
Código Ético
Aidde
 

En vedette (19)

Чорна кішка
Чорна кішкаЧорна кішка
Чорна кішка
 
Steve jobs y un discurso que el mundo
Steve jobs y un discurso que el mundoSteve jobs y un discurso que el mundo
Steve jobs y un discurso que el mundo
 
Історія. Пам'ятки
Історія. Пам'яткиІсторія. Пам'ятки
Історія. Пам'ятки
 
100633
100633100633
100633
 
Fare didattica per le competenze, dalla teoria alla pratica per una didattica...
Fare didattica per le competenze, dalla teoria alla pratica per una didattica...Fare didattica per le competenze, dalla teoria alla pratica per una didattica...
Fare didattica per le competenze, dalla teoria alla pratica per una didattica...
 
Genuine alligator leather bag bcm189 natural
Genuine alligator leather bag bcm189 naturalGenuine alligator leather bag bcm189 natural
Genuine alligator leather bag bcm189 natural
 
Cppta finaliza trabalhos em serra do navio
Cppta finaliza trabalhos em serra do navioCppta finaliza trabalhos em serra do navio
Cppta finaliza trabalhos em serra do navio
 
100760
100760100760
100760
 
Joakin (2)
Joakin (2)Joakin (2)
Joakin (2)
 
Weight watchers diet
Weight watchers dietWeight watchers diet
Weight watchers diet
 
MOVIMENTO POP ART
MOVIMENTO POP ARTMOVIMENTO POP ART
MOVIMENTO POP ART
 
Comunidades de practica y aprendizaje
Comunidades de practica y aprendizajeComunidades de practica y aprendizaje
Comunidades de practica y aprendizaje
 
Código Ético
Código ÉticoCódigo Ético
Código Ético
 
Expert system by Geeks...
Expert system by Geeks...Expert system by Geeks...
Expert system by Geeks...
 
Hoofdstuk1 - Nomenclatuur - 1 Chemie
Hoofdstuk1 - Nomenclatuur - 1 ChemieHoofdstuk1 - Nomenclatuur - 1 Chemie
Hoofdstuk1 - Nomenclatuur - 1 Chemie
 
Hoofdstuk 4. Chemisch evenwicht - BLT
Hoofdstuk 4. Chemisch evenwicht  - BLTHoofdstuk 4. Chemisch evenwicht  - BLT
Hoofdstuk 4. Chemisch evenwicht - BLT
 
Hoofdstuk 4. Chemisch evenwicht - chemie
Hoofdstuk 4. Chemisch evenwicht  - chemieHoofdstuk 4. Chemisch evenwicht  - chemie
Hoofdstuk 4. Chemisch evenwicht - chemie
 
Персоналії. Історія
Персоналії. ІсторіяПерсоналії. Історія
Персоналії. Історія
 
Biografias cientificos astronomia
Biografias cientificos astronomiaBiografias cientificos astronomia
Biografias cientificos astronomia
 

Similaire à укр.

відкритий урок читання у 2 класі.
відкритий урок читання  у 2 класі.відкритий урок читання  у 2 класі.
відкритий урок читання у 2 класі.
Оксана Кикоть
 
українська народна казка
українська народна казкаукраїнська народна казка
українська народна казка
Olesea_Moldovan
 
мова моя українська чарівна
мова моя українська чарівнамова моя українська чарівна
мова моя українська чарівна
Юля Яловая
 
урок літературного читання в 2 класі. На язиці медок, а на думці – льодок. Ка...
урок літературного читання в 2 класі. На язиці медок, а на думці – льодок. Ка...урок літературного читання в 2 класі. На язиці медок, а на думці – льодок. Ка...
урок літературного читання в 2 класі. На язиці медок, а на думці – льодок. Ка...
koblevoschool1
 

Similaire à укр. (20)

Літературне читання.Джереджа Р.О.
Літературне читання.Джереджа Р.О.Літературне читання.Джереджа Р.О.
Літературне читання.Джереджа Р.О.
 
Вступ до теми. Літературні казки
Вступ до теми. Літературні казкиВступ до теми. Літературні казки
Вступ до теми. Літературні казки
 
літ. читання 2 клас
літ. читання 2 класліт. читання 2 клас
літ. читання 2 клас
 
урок 5
урок 5урок 5
урок 5
 
159
159159
159
 
Засоби зв’язку речень у тексті. Складання розповіді за малюнком і кінцівкою
Засоби зв’язку речень у тексті. Складання розповіді за малюнком і кінцівкоюЗасоби зв’язку речень у тексті. Складання розповіді за малюнком і кінцівкою
Засоби зв’язку речень у тексті. Складання розповіді за малюнком і кінцівкою
 
355,23.docx
355,23.docx355,23.docx
355,23.docx
 
відкритий урок читання у 2 класі.
відкритий урок читання  у 2 класі.відкритий урок читання  у 2 класі.
відкритий урок читання у 2 класі.
 
