SlideShare a Scribd company logo
1 of 6
Урок 20. Створення текстових документів. Перевірка правопису.
Цілі:
 навчальна: продовжити формувати вміння редагувати та створювати
текстові документи, здійснювати перевірку правопису;
удосконалювати вміння працювати з текстовим документом;
 розвивальна:сприяти розвитку логічного мислення учнів; формувати
в учнів алгоритмічне мислення, уміння самостійно здобувати знання;
 виховна: виховувати творче ставлення до справи.
Тип уроку: засвоєння новихзнань.
Обладнаннята наочність:дошка, комп’ютери, підручники.
Хід уроку
І. Організаційний етап
ІІ. Перевірка домашньогозавдання
ІІІ. відтворення і коригування опорних знань
«Запитання — відповідь»
Іноді перевірку домашнього завдання можна проводити так: учневі, якого
викликали до дошки, товариші ставлять запитання до вивченого параграфу (не
заглядаючи в підручник). Оцінюють точність і правильність відповідей і самих
запитань.
 Що ми називаємо текстовим документом?
 Які об’єктиможе містити текстовийдокумент?
 Як завантажитипрограму MicrosoftOffice Word 2007?
 Для чого використовують програму MS Word?
 З яких елементів інтерфейсу складається головне вікно редактораMS Word і
в чому їх призначення?
 Як ви розумієте поняття стрічковий інтерфейс?
 Які вкладки має стрічка в MS Word?
 Для чого використовують лінійки прокручування у MS Word?
 Як завершити роботуз програмою MS Word?
IV. Мотиваціянавчальноїдіяльності
Прийом «відстроченавідгадка»
— Як правильно організувати роботуз тестовим документом, щоб
зекономитичас?
— Як зробититак, щоб ваш документ мав естетичний вигляд на екрані та на
папері?
Відповіді на ці та інші запитання ви дізнаєтесь під час вивчення нової теми.
V. Повідомлення теми, цілей, завдань уроку
VI. Сприйманняй усвідомленняучнями нового матеріалу
Поясненнявчителяз елементами демонстрування презентації
Створюватитекстові документи можна кількома способами:
1. з порожнього документу
2. шляхом редагування існуючого документу
3. на основішаблону
Для створення нового документу з порожньогопотрібно:
 завантажити Microsoft Word
 обративказівку ФайлСтворитиНовий документ
 ввести текст документу
 зберегтирезультати роботиу файлі документу
Для створення нового документушляхом редагування існуючого потрібно:
 відкрити існуючий документ
 внести зміни в цей документ
 зберегтирезультати з новим іменем (скориставшись вказівкою Зберегти як)
Для створення нового документуна основішаблону потрібно:
 завантажити Microsoft Word
 обративказівку ФайлСтворити та обратипотрібний шаблон із
запропонованих
 внести зміни та зберегти результати роботиу файлі документа
Шаблон – це заготовкамайбутнього документа, що містить різні складові (текст,
заголовки, зображення, примітки та ін.) та підказки щодо їх заповнення.
Але, перш ніж розпочатистворення документа, його необхідно спланувати:
 визначити мету створення документа та його тип: повідо млення, лист,
інструкція, звіт, реклама, вітальна листівка, грамота, оголошення;
 врахувати аудиторію, для якої створюється документ: вік читачів,
мову, яку вони розуміють, адже від цього залежить, наприклад, розмір
літер тексту та добір ілюстративного матеріалу;
 придумати назву файла і заголовок документа, визначити його
складові;
 розробити структуру — визначити, які складові текстового документ а
і в якому місці будуть розташовані.
Коли структуру майбутнього документа створено, необхідно дібрати
тексти, у тому числі заголовки й підзаголовки; визначити, чи потрібно
набирати тексти з клавіатури, чи можна скопіювати з інших, уже створених
документів; дібрати зображення та зберегти їх у файлах на комп'ютері в
одній папці тощо. Для збереження текстового документа на комп'ютері слід
скористатися вказівками з меню Файл: Зберегти чи Зберегти як.
о
Які є правила введення тексту в середовищі текстового процесора?
Для введення тексту на екрані відображається вертикальна риска, що
мерехтить (|). Це курсор, який показує, де починається введення
тексту. Можна перемістити курсор, клацнувши мишею в місці бажаного
розташування або скориставшись клавішами навігації.
Учням слід нагадати, що на екрані під час введення тексту зна-
ходяться два курсори: курсор клавіатури і миші, який зазвичай називають
вказівником (маркером). Курсор клавіатури знаходиться тільки в полі
тексту і слугує для вказування місця набору і редагування тексту. Курсор
миші може переміщуватись по всьому екрану і слугує для швидкого
переміщення курсору клавіатури на нове місце, а також для подання
різноманітних команд.
При введенні та опрацюванні текстів у середовищі текстового
процесора слід дотримуватись певних правил. Розглянемо їх.
Заголовки документів зазвичай виділяють. Наприклад, збільшують
розмір символів, установлюють стиль накреслення — напівжирний, або
записують великими літерами. Заголовки мають бути короткими,
привертати увагу аудиторії й узагальнювати головну думку документа.
Перенесення слів у заголовках не допускається; у кінці заголовка крапка не
ставиться, інші розділові знаки зберігаються.
Якщо текст документа складається з кількох абзаців, для введення
тексту з нового абзацу потрібно натиснути клавішу Enter.
Якщо рядки тексту не вміщаються на одній сторінці, вони ав-
