Ce diaporama a bien été signalé.
Nous utilisons votre profil LinkedIn et vos données d’activité pour vous proposer des publicités personnalisées et pertinentes. Vous pouvez changer vos préférences de publicités à tout moment.

0

Partager

Télécharger pour lire hors ligne

Odoo Müşteri faturasında taksit planlama nasıl yapılır?

Télécharger pour lire hors ligne

Odoo iş uygulamasında Müşteri faturasında taksit planlama (taksitlendirme) nasıl yapılır.

Livres associés

Gratuit avec un essai de 30 jours de Scribd

Tout voir
  • Soyez le premier à aimer ceci

Odoo Müşteri faturasında taksit planlama nasıl yapılır?

  1. 1. UNIBRAVO www.unibravo.com Mehmet Demirel Finans Müşteri faturası üzerinde bir taksit planı nasıl tanımlanır? Bir faturaya ilişkin taksit planını yönetmek için, Odoo ödeme vadelerini kullanmalısınız. Bunlar hem müşteri faturaları ve hem de tedarikçi faturaları için uygulanır. Örnek, belirli bir fatura için:  10 gün içinde % 50 sini Öde  30 gün içinde kalan bakiyeyi öde Not Ödeme vadeleri çeşitli yerlerde bir ödeme ile karıştırılmamalıdır değildir. Belirli bir düzen için, iki bölümden müşteri fatura, bu bir vade ama fatura politikası değil. Yapılandırma Uygulamadan her zamanki taksit planları yapılandırma Muhasebe ‣ Yapılandırması> Ödeme Koşulları. Veya birkaç satırlık (10 3 gün içinde ve% 21 gün içinde bakiye): Bir vade tek bir satır (21 gün ex) olabilir. Eğer birkaç satır ile bir ödeme vadesini oluşturursanız, en geç bir denge olduğundan emin olun. (yuvarlama ile, tam olarak% 100 hesaplamak olmayabilir çünkü 10 gün içinde% 50 ve 21 gün içinde% 50 yapıyor kaçının) Bahşiş Ödeme süresinin açıklaması fatura veya satış amacıyla görünecektir.
  2. 2. UNIBRAVO www.unibravo.com Mehmet Demirel Müşteriler için ödeme vadeleri Ödeme koşullarını üzerinde ayarlayabilirsiniz:  Müşteri: vade otomatik olarak bu müşteri için yeni satış siparişleri veya faturalarda geçerlidir. Bu müşteri için gelecekteki tüm siparişler için bu ödeme vadesini vermek durumunda müşterilerin ödeme koşullarını ayarlayın.  Bir tırnak: vade, diğer alıntılar Bu tırnak veya satış amacıyla oluşturulan tüm faturalar üzerinde uygulanır, ancak olmaz  Bir fatura: vade, bu faturada geçerli olacak sadece Bir fatura ödeme terim içeriyorsa, faturaya ilişkin yevmiye kaydı farklıdır. Vade olmadan, 100 $ bir fatura aşağıdaki yevmiye (örneğin açıklık için, biz fatura üzerinde herhangi bir vergi set vermedi) üretecek: Hesap Bitiş tarihi Borç Alacak Alacak Hesapları 100 Gelir 100 Eğer 3 gün içinde% 10'luk bir ödeme dönemi ve 30 gün içinde dengesi bir fatura Ocak 1st yaparsanız, aşağıdaki yevmiye alıyorum: Hesap Bitiş tarihi Borç Alacak Alacak Hesapları 3 Ocak 10 Alacak Hesapları 30 Ocak 90 Gelir 100 Müşteri tablosunda, farklı vadesi iki satır göreceksiniz. Müşteri deyimi almak için, menü Satış> Müşteriler Beyanı kullanın.

Odoo iş uygulamasında Müşteri faturasında taksit planlama (taksitlendirme) nasıl yapılır.

Vues

Nombre de vues

128

Sur Slideshare

0

À partir des intégrations

0

Nombre d'intégrations

6

Actions

Téléchargements

2

Partages

0

Commentaires

0

Mentions J'aime

0

×