Ce diaporama a bien été signalé.
Nous utilisons votre profil LinkedIn et vos données d’activité pour vous proposer des publicités personnalisées et pertinentes. Vous pouvez changer vos préférences de publicités à tout moment.

0

Partager

Télécharger pour lire hors ligne

Odooda Faturayi kredi karti ile odeme

Télécharger pour lire hors ligne

Odoo iş uygulamasında Faturalarda kredi karti ile ödeme nasıl kabul edilir?

Livres associés

Gratuit avec un essai de 30 jours de Scribd

Tout voir
  • Soyez le premier à aimer ceci

Odooda Faturayi kredi karti ile odeme

  1. 1. UNIBRAVO Finans Faturalarda kredi kartı ile ödeme nasıl kabul edilir? Kredi kartları ile alınan ödemeleri işlemek için iki yol vardır. Alışkanlıklarınızı uyan birini kullanabilirsiniz böylece her iki yaklaşımı destekleyecek Odoo. 1. Yatırılmamış Fonları kredi kartı ödeme yetkisi aldığımızda, fatura üzerinde kredi kartı ile ödeme kaydedebilirsiniz (Kredi kartı yevmiyesi ve muhasebeleşen Yatırılmamış Fonu hesabını kullanarak): (çoğunlukla Avrupa ülkelerinde kullanılan). Sonra, kredi kartı ödemeleri kez banka hesabınıza Yatırılmamış fonlardan para taşımak, banka hesabınıza geldi. 2. Sadece bir yevmiye girişi (çoğunlukla ABD'de kullanılan): En aldığınız kredi kartı ödeme kez sen Undeposited Fonları geçmeden, kredi kartı ile ödeme için banka, bir ödeme kaydedebilirsiniz. Banka beyanı işleme koyduğumuzda, size özel bir yevmiye girişi yaratmadan, banka yem ve kredi kartı ödemesi ile eşleştirme yapmak. O (banka hesap bakiyesi henüz paraya değil hesapları kredi kartları dikkate alarak, doğru) daha doğru olduğu gibi biz ilk yaklaşımı öneriyoruz. Her iki yaklaşım aynı çaba gerektirir. Eğer e-ticaret ve otomatik ödeme ağ geçidi kullanmak, yalnızca ödenen fatura otomatik olarak doğru yevmiyesinde kaydedilecektir olarak banka uzlaşma parçası bakmak gerekir. İkinci yaklaşım kullanacağız. İlk yöntem temizleyici olsa bazı muhasebeciler buna (karşı kullanılması nedeniyle, Odoo ikinci yaklaşımı destekleyen QuickBooks ve Peachtree kullanıcıları).
  2. 2. UNIBRAVO Seçenek 1: Hesaba Yatırılmamış Fonlar Yapılandırma Muhasebe modülünde, gidin ‣ Yapılandırma ‣ Yevmiyeler ‣ Oluştur Aşağıdaki verilerle bir Journal sözde 'Kredi kartı ödemeleri' oluşturun:  Yevmiye Adı: Kredi kartı  Standart banka hesabı: Kredi kartı  Varsayılan alacak hesabı: Kredi kartı Bitti sonra, "Uzlaşma izin ver" olarak "Kredi kartı" hesabı ayarlamak için unutma.
  3. 3. UNIBRAVO Kredi kartı ödemesinden Banka hesap özetine Kredi kartları işlemek için ilk yolu kredi kartı yevmiyesi yaratmaktır. Böylece, kredi kartları başlı başına bir ödeme yöntemi haline ve iki işlemleri kaydeder. Bir müşteri, kredi kartı ödeme aldıktan sonra, ilgili faturanın gidin ve Kayıt Ödeme tıklayın. Ödemeye ilişkin bilgileri doldurun:  Ödeme yöntemi: Kredi kartı  Memo: Fatura referans yazmak Bu işlem aşağıdaki yevmiyeyi üretecektir: Hesap Ekstre Eşlemesi Borç Alacak Alacak Hesapları 100.00 Kredi kartları 100.00 Kredi kartı ödeme kayıt kısa sürede ödenen fatura işaretlenir. Banka ifadeleri aldıktan sonra, sonra sen 'Kredi kartı' hesabında ise kredi kartı ile bu beyanı maç olacak. Hesap Ekstre Eşlemesi Borç Alacak
  4. 4. UNIBRAVO Hesap Ekstre Eşlemesi Borç Alacak Kredi kartları X 100.00 Banka 100.00 Eğer kredi kartı ödemeleri yönetmek için bu yaklaşımı kullanırsanız, (defteri kebir, örneğin, erişilebilir) "Kredi kartı" hesabında paraya değil kredi kartları ödemeleri listesini almak. Not Her iki yöntem de sürecin sonunda muhasebe aynı verileri üretecek. Bu kredi kartları, banka hesabınızdaki henüz rapor edilmemiştir çünkü Ama paraya değil kredi kartları varsa, bu bir temizleyicidir. 2. Seçenek: Bir yevmiye girişi sadece Yapılandırma Bu yöntemi kullanarak kredi kartlarını yönetmek için planlıyorsanız yapılandırmak için bir şey yok. Banka tablolar kredi kartı ödemelerinden Bir müşteri, kredi kartı ödeme aldıktan sonra, ilgili faturanın gidin ve Kayıt Ödeme tıklayın. Ödemeye ilişkin bilgileri doldurun:  Ödeme yöntemi: depozito için kullanılacak banka  Memo: kredi kartı işlem numarasını yazın
  5. 5. UNIBRAVO En kısa sürede kredi kartı ödeme kaydedilmiştir olarak ödenen fatura işaretlenir. Banka ifadeleri aldıktan sonra, sen deyimi ve bu fiili ödeme ile eşleşen yapacak (teknik: Bu ödeme gelin ve deyim hattına ilgilidir). Bu yaklaşım ile, sizin kitaplarda aşağıdaki yevmiye alacak: Hesap Ekstre Eşlemesi Borç Alacak Alacak Hesapları X 100.00 Banka 100.00 Bahşiş Ayrıca üst menü yoluyla doğrudan müşteri faturada gitmeden ödeme kaydedebilir Satış ‣Ödemeler. Eğer bir toplu kayıt kredi kartları bir sürü var ama (faturalar ile ödeme eşleşen) sonradan girdileri uzlaştırmak zorunda kalacak Bu yöntem daha uygun olabilir. Alınan kredi kartlarını yönetmek için bu yaklaşımı kullanırsanız, kredi kartları banka tarafından alınan veya ödenen edildiği doğrulamak için raporu "Banka Uzlaşma Raporu" kullanabilirsiniz (bu rapor üzerine Muhasebe pano "Diğer" seçeneği mevcuttur İlgili banka hesabı).
  6. 6. UNIBRAVO

Odoo iş uygulamasında Faturalarda kredi karti ile ödeme nasıl kabul edilir?

Vues

Nombre de vues

152

Sur Slideshare

0

À partir des intégrations

0

Nombre d'intégrations

2

Actions

Téléchargements

2

Partages

0

Commentaires

0

Mentions J'aime

0

×