Ce diaporama a bien été signalé.
Nous utilisons votre profil LinkedIn et vos données d’activité pour vous proposer des publicités personnalisées et pertinentes. Vous pouvez changer vos préférences de publicités à tout moment.

Badanie o dyskusjach Polaków w internecie – ogrzewanie podłogowe

268 vues

Publié le

Dla firmy TECE przeprowadziliśmy badanie o dyskusjach Polaków w internecie na temat ogrzewania podłogowego. Wynika z niego, że spośród wszystkich tematów związanych z techniką sanitarną, zagadnienia dotyczące ogrzewania podłogowego są najczęściej poruszane przez internautów. Czy warto i na jakim podłożu – to główne wątki poruszane na forach budowlanych przez przyszłych użytkowników ogrzewania podłogowego.

Publié dans : Données & analyses
  • Login to see the comments

Badanie o dyskusjach Polaków w internecie – ogrzewanie podłogowe

  1. 1. 13,67%86,33% Jak wynika z badania przeprowadzonych przez instytut monitorowania mediów Newspoint dla firmy TECE, ogrzewanie podłogowe to gorący temat dyskusji na forach budowlanych. W jakich pomieszczeniach i na jakim podłożu można zamontować „podłogówkę”? Jakie są korzyści zastosowania tego typu rozwiązań? Te i inne pytania zadają sobie przyszli użytkownicy ogrzewania podłogowego. INTERNETOWE DYSKUSJE POLAKÓW NA TEMAT OGRZEWANIA PODŁOGOWEGO Temat ogrzewania podłogowego najczęściej podejmowany jest przez mężczyzn. Płeć męska nie zdominowała jednak całkowicie dyskusji. Celem badania było wyłonienie najistotniejszych tematów podejmowanych na forach budowlanych w zakresie instalacji sanitarnych i grzewczych. W porównaniu do wątków dotyczących odwodnienia liniowego, stelaży podtynkowych czy przycisków spłukujących, postów na temat ogrzewania podłogowego odnotowano najwięcej – aż 96%. GORĄCY TEMAT! MĘSKIE ROZMOWY 96,33% 1,67% 1,33% 0,67% Badanie przeprowadzono przez Newspoint na zlecenie firmy TECE. Analizie poddano posty udostępnione w mediach społecznościowych w okresie 1.01.2016 – 22.04.2016. Źródła treści: social media – m.in.: Facebook, Twitter, You Tube, Google+, NK, Golden Line, Instagram, mniejsze platformy społecznościowe oraz fora i blogi.
  2. 2. Spośród osób, które wymieniły marki rozwiązań sanitarnych i grzewczych, największy odsetek wskazał na markę TECE, chwaląc jakość jej produktów. Najwięcej wypowiedzi dotyczyło podłoża, na którym należy umiejscowić instalację ogrzewania podłogowego – 11%. Wiele postów dotyczyło również rozdzielacza – 7%. 5% wypowiedzi stanowiły rekomendacje ogrzewania podłogowego przez osoby, które już zdecydowały się na takie rozwiązanie. Posty związane z odległościami między rurami przy układaniu ogrzewania podłogowego oraz systemów, które nim sterują to po 4% wszystkich wypowiedzi. Niewiele mniej – czyli po 3,67% wszystkich postów dotyczyło rodzaju rur w ogrzewaniu podłogowym, nawierzchni podłóg, które najlepiej zastosować przy takim ogrzewaniu oraz ekonomicznych sposobów użytkowania ogrzewania. STAWIAMY NA JAKOŚĆ I SPRAWDZONE ROZWIĄZANIA MAM PYTANIE… 0 10 20 30 40 50 inne Problem z ogrzewaniem Informacja o posiadaniu ogrzewania podłogowego Ustawienie ogrzewania Nawierzchnia podłóg przy ogrzewaniu podłogowym Rury Sterowanie Rozpiętość rur Pompa obiegowa Polecanie przez własne doświadczenie Rozdzielacz Podłoże pod ogrzewanie Prandelli 6,85% Capricorn 6,58% PE-RT 6,58% Herz 6,03% KAN 5,48% TECE 27,40% Purmo 16,44% Raychem 9,32% Pianomat 8,22% Geberit 7,12% Badanie przeprowadzono przez Newspoint na zlecenie firmy TECE. Analizie poddano posty udostępnione w mediach społecznościowych w okresie 1.01.2016 – 22.04.2016. Źródła treści: social media – m.in.: Facebook, Twitter, You Tube, Google+, NK, Golden Line, Instagram, mniejsze platformy społecznościowe oraz fora i blogi.
  3. 3. Przykładowe wypowiedzi PODZIEL SIĘ CIEPŁEM CZYLI NAJCIEKAWSZE WYPOWIEDZI INTERNAUTÓW: Polecają markę TECE na podstawie własnego doświadczenia. Szukają porad dotyczących ogrzewania podłogowego Polecają wypróbowane rozwiązania. Szukają odpowiedzi dotyczących zastosowania produktów danej marki noc: „U mnie od 4 lat pracują rozdzielacze TECE. Jak na razie (odpukać) bez awarii. Działa poprawnie, nie zaglądam do nich od dłuższego czasu.” redudek: „Zastanawiamy się z mężem, czy dać samo ogrzewanie podłogowe (dom ok. 150 m z poddaszem użytkowym), czy to wystarczy? Albo same grzejniki bez ogrzewania podłogowego? Chcemy jak najtaniej, ale czy będzie ciepło? Czy ktoś się orientuje jakie to koszta (bez robocizny)?” hektor80: „Kolejne pytanie – jakie rozdzielacze do OP? Myślę o KAN tylko nie wiem, którą serię zakupić – 55A czy 75A. Nie będę miał indywidualnego sterowania temperaturą.” mayuko: „Ogrzewanie podłogowe – biegam boso po cieplutkiej zimą podłodze. Zestaw podtynkowy w łazience – ukryta spłuczka – mniej do mycia w łazience. Duże okna w salonie – więcej słońca i cieplej, ale też więcej mycia niestety. Odpływ liniowy – kabina bez brodzika sprawia, że łazienka jest mniej zagracona. Szuflady na tzw. cichy domyk.” Badanie przeprowadzono przez Newspoint na zlecenie firmy TECE. Analizie poddano posty udostępnione w mediach społecznościowych w okresie 1.01.2016 – 22.04.2016. Źródła treści: social media – m.in.: Facebook, Twitter, You Tube, Google+, NK, Golden Line, Instagram, mniejsze platformy społecznościowe oraz fora i blogi.

×