SlideShare une entreprise Scribd logo
1  sur  2
Маңғыстау облысы, Ақтау қаласы «Мектепке
дейінгі шағын орталығы мен гимназия
сыныптары бар №22 жалпы білім беру орта
мектебі» ММ-нің қазақ тілі мен әдебиеті пәні
мұғалімі Қобланов Дженгисбай Таубаевич
7-сыныпқа Әдебиет пәнінен Ж.Аймауытовтың «Әнші» тақырыбына қысқа мерзімді жоспар
Сабақтың
тақырыбы
Жүсіпбек Аймауытов «Әнші» әңгімесі
Жалпы
мақсаты
Шығарма кейіпкері Әмірқанның өмірде болған әйгілі әнші Әміре Қашаубаев екенін біледі.Өз бетінше ой
қорытуды үйренеді. Әдеби кейіпкер мен оның протатипі жайлы ұғым қалыптасады. Ж.Аймауытов туралы терең
түсінік алады.
Оқыту
нәтижесі
1.Шығарма мазмұнын толық игере отырып, шығарма оқиғалары жөнінде сыни көзқарасы қалыптасады.
2.Түрлі тапсырмалар орындау арқылы жеке ойлау қабілеті өседі.
3.Сөйлеу тілі жатық, ойлана отырып ой қорыту дағдысы қалыптасады.
4.Бірін-бірі сыйлау, құрметтеу, бір-бірінің сөзін бөлмей, тыңдау мүмкіндіктері артады.
Түйінді
идеялар
Шығарма жайлы ойларын ауызша және жазбаша жүйелі жеткізу.
Шығарма кейіпкерлеріне сыни көзқараспен талдау жасау.
Оқушы қиялын шыңдау.
Сабақтың мазмұны
Уақыты
Мұғалімнің іс-әрекеті Оқушының іс-әрекеті
Ресурс
2 минут 1-әрекет
Сыныппен амандасу
Топқа бөлу
Оқушылар сабаққа дайындалып, топ ережесін
еске ала отырып, топқа бөлінеді.
5 минут 2-әрекет Миға шабуыл
Ассоциация
Ақылды тақта
15 минут 3-әрекет .Топпен жұмыс
«Аквариум» ойыны арқылы
жүргізіледі.
Ойын шартын түсіндіріп өтемін..
2 топ өз пікірлерін өз топтары арасында
талқылайды,ал қалған екі топ бұл
талқылаудың қалай жүріп жатқанын бақылап,
өздеріне мәлімет алады.
1. Кедей жатақтар туралы пікір.
2. Студенттік өмір қызықтары.
3. Әмірқанмен кездесу.т.с.с.
Оқулық.
Интернет желісі
3 минут 4-әрекет .Сергіту сәті
«Сыйлықтар сыйлайық»
Мұғалім оқушыларға сөзбен емес
қол және дене қимылымен сыйлық
ұсынуды айтады.
Топтар ойлана отырып басқа топтарға өз
қиялдарының ұшқырлығына сүйене отырып
сый-сияпатын тарту етеді.
8 минут 5-әрекет.Топпен жұмыс
Әмірқанға мінездеме беру
(постер арқылы)
4 топта Әмірқан бойынан көрген мінезді
толық көрсете білу.
5минут 6-әрекет.Сөздікпен жұмыс
Оқушыларға таныс емес сөздер
мағынасымен таныстыру
Оқушылар дәптермен жұмыс жасайды.
Жаңа сөздер мағыналарын ашады.
Бержабай-өзеннің бір жағынан екінші жағына
баржамен (кемеге тіркелетінкең сүйретпе)
жүк, адам тасушылар
5 минут 7-әрекет. «Соңғы 5 минут»
Бүгінгі сабақты жақсы түсінген
бір оқушыны тақтаға
шығарып,оқушыларға сұрақ
бергіземін.
Оқушы берілген сұрақтарға өз деңгейінде
жауап беруге тырысады.
2 минут Бағалау. «Екі жұлдыз бір тілек» Оқушылар бірін-бірі бағалайды.
Қосымша
тапсырма
Үй жұмысы .«Әнші» тақырыбына
ойтолғау жазу (тақырыптан тыс)
ншіӘ
мір анӘ қ
Рефлексия

Contenu connexe

Tendances (20)

