SlideShare une entreprise Scribd logo
1  sur  2
DNEVNA PRIPRAVA ZA IZVOĐENJE NASTAVE HRVATSKOGA JEZIKA
OŠ IGK Gornje Bazje
Učiteljica: Andreja Galović
Razred: peti
Mjesec: siječanj 2017.
Nastavno područje: jezik
Nastavna jedinica:
Nepromjenjive riječi – ponavljanje, vježbanje i usustavljivanje
Ključni pojmovi: promjenjive i nepromjenjive riječi; prilozi, prijedlozi, veznici, uskilci, čestice
Cilj nastavne jedinice: ponoviti, uvježbati i usustaviti znanje učenika o nepromjenjivim riječima
Zadaće:
obrazovne: ponavljanje, vježbanje i usustavljivanje spoznaja o nepromjenjivim riječima (zapažanje,
imenovanje i razlikovanje nepromjenjivih vrsta riječi)
funkcionalne: razvijanje sposobnosti zapažanja, logičkog mišljenja, zaključivanja, apstrakcije,
generalizacije, razvijanje sposobnosti zamišljanja, doživljavanja te izražavanja doživljenoga i primjena
stečenoga znanja, razvijanje IKT kompetencija učenika
odgojne i socijalizirajuće: razvijanje svijesti o važnosti učenja i njegovanja materinskoga jezika,
razvijanje zanimanja za proučavanje jezika, razvijanje senzibiliteta za umjetničku riječ, razvijanje
sposobnosti za rad u skupini i u paru, jačanje samopouzdanja, razvijanje humanihmeđuljudskihodnosa
te razvijanje kritičkograzmišljanjaouporabi pametnihtelefonaunastavi
Prethodna znanja: promjenjive i nepromjenjive riječi, osnova i nastavak
Korelacija: unutarpredmetna, informatika
TIP SATA
vježbanje
ponavljanje
usustavljivanje
OBLICI RADA
čeoni
u skupinama
u parovima
individualni
NASTAVNEMETODE
metodaigre
usmjereni razgovor
odgovaranje napitanja
metodačitanja
metodapisanja
dopunjavanje
oblikovanje teksta
NASTAVNASREDSTVA
živariječ
nastavni listići
didaktički materijali
pametni telefon/tablet
plakat
pločai kreda
računaloi televizor
TIJEK NASTAVNOGA SATA
a) motivacija: igra zip-zap-zop
b) najava: uvježbavanje znanja o nepromjenjivim riječima kroz igru
c) provedba (uvježbavanje):
- ponavljanje teorije o nepromjenjivim vrstama riječi Kahoot kvizom
- igre: pronađi svoje jato, izbaci uljeza, točno-netočno, kviz, igra u paru, vruće-hladno, pantomima,
proširivanje rečeničnog predloška, razredna rečenica, slaganje plakata, samostalno prepoznavanje
nepromjenjivih riječi u tekstu, najslabija karika, ponovi i nastavi
d) zadavanje zadataka za samostalni rad: Za domaći uradak napisati sastavak naslova Izgubljeno pa
nađeno temeljen na stvarnom ili izmišljenom događaju zasićen nepromjenjivim vrstama riječi te ih
označiti u tekstu.
PLAN PLOČE
Nepromjenjive riječi – usustavljivanje
Ne ostavljaj za SUTRA ono što možeš učiniti DANAS!
nepromjenjive riječi
 prilozi
(glagol, okolnost)
 prijedlozi
(imenica, odnos)
 veznici
 usklici
 čestice
PRILOZI
PRIJED-
LOZI
VEZNICI ČESTICEUSKLICI

Contenu connexe

Plus de slavicivan

4.nastavni plan obradačitanje reading, students around the world – kopija -va...
4.nastavni plan obradačitanje reading, students around the world – kopija -va...4.nastavni plan obradačitanje reading, students around the world – kopija -va...
4.nastavni plan obradačitanje reading, students around the world – kopija -va...
slavicivan
 