томатично переміщуються на наступну. Лінія розділу сторінок
відображається на екрані.
Під час введення тексту документа слід пам'ятати, що:
 пропуск не ставиться перед, але обов'язково ставиться після таких
знаків пунктуації, як кома, крапка, крапка з комою, двокрапка, знак
питання, знак оклику, три крапки, дужка, що закривається, лапки, що
закриваються;
 пропускне ставиться після, а ставиться перед дужкою, що
відкривається, та лапками, що відкриваються;
 пропуск ставиться і перед, і після тире;
 пропуск взагалі не ставиться при використанні дефіса.
При введенні тексту різними мовами потрібно не забувати переключати
мову.
Знак нерозривний пропуск (комбінація клавіш Ctrl + Shift + Пропуск)
перешкоджає символам, між якими він поставлений, розташовуватися на різних
рядках, і зберігається фіксованим при будь-якомувирівнюванні абзацу (не може
збільшуватися, на відміну від звичайного пропуску)-
Як перевірити правопис і виправити помилки в текстовому
документі?
Microsoft Word може допомогтикористувачевівиконати перевірку
правописутексту документа, який написаний будь-якою мовою. У словнику MS
Word міститься понад 200 мов та діалектів народів світу, серед яких є українська,
російська, англійська та багато інших.
Переглядаючи документ у вікні Microsoft Word, нерідко можна
помітити, що деякі слова мають червоне підкреслення. Так у середовищі
текстового процесора позначаються орфографічні помилки. Невдало
побудовані речення і речення з пропущеними знаками пунктуації
підкреслюються хвилястою лінією зеленого кольору. Виправляти знайдені
помилки можна вручну або автоматизовано — за допомогою спеціальних
інструментів текстового процесора.
Перш ніж здійснити перевірку правописув документі, рекомендовано
спочатку виділити весь текст документа та вказати мову, якою він написаний.
Призначити мову можна, виконавши команду Рецензування ^ Вибратимову.
Перевірку правописуможна виконати, скориставшись діалоговим вікном
Правопис— назва мови. (Команда Рецензування ^ Правописі граматикаабо
клавіша F7). Це діалогове вікно містить два робочихполя. У верхньому
демонструється текст, у якомузнайдено помилку, у нижньому — варіанти
правильного написання слова або короткийопис граматичної помилки.
Для кожної ситуації, у якій MS Word підозрює помилку, користувач має
змогуприйняти одне з трьохосновнихрішень:
 замінити помилково написане слово на одиніз запропонованихваріантів
(кнопка Замінити);
 підтвердити правильність написання слова (кнопка Пропустити);9
підтвердити правильність написання слова та занести його в словник (кнопка
Додати), після чого такий варіант написання слова вважатиметься правильним
і в усіх інших документах, створенихна цьому комп’ютері.
 Текстовийпроцесор MS Word може автоматично здійснювати перевірку
правописупід час введення тексту. Слова з орфографічнимипомилками
підкреслюються червоноюхвилястою лінією (якщо роздрукуватидокумент на
папері, ця лінія не виводиться).
Існує кілька причин, через які MS Word позначає слово як помилкове:
 слово було написане з помилкою (пропущено літеру або введено зайву).
Можна виправити це слово або вручну, або скориставшись контекстним меню
цього слова;
 слово було написане без помилки, але відсутнє у вбудованомув MS Word
словнику. Наприклад, у документі підкреслюються прізвище, назва міста або
науковий термін. У цьомувипадку можна або не звертати уваги на
підкреслення, або вибрати команду Додати до словника в контекстному меню
цього слова. Також слово можнавиключити з перевірки, вибравши команду
Пропустити або Пропуститивсе (у цьому випадку усі такі слова в тексті не
перевірятимуться);
 слово було написане без помилок, але введене іншою мовою. Перевірка
правописувідбувається за правилами тієї мови, якою було введено фрагмент
тексту, а не тієї, яка є встановленою на момент перевірки. Щоб виправити таку
помилку, можна в контекстномуменю слова вибратикоманду Мова і в списку,
що відкриється, вибрати потрібну мову.
VII. Самостійне застосуваннязнань устандартнихситуаціях
Робота за комп’ютером
1. Практичне завдання
 Завантажте текстовий процесор Word.
 Введіть текст за зразком (з пам’ятки «Правила введення тексту»).
 Виконайте перевірку правописув тексті.
 Використовуючиконтекстне меню слів з помилками, виправте допущені
помилки.
 Збережіть документ у власній папці з іменем Правила.
 Закрийте вікно програми.
2. Роботав парах (групах)
Обговоріть і з’ясуйте.
Мозкова атака
 Що свідчить про наявність помилок у тексті?
 Чи завждипідкреслення червоною хвилястою лінією свідчить про помилку
в слові?
 Що робитиу випадку, коли підкреслюється правильно написане слово?
 Про що свідчить підкреслення зеленою хвилястою лінією?
 Які є засобидля перевірки правописув програмі MS Word?
 Якими командами можна викликати вікно перевірки правопису?
Після обговорення групи(пари) звітують про виконану роботу, висловлюють свої
варіанти відповідей. Учитель корегує відповіді за потреби, узагальнює результати.
3. Роботаз підручником.
VIII. Домашнє завдання
Підручник ст. 136-144
ІX. Підсумки уроку
Рефлексія
Що нового сьогоднідізналися?
Чого навчилися?
Що сподобалось науроці, а що ні?
Чи виникали труднощі?
X. Оцінюванняроботи учнів

