Проблеми захисту лісу в Україні та шляхи вирішення
здоровя найцінніший скарб
1. Хмелівська загальноосвітня школа І – ІІІ ст.
Маловисківської районної ради
Кіровоградської області
Вчитель початкових класів
Буханенко Ірина Григорівна
2. Тема. Здоров′я мати – вік біди не знати.
Здоров′я – найцінніший скарб.
Мета. Сформулюватирозуміння поняття здоров′я,здоровийспосібжиття;
сформуватиставлення до здоров′я як до основної цінності життя; ознайомитиз
історичними надбаннямиукраїнського народу; виховуватибажання підтримувати
традиції українців ведення здорового способу життя.
Обладнання.Звукозапис «Звукиприроди», картки, запис пісні «Зарядка»,
малюнки, пазлиз прислів′ями.
Хід уроку
1.Вступнеслово вчителя.
- Доброго дня вам, любідіти, доброго вам здоров′я!
- Чи здивувало вас моє привітання?
- Чи приємно слухати такі привітання? Чому?
- Чи можете ви сказати про себе: «Я здоровий»?
- Чому необхідно берегти здоров′я?
Бажаю вам всім доброго здоров′я,щобвогник , який є у ваших очах, ніколине
згасав.
2. Діти (по черзі)
- Доброго здоров′я, доброго вам дня!
- Хай вам тепле сонце світить у вікно щодня!
- Хай сміється мирне небо і дивуєсвіт!
- А земля нехай даруєвсім здоров′я цвіт!
Учитель.
- Яке побажання ви почулиперше від мене?
- Які побажання ви почуливід дітей? (Щоббулиздоровими)
Бо здоров′я , любідіти, - в світі головне,
3. А здоровийі веселий щастя не мине!
Станьте рівно, не крутіться,
Одинодному всміхніться.
Ласкавинкипосилаємо,
Працюватипочинаємо,
Всім людям добра бажаємо!
- Що треба робити зранку завжди, щоб було здоров′я? (Зарядку)
От і почнемо ми сьогодніурок із ранковоїзарядки(діти виконують вправипід
музику «Зарядка» ).
3. Оголошеннятеми і мети уроку.
Читаємо запис на дошці«Здоров′я – найцінніший скарб».
4.Метод«Мікрофон».
- На вашу думку, що таке щастя?
(Діти передають мікрофон, говорять свої міркування).
- Отже, людиніпотрібне здоров′я для того, щоб навчатися, рости, міцніти,
долатитруднощі життя і досягатиуспіхів. Недарма в народі кажуть: «Було б
здоров′я, а все інше наживемо!»
5. Релаксація«На морі»
- Багато хто із вас влітку відпочивалина морі. Давайте заплющимо очіі трішки
пофантазуємо. (Звучить запис «Дихання моря»)
Я на морі… Світить яскраве сонечко. Дивлюсь на безмежні водні простори. Вони
виблискують різнимикольорами: синім, фіолетовим, смарагдовим. Дихаю вільно,
спокійно. Хвилі набігають одна на одну і вдаряються об берег. Здається , що море
розмовляє з вами. Як прекрасно навкруги!Я почуваюся найщасливішою людиною
на Землі.
Розплющтеочі.
6. Робота в парах «Народна мудрістьпро здоров′я».
- Тепер, діти, після відпочинку ми з вами попрацюємо в парахі дізнаємося, як же
українці з давніх- давен говорилипро здоров′я.
4. (Діти складають прислів’я із пазлів, а потім пояснюють їх)
Тримай ноги в теплі, голову в холоді, живіт у голоді – не хворітимеш, довго
житимеш.
Найбільшебагатство – здоров′я.
Здоров′я дорожчеза багатство.
Праця – здоров′я, лінь – хвороба.
Сонце, повітря, вода – найкращі друзі.
Весела думка – половина здоров′я.
7. Релаксація«По лісовій стежині».
- А тепер із веселою думкою помандруємо в ліс. Що ми знаємо про ліс?
(Звучить запис «По лісовій стежині»)
Ми у лісі… Заходимо тихо, щоб не потурбуватилісовихмешканців. Глибоко
вдихаємо лісове повітря. У лісі прохолодно, затишно. Птахи перемовляються між
собою. Інколикрізь кронидерев пробиваються сонячні промені. Нам легко,
радісно на душі. Ми ніби поєдналися з природою. Раптом біля стежки ми
побачиликульбабку, алечомусь вона була закрита.
- Чому закрилася кульбабка? (Кульбабка закривається на дощ)
- Що ще ви знаєте про кульбабу, про її лікувальнівластивості?
Давайте швиденько повертатися до школи,щобне потрапити під дощ. (Звучить
запис «Звукидощу»)
- Коли ми йшлипо лісовій стежині, яку ще лікувальну рослину бачили?
(Подорожник)
- Що ви знаєте про лікувальнівластивості цієї рослини?
8. «Ажурна пилка»
- Після короткого відпочинку в лісі, набравшись здоров′я, визначимо, що і хто
допомагаєнам стати здоровими.
(На дошці картки із словами. Діти вибирають потрібні.)
Родина Наркотики Заняття спортом Я сам
5. Куріння Учитель Природа Друзі
Лікарі Зарядка Шкідливізвички Недосипання
- Яким чином природа допомагаєнам стати здоровими?
- Розгляньте дерево здоров′я і скажіть,що ви бачите на ньому, і чому воно так
називається?
9. Підсумкова частина. Рефлексія.
- Якіпоради ви дасте нам для збереження і зміцнення здоров′я?
Діти.
Хто здоровий, той сміється
Все в житті йому вдається.
Він долаєвсі вершини
Це ж чудово для людини.
Хто здоровий, той не плаче,
Жде його в житті удача.
Він уміє працювати,
Вчитись і відпочивати.
Хто здоровий – не сумує,
Над загадкамимудрує.
6. Він сміливо в світ іде
Й за собою всіх веде.
Бо здоров′я це прекрасно,
Здорово, чудово, класно!
І доступно для людини
Всі дорогиі стежини.
Вчитель.
- А я хочу всім побажати:
Справжнісінькимиолімпійцямив роботі стати.
Здоров′я, наснаги, високої зарплати.
Щоб вас хвилювалиприємні турботи.
Многая літа ще хочу побажати.
Тепла, любові і затишку в хаті.
І від Бога прощення і благословення.
Соломоновоїмудростіі натхнення.