Lesson plan(4) reading, students around the world –vanja šajatović
Lesson plan(4) reading, students around the world –vanja šajatovićLesson plan(4) reading, students around the world –vanja šajatović
Lesson plan(4) reading, students around the world –vanja šajatović
slavicivan
 
Celebrations nastavni plan-vanja šajatović
Celebrations nastavni plan-vanja šajatovićCelebrations nastavni plan-vanja šajatović
Celebrations nastavni plan-vanja šajatović
slavicivan
 
Lovran what a brain has got to do with teaching.session one
Lovran what a brain has got to do with teaching.session oneLovran what a brain has got to do with teaching.session one
Lovran what a brain has got to do with teaching.session one
slavicivan
 
Cumulative survey results for energy
Cumulative survey results for energyCumulative survey results for energy
Cumulative survey results for energy
slavicivan
 
Energy from garbage by kinga
Energy from garbage by kingaEnergy from garbage by kinga
Energy from garbage by kinga
slavicivan
 
Energy from garbage by hubert
Energy from garbage by hubertEnergy from garbage by hubert
Energy from garbage by hubert
slavicivan
 

Plus de slavicivan (20)

Celebrations lesson plan-vanja šajatović
Celebrations lesson plan-vanja šajatovićCelebrations lesson plan-vanja šajatović
Celebrations lesson plan-vanja šajatović
 
4.nastavni plan obradačitanje reading, students around the world – kopija -va...
4.nastavni plan obradačitanje reading, students around the world – kopija -va...4.nastavni plan obradačitanje reading, students around the world – kopija -va...
4.nastavni plan obradačitanje reading, students around the world – kopija -va...
 
Lesson plan(4) reading, students around the world –vanja šajatović
Lesson plan(4) reading, students around the world –vanja šajatovićLesson plan(4) reading, students around the world –vanja šajatović
Lesson plan(4) reading, students around the world –vanja šajatović
 
Lesson plan croatian language
Lesson plan croatian languageLesson plan croatian language
Lesson plan croatian language
 
Nikola tesla inventor,genius,explorer
Nikola tesla inventor,genius,explorerNikola tesla inventor,genius,explorer
Nikola tesla inventor,genius,explorer
 
Other internet services
Other internet servicesOther internet services
Other internet services
 
Acquaintance with the presentation tool
Acquaintance with the presentation toolAcquaintance with the presentation tool
Acquaintance with the presentation tool
 
Erasmus+art hr
Erasmus+art hrErasmus+art hr
Erasmus+art hr
 
Erasmus+ART
Erasmus+ARTErasmus+ART
Erasmus+ART
 
Celebrations nastavni plan-vanja šajatović
Celebrations nastavni plan-vanja šajatovićCelebrations nastavni plan-vanja šajatović
Celebrations nastavni plan-vanja šajatović
 
Nikola tesla istrazivac izumitelj_genij
Nikola  tesla istrazivac izumitelj_genijNikola  tesla istrazivac izumitelj_genij
Nikola tesla istrazivac izumitelj_genij
 
Obilježavanje dana darovitih učenika
Obilježavanje dana darovitih učenikaObilježavanje dana darovitih učenika
Obilježavanje dana darovitih učenika
 
Ostale internetske usluge
Ostale internetske uslugeOstale internetske usluge
Ostale internetske usluge
 
Nieves Veracruz school presentation Split 2016
Nieves Veracruz school presentation Split 2016Nieves Veracruz school presentation Split 2016
Nieves Veracruz school presentation Split 2016
 
Lovran what a brain has got to do with teaching.session one
Lovran what a brain has got to do with teaching.session oneLovran what a brain has got to do with teaching.session one
Lovran what a brain has got to do with teaching.session one
 
Luka serepac
Luka serepacLuka serepac
Luka serepac
 
Cumulative survey results for energy
Cumulative survey results for energyCumulative survey results for energy
Cumulative survey results for energy
 