More Related Content

What's hot

текстовий редактор
текстовий редактортекстовий редактор
текстовий редакторssuser44fa4a1
 
9 клас інформатика Основи роботи з текстовою інформацією
9 клас інформатика Основи роботи з текстовою інформацією 9 клас інформатика Основи роботи з текстовою інформацією
9 клас інформатика Основи роботи з текстовою інформацією ivanchenkota
 
презентWord 9 клас
презентWord 9 класпрезентWord 9 клас
презентWord 9 класirinabodnya45566
 
Основи роботи з текстовою інформацією
Основи роботи з текстовою інформацієюОснови роботи з текстовою інформацією
Основи роботи з текстовою інформацієюCveldulf
 
Зміст текстового процесора
Зміст текстового процесораЗміст текстового процесора
Зміст текстового процесораD4N41K
 
Text proz urok_3-8kl
Text proz urok_3-8klText proz urok_3-8kl
Text proz urok_3-8klTamara tamara
 
текстовий процесор
текстовий процесортекстовий процесор
текстовий процесорSlovyansk School
 
05 текстовий редактор microsoft word
05   текстовий редактор microsoft word05   текстовий редактор microsoft word
05 текстовий редактор microsoft wordbarkanov
 

What's hot (18)

текстовий редактор
текстовий редактортекстовий редактор
текстовий редактор
 
9 клас інформатика Основи роботи з текстовою інформацією
9 клас інформатика Основи роботи з текстовою інформацією 9 клас інформатика Основи роботи з текстовою інформацією
9 клас інформатика Основи роботи з текстовою інформацією
 
л п №3
л п №3л п №3
л п №3
 
презентWord 9 клас
презентWord 9 класпрезентWord 9 клас
презентWord 9 клас
 
Microsoft word
Microsoft wordMicrosoft word
Microsoft word
 
Основи роботи з текстовою інформацією
Основи роботи з текстовою інформацієюОснови роботи з текстовою інформацією
Основи роботи з текстовою інформацією
 
лп11
лп11лп11
лп11
 
л п №1
л п №1л п №1
л п №1
 
22
2222
22
 
6 кл урок 4
6 кл урок 46 кл урок 4
6 кл урок 4
 
л п №2
л п №2л п №2
л п №2
 
л п №3
л п №3л п №3
л п №3
 
Зміст текстового процесора
Зміст текстового процесораЗміст текстового процесора
Зміст текстового процесора
 
Text proz urok_3-8kl
Text proz urok_3-8klText proz urok_3-8kl
Text proz urok_3-8kl
 
текстовий процесор
текстовий процесортекстовий процесор
текстовий процесор
 
Less17
Less17Less17
Less17
 
05 текстовий редактор microsoft word
05   текстовий редактор microsoft word05   текстовий редактор microsoft word
05 текстовий редактор microsoft word
 
4 19
4 194 19
4 19
 

Viewers also liked

PAIXÃO POR VIDAS - DISCIPULADO M12
PAIXÃO POR VIDAS - DISCIPULADO M12PAIXÃO POR VIDAS - DISCIPULADO M12
PAIXÃO POR VIDAS - DISCIPULADO M12map2015
 
Lunch sneapa fultineer lunch
Lunch sneapa fultineer lunchLunch sneapa fultineer lunch
Lunch sneapa fultineer lunchPlanning_1
 
Science Forum Day 3 - Froukje Kruijssen - Analyzing aquaculture livelihoods f...
Science Forum Day 3 - Froukje Kruijssen - Analyzing aquaculture livelihoods f...Science Forum Day 3 - Froukje Kruijssen - Analyzing aquaculture livelihoods f...
Science Forum Day 3 - Froukje Kruijssen - Analyzing aquaculture livelihoods f...WorldFish
 
Bilan "Sur la Route des Ecoles"
Bilan "Sur la Route des Ecoles"Bilan "Sur la Route des Ecoles"
Bilan "Sur la Route des Ecoles"Alice Poligny
 
Recherche avancée et veille en finance par Véronique Mesguich
Recherche avancée et veille en finance par Véronique MesguichRecherche avancée et veille en finance par Véronique Mesguich
Recherche avancée et veille en finance par Véronique Mesguichaficnam
 
Commercial aqua feed farm in bangladesh
Commercial aqua feed farm in bangladeshCommercial aqua feed farm in bangladesh
Commercial aqua feed farm in bangladeshNazmul Ahmed Oli
 
LaNostraVoce_VolXI_W2016
LaNostraVoce_VolXI_W2016LaNostraVoce_VolXI_W2016
LaNostraVoce_VolXI_W2016Alisa Aliaj
 
Sources of shareea
Sources of shareeaSources of shareea
Sources of shareeaKing Abidi
 
Documents.tips huong dan-phan-tich-pho-mxa
Documents.tips huong dan-phan-tich-pho-mxaDocuments.tips huong dan-phan-tich-pho-mxa
Documents.tips huong dan-phan-tich-pho-mxaabc135790
 
8 Reasons why Contractors Should Insure Trucks Under the Business
8 Reasons why Contractors Should Insure Trucks Under the Business8 Reasons why Contractors Should Insure Trucks Under the Business
8 Reasons why Contractors Should Insure Trucks Under the BusinessBob O'Brien
 
