1. UNITAT DIDÀCTICA
GRUP CLASSE DURADA PERÍODE CURS ESCOLAR PROFESSOR/A
Segon 4 setmanes Tercer trimestre 2008-2009 Enric
ÀREES/MATÈRIES TÍTOL I JUSTIFICACIÓ DE LA UNITAT
Socials, Matemàtiques, Música, Art, TIC My family.
En aquest curs han coincidit una diversitat important d’unitats familiars: monoparentals,
mosaic, separades, etc. Es treballarà aquesta situació des de diferents àmbits per tal de fer
un mural explicatiu al vestíbul de l’escola.
OBJECTIUS D'APRENENTATGE COMPETÈNCIES BÀSIQUES CRITERIS D'AVALUACIÓ
• Explicar, de manera comprensible i en anglès, Competència comunicativa
quins són els membres de la unitat familiar. • Expressió oral 1 Presenta, de manera
Verb d’acció + actitud + objecte + (context + finalitat) entenedora, la seva família
davant la classe.
• Comprensió oral 2 És capaç de identificar
membres de les altres famílies
dels companys
• Presentar, visualment, en una graella, els Competència comunicativa 3 Escriu el vocabulari sense
membres de la família i les seves edats. • Expressió escrita errors so-grafia
Competència comunicativa audiovisual 4 Organitza la informació en una
graella de manera
comprensible i ordenada, fent
ús del regle
Competència d’autonomia i iniciativa personal 5 Obté informació a casa sobre
la seva família i la porta a
classe per processar-la
CONTINGUTS
Family relationship vocabulary: mum, dad, brother, sister, granny, granddad, uncle, auntie, cousin (baby, pets)
Who’s this? This is my dad. How old is your sister? She’s 10. Who is Joan? Joan is my brother. He’s 5
ACTIVITATS D'ENSENYAMENT/APRENENTATGE I D'AVALUACIÓ
Sessió 1
• Descripció del desenvolupament de la seqüència didàctica (activitat d'iniciació, desenvolupament, síntesi)
• Metodologia (materials i recursos, organització social de l'aula, atenció a la diversitat, paper del professorat i de l'alumnat…)
Sessió 2
Enric Calvet, 2009