Ce diaporama a bien été signalé.
Le téléchargement de votre SlideShare est en cours. ×

Klaipėdos senamiestis

Publicité
Publicité
Publicité
Publicité
Publicité
Publicité
Publicité
Publicité
Publicité
Publicité
Publicité
Publicité
Prochain SlideShare
Smulkioji tautosaka
Smulkioji tautosaka
Chargement dans…3
×

Consultez-les par la suite

1 sur 15 Publicité

Plus De Contenu Connexe

Publicité

Klaipėdos senamiestis

 1. 1. Klaipėdos senamiestis Klaipėdos Simono Dacho progimnazija 2t klasė Mokytoja Edita Teslenko
 2. 2. Skulptūra "Klaipėdietis"  (Mažvydo alėja) "Klaipėdietis“ kaip dovana miestui buvo sukurtas, kaip dovana minint 750-ąjį miesto jubiliejų. Skulptūrėlei dar prieš įsikuriant savo dabartinėje vietoje ji puošė J. Janonio gatvėje esančią biblioteką. Tai ne sėdintis, o vaikščiojantis "Klaipėdietis“, truputį įžūlus. Pasak autorių, ši skulptūrėlė neturi magiškų galių, tad sugalvoti norų ir jos glostyti nereikia, pakanka tiesiog grožėtis
 3. 3. Danės krantinė - Meridianas Mokomasis burlaivis "Meridianas" pastatytas 1948 metais Suomijoje. Atitekęs Klaipėdos jūreivystės mokyklai, buvo daugelio pokario būsimųjų laivavedžių, kapitonų pirmasis laivas.
 4. 4.   Skulptūra "Puodynė su pinigais"  (Danės upės krantinė, šalia "Meridiano") Pasak skulptūros autorės, Inos Šuliak, šiame 1915- 1916 metais statytame name veikė pirmoji uostamiesčio taupomoji kasa ir šia skultūra autorė norėjo priminti šį faktą. Monetos skirtingos . Tokia monetų įvairovė simbolizuoja tai, kad Klaipėda - uostamiestis, kur suplaukia prekiaujant su užsienio valstybėmis gauti pinigai. 
 5. 5. Skulptūra "Kaminkrėtys"   (Danės upės krantinėje, greta "Meridiano") Klaipėdoje ant "Žvejų" baro stogo įsitaisė bronzinio „kaminkrėčio“ skulptūra.
 6. 6. Tikima, kad palietus prie pastato sienos pritvirtintą sagą mus visus aplankys laimė. Kaminkrėčiai visada buvo senųjų miestų palydovai, tačiau ši profesija beveik išnyko perėjus prie centralizuoto šildymo. Nedaug kas atsimena, kad gatvėje sutikus suodiną juodą kaminkrėtį reikėdavo paliesti jo drabužį arba čiupti už sagos (pageidautina juodos) ir sušnibždėti norą: kaminkrėčiai atneša laimę.
 7. 7. Lietuvos vardo paminėjimo tūkstantmečiui skirtas paminklas Klaipėdoje (Danės upės krantinėje, greta "Meridiano") . Danės pakrantę puošiantis kūrinys yra padarytas iš granito ir bronzos. Iš pastarosios nukaldintas ant žirgo jojantis raitelis - kunigaikštis Vytautas Didysis. Bronzinė figūra iškilo ant granitinio rutulio, kurį laiko apie 4 m aukščio kolona.
 8. 8. Skulptūra "Senamiesčio paštas" (Tiltų ir Turgaus gatvių sankirtoje) "Senamiesčio pašte" laiškus su naudingomis, įdomiomis idėjomis, pasiūlymais ir linkėjimais gali palikti visi norintys. Manoma, kad jį galima puikiausiai išnaudoti siekiant sužinoti miestiečių nuotaikas, išgirsti jų vertinimus.
 9. 9. Skulptūra ,,Slibinas” 145 kg sverianti, 32cm ilgio, plieno, bronzos bei granito skulptūra – tarsi mistinis Klaipėdos vardo atsiradimo legendos įamžinimas. Idėja sukurti "Slibiną" kilo perskaičius padavimą apie du brolius, kurie išėjo ieškoti vietos miestui. Vienas išėjo aplinkeliu palei upę, kitas pasirinko artimesnį kelią per pelkes ir paržuvo. Vėliau brolis radęs pražuvėlio pėdsakus ir klaikią pėdą. Toje vietoje vėliau brolio atminimui atsiradusi Klaipėda.
 10. 10. Skulptūra "Stebuklingasis peliukas" (Mėsininkų ir Kepėjų gatvių sankirtoje) Skulptūrėlė apjuosta bronzine juosta su burtažodžiais: "Mintis paversk žodžiais - žodžiai taps stebuklais". Autorių teigimu, peliukas stebuklingas ir išpildys gerus norus, reikia tik juos pašnibždėti stebuklingąjam peliukui į ausį.  (Skulptoriai S. Jurkus ir S. Plotnikovas)
 11. 11. Skulptūra "Katinas džentelmeno veidu"  (Kalvių g. ir Pasiuntinių g. sankirta) Daugelį metų Klaipėdos senamiesčio traukos objektu buvo tapusi granitinė katino su džentelmeno veidu skulptūra. Katinas yra katinas – vaikšto, išeina ir grįžta kada nori. Anuomet „Senamiesčio katinas“ turėjo slaptų galių. Ar jų neprarado beklajodamas, netruksite įsitikinti patys.
 12. 12. Skulptūra "Juodasis vaiduoklis" Piliavietės pašonėje, greta pasukamojo tiltelio yra įsikūrusi bronzinė vaiduoklio skulptūra. Tai iš vandens į krantą žengiančio Vaiduoklio siluetas. Skulptūra įkūnija vieną iš senųjų Klaipėdos legendų, kurioje pasakojama, kaip 1595 metų Klaipėdos pilies sargybinis Hansas fon Heidė iš Ditmaršo žemės staiga išvydo vaiduoklį... Mistiškas legendos svečias po trumpo pokalbio su kariškiu įspėjo, jog miestui gali „grūdų ir malkų pritrūkti...", o po to taip pat netikėtai pradingo rūke.
 13. 13. Skulptūra "Vaikystės svajonė"   (Kruiziniame laivų terminale) Skulptūrinė kompozicija "Vaikystės svajonė", įkūnijanti vaikystėje gimstančias įspūdingiausias ir reikšmingiausias svajones, buvo pastatyta Klaipėdos uosto kruizinio  terminalo teritorijoje. Tai vieta, kur atkeliauja didingi kruiziniai laivai, kur mėgsta būriuotis miestelėnai ir miesto svečiai.
 14. 14. Skulptūra "Keturi vėjai"  (Prie kruizinio laivų terminalo) 2007 metais tris dienas Klaipėdos miesto Pilies muziejuje vykusiame tarptautiniame kalvystės plenere "Keturi vėjai" susitikę pusšimtis profesionalių kalvių iš įvairių pasaulio šalių nukaldino ir padovanojo miestui bendrą skulptūrinę kompoziciją pavadimu "Keturi vėjai".

×