Cara kampanye / galang dana di DANAdidik
Cara kampanye / galang dana di DANAdidikCara kampanye / galang dana di DANAdidik
Cara kampanye / galang dana di DANAdidikDANAdidik
 
Basquet 120819172331-phpapp02
Basquet 120819172331-phpapp02Basquet 120819172331-phpapp02
Basquet 120819172331-phpapp02Javier Elizondo
 
Premier Martens speelde blufpoker in 1984 - CIA DOC
Premier Martens speelde blufpoker in 1984 - CIA DOC Premier Martens speelde blufpoker in 1984 - CIA DOC
Premier Martens speelde blufpoker in 1984 - CIA DOC Thierry Debels
 

Viewers also liked (20)

Navchalna programa
Navchalna programaNavchalna programa
Navchalna programa
 
09
0909
09
 
PAIXÃO POR VIDAS - DISCIPULADO M12
PAIXÃO POR VIDAS - DISCIPULADO M12PAIXÃO POR VIDAS - DISCIPULADO M12
PAIXÃO POR VIDAS - DISCIPULADO M12
 
Claire Guillou resume
Claire Guillou resumeClaire Guillou resume
Claire Guillou resume
 
Lunch sneapa fultineer lunch
Lunch sneapa fultineer lunchLunch sneapa fultineer lunch
Lunch sneapa fultineer lunch
 
SSC UCS Rugby
SSC UCS RugbySSC UCS Rugby
SSC UCS Rugby
 
Science Forum Day 3 - Froukje Kruijssen - Analyzing aquaculture livelihoods f...
Science Forum Day 3 - Froukje Kruijssen - Analyzing aquaculture livelihoods f...Science Forum Day 3 - Froukje Kruijssen - Analyzing aquaculture livelihoods f...
Science Forum Day 3 - Froukje Kruijssen - Analyzing aquaculture livelihoods f...
 
Bilan "Sur la Route des Ecoles"
Bilan "Sur la Route des Ecoles"Bilan "Sur la Route des Ecoles"
Bilan "Sur la Route des Ecoles"
 
Recherche avancée et veille en finance par Véronique Mesguich
Recherche avancée et veille en finance par Véronique MesguichRecherche avancée et veille en finance par Véronique Mesguich
Recherche avancée et veille en finance par Véronique Mesguich
 
Commercial aqua feed farm in bangladesh
Commercial aqua feed farm in bangladeshCommercial aqua feed farm in bangladesh
Commercial aqua feed farm in bangladesh
 
Great High Priest Forever
Great High Priest ForeverGreat High Priest Forever
Great High Priest Forever
 
Let's Grow Up Together
Let's Grow Up TogetherLet's Grow Up Together
Let's Grow Up Together
 
Ciencias naturais 2
Ciencias naturais 2Ciencias naturais 2
Ciencias naturais 2
 
LaNostraVoce_VolXI_W2016
LaNostraVoce_VolXI_W2016LaNostraVoce_VolXI_W2016
LaNostraVoce_VolXI_W2016
 
Sources of shareea
Sources of shareeaSources of shareea
Sources of shareea
 
Documents.tips huong dan-phan-tich-pho-mxa
Documents.tips huong dan-phan-tich-pho-mxaDocuments.tips huong dan-phan-tich-pho-mxa
Documents.tips huong dan-phan-tich-pho-mxa
 
8 Reasons why Contractors Should Insure Trucks Under the Business
8 Reasons why Contractors Should Insure Trucks Under the Business8 Reasons why Contractors Should Insure Trucks Under the Business
8 Reasons why Contractors Should Insure Trucks Under the Business
 
Cara kampanye / galang dana di DANAdidik
Cara kampanye / galang dana di DANAdidikCara kampanye / galang dana di DANAdidik
Cara kampanye / galang dana di DANAdidik
 
Basquet 120819172331-phpapp02
Basquet 120819172331-phpapp02Basquet 120819172331-phpapp02
Basquet 120819172331-phpapp02
 
Premier Martens speelde blufpoker in 1984 - CIA DOC
Premier Martens speelde blufpoker in 1984 - CIA DOC Premier Martens speelde blufpoker in 1984 - CIA DOC
Premier Martens speelde blufpoker in 1984 - CIA DOC
 

Similar to 20

Урок 14. Засоби автоматизації створення текстового документа
Урок 14. Засоби автоматизації створення текстового  документа Урок 14. Засоби автоматизації створення текстового  документа
Урок 14. Засоби автоматизації створення текстового документа Василь Тереховський
 
Перзентація
ПерзентаціяПерзентація
Перзентаціяlypy228
 
засоби автоматизації процесу створення документа
засоби автоматизації процесу створення документазасоби автоматизації процесу створення документа
засоби автоматизації процесу створення документаElena Kostesnko
 
загальні відомості про текстовий редактор Microsoft
загальні відомості про текстовий редактор Microsoftзагальні відомості про текстовий редактор Microsoft
загальні відомості про текстовий редактор Microsoftmarunasorokina
 
3 прикладна система – текстовий редактор
3 прикладна система – текстовий редактор3 прикладна система – текстовий редактор
3 прикладна система – текстовий редакторАлексей Свирь
 
