Ce diaporama a bien été signalé.
Nous utilisons votre profil LinkedIn et vos données d’activité pour vous proposer des publicités personnalisées et pertinentes. Vous pouvez changer vos préférences de publicités à tout moment.
Prochain SlideShare
What to Upload to SlideShare
What to Upload to SlideShare
Chargement dans…3
×
1 sur 6

Zimy w calej europie sa inne

0

Partager

Télécharger pour lire hors ligne

Ponieważ Europa jest dużym kontynentem, pogoda jest bardzo zróżnicowana. Północne części mają 4 czyste pory roku, a niektóre południowe części w zasadzie nie mają zim. Dlatego nie ma europejskich przepisów dotyczących opon obejmujących cały kontynent. Dostępne są nawet różne opcje opon

https://www.nokiantyres.pl/opony/samochody-osobowe/opony-zimowe/

Zimy w calej europie sa inne

  1. 1. ZIMY W CAŁEJ EUROPIE SĄ INNE
  2. 2. ZIMY W CAŁEJ EUROPIE SĄ INNE • Ponieważ Europa jest dużym kontynentem, pogoda jest bardzo zróżnicowana. Północne części mają 4 czyste pory roku, a niektóre południowe części w zasadzie nie mają zim. Dlatego nie ma europejskich przepisów dotyczących opon obejmujących cały kontynent. Dostępne są nawet różne opcje opon, w których Nordycy nie mają opon na każdą pogodę, ponieważ istnieje naprawdę długi zimowy prezent, więc dedykowane opony zimowe są lepszą i bezpieczniejszą opcją. Podczas gdy w środkowej części Europy opona na każdą pogodę jest idealną opcją dla obszarów, w których występują sporadyczne zimowe warunki pogodowe, więc zmiana opony może nie mieć sensu. Tutaj możesz mieć bezpieczeństwo przez cały rok w jednej oponie. Jeśli nie masz zimowej pogody, możesz używać opon letnich przez cały rok.
  3. 3. ZIMY W CAŁEJ EUROPIE SĄ INNE • Nordic ma przepisy stanowiące, że zimą należy montować opony zimowe. W przypadku opon z kolcami istnieje najwcześniejszy termin, w którym można je umieścić w samochodzie, i jest ostatni termin, w którym można je założyć na wiosnę. Obie te daty obowiązują tylko wtedy, gdy nie ma warunków zimowych, jeśli nadal masz zimową pogodę, obowiązuje zdrowy rozsądek i nie zostaniesz ukarany grzywną. W Europie Środkowej i Południowej niektóre kraje mają ograniczenia w korzystaniu, a niektóre wprowadziły obowiązek. Oprócz krajów nordyckich obowiązkowe są opony zimowe w miesiącach zimowych w Estonii, na Łotwie, Litwie, w Bułgarii, Słowenii i Chorwacji. Następnie masz kilka krajów, w których pogoda jest wymagana, są to Luksemburg, Niemcy, Austria, Czechy, Rumunia i Słowacja. Tam, gdzie Włochy, Hiszpania i Francja mają określone drogi, tego wymaga. Masz kraje, w których opony z kolcami są zabronione. Należą do nich Niemcy, Chorwacja, Słowenia, Słowacja, Węgry, Wielka Brytania, Czechy i Polska. Ponadto nie są dozwolone w Szwajcarii na autostradach.
  4. 4. ZIMY W CAŁEJ EUROPIE SĄ INNE • Ograniczenia te mogą oczywiście powodować pewne problemy, jeśli planujesz przejechać Europę z oponami z kolcami. W Niemczech zostaniesz ukarany grzywną i zabronione, zanim będziesz mógł przejść na opony bez kolców. Może to być dość kosztowne. Dlatego ważne jest, aby zaplanować swoje wycieczki, a także wziąć to pod uwagę przy wyborze opon. Gdy kraje wymagają opon zimowych, konieczne będzie posiadanie opon, które zostały zatwierdzone do jazdy w warunkach zimowych i mają symbol PMSF 3 na ścianie bocznej.
  5. 5. ZIMY W CAŁEJ EUROPIE SĄ INNE • Więcej informacji na temat opon zimowych można znaleźć na stronie: https://www.nokiantyres.pl/
  6. 6. ZIMY W CAŁEJ EUROPIE SĄ INNE

×