ыыыыы
ыыыыыыыыыы
ыыыыы
 
м. қабанбай. сурет салғым келмейді
м. қабанбай. сурет салғым келмейдім. қабанбай. сурет салғым келмейді
м. қабанбай. сурет салғым келмейді
 
621а
621а621а
621а
 
Wewe
WeweWewe
Wewe
 
Cccc
CcccCccc
Cccc
 
Saererreeeeeeeeeeeeee
SaererreeeeeeeeeeeeeeSaererreeeeeeeeeeeeee
Saererreeeeeeeeeeeeee
 
3221rtrtrtrt
3221rtrtrtrt3221rtrtrtrt
3221rtrtrtrt
 
Ахмет Әуезов. «Жас Мұхтар»
Ахмет Әуезов. «Жас Мұхтар»Ахмет Әуезов. «Жас Мұхтар»
Ахмет Әуезов. «Жас Мұхтар»
 
38КУКУКУУУУУУУУУУУУУУ
38КУКУКУУУУУУУУУУУУУУ38КУКУКУУУУУУУУУУУУУУ
38КУКУКУУУУУУУУУУУУУУ
 
абай. қарасөз
абай. қарасөзабай. қарасөз
абай. қарасөз
 
(1)3
  (1)3  (1)3
(1)3
 
88
8888
88
 
ывв
ыввывв
ывв
 
Df(2)fd
Df(2)fdDf(2)fd
Df(2)fd
 
Gabitg
GabitgGabitg
Gabitg
 
255fdf
255fdf255fdf
255fdf
 
ашық сабак айгуль 2 сынып
ашық сабак айгуль 2 сыныпашық сабак айгуль 2 сынып
ашық сабак айгуль 2 сынып
 
Өнерін өрлеткен топ
Өнерін өрлеткен топӨнерін өрлеткен топ
Өнерін өрлеткен топ
 
1211rtrergregffffffffffffffffffgfgdfgdgfgdgrrgdfgdrgfdrgfdrgfdrgfdrgfdrgfdrgf...
1211rtrergregffffffffffffffffffgfgdfgdgfgdgrrgdfgdrgfdrgfdrgfdrgfdrgfdrgfdrgf...1211rtrergregffffffffffffffffffgfgdfgdgfgdgrrgdfgdrgfdrgfdrgfdrgfdrgfdrgfdrgf...
1211rtrergregffffffffffffffffffgfgdfgdgfgdgrrgdfgdrgfdrgfdrgfdrgfdrgfdrgfdrgf...
 
ашық сабақ ысмағұл жәния 2017
ашық сабақ  ысмағұл жәния 2017ашық сабақ  ысмағұл жәния 2017
ашық сабақ ысмағұл жәния 2017
 

En vedette

Mapa Conceptual Evolución de la WEB
Mapa Conceptual Evolución de la WEBMapa Conceptual Evolución de la WEB
Mapa Conceptual Evolución de la WEBLandeJose
 
Scents and marketing
Scents and marketingScents and marketing
Scents and marketingbpost
 
pagina 7
pagina 7pagina 7
pagina 7aldovav
 
Acta de colindancia de rosario condori inca y antonia condori inca ...
Acta  de  colindancia  de  rosario  condori  inca  y  antonia  condori  inca ...Acta  de  colindancia  de  rosario  condori  inca  y  antonia  condori  inca ...
Acta de colindancia de rosario condori inca y antonia condori inca ...Harry Paul Ledesma Crisostomo
 
Visio -poland-gorzow++em0734+lan+diagram+v3
Visio -poland-gorzow++em0734+lan+diagram+v3Visio -poland-gorzow++em0734+lan+diagram+v3
Visio -poland-gorzow++em0734+lan+diagram+v3Able George
 
La PA conosce se stessa: verso il Censimento continuo delle Istituzioni Pubbl...
La PA conosce se stessa: verso il Censimento continuo delle Istituzioni Pubbl...La PA conosce se stessa: verso il Censimento continuo delle Istituzioni Pubbl...
La PA conosce se stessa: verso il Censimento continuo delle Istituzioni Pubbl...Istituto nazionale di statistica
 
Social media for human resources
Social media for human resourcesSocial media for human resources
Social media for human resourcesIlya Ermolaev
 
Comunicacion interactiva términos
Comunicacion interactiva términosComunicacion interactiva términos
Comunicacion interactiva términosjailenhernandez
 