10 информ ривкинд_лысенко_станд_2010_рус
10 информ ривкинд_лысенко_станд_2010_рус10 информ ривкинд_лысенко_станд_2010_рус
10 информ ривкинд_лысенко_станд_2010_русAira_Roo
 
Підручник з інформатики для 10 класу. Ривкінд Й.Я
Підручник з інформатики для 10 класу. Ривкінд Й.ЯПідручник з інформатики для 10 класу. Ривкінд Й.Я
Підручник з інформатики для 10 класу. Ривкінд Й.ЯVsimPPT
 
Informatyka stand-10-klas-ryvkind
Informatyka stand-10-klas-ryvkindInformatyka stand-10-klas-ryvkind
Informatyka stand-10-klas-ryvkindkreidaros1
 

Similar to 20 (20)

111
111111
111
 
Урок 14. Засоби автоматизації створення текстового документа
Урок 14. Засоби автоматизації створення текстового  документа Урок 14. Засоби автоматизації створення текстового  документа
Урок 14. Засоби автоматизації створення текстового документа
 
відкрите2
відкрите2відкрите2
відкрите2
 
відкрите
відкритевідкрите
відкрите
 
Перзентація
ПерзентаціяПерзентація
Перзентація
 
л п №3
л п №3л п №3
л п №3
 
23
2323
23
 
засоби автоматизації процесу створення документа
засоби автоматизації процесу створення документазасоби автоматизації процесу створення документа
засоби автоматизації процесу створення документа
 
загальні відомості про текстовий редактор Microsoft
загальні відомості про текстовий редактор Microsoftзагальні відомості про текстовий редактор Microsoft
загальні відомості про текстовий редактор Microsoft
 
Metodit2015
Metodit2015Metodit2015
Metodit2015
 
план конспект відкритий урок
план конспект відкритий урокплан конспект відкритий урок
план конспект відкритий урок
 
Less18
Less18Less18
Less18
 
3 прикладна система – текстовий редактор
3 прикладна система – текстовий редактор3 прикладна система – текстовий редактор
3 прикладна система – текстовий редактор
 
Less33
Less33Less33
Less33
 
4 клас урок 7 як вводити текст
4 клас урок 7 як вводити текст4 клас урок 7 як вводити текст
4 клас урок 7 як вводити текст
 
10 информ ривкинд_лысенко_станд_2010_рус
10 информ ривкинд_лысенко_станд_2010_рус10 информ ривкинд_лысенко_станд_2010_рус
10 информ ривкинд_лысенко_станд_2010_рус
 
Підручник з інформатики для 10 класу. Ривкінд Й.Я
Підручник з інформатики для 10 класу. Ривкінд Й.ЯПідручник з інформатики для 10 класу. Ривкінд Й.Я
Підручник з інформатики для 10 класу. Ривкінд Й.Я
 
Informatyka stand-10-klas-ryvkind
Informatyka stand-10-klas-ryvkindInformatyka stand-10-klas-ryvkind
Informatyka stand-10-klas-ryvkind
 
вам6мі5
вам6мі5вам6мі5
вам6мі5
 
10 in r_stan
10 in r_stan10 in r_stan
10 in r_stan
 

More from Ірина Деренівська (20)

Random 150304041813-conversion-gate01
Random 150304041813-conversion-gate01Random 150304041813-conversion-gate01
Random 150304041813-conversion-gate01
 
Book
BookBook
Book
 
5 31
5 315 31
5 31
 
5 29
5 295 29
5 29
 
5 28
5 285 28
5 28
 
5 27
5 275 27
5 27
 
5 26
5 265 26
5 26
 
5 0
5 05 0
5 0
 
4 25
4 254 25
4 25
 
4 24
4 244 24
4 24
 
4 23
4 234 23
4 23
 
4 22
4 224 22
4 22
 
4 21
4 214 21
4 21
 
4 20
4 204 20
4 20
 
4 19
4 194 19
4 19
 
4 18
4 184 18
4 18
 
4 0
4 04 0
4 0
 
3 17
3 173 17
3 17
 
3 16
3 163 16
3 16
 
3 15
3 153 15
3 15
 

Recently uploaded

ЛЕКЦІЯ Засоби масової інформації –важливий інструмент ПР.ppt
ЛЕКЦІЯ Засоби масової інформації –важливий інструмент ПР.pptЛЕКЦІЯ Засоби масової інформації –важливий інструмент ПР.ppt
ЛЕКЦІЯ Засоби масової інформації –важливий інструмент ПР.pptssuser59e649
 
Р.Шеклі "Запах думки". Аналіз оповідання
Р.Шеклі "Запах думки". Аналіз оповіданняР.Шеклі "Запах думки". Аналіз оповідання
Р.Шеклі "Запах думки". Аналіз оповіданняAdriana Himinets
 
Іваніщук Надія Вікторівна атестація .pdf
Іваніщук Надія Вікторівна атестація  .pdfІваніщук Надія Вікторівна атестація  .pdf
Іваніщук Надія Вікторівна атестація .pdfhome
 
Хімічні елементи в літературних творах 8 клас
Хімічні елементи в літературних творах 8 класХімічні елементи в літературних творах 8 клас
Хімічні елементи в літературних творах 8 класkrementsova09nadya
 
Застосування Гайду безбар’єрності в роботі закладів культури громад Одещини.pdf
Застосування Гайду безбар’єрності в роботі закладів культури громад Одещини.pdfЗастосування Гайду безбар’єрності в роботі закладів культури громад Одещини.pdf
Застосування Гайду безбар’єрності в роботі закладів культури громад Одещини.pdfssuser15a891
 