урок розвитку мовлення культура мовлення. складання тексту опису за малюнком ...
урок розвитку мовлення культура мовлення. складання тексту опису за малюнком ...урок розвитку мовлення культура мовлення. складання тексту опису за малюнком ...
урок розвитку мовлення культура мовлення. складання тексту опису за малюнком ...
 
Урок на конкурс.docx
Урок на конкурс.docxУрок на конкурс.docx
Урок на конкурс.docx
 
1-а открытый урок
1-а открытый урок1-а открытый урок
1-а открытый урок
 
урок№3
урок№3урок№3
урок№3
 
Прислів"я та приказки 5 клас
Прислів"я та приказки 5 класПрислів"я та приказки 5 клас
Прислів"я та приказки 5 клас
 
федорова в.в.
федорова в.в.федорова в.в.
федорова в.в.
 
українська народна казка
українська народна казкаукраїнська народна казка
українська народна казка
 
5134 5 fe
5134 5 fe5134 5 fe
5134 5 fe
 
система уроків
система уроківсистема уроків
система уроків
 
Л. українка " Біда навчить"
Л. українка " Біда навчить"Л. українка " Біда навчить"
Л. українка " Біда навчить"
 
мова моя українська чарівна
мова моя українська чарівнамова моя українська чарівна
мова моя українська чарівна
 
урок літературного читання в 2 класі. На язиці медок, а на думці – льодок. Ка...
урок літературного читання в 2 класі. На язиці медок, а на думці – льодок. Ка...урок літературного читання в 2 класі. На язиці медок, а на думці – льодок. Ка...
урок літературного читання в 2 класі. На язиці медок, а на думці – льодок. Ка...
 

Plus de Лидия Рудакова

Стиль бароко в укр.мистецтві
Стиль бароко в укр.мистецтвіСтиль бароко в укр.мистецтві
Стиль бароко в укр.мистецтві
Лидия Рудакова
 

Plus de Лидия Рудакова (20)

викторина по сказкам шарля перро
викторина по сказкам шарля перровикторина по сказкам шарля перро
викторина по сказкам шарля перро
 
викторина
викторинавикторина
викторина
 
Урок мужності
Урок мужностіУрок мужності
Урок мужності
 
Казкова вікторина
Казкова вікторинаКазкова вікторина
Казкова вікторина
 
День ЦЗ
День ЦЗДень ЦЗ
День ЦЗ
 
виховна година з пдр абетка безпеки
виховна година з пдр абетка безпекивиховна година з пдр абетка безпеки
виховна година з пдр абетка безпеки
 
1 урок 3 в
1 урок 3 в1 урок 3 в
1 урок 3 в
 
І (районний) етап конкурсу патріотичного календаря «Знай історію, плекай майб...
І (районний) етап конкурсу патріотичного календаря «Знай історію, плекай майб...І (районний) етап конкурсу патріотичного календаря «Знай історію, плекай майб...
І (районний) етап конкурсу патріотичного календаря «Знай історію, плекай майб...
 
Закріплення звукових значень букви "Д"
Закріплення звукових значень букви "Д"Закріплення звукових значень букви "Д"
Закріплення звукових значень букви "Д"
 
Таблиці додавання й віднімання числа 9 з переходом через десяток. Периметр мн...
Таблиці додавання й віднімання числа 9 з переходом через десяток. Периметр мн...Таблиці додавання й віднімання числа 9 з переходом через десяток. Периметр мн...
Таблиці додавання й віднімання числа 9 з переходом через десяток. Периметр мн...
 