ISIS Andrea Torrente, P. Cinque, M. Marino - Esperienze di sicurezza alimenta...
ISIS Andrea Torrente, P. Cinque, M. Marino - Esperienze di sicurezza alimenta...ISIS Andrea Torrente, P. Cinque, M. Marino - Esperienze di sicurezza alimenta...
ISIS Andrea Torrente, P. Cinque, M. Marino - Esperienze di sicurezza alimenta...Istituto nazionale di statistica
 
Impact Survey Retail 1
Impact Survey Retail 1Impact Survey Retail 1
Impact Survey Retail 1bpost
 
CERTIFICADOS A GRADO 2013-I ESTUDIOS JURIDICOS
CERTIFICADOS A GRADO 2013-I ESTUDIOS JURIDICOSCERTIFICADOS A GRADO 2013-I ESTUDIOS JURIDICOS
CERTIFICADOS A GRADO 2013-I ESTUDIOS JURIDICOSDavid Leon Sicilia
 

En vedette (20)

Mapa Conceptual Evolución de la WEB
Mapa Conceptual Evolución de la WEBMapa Conceptual Evolución de la WEB
Mapa Conceptual Evolución de la WEB
 
Scents and marketing
Scents and marketingScents and marketing
Scents and marketing
 
pagina 7
pagina 7pagina 7
pagina 7
 
Acta de colindancia de rosario condori inca y antonia condori inca ...
Acta  de  colindancia  de  rosario  condori  inca  y  antonia  condori  inca ...Acta  de  colindancia  de  rosario  condori  inca  y  antonia  condori  inca ...
Acta de colindancia de rosario condori inca y antonia condori inca ...
 
Catalogue goi pu
Catalogue goi puCatalogue goi pu
Catalogue goi pu
 
Visio -poland-gorzow++em0734+lan+diagram+v3
Visio -poland-gorzow++em0734+lan+diagram+v3Visio -poland-gorzow++em0734+lan+diagram+v3
Visio -poland-gorzow++em0734+lan+diagram+v3
 
La PA conosce se stessa: verso il Censimento continuo delle Istituzioni Pubbl...
La PA conosce se stessa: verso il Censimento continuo delle Istituzioni Pubbl...La PA conosce se stessa: verso il Censimento continuo delle Istituzioni Pubbl...
La PA conosce se stessa: verso il Censimento continuo delle Istituzioni Pubbl...
 
Social media for human resources
Social media for human resourcesSocial media for human resources
Social media for human resources
 
11
1111
11
 
Comunicacion interactiva términos
Comunicacion interactiva términosComunicacion interactiva términos
Comunicacion interactiva términos
 
Dr
DrDr
Dr
 
ISIS Andrea Torrente, P. Cinque, M. Marino - Esperienze di sicurezza alimenta...
ISIS Andrea Torrente, P. Cinque, M. Marino - Esperienze di sicurezza alimenta...ISIS Andrea Torrente, P. Cinque, M. Marino - Esperienze di sicurezza alimenta...
ISIS Andrea Torrente, P. Cinque, M. Marino - Esperienze di sicurezza alimenta...
 
Impact Survey Retail 1
Impact Survey Retail 1Impact Survey Retail 1
Impact Survey Retail 1
 
CERTIFICADOS A GRADO 2013-I ESTUDIOS JURIDICOS
CERTIFICADOS A GRADO 2013-I ESTUDIOS JURIDICOSCERTIFICADOS A GRADO 2013-I ESTUDIOS JURIDICOS
CERTIFICADOS A GRADO 2013-I ESTUDIOS JURIDICOS
 
Noves eines per a la difusió de la qualitat de l'aire
Noves eines per a la difusió de la qualitat de l'aireNoves eines per a la difusió de la qualitat de l'aire
Noves eines per a la difusió de la qualitat de l'aire
 
123
123123
123
 
Hip hop-2
Hip hop-2Hip hop-2
Hip hop-2
 
54
 54 54
54
 
9
99
9
 
13
1313
13
 

Similaire à Mugalf

жумашева салкен култаевна
жумашева салкен култаевнажумашева салкен култаевна
жумашева салкен култаевнаoquzaman
 
біздің өміріміздегі музыка
біздің өміріміздегі музыкабіздің өміріміздегі музыка
біздің өміріміздегі музыкаoquzaman
 