Бомбочки для ванни своїми руками презентація
Бомбочки для ванни своїми руками презентаціяБомбочки для ванни своїми руками презентація
Бомбочки для ванни своїми руками презентаціяssuser0a4f48
 
атестація 2023-2024 Kewmrbq wtynh GNJ.pdf
атестація 2023-2024 Kewmrbq wtynh GNJ.pdfатестація 2023-2024 Kewmrbq wtynh GNJ.pdf
атестація 2023-2024 Kewmrbq wtynh GNJ.pdfhome
 
Презентациія для сайта Група «Незабудка».pptx
Презентациія для сайта Група «Незабудка».pptxПрезентациія для сайта Група «Незабудка».pptx
Презентациія для сайта Група «Незабудка».pptxOlgaDidenko6
 
Принципові відмінності досконалої (повної) конкуренції від інших форм організ...
Принципові відмінності досконалої (повної) конкуренції від інших форм організ...Принципові відмінності досконалої (повної) конкуренції від інших форм організ...
Принципові відмінності досконалої (повної) конкуренції від інших форм організ...JurgenstiX
 
Проблеми захисту лісу в Україні та шляхи вирішення
Проблеми захисту лісу в Україні та шляхи вирішенняПроблеми захисту лісу в Україні та шляхи вирішення
Проблеми захисту лісу в Україні та шляхи вирішенняtetiana1958
 
Бібліотека – розвиток дитячої творчості та дозвілля для дітейpptx
Бібліотека – розвиток дитячої творчості  та дозвілля для дітейpptxБібліотека – розвиток дитячої творчості  та дозвілля для дітейpptx
Бібліотека – розвиток дитячої творчості та дозвілля для дітейpptxssuserc301ed1
 
Відкрита лекція на тему «Контроль бур'янів в посівах соняшника»
Відкрита лекція на тему «Контроль бур'янів в посівах соняшника»Відкрита лекція на тему «Контроль бур'янів в посівах соняшника»
Відкрита лекція на тему «Контроль бур'янів в посівах соняшника»tetiana1958
 

Recently uploaded (12)

ЛЕКЦІЯ Засоби масової інформації –важливий інструмент ПР.ppt
ЛЕКЦІЯ Засоби масової інформації –важливий інструмент ПР.pptЛЕКЦІЯ Засоби масової інформації –важливий інструмент ПР.ppt
ЛЕКЦІЯ Засоби масової інформації –важливий інструмент ПР.ppt
 
Р.Шеклі "Запах думки". Аналіз оповідання
Р.Шеклі "Запах думки". Аналіз оповіданняР.Шеклі "Запах думки". Аналіз оповідання
Р.Шеклі "Запах думки". Аналіз оповідання
 
Іваніщук Надія Вікторівна атестація .pdf
Іваніщук Надія Вікторівна атестація  .pdfІваніщук Надія Вікторівна атестація  .pdf
Іваніщук Надія Вікторівна атестація .pdf
 
Хімічні елементи в літературних творах 8 клас
Хімічні елементи в літературних творах 8 класХімічні елементи в літературних творах 8 клас
Хімічні елементи в літературних творах 8 клас
 
Застосування Гайду безбар’єрності в роботі закладів культури громад Одещини.pdf
Застосування Гайду безбар’єрності в роботі закладів культури громад Одещини.pdfЗастосування Гайду безбар’єрності в роботі закладів культури громад Одещини.pdf
Застосування Гайду безбар’єрності в роботі закладів культури громад Одещини.pdf
 
Бомбочки для ванни своїми руками презентація
Бомбочки для ванни своїми руками презентаціяБомбочки для ванни своїми руками презентація
Бомбочки для ванни своїми руками презентація
 
атестація 2023-2024 Kewmrbq wtynh GNJ.pdf
атестація 2023-2024 Kewmrbq wtynh GNJ.pdfатестація 2023-2024 Kewmrbq wtynh GNJ.pdf
атестація 2023-2024 Kewmrbq wtynh GNJ.pdf
 
Презентациія для сайта Група «Незабудка».pptx
Презентациія для сайта Група «Незабудка».pptxПрезентациія для сайта Група «Незабудка».pptx
Презентациія для сайта Група «Незабудка».pptx
 
Принципові відмінності досконалої (повної) конкуренції від інших форм організ...
Принципові відмінності досконалої (повної) конкуренції від інших форм організ...Принципові відмінності досконалої (повної) конкуренції від інших форм організ...
Принципові відмінності досконалої (повної) конкуренції від інших форм організ...
 
