1. Využití IT ve školní družině Petra Chovancová 2. Ročník KS vychovatelství 2010
2. Cíl práce: Propojení výuky a aktivit v družině Získání nových dovedností při práci s počítačem Aktivní získávání nových znalostí pomocí internetu
3. Obsah práce: Seznámení se zadáním úkolu Rozdělení dětí do skupin (2-3 žáci) Vyhledání žádaných informací Vytvoření prezentace Obhajoba prezentací v rámci vyučovací hodiny a její ohodnocení
4. 1.Rozdělení dětí Dvojice či trojice: Podle přání dětí (chci být s kamarádem) Podle schopností (vyrovnané skupiny)
5. 2.Seznámení se zadáním úkolu: Úkol: vyhledat odpovědi, obrázky, mapy z poskytnutého dotazníku s pomocí doporučených zdrojů a utvořit prezentaci. (Podstatná sice samostatná práce dětí,ale s dohledem a dopomocí vychovatele-nácvik pro budoucí samostatnou práci ve vyšších ročnících)
6. Postup: Úkol prezentován formou testu (dotazníku ) Ověření, zda všichni zadání porozuměli Poskytnutí použitelných zdrojů
7. Příklad testu: Co je národní park ? Kolik národních parků má ČR ? Jak se jmenují ? Najdi mapy dvou největších. Ve kterém parku je Pravčická brána ? Najdi její fotografii. Kolik měří nejvyšší hora ČR Sněžka ? Jaké je na ní aktuálně počasí ? Jaké značky se používají ke značení počasí ?
8. 3.Vyhledání žádaných informací: Samostatné vyhledávání odpovědí s pomocí doporučených zdrojů: www.wikipedia.org www.slovnik.seznam.cz www.mzp.cz www.mapy.cz www.youtube.com www.google.cz www.lucnibouda.cz Ostatní zdroje: www.uschovna.cz Microsoft Office Word Microsoft Office – PowerPoint.
9. 4.Vytvoření prezentace: Najít a otevřít program PowerPoint Vyzkoušet práci s ním Utvořit vlastní prezentaci s odpověďmi Odeslat na dohodnuté místo (e-mail,úložiště ) či na CD, flashdisc
10. 5.Obhajoba prezentace: V rámci vyučovací hodiny předvést prezentaci spolužákům Pohovořit o zadaném tématu Prodiskutovat ev. problémy při práci Slovní hodnocení spolužáků Ohodnocení známkou od p.učitelky