1. Урок 6/ 70
Тема: Порівняння звичайних дробів.
Мета уроку. Закріпити поняття звичайного дробу, означення правильного та неправильного дробу,
мішаного числа, вміння зображати на координатному промені правильні та неправильні дроби,
перетворювати неправильний дріб в мішане число і навпаки. Виробляти навички порівняння
звичайних дробів. Розвивати обчислювальні навички. Виховувати наполегливість, самостійність.
Обладнання: Презентація № 4
Хід уроку.
1. Перевірка домашнього завдання:
а) теоретичний матеріал: відповіді на запитання:
1. За допомогою якого знаку записується звичайний дріб?
2. Що означає знаменник дробу? Чисельник?
3. Який дріб називається правильним?
4. Який дріб називається неправильним?
5. Що таке мішане число?
6. Як мішане число перетворити в неправильний дріб?
7. Як з неправильного дробу виділити цілу і дробову частину?
б) Виконання письмового завдання – по відповідям, написаним на дошці.
2. Виконання тестового завдання.
В – 1
1. Серед поданих дробів вкажіть правильний дріб
А) ; Б) ; В) .
2. Серед поданих дробів вкажіть неправильний дріб
А) ; Б) ; В) .
3. При яких значеннях Х дріб правильний
А) х< 7; Б) х > 7; В) х 7.
4. При яких значеннях Х дріб неправильний
А) х< 11; Б) х > 11; В) х 11.
5. Виділіть цілу і дробову частину з дробу .
А) 4 ; Б) 4 ; В) 3 .
6. Запишіть у вигляді неправильного дробу 3 :
А) ; Б) ; В) .
7. При яких значеннях Х дріб буде правильним
А) х< 5; Б) х < 7; В) х 5.
2. 8. При яких значеннях Х дріб буде неправильним
А) х< 7; Б) х > 5; В) х 7.
В – 2
1. Серед поданих дробів вкажіть правильний дріб
А) ; Б) ; В) .
2. Серед поданих дробів вкажіть неправильний дріб
А) ; Б) ; В) .
3. При яких значеннях Х дріб правильний
А) х< 9; Б) х > 9; В) х 9.
4. При яких значеннях Х дріб неправильний
А) х< 6; Б) х > 6; В) х 6.
5. Виділіть цілу і дробову частину з дробу .
А) 2 ; Б) 5 ; В) 6 .
6. Запишіть у вигляді неправильного дробу 5 :
А) ; Б) ; В) .
7. При яких значеннях Х дріб буде правильним
А) х< 6; Б) х > 8; В) х 6.
8. При яких значеннях Х дріб буде неправильним
А) х< 7; Б) х > 9; В) х 7.
Відповіді до тестового завдання
1 2 3 4 5 6 7 8
В – 1 В Б А В В А А В
В – 2 А А А В Б В В В
3. Вивчення нового матеріалу. Правила порівняння дробів діти виводять, виконуючи
практичну роботу. Для цього необхідно: кольоровий папір, ножиці. Розглядаємо такі
випадки порівняння : а) дробів з однаковими знаменниками;
б) дробів з однаковими чисельниками;
в) правильного дробу з одиницею;
3. г) неправильного дробу з одиницею;
д) будь-якого правильного и неправильного дробів.
Пропонуємо учням поділити аркуш паперу на 8 рівних частин. Представник одного ряду
виходить з , другий – і третій – . Учні порівнюють, складають правила: більший той
дріб, у якого чисельник більше. Аналогічно, розглядаємо всі випадки.
4. Закріплення нового матеріалу. Перегляд презентації № 4
Виконання вправ з підручника № 867, 868,884, 888, 890.
5. Підведення підсумку уроку.
6. Домашнє завдання: §23, вчити, № 885, 887, 889.