Проблеми захисту лісу в Україні та шляхи вирішення
Проблеми захисту лісу в Україні та шляхи вирішенняПроблеми захисту лісу в Україні та шляхи вирішення
Проблеми захисту лісу в Україні та шляхи вирішення
 
Бібліотека – розвиток дитячої творчості та дозвілля для дітейpptx
Бібліотека – розвиток дитячої творчості  та дозвілля для дітейpptxБібліотека – розвиток дитячої творчості  та дозвілля для дітейpptx
Бібліотека – розвиток дитячої творчості та дозвілля для дітейpptx
 
Відкрита лекція на тему «Контроль бур'янів в посівах соняшника»
Відкрита лекція на тему «Контроль бур'янів в посівах соняшника»Відкрита лекція на тему «Контроль бур'янів в посівах соняшника»
Відкрита лекція на тему «Контроль бур'янів в посівах соняшника»
 

20

  • 1. Урок 20. Створення текстових документів. Перевірка правопису. Цілі:  навчальна: продовжити формувати вміння редагувати та створювати текстові документи, здійснювати перевірку правопису; удосконалювати вміння працювати з текстовим документом;  розвивальна:сприяти розвитку логічного мислення учнів; формувати в учнів алгоритмічне мислення, уміння самостійно здобувати знання;  виховна: виховувати творче ставлення до справи. Тип уроку: засвоєння новихзнань. Обладнаннята наочність:дошка, комп’ютери, підручники. Хід уроку І. Організаційний етап ІІ. Перевірка домашньогозавдання ІІІ. відтворення і коригування опорних знань «Запитання — відповідь» Іноді перевірку домашнього завдання можна проводити так: учневі, якого викликали до дошки, товариші ставлять запитання до вивченого параграфу (не заглядаючи в підручник). Оцінюють точність і правильність відповідей і самих запитань.  Що ми називаємо текстовим документом?  Які об’єктиможе містити текстовийдокумент?  Як завантажитипрограму MicrosoftOffice Word 2007?  Для чого використовують програму MS Word?  З яких елементів інтерфейсу складається головне вікно редактораMS Word і в чому їх призначення?  Як ви розумієте поняття стрічковий інтерфейс?  Які вкладки має стрічка в MS Word?  Для чого використовують лінійки прокручування у MS Word?  Як завершити роботуз програмою MS Word? IV. Мотиваціянавчальноїдіяльності Прийом «відстроченавідгадка» — Як правильно організувати роботуз тестовим документом, щоб зекономитичас? — Як зробититак, щоб ваш документ мав естетичний вигляд на екрані та на папері? Відповіді на ці та інші запитання ви дізнаєтесь під час вивчення нової теми. V. Повідомлення теми, цілей, завдань уроку
  • 2. VI. Сприйманняй усвідомленняучнями нового матеріалу Поясненнявчителяз елементами демонстрування презентації Створюватитекстові документи можна кількома способами: 1. з порожнього документу 2. шляхом редагування існуючого документу 3. на основішаблону Для створення нового документу з порожньогопотрібно:  завантажити Microsoft Word  обративказівку ФайлСтворитиНовий документ  ввести текст документу  зберегтирезультати роботиу файлі документу Для створення нового документушляхом редагування існуючого потрібно:  відкрити існуючий документ  внести зміни в цей документ  зберегтирезультати з новим іменем (скориставшись вказівкою Зберегти як) Для створення нового документуна основішаблону потрібно:  завантажити Microsoft Word  обративказівку ФайлСтворити та обратипотрібний шаблон із запропонованих  внести зміни та зберегти результати роботиу файлі документа Шаблон – це заготовкамайбутнього документа, що містить різні складові (текст, заголовки, зображення, примітки та ін.) та підказки щодо їх заповнення. Але, перш ніж розпочатистворення документа, його необхідно спланувати:  визначити мету створення документа та його тип: повідо млення, лист, інструкція, звіт, реклама, вітальна листівка, грамота, оголошення;  врахувати аудиторію, для якої створюється документ: вік читачів, мову, яку вони розуміють, адже від цього залежить, наприклад, розмір літер тексту та добір ілюстративного матеріалу;  придумати назву файла і заголовок документа, визначити його складові;  розробити структуру — визначити, які складові текстового документ а і в якому місці будуть розташовані. Коли структуру майбутнього документа створено, необхідно дібрати тексти, у тому числі заголовки й підзаголовки; визначити, чи потрібно набирати тексти з клавіатури, чи можна скопіювати з інших, уже створених документів; дібрати зображення та зберегти їх у файлах на комп'ютері в одній папці тощо. Для збереження текстового документа на комп'ютері слід скористатися вказівками з меню Файл: Зберегти чи Зберегти як.
  • 3. о Які є правила введення тексту в середовищі текстового процесора? Для введення тексту на екрані відображається вертикальна риска, що мерехтить (|). Це курсор, який показує, де починається введення тексту. Можна перемістити курсор, клацнувши мишею в місці бажаного розташування або скориставшись клавішами навігації. Учням слід нагадати, що на екрані під час введення тексту зна- ходяться два курсори: курсор клавіатури і миші, який зазвичай називають вказівником (маркером). Курсор клавіатури знаходиться тільки в полі тексту і слугує для вказування місця набору і редагування тексту. Курсор миші може переміщуватись по всьому екрану і слугує для швидкого переміщення курсору клавіатури на нове місце, а також для подання різноманітних команд. При введенні та опрацюванні текстів у середовищі текстового процесора слід дотримуватись певних правил. Розглянемо їх. Заголовки документів зазвичай виділяють. Наприклад, збільшують розмір символів, установлюють стиль накреслення — напівжирний, або записують великими літерами. Заголовки мають бути короткими, привертати