Сәбит Мұқанов "Лашын"
Сәбит Мұқанов "Лашын"Сәбит Мұқанов "Лашын"
Сәбит Мұқанов "Лашын"Bilim All
 
дүниеге жар 7г
дүниеге жар 7гдүниеге жар 7г
дүниеге жар 7гoquzaman
 
Қазақ әдебиеті сабағында көркем шығарманы оқыту жолдары
Қазақ әдебиеті сабағында көркем шығарманы оқыту жолдарыҚазақ әдебиеті сабағында көркем шығарманы оқыту жолдары
Қазақ әдебиеті сабағында көркем шығарманы оқыту жолдарыBilim All
 
қадыр мырза әлі
қадыр  мырза әлі қадыр  мырза әлі
қадыр мырза әлі oquzaman
 
6999fffffffff d fd f f fdfdgfg
6999fffffffff d  fd f f  fdfdgfg6999fffffffff d  fd f f  fdfdgfg
6999fffffffff d fd f f fdfdgfgNurlan Abilhanov
 
дина сырымқызы шығару4
дина сырымқызы шығару4дина сырымқызы шығару4
дина сырымқызы шығару4Nurlan Abilhanov
 
абай қ қмж
абай қ қмжабай қ қмж
абай қ қмжoquzaman
 

Similaire à Mugalf (20)

орманның оянуы
орманның   оянуыорманның   оянуы
орманның оянуы
 
(1)656
  (1)656  (1)656
(1)656
 
жумашева салкен култаевна
жумашева салкен култаевнажумашева салкен култаевна
жумашева салкен култаевна
 
Миуалы ағаш
Миуалы ағаш Миуалы ағаш
Миуалы ағаш
 
777dffefe
777dffefe777dffefe
777dffefe
 
біздің өміріміздегі музыка
біздің өміріміздегі музыкабіздің өміріміздегі музыка
біздің өміріміздегі музыка
 
Ass
AssAss
Ass
 
Сәбит Мұқанов "Лашын"
Сәбит Мұқанов "Лашын"Сәбит Мұқанов "Лашын"
Сәбит Мұқанов "Лашын"
 
Baian.re
Baian.reBaian.re
Baian.re
 
дүниеге жар 7г
дүниеге жар 7гдүниеге жар 7г
дүниеге жар 7г
 
Қазақ әдебиеті сабағында көркем шығарманы оқыту жолдары
Қазақ әдебиеті сабағында көркем шығарманы оқыту жолдарыҚазақ әдебиеті сабағында көркем шығарманы оқыту жолдары
Қазақ әдебиеті сабағында көркем шығарманы оқыту жолдары
 
қадыр мырза әлі
қадыр  мырза әлі қадыр  мырза әлі
қадыр мырза әлі
 
қадыр мырза әлі
қадыр  мырза әлі қадыр  мырза әлі
қадыр мырза әлі
 
урок жумабекова
урок жумабековаурок жумабекова
урок жумабекова
 
6999fffffffff d fd f f fdfdgfg
6999fffffffff d  fd f f  fdfdgfg6999fffffffff d  fd f f  fdfdgfg
6999fffffffff d fd f f fdfdgfg
 
дина сырымқызы шығару4
дина сырымқызы шығару4дина сырымқызы шығару4
дина сырымқызы шығару4
 
Менің атым қожа
Менің атым қожаМенің атым қожа
Менің атым қожа
 
Батыр мінезі
Батыр мінезіБатыр мінезі
Батыр мінезі
 
урок акмолдина
урок акмолдинаурок акмолдина
урок акмолдина
 
абай қ қмж
абай қ қмжабай қ қмж
абай қ қмж
 

Plus de nurlan93kz

2086ваывауа
2086ваывауа2086ваывауа
2086ваывауаnurlan93kz
 
2056xcxxxxxxxxxxxxxx
2056xcxxxxxxxxxxxxxx2056xcxxxxxxxxxxxxxx
2056xcxxxxxxxxxxxxxxnurlan93kz
 
