Ce diaporama a bien été signalé.
Le téléchargement de votre SlideShare est en cours. ×

Заняття - подорож "Вода — це життя!" (середній вік)

Publicité
Publicité
Publicité
Publicité
Publicité
Publicité
Publicité
Publicité
Publicité
Publicité
Publicité
Publicité
Chargement dans…3
×

Consultez-les par la suite

1 sur 8 Publicité

Заняття - подорож "Вода — це життя!" (середній вік)

Télécharger pour lire hors ligne

Попелюшенко Тетяна Іванівна – вихователь ДНЗ (ясла-садок) «Дзвіночок»

смт.Степанівка,Сумський р-н,Сумська обл.

Попелюшенко Тетяна Іванівна – вихователь ДНЗ (ясла-садок) «Дзвіночок»

смт.Степанівка,Сумський р-н,Сумська обл.

Publicité
Publicité

Plus De Contenu Connexe

Diaporamas pour vous (20)

Similaire à Заняття - подорож "Вода — це життя!" (середній вік) (20)

Publicité

Plus par Alyona Bilyk (20)

Plus récents (20)

Publicité

Заняття - подорож "Вода — це життя!" (середній вік)

  1. 1. Тема заняття:Вода - це життя . (освітня діяльність екологічного циклу) Форма проведення:заняття - подорож. Вік дітей: молодша - середня група (3-4 роки). Мета: Формувати уявлення дітей про роль та цінність водидля всього живого. Розвиватипізнавальний інтерес до води, її властивості, розвиватиуяву, закріпити правила поведінки в лісі і біля водойми. Використовуватихудожнє слово, закріплювати вміння дітей відповідати на запитання, активізувати і збагатити словник дітей іменниками, прикметниками та дієсловами по темі заняття. Прищеплювати бережливе ставлення до води. Хід заняття 1. Організаційниймомент. Діти ( заходять до групової кімнати). Вихователь звертає увагу на присутніх гостей. - Погляньте, дітки, скільки гостей прийшло до нас сьогодні. Давайте привітаємося з ними . Я всміхаюсь сонечку: - здрастуй золоте! Я всміхаюсь квіточці - хай вона цвіте! Я всміхаюсь дощику: - лийся, мов з відра! Гостям усміхаюся - зичу їм добра! - Доброгоранку, діти! Я дуже рада вас бачити. Давайте згадаємо наш девіз: «З блакитного струмочка Починається річка А гра починається з посмішки!» (діти промовляють разом з вихователем) 2. Ігрова ситуація - Діти, хтось поспішає до нас в гості! Хто ж це? Це краплинка. Вона завітала і принесла нам загадку, якщо відгадаємо, то дізнаємось, про що будемо говорити на занятті. Я і хмара, і туман, і струмок, і океан. І літаю, і біжу,і замерзнуть можу! (Вода) -Вірно, ми будемо говоритипро воду, а допоможуть нам в цьому сестрички краплинки, але їх потрібно знайти, ви їх не зустрічали? Допоможемо краплинці? А як? У мене чарівний мішечок і вони знаходяться тут
  2. 2. –зла відьма зачаклувала сестричок, а визволити їх можна лише за кожну правильну відповідь. Згодні? Краплинкиводи - маленькі сестрички Світом гуляють, усіх напувають, А де живуть – не знають. - Діти, давайте покажемо краплинці, де живуть її сестрички-краплинки, що вони у нас роблять і яку приносять користь.А відзначати сестричок - краплинок ми будемо красивими краплинками з паперу. 3. Подорож-пошук краплинок по групі. (Діти йдуть по групі, роблять зупинки). У куточку природи:біля рослин. - Квіти треба поливати, мити листочки, вони живі, без води засохнуть, зів'януть, їм потрібна вода. (Приклеюють велику краплинку) У акваріума: рибки живуть у воді, без води вони загинуть, їм потрібно багато води, щоб плавати. (Приклеюють велику краплинку). Діти, а яка водапотрібна рибкам, чиста чи брудна? За рибками потрібно доглядати, чистити акваріум, міняти воду, давати корм один раз в день, стежити, щоб рибкам в ньому було затишно. Біля берізки. А що ще в нас в куточку природи стоїть?Що це ? Подивіться, що за дерево? Берізка яка? Яке листя є на березі? Скільки? А що під берізкою? В яку пору падають листочки? Назвемо осінні місяці? А який зараз місяць? Чому?
