Ce diaporama a bien été signalé.
Nous utilisons votre profil LinkedIn et vos données d’activité pour vous proposer des publicités personnalisées et pertinentes. Vous pouvez changer vos préférences de publicités à tout moment.
Prochain SlideShare
What to Upload to SlideShare
What to Upload to SlideShare
Chargement dans…3
×
1 sur 6

Jesli nie zmieniles jeszcze opon zimowych wkrotce

0

Partager

Télécharger pour lire hors ligne

Gdy zima się zbliża, będziesz musiał opracować plan zmiany opon zimowych. To nie powinna być decyzja arbitralna, ale raczej decyzja planowa, oparta na danych historycznych o tym, kiedy nadchodzi zima, w połączeniu z prognozami pogody. Jeśli nie masz pewności, pamiętaj o zmianie opony kilka tygodni wcześniej, ponieważ wczesna zmiana jest lepsza niż późna zmiana. Pamiętaj, że dokonujesz terminowej zmiany z punktu widzenia bezpieczeństwa, abyś miał opony zimowe w samochodzie, zanim nadejdzie śnieg.

https://www.nokiantyres.pl/opony/samochody-osobowe/opony-zimowe/

Jesli nie zmieniles jeszcze opon zimowych wkrotce

  1. 1. JEŚLI NIE ZMIENIŁEŚ JESZCZE OPON ZIMOWYCH, WKRÓTCE MOŻESZ BYĆ W NIEBEZPIECZEŃSTWIE
  2. 2. JEŚLI NIE ZMIENIŁEŚ JESZCZE OPON ZIMOWYCH, WKRÓTCE MOŻESZ BYĆ W NIEBEZPIECZEŃSTWIE • Gdy zima się zbliża, będziesz musiał opracować plan zmiany opon zimowych. To nie powinna być decyzja arbitralna, ale raczej decyzja planowa, oparta na danych historycznych o tym, kiedy nadchodzi zima, w połączeniu z prognozami pogody. Jeśli nie masz pewności, pamiętaj o zmianie opony kilka tygodni wcześniej, ponieważ wczesna zmiana jest lepsza niż późna zmiana. Pamiętaj, że dokonujesz terminowej zmiany z punktu widzenia bezpieczeństwa, abyś miał opony zimowe w samochodzie, zanim nadejdzie śnieg. • Ważne jest, aby pamiętać, dlaczego zmieniasz opony na zimowe. Wszystko dlatego, że potrzebujesz opony, która zapewni Ci bezpieczną i niezawodną jazdę w warunkach zimowych. Opony zimowe zostały zaprojektowane do jazdy w niskich temperaturach i na powierzchniach zimowych, takich jak śnieg i lód. Potrafią nawet poradzić sobie z błotem pośniegowym, co może być bardzo trudną sytuacją podczas jazdy. Nawet bardzo trudno jest przejść przez błoto pośniegowe. Jeśli bieżnik opon nie jest przystosowany do jazdy po błocie pośniegowym, możesz stracić kontakt z drogą i doświadczyć poślizgu.
  3. 3. JEŚLI NIE ZMIENIŁEŚ JESZCZE OPON ZIMOWYCH, WKRÓTCE MOŻESZ BYĆ W NIEBEZPIECZEŃSTWIE • Jeśli opony nie są przeznaczone do zimowych nawierzchni, nie będą w stanie poradzić sobie z śliskimi powierzchniami, takimi jak śnieg i lód, które wymagają bardzo dobrej przyczepności. Opony z kolcami i bez kolców mogą generować tarcie, a tym samym przyczepność. Opony z kolcami używają metalowych kolców, aby zapewnić dobrą przyczepność na lodzie, a na śniegu wzór bieżnika będzie określać, jak dobrze sobie radzą na śniegu. • Jeśli chodzi o opony bez kolców, używają cząstek tarcia, takich jak cząsteczki przyczepności kriokrystalicznej, które wystają z bieżnika. Zapewni to dobrą przyczepność na lodzie bez konieczności posiadania metalowych kolców. Na śniegu jest tak samo jak na kolcach, że będą polegać na wzorze bieżnika, aby zapewnić optymalną wydajność zarówno pod względem przyczepności, jak i przyczepności na śniegu.
  4. 4. JEŚLI NIE ZMIENIŁEŚ JESZCZE OPON ZIMOWYCH, WKRÓTCE MOŻESZ BYĆ W NIEBEZPIECZEŃSTWIE • Opony z kolcami są lepsze na lodzie, ale mają więcej przepisów dotyczących użytkowania. Często są one ograniczone do okresu, w którym mogą być używane i nie są dozwolone we wszystkich krajach, co ograniczy Twoją mobilność, jeśli planujesz podróżować między krajami.
  5. 5. JEŚLI NIE ZMIENIŁEŚ JESZCZE OPON ZIMOWYCH, WKRÓTCE MOŻESZ BYĆ W NIEBEZPIECZEŃSTWIE • Więcej informacji na temat opon zimowych można znaleźć na stronie: https://www.nokiantyres.pl/
  6. 6. JEŚLI NIE ZMIENIŁEŚ JESZCZE OPON ZIMOWYCH, WKRÓTCE MOŻESZ BYĆ W NIEBEZPIECZEŃSTWIE

×