2052sdasdsdsdsds
2052sdasdsdsdsds2052sdasdsdsdsds
2052sdasdsdsdsdsnurlan93kz
 
2050ВАФЫВЫВЫВ
2050ВАФЫВЫВЫВ2050ВАФЫВЫВЫВ
2050ВАФЫВЫВЫВnurlan93kz
 
2049sadfadadas
2049sadfadadas2049sadfadadas
2049sadfadadasnurlan93kz
 
2030цуцуцуц
2030цуцуцуц2030цуцуцуц
2030цуцуцуцnurlan93kz
 
2029sdsdsdsdsdsd
2029sdsdsdsdsdsd2029sdsdsdsdsdsd
2029sdsdsdsdsdsdnurlan93kz
 
ЛЛББЬБ ЛБ ЬБЛШГОРНПЕААПР
  ЛЛББЬБ ЛБ   ЬБЛШГОРНПЕААПР  ЛЛББЬБ ЛБ   ЬБЛШГОРНПЕААПР
ЛЛББЬБ ЛБ ЬБЛШГОРНПЕААПРnurlan93kz
 
(2)ЭЭЭЭЭЭЭЭЭЭЭЭЭБ
 (2)ЭЭЭЭЭЭЭЭЭЭЭЭЭБ (2)ЭЭЭЭЭЭЭЭЭЭЭЭЭБ
(2)ЭЭЭЭЭЭЭЭЭЭЭЭЭБnurlan93kz
 
2025ььььььььььььььььььььььььььььььооо
2025ььььььььььььььььььььььььььььььооо2025ььььььььььььььььььььььььььььььооо
2025ььььььььььььььььььььььььььььььоооnurlan93kz
 
2024хдлдбюд
2024хдлдбюд2024хдлдбюд
2024хдлдбюдnurlan93kz
 
2023ывывывы
2023ывывывы2023ывывывы
2023ывывывыnurlan93kz
 
2021цуцуцуццц
2021цуцуцуццц2021цуцуцуццц
2021цуцуцуцццnurlan93kz
 

Plus de nurlan93kz (20)

2086ваывауа
2086ваывауа2086ваывауа
2086ваывауа
 
2056xcxxxxxxxxxxxxxx
2056xcxxxxxxxxxxxxxx2056xcxxxxxxxxxxxxxx
2056xcxxxxxxxxxxxxxx
 
2055sddsadsd
2055sddsadsd2055sddsadsd
2055sddsadsd
 
2053xczcxc
2053xczcxc2053xczcxc
2053xczcxc
 
2052sdasdsdsdsds
2052sdasdsdsdsds2052sdasdsdsdsds
2052sdasdsdsdsds
 
2051fdfdfd
2051fdfdfd2051fdfdfd
2051fdfdfd
 
2050ВАФЫВЫВЫВ
2050ВАФЫВЫВЫВ2050ВАФЫВЫВЫВ
2050ВАФЫВЫВЫВ
 
2049sadfadadas
2049sadfadadas2049sadfadadas
2049sadfadadas
 
2048dfsfdsf
2048dfsfdsf2048dfsfdsf
2048dfsfdsf
 
2047dsdsdsd
2047dsdsdsd2047dsdsdsd
2047dsdsdsd
 
2046dsfsdfd
2046dsfsdfd2046dsfsdfd
2046dsfsdfd
 
2045erwerer
2045erwerer2045erwerer
2045erwerer
 
2030цуцуцуц
2030цуцуцуц2030цуцуцуц
2030цуцуцуц
 
2029sdsdsdsdsdsd
2029sdsdsdsdsdsd2029sdsdsdsdsdsd
2029sdsdsdsdsdsd
 
ЛЛББЬБ ЛБ ЬБЛШГОРНПЕААПР
  ЛЛББЬБ ЛБ   ЬБЛШГОРНПЕААПР  ЛЛББЬБ ЛБ   ЬБЛШГОРНПЕААПР
ЛЛББЬБ ЛБ ЬБЛШГОРНПЕААПР
 
(2)ЭЭЭЭЭЭЭЭЭЭЭЭЭБ
 (2)ЭЭЭЭЭЭЭЭЭЭЭЭЭБ (2)ЭЭЭЭЭЭЭЭЭЭЭЭЭБ
(2)ЭЭЭЭЭЭЭЭЭЭЭЭЭБ
 
2025ььььььььььььььььььььььььььььььооо
2025ььььььььььььььььььььььььььььььооо2025ььььььььььььььььььььььььььььььооо
2025ььььььььььььььььььььььььььььььооо
 