  3. 3. Пізня осінь прийшла, Холоди принесла. Вітер листя обірвав, На доріжки покидав. Листя - ш-ш-ш-ш-ш-ш Вітер - в-в-в-в-в-в Дощик - кап-кап-кап Водичка - с-с-с-с-с-с Давайте візьмемо по одномулисточкуі зробимо політ на березовомулисточку. 4.Психотренінг ( політ на березовому листочку). Ми з вами перетворимосьна березові листочки. Вітер зашумів і підняв листочки вгору(підняли листочки вгору) Листя пада, пада, бо нині листопад І падають листочки,і стане голим сад. Повернемо листочки до берізки. А де ростуть берези?( в лісі, в гаю). А кого можна побачити і почути в лісі (звучить музика). А чи знаєте ви, що таке ліс. Ліс- це дерева, птахи, тварини. Всі ви любите ліс? А чи знаєте ви, як треба поводитися в лісі? 5.Гра "Можна- неможна" - Чи можна в лісі кричати? - Підгодовувати птахів? - Відпочивати? - Розкидати сміття? - Палити? - Можна ламати гілочки з дерев? 6.Вправа-емпатія "Ображенедеревце" Ось Матвій у нас ображене деревце, якому зламали декілька гілочок. Давайте утішимо його і пожаліємо. Ми тепер не будемо ламати гілочок і всім будемо говорити:"Не ламайте гілочки, не рвіть квіточки, бережіть природу!" А березі водапотрібна і всім деревам? А хто сидить на березі? Пташки. Назвемо їх. Їм потрібна вода? Так, прикріплюємо краплинку . А ще хто в нас є в куточку природи?Вірно. Це їжачок. Тваринам потрібна вода, напевно так. Прикріпимо краплинку.
  4. 4. В ігровому куточку: вода потрібна, щоб мити брудні іграшки і прати лялькам одяг. Як потрібно гратись іграшками? (Приклеюють велику крапельку). Помічнику вихователя треба багато води, щоб мити посуд, витирати пил, прибирати в групі. Як ми можемо допомогтипомічнику вихователя? (витерти пил,чергувати). (Прикріпимо краплинку) А куди ж ми далі підемо, давайте послухаємо (звучить музика-шум води Ой, а що це в нас ? (озерце). Погляньте, а що вньому? (сміття). Чи можна кидати сміття в озеро, річку? Звичайно ні. Давайте допоможемо озеру звільнитись від сміття. (Діти сачками виловлюють сміття). А з чого утворилось наше озеро?(з води, з дощику, з краплинок). А чи можна дітям самим гратись біля озера, річки? Прикріплюємо краплинку. Дослід 1: Вода прозора. Тепер давайте кинемо по одномукамінчику в озерце. Камінці видно. Так. Робимо висновок:водапрозора. Подорожуємо далі.Що це в нас за куточок, чим ми тут займаємось? Біля столу, на якому стоїть графин з водою:вода потрібна, щоб ми могли її попити. Вода потрібна бути кип'яченою і прохолодною.Дітям можна брати самим чайник ? Дослід 2. Вода буває холодна і гаряча. 7.Експериментальна діяльність «Як зробити воду чистою» - Вода з великої річки тече по спеціальних трубах і потрапляє до нас в дитячий сад і ваші будинки - ці труби називаються водопровідними. Для того щоб ми з вами могли пити чисту воду, вмиватися і мити руки, потрібно берегти воду- не
