2. ПЛАН УРОКУ
Тема програми : КОМПЛЕКСНІ РОБОТИ
Тема уроку: ВИГОТОВЛЕННЯ ПРИСТОСУВАНЬ ДЛЯ КРІПЛЕННЯ
ІНСТРУМЕНТІВ ДЛЯ СЛЮСАРНО-СКЛАДАЛЬНИХ РОБІТ
Мета: навчити оздоблювати робоче місце для слюсарно-складальних
робіт, безпосередньо місце для інструментів;
закріпити уміння складати технологічну послідовність виконання
роботи;
вдосконалити уміння виконувати роботу, застосовуючи комплекс
слюсарних операцій освоєних раніш;
розвивати навички самоконтролю, логічне мислення;
формувати стійкі якості особистості робітника професіонала, уміння
працювати в бригаді на загальний результат, застосовуючи набуті
знання.
Тип уроку: урок комплексного застосування знань, умінь і навичок.
Методи: пояснювально-ілюстративний, наочний, проблемний,
практичний.
3. Дидактичне забезпечення
уроку
технологічні карти
індивідуального застосування
№к2 «Пристосування для
кріплення гайкових ключів»;
№к3 «Пристосування для
кріплення напилків»;
№к4 «Пристосування для
кріплення викруток»;
№к5 «Коробочка для деталей»;
№к6 «Пристосування для
кріплення стенду (вушко)»;
планшет з малюнками і
кресленнями деталей.
Матеріально-технічне
забезпечення уроку
інструменти і обладнання
слюсарної майстерні,
підготовлений стенд.
Місце проведення робіт: слюсарна майстерня.
4. ХІД УРОКУ
Організаційна частина: перевірити наявність учнів, спецодягу,
готовності їх до уроку.
Вступний інструктаж:
1. Які інструменти ви використовували для ремонту устаткування
на практиці?
2. Які основні вимоги до інструментів?
3. Які правила зберігання слюсарних інструментів?
Повідомити тему.
Мотивація навчальної діяльності: при виконанні ремонту слюсар з
ремонту РТУ повинен вміти виготовляти нескладні запасні частини і
пристосування застосовуючи креслення.
Повідомити мету уроку: навчитись оздоблювати робоче місце для
слюсарно-складальних робіт, безпосередньо місце для інструментів.
Актуалізація опорних знань:
Які основні вимоги до кріплень для інструментів?
1. Складіть технологічну послідовність виготовлення кріплення.
5. Видаються пусті шаблони інструкційних карт в
яких є креслення та загальний вигляд майбутнього
виробу.
Учні працюючи по
бригадах за 10-15 хвилин
повинні:
-підібрати матеріали
для виготовлення деталі;
-описати технологію
виготовлення деталі;
- визначити технічні
вимоги до готового
виробу;
-підібрати інструменти і
пристосування для
виконання роботи;
- описати правила
безпеки при виконанні
роботи.
7. Далі обговорюємо кожну деталь окремо, виправляємо помилки,
визначаємо кращі роботи.
•Чи може бути інша послідовність?
•Які вимоги до інструментів і устаткування?
•Яких правил безпеки необхідно дотримуватися при даній роботі?
•Вказати конкретні слюсарні операції (кожна бригада пояснює правила
безпеки по двох слюсарних операціях).
Пояснити характер і призначення запланованої роботи на
уроці.
На уроці будемо виготовляти кріплення для слюсарно-складального
інструменту для стенду. Кожна бригада отримує однакові завдання,
самостійно підбирає матеріал, бригадир розподіляє завдання між членами
бригади. В кінці уроку визначаються найкращі роботи та найкраща
бригада. Самі вдалі роботи встановлюються на стенд.
Повідомити технічні вимоги, ознайомити
учнів з матеріалами і інструментами
(інструкційні карти).
Розібрати з учнями прийоми
виготовлення деталей.
Закріпити і перевірити засвоєння учнями
запланованої роботи.
8. Вказати основні дефекти при виконанні роботи.
невідповідність розмірів кресленню;
неправильне згинання заготівки;
неправильно підібраний метал;
гострі кромки, необроблені.
Провести інструктаж з безпечного виконання робіт.
- перед початком роботи ознайомитись з інструкційною картою;
- перевірити справність інструментів і пристосувань;
- міцно затискати заготівки в лещатах при згинанні, правильно
наносити удари молотком;
- для згинання застосовувати молоток з круглим бойком;
- дотримуватись правил безпеки, які вказані в інструкційні карті.
9. Ознайомити учнів з критеріями оцінювання за урок
Високий рівень: робота виконана своєчасно, якісно, з дотриманням
всіх рекомендацій. Раціонально організоване робоче місце, застосовані
основні прийоми самоконтролю виробничих дій, відсутні зауваження
до виробничої дисципліни.
Достатній рівень: робота виконана своєчасно, з дотриманням всіх
рекомендацій, є незначні зауваження до якості виконаної роботи.
Раціонально організоване робоче місце, застосовані основні прийоми
самоконтролю виробничих дій, відсутні зауваження до виробничої
дисципліни.
Середній рівень: робота виконана несвоєчасно, з відхиленнями від
рекомендацій, є значні зауваження до якості виконаної роботи. Є
зауваження до організації робочого місця, відсутні зауваження до
виробничої дисципліни.
Низький рівень: невиправний брак – неправильні розміри деталі .
10. Видати завдання, інструкційні карти і
інструменти, розподілити учнів по робочих
місцях.
Інструкційні карти для виконання комплексної роботи
Технологічна карта № к2
ПРИСТОСУВАННЯ ДЛЯ
КРІПЛЕННЯ ГАЙКОВИХ
КЛЮЧІВ
Технологічна карта № к4
ПРИСТОСУВАННЯ ДЛЯ
КРІПЛЕННЯ ВИКРУТОК
Технологічна карта
№ к3
ПРИСТОСУВАННЯ ДЛЯ
КРІПЛЕННЯ МОЛОТКІВ
11. Інструкційні карти для виконання
комплексної роботи
Технологічна карта № к5
КОРОБОЧКА ДЛЯ ДЕТАЛЕЙ
Технологічна карта № к6
ПРИСТОСУВАННЯ ДЛЯ КРІПЛЕННЯ
СТЕНДУ(ВУШКО)
12. Учні виконують
практичні завдання
4. Поточний
інструктаж:
перевірити
організацію робочого
місця, правильність
виконання прийомів;
контролювати
виробничу діяльність
учнів шляхом перевірки
ходу і результатів
роботи;
слідкувати за
дотриманням правил
безпеки праці.
Виявлені під час
роботи помилки
проаналізувати,
попередити типові
помилки.
13.
14. 5.Заключний інструктаж.
Підвести підсумок роботи
за день:
- проаналізувати роботу учнів з
визначенням самих кращих і
самих невдалих робіт;
- вказати на типові помилки;
- оцінити якість робіт разом з
бригадирами ураховуючи
технічні вимоги;
-виставити оцінки з
аргументацією;
- визначити кращу роботу та
кращу бригаду.
16. •Чи досягнута мета нашого уроку?
• Що нового ви навчилися на уроці?
• Де ви будете застосовувати
отримані уміння?
17. 6. Домашнє завдання:
повторити правила
безпеки праці.
Організаційна та
виховна робота:
провести інструктаж з
охорони
життєдіяльності –
профілактика
захворювання на грип.