Upute za prijavu na wikispace
Upute za prijavu na wikispaceUpute za prijavu na wikispace
Upute za prijavu na wikispace
 
Energy from garbage by kinga
Energy from garbage by kingaEnergy from garbage by kinga
Energy from garbage by kinga
 
Energy from garbage by hubert
Energy from garbage by hubertEnergy from garbage by hubert
Energy from garbage by hubert
 

Dnevna priprava za izvođenje nastave hrvatskoga jezika

  • 1. DNEVNA PRIPRAVA ZA IZVOĐENJE NASTAVE HRVATSKOGA JEZIKA OŠ IGK Gornje Bazje Učiteljica: Andreja Galović Razred: peti Mjesec: siječanj 2017. Nastavno područje: jezik Nastavna jedinica: Nepromjenjive riječi – ponavljanje, vježbanje i usustavljivanje Ključni pojmovi: promjenjive i nepromjenjive riječi; prilozi, prijedlozi, veznici, uskilci, čestice Cilj nastavne jedinice: ponoviti, uvježbati i usustaviti znanje učenika o nepromjenjivim riječima Zadaće: obrazovne: ponavljanje, vježbanje i usustavljivanje spoznaja o nepromjenjivim riječima (zapažanje, imenovanje i razlikovanje nepromjenjivih vrsta riječi) funkcionalne: razvijanje sposobnosti zapažanja, logičkog mišljenja, zaključivanja, apstrakcije, generalizacije, razvijanje sposobnosti zamišljanja, doživljavanja te izražavanja doživljenoga i primjena stečenoga znanja, razvijanje IKT kompetencija učenika odgojne i socijalizirajuće: razvijanje svijesti o važnosti učenja i njegovanja materinskoga jezika, razvijanje zanimanja za proučavanje jezika, razvijanje senzibiliteta za umjetničku riječ, razvijanje sposobnosti za rad u skupini i u paru, jačanje samopouzdanja, razvijanje humanihmeđuljudskihodnosa te razvijanje kritičkograzmišljanjaouporabi pametnihtelefonaunastavi Prethodna znanja: promjenjive i nepromjenjive riječi, osnova i nastavak Korelacija: unutarpredmetna, informatika TIP SATA vježbanje ponavljanje usustavljivanje OBLICI RADA čeoni u skupinama u parovima individualni NASTAVNEMETODE metodaigre usmjereni razgovor odgovaranje napitanja metodačitanja metodapisanja dopunjavanje oblikovanje teksta NASTAVNASREDSTVA živariječ nastavni listići didaktički materijali pametni telefon/tablet plakat pločai kreda računaloi televizor TIJEK NASTAVNOGA SATA a) motivacija: igra zip-zap-zop b) najava: uvježbavanje znanja o nepromjenjivim riječima kroz igru c) provedba (uvježbavanje): - ponavljanje teorije o nepromjenjivim vrstama riječi Kahoot kvizom - igre: pronađi svoje jato, izbaci uljeza, točno-netočno, kviz, igra u paru, vruće-hladno, pantomima, proširivanje rečeničnog predloška, razredna rečenica, slaganje plakata, samostalno prepoznavanje nepromjenjivih riječi u tekstu, najslabija karika, ponovi i nastavi d) zadavanje zadataka za samostalni rad: Za domaći uradak napisati sastavak naslova Izgubljeno pa nađeno temeljen na stvarnom ili izmišljenom događaju zasićen nepromjenjivim vrstama riječi te ih označiti u tekstu.
  • 2. PLAN PLOČE Nepromjenjive riječi – usustavljivanje Ne ostavljaj za SUTRA ono što možeš učiniti DANAS! nepromjenjive riječi  prilozi (glagol, okolnost)  prijedlozi (imenica, odnos)  veznici  usklici  čestice PRILOZI PRIJED- LOZI VEZNICI ČESTICEUSKLICI