  5. 5. витрачати її даремно. Якщо ви помили руки, або обличчя, не забувайте закривати кран. Потрібно слідкувати за товаришами і не залишати крани відкритими. Бережемо воду. - Діти, тепер подивіться:перед вами дві ємності з водою. Якви думаєте, вода в них однакова? - Ні! В одній ємності водачиста, а в іншій брудна. - Діти, а яку воду ви хотіли б випити - цю чи цю? А чому? - Томущо тут вода чиста, а в цьомуграфині брудна. Воду потрібно пити чистуі кип'ячену. Дослід 3. Вода не має смаку і запаху. Візьміть інший стаканчик з водою, понюхайте водув ньому. Вона чимось пахне? Зробіть ковток. Вона має смак. Висновок:водане має смаку і запаху. 8.Пальчикова гімнастика «Дощик». Скільки знаю я дощів порахуйтемерщій: Дощик з вітром, дощ грибний, Дощ з веселкою-дугою, дощик з сонцем, Дощ з градом, дощик з рудимлистопадом. Дощ зі снігом, дощ з грозою, Дощ холодний проливний! Ось як багато є дощів. А зараз продовжимо бутималенькими дослідниками води. Дослід 4. Вода рідка - може текти. Візьміть два стаканчика: одинз водою, інший - порожній. Перелийте воду з однієї склянки в іншу. Ллється вода? Чому? Тому що вона рідка. Якщо б вода не була рідкою, вона не змоглаб текти в річках і струмочках, не текла б з крану. Висновок:вода - рідка, може текти. Дослід 5. Якщо я водичкупокладу в холодильник- на що вона перетвориться?Чому? В якій водичцішвидше розтанелід в холодній чи гарячій ?Чому? (Спостерігаємо, як розтаєлід і робимо висновок). Ось скільки цікавого ми дізнались про воду. - Діти, а тепер давайте полічимо краплинки, які живуть у нас в груповій кімнаті, ми відшукали їх. Їх дуже -дуже багато. Усім потрібна вода. - Ось Краплинка, скільки в нашій групі сестричок-краплинок живе, які приносять нам велику користь. І ми обіцяємо з дітками їх берегти, і даремно воду не витрачати, витрачати її за призначенням.
  6. 6. 10. Масаж обличчя Водичко, водичко, вмиймоє личко.( Потер долонями щоки.) Щоб очі блищали. (Пальцями провести, не натискаючи по закритим очам) Щоб щічки червоніли.( Подушечками пальців легенько постукувати по щоках) Щоб носик дихав гарно.(Помасажувати великими пальцями в носик). Щоб сміявся ротик.(Масажувати пальцями підборіддя) 11. Підсумок. - Діти, давайте ще раз скажемо краплинці, де ж у нас живуть сестрички- краплинки. - Для чого нам потрібна вода? - Як потрібно берегти воду? А вода це справжнєдиво! Як прожитибез води? З нею ми завжди щасливі, З нею в нас нема біди. Є вода — ростуть рослини: Ліс, сади, рясні поля. Це чудово для людини І радієвся Земля. Плавають в водичцідіти, Риби у воді живуть. Розцвітають в лузі квіти. І рясні дощі ідуть. Кругообіг повсякчасно На Землі вода веде.
  7. 7. Тож з водою всім прекрасно І біди нема ніде! Отжезапам’ятай назавжди:символжиття на землі - вода! Економ її та бережи - ми на планеті Земля не одні!Ось послухайте прислів’я про воду і запамятайте. Прислів’я (пояснюють діти) Закрути тугіше кран, щоб не витік океан. Чиста вода – хворобі біда. Не брудни криниці – захочеш напитись водиці. Як повинні ставитися до водички і чому? - Діти, Краплинка всім дякує за те, що ви так добрезнаєте її сестричок- краплинок. І дарує нам на згадкупро себе чарівні краплинки, які будуть поїти нас цілющою силою. Тільки ви не забувайте про користь води і дбайливе до неї ставлення. (Кожній дитині вручається краплинка) Але незабаром зима і наші краплинки перетворятся на сніжинки! Краплинка пропонуєзатанцювати та заспівати пісеньку про дощик. До побачення! - Спасибітобі Краплинко, і вам, діти, спасибі за вашу активну і зацікавлену роботуна занятті.«Будь здоровим,яквода, а багатим, як земля». Попелюшенко Тетяна Іванівна – вихователь ДНЗ (ясла-садок)«Дзвіночок» смт.Степанівка,Сумськийр-н,Сумськаобл..

×