увагу аудиторії й узагальнювати головну думку документа. Перенесення слів у заголовках не допускається; у кінці заголовка крапка не ставиться, інші розділові знаки зберігаються. Якщо текст документа складається з кількох абзаців, для введення тексту з нового абзацу потрібно натиснути клавішу Enter. Якщо рядки тексту не вміщаються на одній сторінці, вони ав- томатично переміщуються на наступну. Лінія розділу сторінок відображається на екрані. Під час введення тексту документа слід пам'ятати, що:  пропуск не ставиться перед, але обов'язково ставиться після таких знаків пунктуації, як кома, крапка, крапка з комою, двокрапка, знак питання, знак оклику, три крапки, дужка, що закривається, лапки, що закриваються;  пропускне ставиться після, а ставиться перед дужкою, що відкривається, та лапками, що відкриваються;  пропуск ставиться і перед, і після тире;  пропуск взагалі не ставиться при використанні дефіса. При введенні тексту різними мовами потрібно не забувати переключати мову. Знак нерозривний пропуск (комбінація клавіш Ctrl + Shift + Пропуск) перешкоджає символам, між якими він поставлений, розташовуватися на різних
  • 4. рядках, і зберігається фіксованим при будь-якомувирівнюванні абзацу (не може збільшуватися, на відміну від звичайного пропуску)- Як перевірити правопис і виправити помилки в текстовому документі? Microsoft Word може допомогтикористувачевівиконати перевірку правописутексту документа, який написаний будь-якою мовою. У словнику MS Word міститься понад 200 мов та діалектів народів світу, серед яких є українська, російська, англійська та багато інших. Переглядаючи документ у вікні Microsoft Word, нерідко можна помітити, що деякі слова мають червоне підкреслення. Так у середовищі текстового процесора позначаються орфографічні помилки. Невдало побудовані речення і речення з пропущеними знаками пунктуації підкреслюються хвилястою лінією зеленого кольору. Виправляти знайдені помилки можна вручну або автоматизовано — за допомогою спеціальних інструментів текстового процесора. Перш ніж здійснити перевірку правописув документі, рекомендовано спочатку виділити весь текст документа та вказати мову, якою він написаний. Призначити мову можна, виконавши команду Рецензування ^ Вибратимову. Перевірку правописуможна виконати, скориставшись діалоговим вікном Правопис— назва мови. (Команда Рецензування ^ Правописі граматикаабо клавіша F7). Це діалогове вікно містить два робочихполя. У верхньому демонструється текст, у якомузнайдено помилку, у нижньому — варіанти правильного написання слова або короткийопис граматичної помилки. Для кожної ситуації, у якій MS Word підозрює помилку, користувач має змогуприйняти одне з трьохосновнихрішень:  замінити помилково написане слово на одиніз запропонованихваріантів (кнопка Замінити);  підтвердити правильність написання слова (кнопка Пропустити);9 підтвердити правильність написання слова та занести його в словник (кнопка Додати), після чого такий варіант написання слова вважатиметься правильним і в усіх інших документах, створенихна цьому комп’ютері.  Текстовийпроцесор MS Word може автоматично здійснювати перевірку правописупід час введення тексту. Слова з орфографічнимипомилками підкреслюються червоноюхвилястою лінією (якщо роздрукуватидокумент на папері, ця лінія не виводиться). Існує кілька причин, через які MS Word позначає слово як помилкове:
  • 5.  слово було написане з помилкою (пропущено літеру або введено зайву). Можна виправити це слово або вручну, або скориставшись контекстним меню цього слова;  слово було написане без помилки, але відсутнє у вбудованомув MS Word словнику. Наприклад, у документі підкреслюються прізвище, назва міста або науковий термін. У цьомувипадку можна або не звертати уваги на підкреслення, або вибрати команду Додати до словника в контекстному меню цього слова. Також слово можнавиключити з перевірки, вибравши команду Пропустити або Пропуститивсе (у цьому випадку усі такі слова в тексті не перевірятимуться);  слово було написане без помилок, але введене іншою мовою. Перевірка правописувідбувається за правилами тієї мови, якою було введено фрагмент тексту, а не тієї, яка є встановленою на момент перевірки. Щоб виправити таку помилку, можна в контекстномуменю слова вибратикоманду Мова і в списку, що відкриється, вибрати потрібну мову. VII. Самостійне застосуваннязнань устандартнихситуаціях Робота за комп’ютером 1. Практичне завдання  Завантажте текстовий процесор Word.  Введіть текст за зразком (з пам’ятки «Правила введення тексту»).  Виконайте перевірку правописув тексті.  Використовуючиконтекстне меню слів з помилками, виправте допущені помилки.  Збережіть документ у власній папці з іменем Правила.  Закрийте вікно програми. 2. Роботав парах (групах) Обговоріть і з’ясуйте. Мозкова атака  Що свідчить про наявність помилок у тексті?  Чи завждипідкреслення червоною хвилястою лінією свідчить про помилку в слові?  Що робитиу випадку, коли підкреслюється правильно написане слово?  Про що свідчить підкреслення зеленою хвилястою лінією?  Які є засобидля перевірки правописув програмі MS Word?  Якими командами можна викликати вікно перевірки правопису? Після обговорення групи(пари) звітують про виконану роботу, висловлюють свої варіанти відповідей. Учитель корегує відповіді за потреби, узагальнює результати. 3. Роботаз підручником.
  • 6. VIII. Домашнє завдання Підручник ст. 136-144 ІX. Підсумки уроку Рефлексія Що нового сьогоднідізналися? Чого навчилися? Що сподобалось науроці, а що ні? Чи виникали труднощі? X. Оцінюванняроботи учнів