Стиль бароко в укр.мистецтві
Стиль бароко в укр.мистецтвіСтиль бароко в укр.мистецтві
Стиль бароко в укр.мистецтві
 
Шевченківський конкурс
Шевченківський конкурсШевченківський конкурс
Шевченківський конкурс
 
олімпіади
олімпіадиолімпіади
олімпіади
 
Складаємо ЗНО
Складаємо ЗНОСкладаємо ЗНО
Складаємо ЗНО
 
До уроку художньої культури
До уроку художньої культуриДо уроку художньої культури
До уроку художньої культури
 
Візуалізація поезії І.І.Кононенка
Візуалізація поезії І.І.КононенкаВізуалізація поезії І.І.Кононенка
Візуалізація поезії І.І.Кононенка
 
Урок з природознавства , 2 клас "Життя тварин у лісі влітку"
Урок з природознавства , 2 клас "Життя тварин у лісі влітку"Урок з природознавства , 2 клас "Життя тварин у лісі влітку"
Урок з природознавства , 2 клас "Життя тварин у лісі влітку"
 
Урок з природознавства , 2 клас "Життя тварин у лісі влітку"
Урок з природознавства , 2 клас "Життя тварин у лісі влітку"Урок з природознавства , 2 клас "Життя тварин у лісі влітку"
Урок з природознавства , 2 клас "Життя тварин у лісі влітку"
 
Тече вода з-під явора...
Тече вода з-під явора...Тече вода з-під явора...
Тече вода з-під явора...
 
Садок вишневий коло хати
Садок вишневий коло хатиСадок вишневий коло хати
Садок вишневий коло хати
 

Dernier

Dernier (10)

Габон
ГабонГабон
Габон
 
Проблеми захисту лісу в Україні та шляхи вирішення
Проблеми захисту лісу в Україні та шляхи вирішенняПроблеми захисту лісу в Україні та шляхи вирішення
Проблеми захисту лісу в Україні та шляхи вирішення
 
Горбонос 2024_presentation_for_website.pptx
Горбонос 2024_presentation_for_website.pptxГорбонос 2024_presentation_for_website.pptx
Горбонос 2024_presentation_for_website.pptx
 
Defectolog_presentation_for_website.pptx
Defectolog_presentation_for_website.pptxDefectolog_presentation_for_website.pptx
Defectolog_presentation_for_website.pptx
 
Супрун презентація_presentation_for_website.pptx
Супрун презентація_presentation_for_website.pptxСупрун презентація_presentation_for_website.pptx
Супрун презентація_presentation_for_website.pptx
 
Роль українців у перемозі в Другій світовій війні
Роль українців у перемозі в Другій світовій війніРоль українців у перемозі в Другій світовій війні
Роль українців у перемозі в Другій світовій війні
 
psychologistpresentation-230215175859-50bdd6ed.ppt
psychologistpresentation-230215175859-50bdd6ed.pptpsychologistpresentation-230215175859-50bdd6ed.ppt
psychologistpresentation-230215175859-50bdd6ed.ppt
 
Відкрита лекція на тему: "Сидерати - як спосіб виживання"
Відкрита лекція на тему: "Сидерати - як спосіб виживання"Відкрита лекція на тему: "Сидерати - як спосіб виживання"
Відкрита лекція на тему: "Сидерати - як спосіб виживання"
 
Супрун презентація_presentation_for_website.pptx
Супрун презентація_presentation_for_website.pptxСупрун презентація_presentation_for_website.pptx
Супрун презентація_presentation_for_website.pptx
 
Балади про Робіна Гуда. Аналіз образу Робіна Гуда
Балади про Робіна Гуда. Аналіз образу Робіна ГудаБалади про Робіна Гуда. Аналіз образу Робіна Гуда
Балади про Робіна Гуда. Аналіз образу Робіна Гуда
 

укр.