2024хдлдбюд
2024хдлдбюд2024хдлдбюд
2024хдлдбюд
 
2023ывывывы
2023ывывывы2023ывывывы
2023ывывывы
 
2021цуцуцуццц
2021цуцуцуццц2021цуцуцуццц
2021цуцуцуццц
 

Mugalf

  • 1. Маңғыстау облысы, Ақтау қаласы «Мектепке дейінгі шағын орталығы мен гимназия сыныптары бар №22 жалпы білім беру орта мектебі» ММ-нің қазақ тілі мен әдебиеті пәні мұғалімі Қобланов Дженгисбай Таубаевич 7-сыныпқа Әдебиет пәнінен Ж.Аймауытовтың «Әнші» тақырыбына қысқа мерзімді жоспар Сабақтың тақырыбы Жүсіпбек Аймауытов «Әнші» әңгімесі Жалпы мақсаты Шығарма кейіпкері Әмірқанның өмірде болған әйгілі әнші Әміре Қашаубаев екенін біледі.Өз бетінше ой қорытуды үйренеді. Әдеби кейіпкер мен оның протатипі жайлы ұғым қалыптасады. Ж.Аймауытов туралы терең түсінік алады. Оқыту нәтижесі 1.Шығарма мазмұнын толық игере отырып, шығарма оқиғалары жөнінде сыни көзқарасы қалыптасады. 2.Түрлі тапсырмалар орындау арқылы жеке ойлау қабілеті өседі. 3.Сөйлеу тілі жатық, ойлана отырып ой қорыту дағдысы қалыптасады. 4.Бірін-бірі сыйлау, құрметтеу, бір-бірінің сөзін бөлмей, тыңдау мүмкіндіктері артады. Түйінді идеялар Шығарма жайлы ойларын ауызша және жазбаша жүйелі жеткізу. Шығарма кейіпкерлеріне сыни көзқараспен талдау жасау. Оқушы қиялын шыңдау. Сабақтың мазмұны Уақыты Мұғалімнің іс-әрекеті Оқушының іс-әрекеті Ресурс 2 минут 1-әрекет Сыныппен амандасу Топқа бөлу Оқушылар сабаққа дайындалып, топ ережесін еске ала отырып, топқа бөлінеді. 5 минут 2-әрекет Миға шабуыл Ассоциация Ақылды тақта 15 минут 3-әрекет .Топпен жұмыс «Аквариум» ойыны арқылы жүргізіледі. Ойын шартын түсіндіріп өтемін.. 2 топ өз пікірлерін өз топтары арасында талқылайды,ал қалған екі топ бұл талқылаудың қалай жүріп жатқанын бақылап, өздеріне мәлімет алады. 1. Кедей жатақтар туралы пікір. 2. Студенттік өмір қызықтары. 3. Әмірқанмен кездесу.т.с.с. Оқулық. Интернет желісі 3 минут 4-әрекет .Сергіту сәті «Сыйлықтар сыйлайық» Мұғалім оқушыларға сөзбен емес қол және дене қимылымен сыйлық ұсынуды айтады. Топтар ойлана отырып басқа топтарға өз қиялдарының ұшқырлығына сүйене отырып сый-сияпатын тарту етеді. 8 минут 5-әрекет.Топпен жұмыс Әмірқанға мінездеме беру (постер арқылы) 4 топта Әмірқан бойынан көрген мінезді толық көрсете білу. 5минут 6-әрекет.Сөздікпен жұмыс Оқушыларға таныс емес сөздер мағынасымен таныстыру Оқушылар дәптермен жұмыс жасайды. Жаңа сөздер мағыналарын ашады. Бержабай-өзеннің бір жағынан екінші жағына баржамен (кемеге тіркелетінкең сүйретпе) жүк, адам тасушылар 5 минут 7-әрекет. «Соңғы 5 минут» Бүгінгі сабақты жақсы түсінген бір оқушыны тақтаға шығарып,оқушыларға сұрақ бергіземін. Оқушы берілген сұрақтарға өз деңгейінде жауап беруге тырысады. 2 минут Бағалау. «Екі жұлдыз бір тілек» Оқушылар бірін-бірі бағалайды. Қосымша тапсырма Үй жұмысы .«Әнші» тақырыбына ойтолғау жазу (тақырыптан тыс) ншіӘ мір анӘ қ