  • 1. Тема. Англійська народна казка «Сорочаче гніздо» Мета. Вчитистежитиза логікою описування подій; орієнтуватися у структурі тексту; формувати читацькі навички, уміння визначати головну думку та пояснювати її ; розвивати мовленнєву компетентність; виховувати наполегливість у здобуттізнань, культуру мовлення. Обладнання. Малюнки птахів, таблиця для розчитування, магнітна дошка, слова до гри «Розсипанка», аудіо запис казки «Сорочаче гніздо». Хід уроку: 1. Організація класу. 1.1. Привітання вчителя: Треба разом привітатись: «Добрий день!» Дружно, голосно сказати: «Добрий день!» Вліво, вправо поверніться: «Добрий день!» Туди, сюдипосміхніться: «Добрий день!» У долоні поплескайте: «Добрий день!» Дружно всі, не відставайте: «Добрий день!» 1.2 Очікування учнів від уроку (гра «Мікрофон): 2. Мовна розминка: 2.1. Дихальна вправа: - Для того, щоб вчитися правильно і виразно читати, нам потрібно вміти правильно дихати. Тому першою вправою нашої мовної розминки буде дихальна вправа: Вдих носом – видих ротом. Вдих ротом – видих носом. Вдих носом – видих з промовлянням слів: «Прийшла весна!» 2.2. Розчитування за вправою «Пташка»: - Наступним кроком мовної розминки буде вправа «Пташка», яку нам допоможе провести пташка, назва якої захована у загадці: Як вам витівка така: Й вийшла пташка білобока, До числа добавив «а». Називається …(сорока). а е и о і у зд кр 2.3. Скоромовка (слайд): У середу на урок прийшло сорок сорок. Хитру сороку спіймати морока, А на сорок сорок треба сорок морок. 2.4. Гра «Розсипанка»: Зі слів, що прикріплені на магнітній дошці, скластиприслів’я та пояс- нити його значення. В світ, здобувай, не бреди, знання, скоріш, навмання . (Не бредив світ навмання, здобувайскоріш знання.) 3. Мотивація навчальної діяльності: Бесіда «Що ви знаєте про ..?»: - До якого виду творчостівідноситься це речення? - Що таке прислів’я? - Які ще види усної творчості ви знаєте? - Що таке казка? - Яку казку називають «авторською»? - Яку казку називають «народною»? - Поясніть значення прислів’я : Маленькі казки багато розуму дають. 4. Повідомлення темиі метиуроку: 1.- Отже,мисьогодні познайомимось із англійською народною казкою, назву якої ви дізнаєтесь із гри «Шифрувальник».
  • 2. 2 «Шифрувальник». ( «Сорочаче гніздо»). 3. Інтерактивна вправа «Передбачення»: - Про що піде мова у казці? 5. Ознайомлення із змістом казки «Сорочаче гніздо» 1.Слухання казки (аудіо запис): - Чи справдились ваші передбачення? - Для чого сорока будувала гніздо? 2 Словникова робота Вити як - небудь глузд плести абияк розуміння заприсяглася твердо пообіцяла Хворостина, прутик, тоненька гілочка 3. Комбіноване читання (зачину та основної частини): - Читають діти– «помічники» вчителя 4 Читання кінцівки казки в парах «Один одному» (кінцівка тексту). 5. Перевірка рівня первинного сприймання змісту прочитаного: - Чи навчився хтось з них робити гніздо так майстерно, як сорока? - Закінчіть речення, вибравши правильний варіант Птахине навчились робити гнізда, як сорока, бо … а) їм не вистачало прутиків б) сорока їх погано вчила в) їм не вистачило терпіння дослухатинауку до кінця. ФІЗКУЛЬТХВИЛИНКА: Ми берізки і кленці В нас тоненькі стовбурці Ми в стрункі стаєм ряди Дістаємо промінці. Ми стискаєм їх вогонь В зелені своїх долонь. Хилять свіжі вітерці Вліво - вправо стовбурці. Ще й верхівки кожен ряд Нахиля вперед, назад. 5. Вибіркове читання: - Прочитатиуривок про пташку, яка на екрані. - Про що заприсяглася сова? - Визначити головну думку тексту. Робота в парах: - Продовжити речення: « Бути терплячим означає …» Діти висловлюють свою думку. Хвилинка – цікавинка: Серед птахів найтерплячишім будівельником свого гнізда є ремез. 6 .Вправи на розвиток уміння швидко орієнтуватись у тексті: а) Гра «Дочитай речення» Зібрала вона всіх птахів … почала вчити. Відтоді всі дрозди роблять свої гнізда… на зразок млинця. Ось чому сови не навчилися робити … кращих гнізд. Потім сорока назбирала пуху та пір’я і … вистелила гніздо. А нетерплячі птахи один за одним … відлітали геть. б) Гра «Де сидить сорока?»: Діти зачитують речення, в яких є слово «сорока». в) Гра "Знайдіть слова із буквосполученнями вправи "Пташка” Гнізда, глузду, нездари. « Кряк», кругленький, кращих. 7 .Підготовка до читання в особах: - Скільки дійових осіб у казці? - Скільки має бути задіяно учнів для читання в особах?
  • 3. 8. Поділ на групи. Читання в особах у групах. 8. Домашнє завдання: - Підготуватирозповідь про гніздо, яке робить сорока. - Для допитливих пошукове завдання: переглянути раніше прочитані казки, визначити ті, які подібні до цієї казки та визначити у чому саме полягає по- дібність. 9. Підсумок уроку: - Прочитайте прислів’я. Яке з них виражає закінчену думку? то Х габато бироть,ойт тобага зєна бреДо гото тивчи, хот охеч све тизна. оХт абагот ритьгово, тйо ламо твотьри. (Хто багато робить,той багато знає. Добре того вчити, хто хоче все знати. Хто багато говорить, той мало творить.)